Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου αμα καταφερεις να τα περασεις πες και εμας γιατι κ εγω προσπαθω να περασω speedcams αλλα τζιφος.

Βρήκα μια άκρη μετά από αρκετό ψάξιμο στο google.

Η δυνατότητα εισαγωγής import ενεργοποιείται μόνο για όσους έχουν την έκδοση Aura 11.2.

Στην προηγούμενη 11.02, δεν γίνεται δυστυχώς.Θα δοκιμάσω και θα σου πω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς την εφαρμογή QuickOffice;

 

Θέλω να μου πεί, όταν επεξεργάζεται κάποιο αρχείο Word ή Excel αν μπορεί να προσθέσει εικόνες όπως και εξισώσεις. Ειδικά αν το έχει σε κάποιο Tablet, του φαίνεται εύκολο να κάτσει να γράψει ένα αρχείο 2-3 σελιδών (εργασίες για την σχολή) ή καλύτερα να πάει στον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

@a_tsa

Αν μπεις σε ελληνικούς εκδοτικούς οίκους πχ Καστανιώτης ,έχουν ηλεκτρονικά βιβλία και προτείνουν και προγράμματα πχ το adliko αν θυμάμαι καλά...

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

στοES File Explorer πως γυρνάμε από την κάρτα sd στην μνήμη του τηλεφώνου ?

 

Πάνω αριστερά έχει ένα αστεράκι , το πατάς και επιλεγείς τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση!υπαρχει καποιος launcher (στην καλυτερη ο GO launcher που μαρεσει) που να χει την επιλογη στην αρχικη οθονη ξεκλειδωματος,που σερνεις το χερι απο αριστερα στα δεξια για να ξεκλειδωσεις και απο δεξια στα αριστερα για να κανεις απο σιγανο σε δυνατο,για να βαλουμε αλλη μια επιλογη?πχ απο τα αριστερα στα δεξια να μπαινει στις κλησεις απευθειας και απο τα δεξια στα αριστερα στα μηνυματα απευθειας.

στο παλιο κινητο που ειχα περασει μια custom 2.2 το εκανε και ηταν παρα πολυ χρησιμο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

1,5 ευρω???και αν δεν ειναι αυτο που θελω τελικα??που θα βρω το δικιο μου??:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1,5 ευρω???και αν δεν ειναι αυτο που θελω τελικα??που θα βρω το δικιο μου??:lol::lol::lol:

εχεις 15' να ζητησεις refund.

αυτο που ζητας δεν ειναι του launcher αλλα της lockscreen, αυτο που προτεινε ο karxarias ειναι το καλυτερο του ειδους.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί να μου κάποιος εξακριβωμένα, αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κάνω Block κλήσεις , ΑΛΛΑ χωρίς να χτυπάει καθόλου το τηλέφωνο.

Μιλάω για κινητό htc desire s , χωρίς root

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί να μου κάποιος εξακριβωμένα, αν υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κάνω Block κλήσεις , ΑΛΛΑ χωρίς να χτυπάει καθόλου το τηλέφωνο.

Μιλάω για κινητό htc desire s , χωρίς root

 

Το κάνει από μόνο του αυτό ούτως ή άλλως. Βάζεις όσους δεν θες στη λίστα αποκλεισμένων και δεν χτυπάει καθόλου το τηλέφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει από μόνο του αυτό ούτως ή άλλως. Βάζεις όσους δεν θες στη λίστα αποκλεισμένων και δεν χτυπάει καθόλου το τηλέφωνο.

 

Κάνω το παρακάτω , αν εννοείς αυτό αλλά δεν δουλεύει .

Πάω στις επαφές , διαλέγω μία και επιλέγω αποκλεισμός καλούντος και ενεργοποίησή ,τότε αν πάρω τηλέφωνο από το "αποκλεισμένο " τότε δίνει σήμα σε αυτόν που καλεί , χτυπάει μια φορά και υστέρα το κλείνει

Link to comment
Share on other sites

εβαλα ρε παιδια αυτην την εφαρμογη APNDroid Pro που επιτρεπει στα μμσ να ανοιγοκλεινουν τη μεταφορα πακετων δεδομένων χωρις να πας εσυ και να το κανεις χειροκινητα απο τις ρυθμισεις,δηλ οσο το εχεις κλειστο(τη συνδεση με το δικτυο κινητης) ,αυτη η εφαρμογη επιτρεπει στα μμσ να στειλουν και να λαβουν δεδομενα ,αν εχω καταλαβει καλα, αλλα δεν δουλευει,δηλ οταν παω να στειλω μμσ αν δεν ανοιξω τη αποστολη πακετων απο τις ρυθμησεις δικτυου κινητης δεν στέλνει το μμς. τι φταιει???
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει αλλά νομίζω δεν κρατάει log. Anyway, άψογη εφαρμογή δεν υπάρχει. Και χωρίς root ούτε να το συζητάς να μη χτυπάει. Χτυπάει λίγο και το κόβει. Το aFirewall το θεωρώ το καλύτερο για non root και για root αγόρασα και το root call blocker που όμως στη 2.3 δεν μου δουλεύει καλά. Καλύτερα από το aFirewall αλλά πάλι ελάχιστα χτυπάει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

εχεις 15' να ζητησεις refund.

αυτο που ζητας δεν ειναι του launcher αλλα της lockscreen, αυτο που προτεινε ο karxarias ειναι το καλυτερο του ειδους.

 

την περασα την εφαρμογη!αψογη!

απο μπαταρια δεν ξερω..καταναλωνει πολυ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να μπορει να μετατρέψει το s2 σε ασύρματο game pad μεσω wifi?

η εστω μεσω usb...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παιιδια πειτε καποια κατα προτιμηση free εφαρμογη για να βλεπω pdf , word , ppt αρχεια . Και αν εχει και αναζητηση ελληνικων λεξεων στο pdf κυριως αλλα και στα αλλα θα ηταν ακομα καλυτερα .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Κάνω το παρακάτω , αν εννοείς αυτό αλλά δεν δουλεύει .

Πάω στις επαφές , διαλέγω μία και επιλέγω αποκλεισμός καλούντος και ενεργοποίησή ,τότε αν πάρω τηλέφωνο από το "αποκλεισμένο " τότε δίνει σήμα σε αυτόν που καλεί , χτυπάει μια φορά και υστέρα το κλείνει

 

Ναι δυστυχώς αυτό συμβαίνει αλλά όπως διατύπωσες την ερώτηση αρχικά κατάλαβα ότι δεν ήθελες να χτυπάει το δικό σου τηλέφωνο.

Προσωπικά, το να δείχνει στον άλλον ότι δεν έχεις σήμα ή δεν είναι εφικτή η σύνδεση, θεωρώ ότι δεν είναι δυνατό να γίνει από ένα

πρόγραμμα γιατί για να καταλάβει το πρόγραμμα ότι δεν θες να δεχθείς μια κλήση σημαίνει ότι η κλήση έχει ήδη φτάσει στο τηλέφωνο

άρα στον άλλο χτυπάει ήδη το μπιπ.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ κι επίσης να καταλάβεις γιατί δεν είναι εφικτό αυτό που ζητάς.

BTW αν βρεις κάποια εφαρμογή αν το κάνει αυτό πες μου κι εμένα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί όταν πάω να κάνω backup με το ROM MANAGER δεν κάνει και μου γραφή ότι δεν βλέπει την sd ??? ενώ το igo τρέχει κανονικά που το πρόγραμμα βρίσκετε στην sd, άρα το τηλέφωνο βλέπει την SD..!!! έχει τύχει σε κανέναν άλλων???

 

http://s14.directupload.net/images/111013/dtldam52.png

 

Βρήκα την λύση.... έπρεπε με το πρόγραμμα (ROM MANAGER) να πάω να δω την κάρτα sd..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι δοκιμασμενο και αποτελεσματικο σχετικα με desktop remote? free ή paid..

 

Sent from my unique SGSII

 

Δοκιμασε το teamviewer που ειναι δωρεαν.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, το να δείχνει στον άλλον ότι δεν έχεις σήμα ή δεν είναι εφικτή η σύνδεση, θεωρώ ότι δεν είναι δυνατό να γίνει από ένα

πρόγραμμα γιατί για να καταλάβει το πρόγραμμα ότι δεν θες να δεχθείς μια κλήση σημαίνει ότι η κλήση έχει ήδη φτάσει στο τηλέφωνο

άρα στον άλλο χτυπάει ήδη το μπιπ

Λογικά αυτά που λες. Αυτό δεν γίνετε ούτε με κάποια εφαρμογή που απαιτεί root ? Είχα την αίσθηση ότι αν η εφαρμογή έχει πρόσβαση σε όλο το σύστημά με κάποιο τρόπο τα μπορούσε να το κάνει.

 

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς αυτό συμβαίνει αλλά όπως διατύπωσες την ερώτηση αρχικά κατάλαβα ότι δεν ήθελες να χτυπάει το δικό σου τηλέφωνο.

Προσωπικά, το να δείχνει στον άλλον ότι δεν έχεις σήμα ή δεν είναι εφικτή η σύνδεση, θεωρώ ότι δεν είναι δυνατό να γίνει από ένα

πρόγραμμα γιατί για να καταλάβει το πρόγραμμα ότι δεν θες να δεχθείς μια κλήση σημαίνει ότι η κλήση έχει ήδη φτάσει στο τηλέφωνο

άρα στον άλλο χτυπάει ήδη το μπιπ.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ κι επίσης να καταλάβεις γιατί δεν είναι εφικτό αυτό που ζητάς.

BTW αν βρεις κάποια εφαρμογή αν το κάνει αυτό πες μου κι εμένα :)

 

Βασικα το SGS και το SGS2 εχουν την default επιλογη για blacklist και επιβεβαιωμενα σε εκεινον που καλει δεν ακουγεται καποιος ηχος που να του δινει να καταλαβει πως η κληση εφτασε σε μενα. Οποτε κατι θα υπαρχει ως generic εφαρμογη την οποια δεν εχουμε βρει ακομα :)

Εγω θα ηθελα να την μαθω για να την περασω σε ενα optimus one φιλου.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

την περασα την εφαρμογη!αψογη!

απο μπαταρια δεν ξερω..καταναλωνει πολυ?

οχι τιποτα δεν καταναλωνει :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...