Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά δουλεύει απο χθές το HERE Real Traffic Live. H παρακάτω εικόνα απο το κινητό μου χθές, κατά την πλοήγηση!!!

 

http://i.imgur.com/aAobWqy.png

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσφορά στα 20€ όλη η Ευρώπη στο Sygic.

Από τις πιο χαμηλές που έχει κάνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά στα 20€ όλη η Ευρώπη στο Sygic.

Από τις πιο χαμηλές που έχει κάνει.

 

To sygic είναι που το ενεργοποιείς ζητώντας κωδικούς όταν αλλάζεις συσκευή, η το έχουν διορθώσει αυτό ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόγραμμα που να μπορώ να έχω το κινητό μου και να καταγράφει ότι διαδρομή κάνω και στο τέλος να βλέπω απόσταση χρόνο κτλ;

Βασικά το θέλω για διαδρομές μέσα σε θάλασσα αλλά όχι απαρετιτα να μου δείχνει χάρτες μόνο πληροφορίες χρόνο ταχύτητα θα ήθελα.

Αν καταλάβατε χαίρομαι. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα ποδήλατο χρησιμοποιούσα το Sports Tracker

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόγραμμα που να μπορώ να έχω το κινητό μου και να καταγράφει ότι διαδρομή κάνω και στο τέλος να βλέπω απόσταση χρόνο κτλ;

Βασικά το θέλω για διαδρομές μέσα σε θάλασσα αλλά όχι απαρετιτα να μου δείχνει χάρτες μόνο πληροφορίες χρόνο ταχύτητα θα ήθελα.

Αν καταλάβατε χαίρομαι. Ευχαριστώ

Με την 'τα ίχνη μού' της google.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόγραμμα που να μπορώ να έχω το κινητό μου και να καταγράφει ότι διαδρομή κάνω και στο τέλος να βλέπω απόσταση χρόνο κτλ;

Βασικά το θέλω για διαδρομές μέσα σε θάλασσα αλλά όχι απαρετιτα να μου δείχνει χάρτες μόνο πληροφορίες χρόνο ταχύτητα θα ήθελα.

Αν καταλάβατε χαίρομαι. Ευχαριστώ

Endomondo

wikiloc

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Οσο αφορα τις τοποθεσιες του facebook, σε g3 με android 5, πως γινεται να φαινεται απο που στελνουμε μηνυμα χωρις ομως να ειναι ανοιχτο το gps ? σε s3 που εχω πχ γινεται... Αλλα σε android 5 ακομα ψαχνω....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Οσο αφορα τις τοποθεσιες του facebook, σε g3 με android 5, πως γινεται να φαινεται απο που στελνουμε μηνυμα χωρις ομως να ειναι ανοιχτο το gps ? σε s3 που εχω πχ γινεται... Αλλα σε android 5 ακομα ψαχνω....

Aυτο νομιζω γινετε απ το messenger πας στις ρυθμισεις και τσεκαρεις την τοποθεσια,οποτε θα δειχνει μετα στα μυνηματα την τοποθεσια σου χωρις gps μεσω δικτυου...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι χθες λειτουργουσε το streetview μεσα στους google maps. Σημερα εδω και 2 ωρες δεν λειτουργει. Δεν μου δειχνει ουτε καν το σπιτι μου.

Ξερει καποιος κατι?

Link to comment
Share on other sites

έχει φυλάξει κανείς την τελευταία beta του here maps?εννοώ πριν βγει η επίσημη

 

Γιατι; θεωρεις οτι αυτη του play store υστερει σε κατι;

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Γιατι; θεωρεις οτι αυτη του play store υστερει σε κατι;

 

Στο κινητο μου τουλαχιστον το refresh rate ειναι χαλια στις επισημες εκδοσεις!παει καρε καρε λες και ειμαστε προ 10ετιας.ενω παραδοξως οι beta τρεχουν νερακι

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο μου τουλαχιστον το refresh rate ειναι χαλια στις επισημες εκδοσεις!παει καρε καρε λες και ειμαστε προ 10ετιας.ενω παραδοξως οι beta τρεχουν νερακι

 

http://www.nokiapoweruser.com/latest-here-maps-android-apk-download-if-you-cant-use-google-play-store/

 

για δες εδω

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.δεν θυμαμαι ομως η 220 ειναι η τελευταια beta πριν τις stable?θυμαται κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα Sygic σε 700χλμ στην Ιταλία.

Σε γενικές γραμμές πολύ καλό, με πιο σημαντικό το ότι είχε σωστά όλα τα ραντάρ. Σε καναδυο σημεία θα μπορούσε να μας πάει καλύτερα.

 

Δοκίμασα και το Igo που και αυτό τα πήγε πολύ καλά, εκτός από ένα σημείο που πριν μπω σε roundabout έχασε τελείως την θέση, κάτι που δεν έχει γίνει ποτέ στο sygic, αρά θεωρώ ότι φταίει το πρόγραμμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω sygic. Στο here υπάρχουν κάμερες ταχύτητας και να σου λέει για να κόψεις ταχύτητα? Επίσης κατά το registration αν δώσω ψεύτικο email θα λειτουργήσει? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω το Note4 (N910C), και θέλω τη βοήθειά σας σχετικά με το Ndrive.

 

Προσπαθώ να βάλω το Ndrive10 και μετά την εγκατάσταση δεν ανοίγει, κολλάει στην αρχική οθόνη.

Βάζω το Ndrive11, κατεβάζω και χάρτες και ότι άλλο χρειάζεται, και θεωρητικά δουλεύει μια χαρά, εκτός από τις φωνητικές οδηγίες. Λέει δηλαδή την μισή οδηγία (για πχ "στα 300 μέτρα") και κόβεται ο ήχος και μετά από λίγο ολοκληρώνει την οδηγία προσθέτοντας και την αμέσως επόμενη οδηγία (δηλ "στρίψτε αριστερά και στη συνέχεια φτάσατε στον προορισμό σας").

 

Το έχει συναντήσει κανένας άλλος? Έχετε να προτείνετε καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω sygic. Στο here υπάρχουν κάμερες ταχύτητας και να σου λέει για να κόψεις ταχύτητα? Επίσης κατά το registration αν δώσω ψεύτικο email θα λειτουργήσει? Ευχαριστώ.

 

Για κάμερες δεν το έχω ψάξει, αλλά γιατί να δώσεις ψεύτικο email ??? Ούτε σπαμάρουν ποτέ, ούτε κάτι άλλο.

Αν επιμένεις για το ψεύτικο, πάνε στο 10minutemail, κάνε και από εκεί την επιβεβαίωση και θα δουλεύει κανονικά. Αλλά πραγματικά, δεν βλέπω κάποιο λόγο για αυτό.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Για κάμερες δεν το έχω ψάξει, αλλά γιατί να δώσεις ψεύτικο email ??? Ούτε σπαμάρουν ποτέ, ούτε κάτι άλλο.

Αν επιμένεις για το ψεύτικο, πάνε στο 10minutemail, κάνε και από εκεί την επιβεβαίωση και θα δουλεύει κανονικά. Αλλά πραγματικά, δεν βλέπω κάποιο λόγο για αυτό.

Έβαλα ένα άλλο όνομα για mail. Όλα καλά. Δεν εχω βρει, μόνο τις κάμερες, που έχω στο sygic. Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να έχω ειδοποίηση για τις κάμερες. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενσωματωσα ενα tablet 7" σε 2din στο αμαξι και ηθελα να βαλω nokia here maps, δυστυχως δεν εχει επιλογη καπου για landscape και αυτοματα δεν γυρναει! ξερει κανεις κατι γιαυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενσωματωσα ενα tablet 7" σε 2din στο αμαξι και ηθελα να βαλω nokia here maps, δυστυχως δεν εχει επιλογη καπου για landscape και αυτοματα δεν γυρναει! ξερει κανεις κατι γιαυτο?

 

Στα μενού, και στην ελεύθερη... πλοήγηση δεν γυρνάει...! Οταν όμως του βάλεις διαδρομή περιστρέφεται κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενσωματωσα ενα tablet 7" σε 2din στο αμαξι και ηθελα να βαλω nokia here maps, δυστυχως δεν εχει επιλογη καπου για landscape και αυτοματα δεν γυρναει! ξερει κανεις κατι γιαυτο?

off topic

νικηφορε για πες μπαίνει εύκολα; τα ρεύματα κλπ; σε ποιον μάστορα πήγες;η το έφτιαξες μόνος σου ;

 

Στα μενού, και στην ελεύθερη... πλοήγηση δεν γυρνάει...! Οταν όμως του βάλεις διαδρομή περιστρέφεται κανονικά!

[ATTACH]62777[/ATTACH][ATTACH]62778[/ATTACH]

Καλησπέρα, ενσωματωσα ενα tablet 7" σε 2din στο αμαξι και ηθελα να βαλω nokia here maps, δυστυχως δεν εχει επιλογη καπου για landscape και αυτοματα δεν γυρναει! ξερει κανεις κατι γιαυτο?

νικηφορε επέλεξε "drive" και τότε γυρνάει!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ γυρισε ευχαριστω!

οχι δεν παω σε μαστορες σπανια ολα μονος μου τα φτιαχνω.

Μπορεις να δεις φωτος εδω : http://s180.photobucket.com/user/NikiforosGT/library/corolla?sort=3&page=1

για συνδεσεις κτλ ειναι αναλογα το αμαξι, εγω κατεβασα την πηγη μου σε αλλη υποδοχη ποιο κατω, ειχα βαση 2DIN και απλα εδεσα τα ταμπλετ απο πισω! εβαλα ενα πριζακι με usb και το φορτιζω απο εκει, αλλα κανει παρασιτα ο ηχος, δουλευω βασικα με μπαταρια του και power bank 20000 mah, ηχος συνδεση με πηγη, και για το power ανασηκωνω την βαση! αλλα συνηθως το αφηνω σε stand by. Δες τις φωτος και θα καταλαβεις, αν εχεις αποριες στειλε μου PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...