Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς έναν αξιόπιστο πλοηγό για Αμερική?Έχω δει το sygic που έχει καλή τιμή, αλλά δεν μπορώ να βρω κάποια αξιολόγηση για την αμερικάνικη έκδοση.Έχει κανείς εμπειρία από αυτό ή κάποιο άλλο να μου προτείνει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς έναν αξιόπιστο πλοηγό για Αμερική?Έχω δει το sygic που έχει καλή τιμή, αλλά δεν μπορώ να βρω κάποια αξιολόγηση για την αμερικάνικη έκδοση.Έχει κανείς εμπειρία από αυτό ή κάποιο άλλο να μου προτείνει?

 

Εννοεις εφαρμογη για κινητο;

αν εχεις Αιφον βαλε το street pilot της Garmin.

Μετα to navigon usa ειναι καλο και εχει κα βοηθεια στο τραφικ και παιζει και στις δυο πλατφορμες.

Αν θελεις ανεξαρτητη συσκευη, που το συνιστω, πες μου ποσα χρηματα θελεις να δωσεις και τι απαιτησεις εχεις.

 

μια ερωτηση σε αντροιτ πια ειναι η τελευταια εκδοση του navigon ?

4.8.0

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις εφαρμογη για κινητο;

αν εχεις Αιφον βαλε το street pilot της Garmin.

Μετα to navigon usa ειναι καλο και εχει κα βοηθεια στο τραφικ και παιζει και στις δυο πλατφορμες.

Αν θελεις ανεξαρτητη συσκευη, που το συνιστω, πες μου ποσα χρηματα θελεις να δωσεις και τι απαιτησεις εχεις.

 

Θα προτιμούσα εφαρμογή κινητού (android) για χαμηλότερο κόστος.Το navigon έχει 40 ευρώ ενώ το sygic γυρω στα 25.Δεν είναι αξιόπιστα?Το gps το θέλω για μετακίνηση απο Νέα Υόρκη σε Κονέκτικατ, και γενικά σχετικά μεγάλες διαδρομές.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα εφαρμογή κινητού (android) για χαμηλότερο κόστος.Το navigon έχει 40 ευρώ ενώ το sygic γυρω στα 25.Δεν είναι αξιόπιστα?Το gps το θέλω για μετακίνηση απο Νέα Υόρκη σε Κονέκτικατ, και γενικά σχετικά μεγάλες διαδρομές.

Στο κοστος πρεπει να υπολογισεις τη βαση και φορτιστη αυτοκινητου.

Οπως επισης και καποιο καλωδιο.

Επισης οταν σε παιρνουν τηλ. θα χρειαστεις καποιο bluetooth.

Τι κινητο εχεις βασικα για να σου προτεινω κατι συγκεκριμενο.

Το καινουργιο sygic ειναι καλο σε Ελλαδα-ευρωπη αλλα για Αμερικη δεν ξερω αλλα πρεπει να ειναι καλο.

Θα μεινεις καιρο εκει; Σ ενδιαφερει η πλοηγηση πεζου;

Link to comment
Share on other sites

Στο κοστος πρεπει να υπολογισεις τη βαση και φορτιστη αυτοκινητου.

Οπως επισης και καποιο καλωδιο.

Επισης οταν σε παιρνουν τηλ. θα χρειαστεις καποιο bluetooth.

Τι κινητο εχεις βασικα για να σου προτεινω κατι συγκεκριμενο.

Το καινουργιο sygic ειναι καλο σε Ελλαδα-ευρωπη αλλα για Αμερικη δεν ξερω αλλα πρεπει να ειναι καλο.

Θα μεινεις καιρο εκει; Σ ενδιαφερει η πλοηγηση πεζου;

 

Τα περιφεριακά τα έχω.Το κινητό είναι το Galaxy S Advance.Δεν με ενδιαφέρουν καν οι φωνητικές εντολές, καθώς πάντα θα υπάρχει συνοδηγός.Ο βασικότερος λόγος που το θέλω είναι επειδή με συμφέρει να νοικιάσω αυτοκίνητο στο αεροδρόμιο, οπότε να μπορέσω να κάνω εύκολα την διαδρομή αεροδρόμιο-σπίτι και το ανάποδο.Και βέβαια για τις όποιες μετακινήσεις κάνω τις εβδομάδες που θα μείνω..Η πλοήγηση πεζού θα με ενδιέφερε, αλλά ως κάτι συμπληρωματικό.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε διαλεξε το φτηνοτερο. Οι διαφορες τους θα φανουν σε παρατεταμενη χρηση και συνθετες διαδρομες.

Επειδη τα gps τρωνε πολυ μπαταρια δεν θα ητανε κι ασχημο να ειχες μια εφεδρικη μπαταρια για χρηση ως πεζος.

Νομιζω ομως οτι τα ενοικιαζομενα εκει εχουν gps στον εξοπλισμο τους.

Παντως οτι και να παρεις τη δουλεια σου θα την κανεις.

Επισης μη ξεχνας και τους χαρτες της google που συχνα χρησιμευουν στην αναζητηση, σημειων ενδιαφεροντος.

Επισης και καποια δωρεαν εφαρμογη θα ηταν αρκετη.

Η σιγκικ δινει μια βδομαδα δωρεαν χρηση. Αν μεινεις περισσοτερο και σ αρεσει η εφαρμογη, τοτε την αγοραζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός πλοηγός εκτός του Dont Panic χρησιμοποιεί τους χάρτες της GeoIntelligence (GI)?

 

Δε νομίζω οτι υπάρχει άλλο πρόγραμμα για android. Παλιά είχαν τα destinator σε ppc και αργότερα κάποια mireo.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε διαλεξε το φτηνοτερο. Οι διαφορες τους θα φανουν σε παρατεταμενη χρηση και συνθετες διαδρομες.

Επειδη τα gps τρωνε πολυ μπαταρια δεν θα ητανε κι ασχημο να ειχες μια εφεδρικη μπαταρια για χρηση ως πεζος.

Νομιζω ομως οτι τα ενοικιαζομενα εκει εχουν gps στον εξοπλισμο τους.

Παντως οτι και να παρεις τη δουλεια σου θα την κανεις.

Επισης μη ξεχνας και τους χαρτες της google που συχνα χρησιμευουν στην αναζητηση, σημειων ενδιαφεροντος.

Επισης και καποια δωρεαν εφαρμογη θα ηταν αρκετη.

Η σιγκικ δινει μια βδομαδα δωρεαν χρηση. Αν μεινεις περισσοτερο και σ αρεσει η εφαρμογη, τοτε την αγοραζεις.

 

Eυχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου, μάλλον προς sygic θα πάω.25 ευρώ δεν τα θεωρώ πολλά, ενώ όσον αφορα τα google maps θέλω κατι για offline χρήση καθώς θα έχω την ελληνική καρτοκινητή.Τα gps των ενοικιαζόμενων χρεώνονται ως extra και μάλιστα πολύ ακριβα για τόσες μέρες που το θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το sygic από τότε που το έβαλα στην 4.0.4.

βάζω διαδρομή Αθήνα - λουτρά Αιδηψό πχ και με πάει μέσω φέρι πάντα, πάω στην διαδρομή , βάζω αποφυγή πορθμείων τίποτα! δεν με πάει με την καμία μέσα από Χαλκίδα. Σε παλιότερη έκδοση αν θυμάμαι καλά είχε επιλογή στην σχεδιασμό διαδρομής να τα αποφεύγει όλα και δεν είχα αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Με την αποφυγη διοδιων τι εχεις βαλει; συντομοτερη διαδρομη;

Σε παει απο Αρκιτσα;

Βαλε ενδιαμεσο χαλκιδα

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Παντως, ειναι πολυ σπαστικο αυτο που κανουν μερικα gps προγραμματα, που εσυ εσκεμμενα ακολουθεις αλλη διαδρομη-εφοσον ξερεις και θελεις να πας απο καπου αλλου-και το gps, αντι να κανει εναν 'λογικο' επανυπολογισμο και να σε παει απο νεα διαδρομη, εξακολουθει να θελει να σε γυρισει πισω!!!!!

Ουσιαστικα εισαι απο ενα σημειο και μετα, και χωρις πλοηγηση, και σε μπερδευει κιολας!

Θυμαμαι γνωστος μου μοθ το λεγε, ηθελε να ερθει αθηνα, απο ιτεα-γαλαξιδι.

Το gps να επιμενει να τον παει απο ριο. Να χει φτασει ο ανθρωπος περα μακρια στη φωκίδα, και το gps ακομη να του λεει να γυρισει πισω!!!!

Πραγματικα απιστευτα σπαστικο.

Με ειχε παρει τηλεφωνο οταν του συνεβη.

Του λεω βαλε προορισμο θηβα να σε βγαλει αναγκαστικα απο 'πανω'.

Αλλα μιλαμε για απαραδεκτα πραγματα.

Συνεβη στο destinator, αλλα πιστευω θα μπορουσε να συμβει σε οποιοδηποτε gps προγραμμα.

Υπαρχει λυση γι αυτες τις αστοχιες;

Link to comment
Share on other sites

.

Συνεβη στο destinator, αλλα πιστευω θα μπορουσε να συμβει σε οποιοδηποτε gps προγραμμα.

Υπαρχει λυση γι αυτες τις αστοχιες;

 

Μην κρινεις απο μεμονωμενα γεγονοτα. Για να κρινεις γιατι επιμενει ενα λογισμικο στο λαθος, κυτταξε μηπως υπαρχουν λαθος επιλογες. Π.χ. Αποφυγες διοδιων, η δρομων η κλπ.

Τα gps εχουν συμβουλευτικο ρολο και δεν υποκαθιστουν την ανθρωπινη νοημοσυνη. Ποτε δεν κλεινουμε τα ματια και ακολουθουμε στα τυφλα τις οδηγιες. Στο 99% των περιπτωσεων τα λαθη οφειλονται σε κακη χρηση του πλοηγου.

Πρεπει παντα σε μεγαλες διαδρομες, να κανουμε προεπισκοπηση, να βαζουμε ενδιαμεσα σημεια, σωστες αποφυγες και αφου βεβαιωθουμε, τοτε ξεκιναμε.

Αν δωσουμε ενα προορισμο και ξεκιναμε χωρις πολλα πολλα, τοτε μαλλον θα βρεθουμε προ εκπληξεων και δεν θα φταιει το λογισμικο μονο.

Το ντεστινειτορ ειναι γνωστο για τις κακες δρομολογησεις στην επαρχια αλλα και την καλυτερη συμπεριφορα στην Αθηνα.

Τα γκαρμιν με τον autodrive δινουν πολυ σωστες δρομολογησεις στην επαρχια (εχουν μεγαλη καταγραφη χωματοδρομων) και στην Αθηνα οι δρομολογησεις ειναι ικανοποιητικες.

Link to comment
Share on other sites

Παντως, ειναι πολυ σπαστικο αυτο που κανουν μερικα gps προγραμματα, που εσυ εσκεμμενα ακολουθεις αλλη διαδρομη-εφοσον ξερεις και θελεις να πας απο καπου αλλου-και το gps, αντι να κανει εναν 'λογικο' επανυπολογισμο και να σε παει απο νεα διαδρομη, εξακολουθει να θελει να σε γυρισει πισω!!!!!

Ουσιαστικα εισαι απο ενα σημειο και μετα, και χωρις πλοηγηση, και σε μπερδευει κιολας!

Θυμαμαι γνωστος μου μοθ το λεγε, ηθελε να ερθει αθηνα, απο ιτεα-γαλαξιδι.

Το gps να επιμενει να τον παει απο ριο. Να χει φτασει ο ανθρωπος περα μακρια στη φωκίδα, και το gps ακομη να του λεει να γυρισει πισω!!!!

Πραγματικα απιστευτα σπαστικο.

Με ειχε παρει τηλεφωνο οταν του συνεβη.

Του λεω βαλε προορισμο θηβα να σε βγαλει αναγκαστικα απο 'πανω'.

Αλλα μιλαμε για απαραδεκτα πραγματα.

Συνεβη στο destinator, αλλα πιστευω θα μπορουσε να συμβει σε οποιοδηποτε gps προγραμμα.

Υπαρχει λυση γι αυτες τις αστοχιες;

 

Καταρχήν θα έπρεπε να κάνει μια προεπισκόπηση διαδρομής και να δει απο που θέλει να τον πάει το GPS προτού ξεκινήσει. Προφανώς προτιμούσε απο ριο γιατί ο χάρτης έχει σημειωμένη σαν εθνική αυτόν τον άθλιο δρόμο της Πάτρας. Θα μπορούσε όπως είπες να βάλει σαν ενδιάμεσο προορισμό τη Θήβα και να λύσει το πρόβλημα του.

Εντάξει μπορεί το πρόγραμμα (ή μάλλον ο χάρτης) να φταίει στη συγκεκριμένη περίπτωση αλλά και ο φίλος σου θα έπρεπε να ξέρει να το χειρίζεται καλύτερα.

Λύση υπάρχει μόνο μερικώς και μόνο στο igo που με ορισμένα skin μπορείς να δώσεις διαφορετική "βαρύτητα" στις αναστροφές έτσι ώστε να μη στις προτείνει παρα μόνο όταν είναι εντελώς απαραίτητο. Αλλά αυτό ουσιαστικά είναι για μέσα στην πόλη μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Με την αποφυγη διοδιων τι εχεις βαλει; συντομοτερη διαδρομη;

Σε παει απο Αρκιτσα;

Βαλε ενδιαμεσο χαλκιδα

Δοκίμασα όλες τις διαδρομές τίποτα εκεί έχει κολλήσει με την αρκίτσα...

Άμα βάλω ενδιάμεσο με πάει αλλά το θέμα δεν είναι αυτό, είναι γιατί το κάνει, είναι θέμα εμπιστοσύνης. Αυτόν τον δρόμο τον ξέρω άμα τύχει να πάω αλλού...?

Επίσης μένω Χαλάνδρι και με "βάζει" να πάω από παλιά εθνική να κατέβω δηλαδή Ελευσίνα...:worry:

Καμία λογική...

 

Μην κρινεις απο μεμονωμενα γεγονοτα. Για να κρινεις γιατι επιμενει ενα λογισμικο στο λαθος, κυτταξε μηπως υπαρχουν λαθος επιλογες. Π.χ. Αποφυγες διοδιων, η δρομων η κλπ.

Τα gps εχουν συμβουλευτικο ρολο και δεν υποκαθιστουν την ανθρωπινη νοημοσυνη. Ποτε δεν κλεινουμε τα ματια και ακολουθουμε στα τυφλα τις οδηγιες. Στο 99% των περιπτωσεων τα λαθη οφειλονται σε κακη χρηση του πλοηγου.

Πρεπει παντα σε μεγαλες διαδρομες, να κανουμε προεπισκοπηση, να βαζουμε ενδιαμεσα σημεια, σωστες αποφυγες και αφου βεβαιωθουμε, τοτε ξεκιναμε.

Αν δωσουμε ενα προορισμο και ξεκιναμε χωρις πολλα πολλα, τοτε μαλλον θα βρεθουμε προ εκπληξεων και δεν θα φταιει το λογισμικο μονο.

Το ντεστινειτορ ειναι γνωστο για τις κακες δρομολογησεις στην επαρχια αλλα και την καλυτερη συμπεριφορα στην Αθηνα.

Τα γκαρμιν με τον autodrive δινουν πολυ σωστες δρομολογησεις στην επαρχια (εχουν μεγαλη καταγραφη χωματοδρομων) και στην Αθηνα οι δρομολογησεις ειναι ικανοποιητικες.

Θα διαφωνήσω λίγο, πες οτι είσαι σε μια χώρα που δεν γνωρίζεις την γλώσσα και δεν μπορείς να καταλάβεις πινακίδες. Μία εφαρμογή που πληρώνεις θα πρέπει να είναι εύχρηστη όσον αφορά τις επιλογές και ακριβής στην δρομολόγηση. Δεν είσαι υποχρεωμένος να βάζεις ενδιάμεσα σημεία κλπ κλπ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω λίγο, πες οτι είσαι σε μια χώρα που δεν γνωρίζεις την γλώσσα και δεν μπορείς να καταλάβεις πινακίδες. Μία εφαρμογή που πληρώνεις θα πρέπει να είναι εύχρηστη όσον αφορά τις επιλογές και ακριβής στην δρομολόγηση. Δεν είσαι υποχρεωμένος να βάζεις ενδιάμεσα σημεία κλπ κλπ.

 

Αν εξαιρεσουμε καποιο ξαφνικο ταξιδι λογω υγειας, δεν νομιζω να πηγαινουμε ταξιδια σε μια ξενη χωρα, χωρις προετοιμασια.

Αν συμβει αυτο, τοτε παμε οπου μας λεει και φτανουμε εκει που θελουμε με οποιο τροπο.

Το θεμα δημιουργειται εκει που ξερουμε τι γινεται και βλεπουμε το λαθος. Εκει δλδ που δεν το χρειαζομαστε κατα βαθος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω να αγοράσω το sygic τι πρεπει να κάνω ; Τωρα έχω την δοκιμαστική έκδοση εχει μονο χάρτη για την Ελλάδα για για ολη την Ευρώπη ; Είδα οτι οι Χαρτες όλης της Ευρώπης κοστίζουν 40 € και τρώνε αποθηκευτικο χώρο 2 g αυτο πρεπει να αγοράσω ; Προτείνετε κάτι πιο οικονομικό ;
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσουμε καποιο ξαφνικο ταξιδι λογω υγειας, δεν νομιζω να πηγαινουμε ταξιδια σε μια ξενη χωρα, χωρις προετοιμασια.

Αν συμβει αυτο, τοτε παμε οπου μας λεει και φτανουμε εκει που θελουμε με οποιο τροπο.

Το θεμα δημιουργειται εκει που ξερουμε τι γινεται και βλεπουμε το λαθος. Εκει δλδ που δεν το χρειαζομαστε κατα βαθος.

:) δε νομίζω οτι είναι λογική αυτή για μια επι πληρωμή εφαρμογή..

Και είναι εξαιρετικά σοβαρό λάθος να μένεις Μαρούσι και να σε πηγαίνει Χαλκίδα από την παλιά εθνική μέσω Ελευσίνας για πάρα πολλούς λόγους. Μιλάμε για το γύρο της Αθήνας. Σκέψου να ήσουν σε μια μεγάλη ευρωπαϊκή πόλη..

Το κοιτάω το ξανακοιτάω και δεν βλέπω να έχω κάνει εγώ κάποιο λάθος, δοκιμάζω όλες τις δυνατές επιλογές τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει προφιλ πλοηγηση αυτοκινητου με αποδοχη αυτοκινητοδρομων και διοδιων.

Στο δικο μου που το εβαλα δεν με παει απο θηβα.

Θα σου ανεβασω φωτο αυριο αν δεν εχω δουλεια.

Ποια εκδοση ακριβως χρησιμοποιεις;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει προφιλ πλοηγηση αυτοκινητου με αποδοχη αυτοκινητοδρομων και διοδιων.

Στο δικο μου που το εβαλα δεν με παει απο θηβα.

Θα σου ανεβασω φωτο αυριο αν δεν εχω δουλεια.

Ποια εκδοση ακριβως χρησιμοποιεις;

Την 11.2.5 κι έχω βάλει όλες τις δυνατές. Στην αρχή είχα βάλει αποδοχή μόνο αυτοκινητόδρομων κι όχι διοδίων.

 

ΥΓ Προφίλ πλοήγησης αυτοκινήτου εννοείς την εκεί που διαλέγεις αυτοκίνητο, πεζός, μέσα φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Την 11.2.5 κι έχω βάλει όλες τις δυνατές. Στην αρχή είχα βάλει αποδοχή μόνο αυτοκινητόδρομων κι όχι διοδίων.

 

ΥΓ Προφίλ πλοήγησης αυτοκινήτου εννοείς την εκεί που διαλέγεις αυτοκίνητο, πεζός, μέσα φαντάζομαι.

 

Ναι αυτο εννοω...θα βαλω μαρουσι-αιδηψο να δω...

Sygic 12.2.5

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω...θα βαλω μαρουσι-αιδηψο να δω...

Sygic 12.2.5

12?

Είσαι σίγουρος γιατί νομίζω έχω 11.2.5, λες να κάνω λάθος? Την πέρασα μετά την αναβάθμιση σε 4.0.3.

Δεν έχω τώρα το κινητό, θα δω αύριο να σιγουρευτώ.

Link to comment
Share on other sites

12?

Είσαι σίγουρος γιατί νομίζω έχω 11.2.5, λες να κάνω λάθος? Την πέρασα μετά την αναβάθμιση σε 4.0.3.

Δεν έχω τώρα το κινητό, θα δω αύριο να σιγουρευτώ.

 

[ATTACH]32954[/ATTACH]

Εδω η αρχικη προταση διαδρομης

 

[ATTACH]32957[/ATTACH]

Βανω αποφυγη αυτοκινητοδρομων

Αλλα λεει οτι δεν ειναι δυνατον τελειως

 

[ATTACH]32955[/ATTACH]

 

Και εδω η εναλλακτικη.

 

Εκδοση 13.1.0 beta.

η 11.χ.χ οντως ειχε προβλημα

 

ΥΓ. Εκανα λαθος στους αριθμους.

Αυτα ειναι τα σωστα.

Βαλε τη 13.1.1

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Στπ site του rally acropolis έχει οδηγίες για τις ειδικές διαδρομές και την πρόσβαση τους , για google earth ( http://www.acropolisrally.gr/GR/2013/spectators-2013/google-earth-2013/) . Ξέρει κάποιος πως μπορώ αυτές να τις βάλω στην εφαρμογή Χάρτες του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Στπ site του rally acropolis έχει οδηγίες για τις ειδικές διαδρομές και την πρόσβαση τους , για google earth ( http://www.acropolisrally.gr/GR/2013/spectators-2013/google-earth-2013/) . Ξέρει κάποιος πως μπορώ αυτές να τις βάλω στην εφαρμογή Χάρτες του κινητού;

 

Βαλε τις συντεταγμενες ως αγαπημενα σε οποιοδηποτε προγραμμα.

Δεξι κλικ στο κιτρινο καρφακι ....ιδιοτητες ....και περνα τις συντεταγμενες με το χερι.

Αυριο θαμαι στη ss1 πανω απ τους αγ θεοδωρους.

Link to comment
Share on other sites

12?

Είσαι σίγουρος γιατί νομίζω έχω 11.2.5, λες να κάνω λάθος? Την πέρασα μετά την αναβάθμιση σε 4.0.3.

Δεν έχω τώρα το κινητό, θα δω αύριο να σιγουρευτώ.

Υπήρχε και σειρά 11.x.x, μετά είχαμε 12.x.x. και τώρα είμαστε στην 13.x.x.

Εννοείται καλύτερα να πας στην τελευταία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...