Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς το παρον, λεω να το αφησω για αργοτερα. επηρεαζει αρκετα την αυτονομια το να ειναι ανοιχτο το viber;

 

Όχι είναι ελάχιστη η κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

έχω μια γενική ερώτηση για το gps, εάν το έχουμε ανοικτό συνέχεια επιβαρύνεται πολύ η μπαταρία? σορρυ, απλά το είχα απορία γιατι το έχω κλειστό γενικά!:)

 

Εξαρτάται τι εννοείς ανοιχτό. Εγώ το έχω πάντα ανοιχτό, αλλά στην πράξη ανοίγει μόνο όταν το ζητάει μια εφαρμογή. Και όταν ανοίγει τρώει αρκετή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν το βρίσκω αυτό το extension για το YouTube .

Κατέβασα αυτόν το όπερα που λες αλλά όταν ψάχνω για extension δεν βρίσκω κάτι

 

Δε θα βρεις το YouTube αποκλειστικά αλλά extensions για download από YouTube.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν το βρίσκω αυτό το extension για το YouTube .

Κατέβασα αυτόν το όπερα που λες αλλά όταν ψάχνω για extension δεν βρίσκω κάτι

https://addons.opera.com/en/extensions/details/download-youtube-videos-as-mp4/?display=en

Μπες από τον όπερα που έδωσα πιο πάνω σε αυτό το λινκ πάτα install και καθάρισες:)

 

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. .

Έχει δοκιμάσει κανείς σε s3 note 1/2 στην εφαρμογή watts aps με jb να στείλει φωτο...

Σε εμένα και στο Note2 αλλά και στο s3 που φοράει ομεγα v27 δεν στέλνει. .

Μήνυμα κανονικά φωτο προσπαθήστε αργότερα μου λέει...

Ας το κοιτάξει κάποιος και στο δικό του και ας πει.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον, λεω να το αφησω για αργοτερα. επηρεαζει αρκετα την αυτονομια το να ειναι ανοιχτο το viber;

 

Είναι τόσο μικρή η κατανάλωση που δεν μου την δείχνει στην χρήση της μπαταρίας παρά μόνο αν τελικώς μιλήσω μέσω viber...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...

Θα ηθελα να μου προτεινεται καποια απλη και δοκιμασμενη εφαρμογη για backup sms....

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...

Θα ηθελα να μου προτεινεται καποια απλη και δοκιμασμενη εφαρμογη για backup sms....

 

Απλή και καλή :SMS Backup & Restore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yaXRlc2hzYWh1LlNNU0JhY2t1cFJlc3RvcmUiXQ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου.

 

Ξερεις αν μπορω να τα αποθηκευσω και στο pc εκτος απο την sd...??

(θα παω το κινητο στο service και φοβαμαι μηπως τα χασω)

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου.

 

Ξερεις αν μπορω να τα αποθηκευσω και στο pc εκτος απο την sd...??

(θα παω το κινητο στο service και φοβαμαι μηπως τα χασω)

 

Από την sd θα αντιγράψεις το backup στο pc σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. .

Έχει δοκιμάσει κανείς σε s3 note 1/2 στην εφαρμογή watts aps με jb να στείλει φωτο...

Σε εμένα και στο Note2 αλλά και στο s3 που φοράει ομεγα v27 δεν στέλνει. .

Μήνυμα κανονικά φωτο προσπαθήστε αργότερα μου λέει...

Ας το κοιτάξει κάποιος και στο δικό του και ας πει.

 

Μου το έκανε και μένα στο desire s μου όταν αναβαθμίστηκε από gb σε ics!

Στην τύχη έβγαλα μία φωτο από το κινητό (από την γκαλερί δεν έστελνε ) και στο καπάκι πάτησα κοινή χρήση whatsapp και την έστειλε! Μετά ξεκόλλησε και έστελνε όλες τις φωτο ακόμα και από γκαλερί! Για δοκίμασε και πες!

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα στο desire s μου όταν αναβαθμίστηκε από gb σε ics!

Στην τύχη έβγαλα μία φωτο από το κινητό (από την γκαλερί δεν έστελνε ) και στο καπάκι πάτησα κοινή χρήση whatsapp και την έστειλε! Μετά ξεκόλλησε και έστελνε όλες τις φωτο ακόμα και από γκαλερί! Για δοκίμασε και πες!

 

Από κοινή χρήση στέλνει κανονικά...

Από γκαλερι όχι...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...

Θα ηθελα να μου προτεινεται καποια απλη και δοκιμασμενη εφαρμογη για backup sms....

 

Δοκίμασε και το go backup. Κάνει backup και σε άλλα, όπως επαφές, wifi κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο μικρή η κατανάλωση που δεν μου την δείχνει στην χρήση της μπαταρίας παρά μόνο αν τελικώς μιλήσω μέσω viber...

 

κι εμενα το ιδιο. οποτε το αφηνω οπως ειναι. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Από κοινή χρήση στέλνει κανονικά...

Από γκαλερι όχι...

 

έβγαλες φωτο?και να την στείλεις με κοινή χρήση?ξέχασα να σου πω ότι έκανα και μία απεγκατάσταση με εκκαθάριση δεδομένων και ξανά εγκατάστασή

Link to comment
Share on other sites

εχω το ginius driver don't panic, την εκδοση που δινει το Πλαισιο με αγορα νεας συσκευης.

 

η συγκεκριμενη εκδοση κανει ενημερωσεις; αν οχι, που μπορω να βρω την εκδοση με δωρεαν αναβαθμισεις για παντα;

επισης, η εκδοση που μου εδωσε το Πλαισιο, μπορει να εγκατασταθει σε πανω απο μια συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη YouTube remote μπορεί να μου δώσει την δυνατότητα προβολής από το κινητό μου στην tv η τσάμπα το παιδευω

Έχω την Panasonic vt30

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι εννοείς ανοιχτό. Εγώ το έχω πάντα ανοιχτό, αλλά στην πράξη ανοίγει μόνο όταν το ζητάει μια εφαρμογή. Και όταν ανοίγει τρώει αρκετή μπαταρία.

 

αυτό που είπες ρωτούσα, πχ αν δεν το χρησιμοποιει εφαρμογή δεν καταναλωνει μπαταρία...οκ, ευχαριστώ!!:)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από τότε που κατάλαβα ότι το gps αν δεν το χρησιμοποιεί καμιά εφαρμογή δεν τρώει μπαταρία το έχω μόνιμα ανοιχτό και κλειδώνει ακόμα και κρύο σε 25 δευτερόλεπτα. Ζεστό κλειδώνει σε δυο με πέντε δευτερόλεπτα!
Link to comment
Share on other sites

εχω το ginius driver don't panic, την εκδοση που δινει το Πλαισιο με αγορα νεας συσκευης.

 

η συγκεκριμενη εκδοση κανει ενημερωσεις; αν οχι, που μπορω να βρω την εκδοση με δωρεαν αναβαθμισεις για παντα;

επισης, η εκδοση που μου εδωσε το Πλαισιο, μπορει να εγκατασταθει σε πανω απο μια συσκευη;

 

Κανε search σε αυτο το topic και θα βρεις πολλες φορες τις απαντησεις για ολα τα ερωτηματα σου

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ολες.

 

Προσπαθησα σημερα να εγκαταστησω το Talk.to, οχι γιατι το εχω αναγκη, απλα για να δω κατι...

 

Οταν το εβαλα και προσπαθησα να μπω με τον ηδη υπαρχων λογαριασμο Gmail, μου ειπε οτι εβαλα λαθος password, κατι που ΔΕΝ ισχυε στα σιγουρα...

 

Το ιδιο συνεβει οταν προσπαθησα να μπω με τον κωδικο Facebook (wrong password)...

 

To απεγκατεστησα και λιγο αργοτερα, μου ηρθε ενα e-mail απο accounts-noreply@google.com το οποιο ελεγε τα εξης:

 

Κάποιος επιχείρησε πρόσφατα να χρησιμοποιήσει μια εφαρμογή για να συνδεθεί στον Λογαριασμό σας Google, stabill7076@gmail.com. Η απόπειρα σύνδεσης παρεμποδίστηκε σε περίπτωση που επρόκειτο για έναν εισβολέα ο οποίος προσπαθούσε να αποκτήσει πρόσβαση στον λογαριασμό σας. Ελέγξτε τις λεπτομέρειες της απόπειρας σύνδεσης:

Παρασκευή, 5 Οκτωβρίου 2012 2:24:47 μ.μ. GMT

Διεύθυνση IP: 107.21.18.53 (amazonaws.com)

Τοποθεσία: Καράκας, Βενεζουέλα

Εάν δεν αναγνωρίζετε αυτήν την προσπάθεια σύνδεσης, κάποιος άλλος ενδέχεται να προσπαθεί να αποκτήσει πρόσβαση στον λογαριασμό σας. Θα πρέπει να συνδεθείτε στον λογαριασμό σας και να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας αμέσως. Μάθετε με ποιον τρόπο στη διεύθυνση http://support.google.com/accounts?p=reset_pw

Σε περίπτωση που η προσπάθεια σύνδεσης προέρχεται από εσάς και θέλετε να προσφέρετε σε αυτήν την εφαρμογή πρόσβαση στον λογαριασμό σας, ακολουθήστε τα βήματα αντιμετώπισης προβλημάτων που περιγράφονται στη διεύθυνση http://support.google.com/mail?p=client_login

Με εκτίμηση,

Η Ομάδα Λογαριασμών Google

 

© 2012 Google Inc. 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043

 

To εχει δει κανενας αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τον ex dialer στο galaxy s3,όταν κάνω restart η όταν έχω αναπάντητη μου εμφανίζει το σύνολό των αναπάντητων.πως αλλάζει αυτό?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κανε search σε αυτο το topic και θα βρεις πολλες φορες τις απαντησεις για ολα τα ερωτηματα σου

 

αν ηξερα πως να κανω αναζητηση στο τοπικ, θα το ειχα κανει ηδη.:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει, εάν γνωρίζετε, κάποια εφαρμογή η οποία να σου διαβάσει εισερχόμενα μνμ ή εισερχόμενες κλήσεις; με φωνητική ομιλία εννοώ, ώστε να μας εξυπηρετεί κατά την διάρκεια της οδήγησης; ευχαριστώ. 
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...