Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να υποθέσω πως στο nandroid backup χρειάζεται επιπλέον μνήμη και οχι μόνο η εσωτερική του κινητού αφού όπως λέτε αποθηκεύει όλο την Rom .

Αντιθέτως το titanium λειτουργεί χωρίς την ανάγκη πρόσθετης μνήμης ;

Σωστά;

Κάτι άλλο...

Το go backup πως το κρίνετε έχοντας υπόψη πως πρόκειται για free πρόγραμμα και πολύ πιο εύχρηστο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαι βαθύτατα συγκινημένος και εγώ!!!! (Για το app της εθνικής! )

 

Παιδιά εδώ δεν έχει εφαρμογή η deutsche Bank, θα έχει η εθνική;;; για σοβαρευτείτε!

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις επιπλέον μνήμη του;. Στη sdcard αποθηκεύει το backup.

 

Το S3 έχει εσωτερική από 16 ως 64 gb.

Υποθέτω πως δεν αποθηκεύει στην εσωτερική αλλά στην sd

Link to comment
Share on other sites

Το S3 έχει εσωτερική από 16 ως 64 gb.

Υποθέτω πως δεν αποθηκεύει στην εσωτερική αλλά στην sd

 

Στην sd .

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

καλος android video player για να βλεπω ταινιες με εξωτερικους υποτιτλους και οχι ενσωματομενους και να παιζει και 720p ?

 

Dice player κάνεις και streaming τα πάντα από το δίκτυο ;-)

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk :-)

Link to comment
Share on other sites

Το S3 έχει εσωτερική από 16 ως 64 gb.

Υποθέτω πως δεν αποθηκεύει στην εσωτερική αλλά στην sd

 

 

Στην sd .

 

Όπου θέλεις το αποθηκεύει.

Αν πατήσεις "backup" πάει στην εξωτερική, αν πατήσεις "backup to internal sd" πάει στην εσωτερική

Link to comment
Share on other sites

παίδες να κάνω μια ερώτηση. εχω κάποιες εφαρμογές που με το που ανοίξω το κινητό τρέχουν απευθείας στο background ενώ εγώ δεν τις χρειάζομαι (πχ ένα live wallpaper που δεν το έχω ως wallpaper εκείνη την στιγμή , η το sonic episode 2 κτλ) έχω κάνει το homework μου ( :lol: ) και ξέρω ότι έτσι δουλεύει το android και δεν χρειάζεται εξωτερικούς task managers κτλ. αλλα μιλάμε για εφαρμογές που είναι σίγουρο ότι θα δεν θα τις χρησιμοποιήσω στην προκειμενη στιγμή αλλα δεν θέλω να τις πετάξω έξω... υπάρχει κάποιο πρόγραμμα η κάποιος τρόπος να μην τρέχουν στο start up?? δεν είμαι root

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παίδες να κάνω μια ερώτηση. εχω κάποιες εφαρμογές που με το που ανοίξω το κινητό τρέχουν απευθείας στο background ενώ εγώ δεν τις χρειάζομαι (πχ ένα live wallpaper που δεν το έχω ως wallpaper εκείνη την στιγμή , η το sonic episode 2 κτλ) έχω κάνει το homework μου ( :lol: ) και ξέρω ότι έτσι δουλεύει το android και δεν χρειάζεται εξωτερικούς task managers κτλ. αλλα μιλάμε για εφαρμογές που είναι σίγουρο ότι θα δεν θα τις χρησιμοποιήσω στην προκειμενη στιγμή αλλα δεν θέλω να τις πετάξω έξω... υπάρχει κάποιο πρόγραμμα η κάποιος τρόπος να μην τρέχουν στο start up?? δεν είμαι root

 

Το autostarts κάνει αυτή τη δουλειά, αλλά θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

έχω το solακι και περιμένω να φάω παγωτό για να το κάνω root...κάποιος άλλος τρόπος δεν υπάρχει e?

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπου θέλεις το αποθηκεύει.

Αν πατήσεις "backup" πάει στην εξωτερική, αν πατήσεις "backup to internal sd" πάει στην εσωτερική

 

Δεν ξέρω με ποιο εργαλείο κάνει κανείς nandoid back up στο S3 αλλά στο clockworkmod που χρησιμοποιώ εγώ δεν έχω δει τέτοια επιλογή.

Ανεξάρτητα βέβαια από αυτό, απ την στιγμή που το nandroid back στην πλειοψηφία των περιπτώσεων αποτελεί backup και της internal δεν ξέρω πως μπορεί να αποθηκευθεί εκεί ή αν έχει νόημα κάτι τέτοιο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Υποτίθεται πως κάνει ότι κάνει το acronis η το Norton ghost .

Σε αυτά η αποθήκευση του backup γίνεται υποχρεωτικά σε άλλον δίσκο.

Αυτο πως μπορεί να κάνει αποθήκευση της ρομ στον ίδιο μέρος που είναι εγκατεστημένη;

Παράξενο...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Υποτίθεται πως κάνει ότι κάνει το acronis η το Norton ghost .

Σε αυτά η αποθήκευση του backup γίνεται υποχρεωτικά σε άλλον δίσκο.

Αυτο πως μπορεί να κάνει αποθήκευση της ρομ στον ίδιο μέρος που είναι εγκατεστημένη;

Παράξενο...

 

Το nandroid αποθηκεύει στην εξωτερική μνήμη!

/sdcard/clockworkmod/backup/

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με την χθεσινή αναβάθμιση το Tapatalk έγινε επιτέλους βούτυρο. Πάει σφαίρα...

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.undelete

Δεν την έχω δουλέψει όμως για να σου πω αν κάνει δουλειά

 

Ειναι μονο για root συσκευες

 

Υπαρχει αυτη αλλα δεν την εχω δοκιμασει

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appbuilder.u41793p90771&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hcHBidWlsZGVyLnU0MTc5M3A5MDc3MSJd

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με την χθεσινή αναβάθμιση το Tapatalk έγινε επιτέλους βούτυρο. Πάει σφαίρα...

Sent from my note

 

Βελτιώθηκε αλλά εξακολουθεί να κολλάει. Επιστρέφω πάλι στην παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώθηκε αλλά εξακολουθεί να κολλάει. Επιστρέφω πάλι στην παλιά.
+1 θελει ακομη δουλεια
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας..

εχει η μανα μου ενα tablet arcos και δε μπορει να παιξει youtube...βγαζει παντα ενα μηνυμα οτι το βιντεο δεν ειναι διαθεσιμο η κατι τετοιο...τι μπορει να φταιει??εχω κοιταξει ολες τις ρυθμισεις νομιζω....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με ποιο εργαλείο κάνει κανείς nandoid back up στο S3 αλλά στο clockworkmod που χρησιμοποιώ εγώ δεν έχω δει τέτοια επιλογή.

Ανεξάρτητα βέβαια από αυτό, απ την στιγμή που το nandroid back στην πλειοψηφία των περιπτώσεων αποτελεί backup και της internal δεν ξέρω πως μπορεί να αποθηκευθεί εκεί ή αν έχει νόημα κάτι τέτοιο.

 

 

 

 

 

 

 

Και εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Υποτίθεται πως κάνει ότι κάνει το acronis η το Norton ghost .

Σε αυτά η αποθήκευση του backup γίνεται υποχρεωτικά σε άλλον δίσκο.

Αυτο πως μπορεί να κάνει αποθήκευση της ρομ στον ίδιο μέρος που είναι εγκατεστημένη;

Παράξενο...

 

 

 

 

 

 

 

Το nandroid αποθηκεύει στην εξωτερική μνήμη!

/sdcard/clockworkmod/backup/

 

 

Είπαμε, το αποθηκεύει όπου θέλεις.

Τώρα ποια έκδοση cwm έχω δεν θυμάμαι. Την τελευταία λογικά.

 

Το nandroid ΔΕΝ παίρνει backup τα αρχεία της sd.

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώθηκε αλλά εξακολουθεί να κολλάει. Επιστρέφω πάλι στην παλιά.

 

που σας κολλάει ρε παιδια?

σε μενα σφαιρα παει...

Link to comment
Share on other sites

που σας κολλάει ρε παιδια?

σε μενα σφαιρα παει...

 

Κολλάει λίγο στο scrolling. Βελτιώθηκε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα αυτή η wind πότε θα βγάλει εφαρμογή - widget με τα υπόλοιπα λεπτά,mb,sms του εκάστοτε πακέτου του καθενός!

 

ΤΟ broidstats το εχεις δοκιμασει:!:ισως σε βολευει

 

υπαρχει εφαρμογη που να επαναφερει διαγραμενες φωτο:!:ειναι απο καποιο τροχαιο και εγινε διαγραφη κατα λαθος

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ broidstats το εχεις δοκιμασει:!:ισως σε βολευει

 

έχει παράμετρο για τα " ενσωματωμένα " λεπτά ομιλίας πχ τα 1500 που έχω προς wind και σταθερά?ξέρεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...