Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε καμιά απάντηση?

Επίσης, viber, Tango δίνουμε άφοβα κινητό τηλέφωνο ε?

Ευχαριστώ!

 

Ναι δεν έχει παρουσιαστεί κάτι περίεργο...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι και ποιος ξέρει για το NavDroyd..?

 

https://market.android.com/details?id=com.osa.android.navdroyd

 

''Το έψαξα, κατέβασα Ελλάδα, αλλά έχει μόνο τους κεντρικούς δρόμους...... καταλαβαίνετε πως δεν υπήρχε λόγος πλοήγησις, θέλει δουλειά..!''

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και το Viber και το Tango. Για να μπορούν να σε καλέσουν, πρέπει να τα έχεις ανοιχτά? Δεν είδα να έχουν τη φιλοσοφία sign in - sign out. Για να πάρω εγώ απλά το ανοίγω, επιλέγω την επαφή και καλώ? Εκτός από ανοικτό 3G/wifi, θέλει να έχεις ανοικτό και το "Background Data"? Στο Settings > Account & Sync Settings > Manage Accounts μου έχει βγάλει account για το Tango. Θέλει να το έχω στο Sync On?

Επίσης, το Tango θέλει κάποιο λογαριασμό? Μόνο αριθμό τηλεφώνου μου ζήτησε. Αντίθετα το Viber ένα κωδικό μου έστειλε με sms και τον πέρασα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και το Viber και το Tango. Για να μπορούν να σε καλέσουν, πρέπει να τα έχεις ανοιχτά? Δεν είδα να έχουν τη φιλοσοφία sign in - sign out. Για να πάρω εγώ απλά το ανοίγω, επιλέγω την επαφή και καλώ? Εκτός από ανοικτό 3G/wifi, θέλει να έχεις ανοικτό και το "Background Data"? Στο Settings > Account & Sync Settings > Manage Accounts μου έχει βγάλει account για το Tango. Θέλει να το έχω στο Sync On?

Επίσης, το Tango θέλει κάποιο λογαριασμό? Μόνο αριθμό τηλεφώνου μου ζήτησε. Αντίθετα το Viber ένα κωδικό μου έστειλε με sms και τον πέρασα.

 

δεν ξερω για το tango για το viber που το εχω δεν θελει τιποτα αλλο απλα ιντερνετ!:)

το βαζεις και αν εισαι ονλαιν μπορει ο αλλος να σε καλεσει η να σε στειλει sms...

ετσι απλα!

αν δεν εισαι ονλαιν θα παρεις το sms οταν θα γινεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τα FAQs και για τα 2 και όντως δε θέλει πολύπλοκα πράγματα, απλά τα εγκαθιστάς και δίνεις κινητό..

Αυτό το "είσαι online" δε κατάλαβα στην αρχή. Προφανώς να έχεις ανοιχτό Internet εννοεί. Γιατί δεν έχει sign in - out. Απλά γνωρίζει κανείς αν θέλει και το "Background Data" ενεργοποιημένο?

Link to comment
Share on other sites

από τη στιγμή που είσαι στο νετ(μέσω παρόχου/wifi), τρέχει και το viber(στο παρασκήνιο)

 

ετσι ακριβως!:)

αν πχ σου στειλει καποιος sms με το viber και εισαι online θα το παρεις....

αν οχι θα το παρεις μολις γινεις online...

αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Για DLNA υπάρχει καμια καλή εφαρμογή για να στέλνω στην samsung??

 

εγω χρησιμοποιώ τo imediashare και στέλνω σε έναν media center (HiMedia 900b) χωρίς πρόβλημα. Φυσικά η ασύρματη σύνδεση δεν υποστηρίζει streaming video, αλλά τουλάχιστον φωτογραφίες βλέπεις κανονικά.

αν έχεις κινητό samsung γίνεται αυτόματα αυτό που θες, μάλλον δεν έχεις. εγώ έχω, αλλά δεν έχω tv samsung.. :/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα εχει κανεις να μου δωσει το sygic free ξκαι χι trial??ευχαριστω

 

Όχι δεν έχει μιας και είναι παράνομο να ζητάμε "σπασμένο" λογισμικό. Αναφέρεται ρητά στους όρους που αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου και οφείλεις να σεβαστείς όπως όλοι μας ανεξαιρέτως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιώ τo imediashare και στέλνω σε έναν media center (HiMedia 900b) χωρίς πρόβλημα. Φυσικά η ασύρματη σύνδεση δεν υποστηρίζει streaming video, αλλά τουλάχιστον φωτογραφίες βλέπεις κανονικά.

αν έχεις κινητό samsung γίνεται αυτόματα αυτό που θες, μάλλον δεν έχεις. εγώ έχω, αλλά δεν έχω tv samsung.. :/

 

εγώ έχω lg optimus 2x που υποστηρίζει DLNA απλά η εφαρμογή που έχει από μονο του μέσα δεν κάνει πολλά πράγματα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν samsung galaxy 2 s : σε εγκατασταση του navigon μολις τρεχω το apk μετα απο λιγο βγαζει μηνυμα οτι η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε(το ιδιο μου εχει κανει κ σε αλλες εφαρμογες...)μηπως πρεπει κατι να ρυθμισω

σημειωτεον οτι τρεχω τα apk μεσα απο το astro και οτι εχω ανοικτο και το wifi που λεει οτι μπορει να χρειαζεται η εφαρμογη για να κατεβασει αρχεια κατα την εγκατασταση....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με ενα πακετακι internet εχεις δωρεαν SMS?

 

Για να μην γινει μπερδεμα εχεις αποστολη και ληψη μυνηματων μεσω του προγραματος viber ή το whatsapp ή αλλων παρομοιων . OXI sms δηλαδη πρεπει και ο αλλος να εχει εγκατεστημενα τα ιδια προγραμματα.

Τωρα βεβαια δεν υπαρχει καποιος που να εχει smartphone και να μην εχει εγκαταστησει viber & whatsapp :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για να μην γινει μπερδεμα εχεις αποστολη και ληψη μυνηματων μεσω του προγραματος viber ή το whatsapp ή αλλων παρομοιων . OXI sms δηλαδη πρεπει και ο αλλος να εχει εγκατεστημενα τα ιδια προγραμματα.

Τωρα βεβαια δεν υπαρχει καποιος που να εχει smartphone και να μην εχει εγκαταστησει viber & whatsapp :rolleyes:

Υπάρχει...εγώ...

Απλά έλεγα...έστω ότι όλοι έχουν smartphone...με 30mb ας πούμε...στην ουσία στέλνεις απεριόριστα sms;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μια διευκρίνση για το viber. Αν έχω ανοιχτό το 3g και κάνω κλήση από εκεί, δεν μετράνε data για τη φωνή μου που μετραφέρεται; Γιατί αν είναι έτσι, τα mb από έτοιμο πακέτο τελειώνουν μέχρι να πεις τρία και συμφέρει μόνο από wifi. Για τα μηνύματα δεν με νοιάζει και τόσο γιατί έτσι κι αλλιώς τα δεδομένα θα είναι εντελώς αμελητέα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μια διευκρίνση για το viber. Αν έχω ανοιχτό το 3g και κάνω κλήση από εκεί, δεν μετράνε data για τη φωνή μου που μετραφέρεται; Γιατί αν είναι έτσι, τα mb από έτοιμο πακέτο τελειώνουν μέχρι να πεις τρία και συμφέρει μόνο από wifi. Για τα μηνύματα δεν με νοιάζει και τόσο γιατί έτσι κι αλλιώς τα δεδομένα θα είναι εντελώς αμελητέα.

ναι χρησιμοποιει δεδομενα. δεν πρεπει να ειναι τραγικα πολλα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλή η εφαρμογή Unified Remote εύκολος ο χωρισμός του Η/Υ μέσω wifi, αλλά μέσω wifi τρώει μπαταρία,η εφαρμογή δίνη την δυνατότητα ελέγχου και μέσω bluetooth που έχει σαφώς λιγότερη καταναλώσει.

 

Κάνω της απαραίτητες ρυθμίσεις αλά δεν βλέπω να κάνει τίποτα.

 

Bluetooth USB level one mdu-0005usb Driver: TOSHIBA Bluetooth Stack 8.00.03 32bit.

 

Any Help??????

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μια διευκρίνση για το viber. Αν έχω ανοιχτό το 3g και κάνω κλήση από εκεί, δεν μετράνε data για τη φωνή μου που μετραφέρεται; Γιατί αν είναι έτσι, τα mb από έτοιμο πακέτο τελειώνουν μέχρι να πεις τρία και συμφέρει μόνο από wifi. Για τα μηνύματα δεν με νοιάζει και τόσο γιατί έτσι κι αλλιώς τα δεδομένα θα είναι εντελώς αμελητέα.

Για φωνητικη κληση με 3g καταναλωνει 5 mb στα 15 λεπτα ομιλιας

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ που θέλω να το αγοράσω το igo, θα μου πει κανένας από που θα το κάνω;

 

Δεν μπορείς, το iGO για Android δεν πωλείται ξεχωριστά.

 

για οσους εχουν samsung galaxy 2 s : σε εγκατασταση του navigon μολις τρεχω το apk μετα απο λιγο βγαζει μηνυμα οτι η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε(το ιδιο μου εχει κανει κ σε αλλες εφαρμογες...)μηπως πρεπει κατι να ρυθμισω

σημειωτεον οτι τρεχω τα apk μεσα απο το astro και οτι εχω ανοικτο και το wifi που λεει οτι μπορει να χρειαζεται η εφαρμογη για να κατεβασει αρχεια κατα την εγκατασταση....

 

Το έχεις γνήσιο; Αν όχι δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε στο παρόν forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για φωνητικη κληση με 3g καταναλωνει 5 mb στα 15 λεπτα ομιλιας

 

Φίλε panagpan, εμπειρικά τη δίνεις αυτή την κατανάλωση?

Για το Tango που είναι σα τo Viber, βρήκα αυτό How much data does Tango use?

Αναλογικά για τα 15 λεπτά βγαίνει παραπάνω αλλά δε το έχω δοκιμάσει να σας πω. Και πιθανόν να τρώει πιο πολύ από το Viber.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,να ρωτησω ρε παιδια,με αυτή την εφαρμογή https://market.android.com/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result βάζουμε στο κινητό μας και Ελληνικό menu και Ελληνικό πληκτρολόγιο;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...