Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υπαρχει μηπως εφαρμογη για δωρεαν sms?

 

Whatsup messenger.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Whatsup messenger.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Αυτό όμως προϋποθέτει να έχει την εφαρμογή και ο παραλήπτης, σωστά?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως προϋποθέτει να έχει την εφαρμογή και ο παραλήπτης, σωστά?

 

Νομίζω ναι.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samusng Galaxy 3. Γενικά γνωρίζω πως λειτουργεί το GPS και το A-GPS (ή τουλάχιστον έτσι νομίζω) από προηγούμενα κινητά μου. Βρήκα με λίγο googling ότι πατώντας "*#*#3214789650#*#*" μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του GPS, όπως και έκανα. Έχοντας ενεργοποιήσει τη σύνδεση δεδομένων και το A-GPS πάτησα την εντολή get position. Το σημαδάκι των δεδομένων είχε ανοίξει (λόγω του ότι τα είχα ενεργοποιήσει) ωστόσο τα βελάκια από πάνω (έχω firmware v6 by Kyrillos) ήταν σβηστά (δηλαδή δεν κατέβαιναν ούτε ανέβαιναν δεδομένα). Το κινητό κλείδωσε σε 2-3 λεπτά. Πλεόν, όπως είναι φυσικό αφού βρίσκομαι στο ίδιο σημείο, όταν το δοκιμάζω κλειδώνει σε δευτερόλεπτα ακόμη και με το A-GPS απενεργοποιημένο. Το ίδιο συμβαίνει και όταν τρέχω το NDrive 11 (τουλάχιστον αυτή την εντύπωση μου δίνει). Καμιά πρόταση;

 

Επίσης έχω ένα θέμα με το χάρτη στο NDrive. Κατέβασα ένα καινούριο χάρτη της Ελλάδας και τον έκανα paste στη θέση maps στην sd card αλλά δεν τον τρέχει. Όποιος έχει ιδέα ας μου στείλει ένα pm...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το Samsung Galaxy S II ποιο προγραμμα προτείνετε;

 

Όλα δουλεύουν μια χαρά. Απευθύνσου στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει πως ακριβως κανει sync της επαφες μου με αυτες του facebook η εφαρμογη facebook for android ? Δλδ θα συνχρονισει με τα τηλεφωνα η με τα ονοματα ?

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

sory βρε παιδιά...δεν θυμάμαι (έσπασα το κεφάλι μου) πως λέγετε??? η εφαρμογή για να μην εμφανίζονται η διαφημίσεις...!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

sory βρε παιδιά...δεν θυμάμαι (έσπασα το κεφάλι μου) πως λέγετε??? η εφαρμογή για να μην εμφανίζονται η διαφημίσεις...!!!!

 

adfree.

Δεκα χαρακτηρες

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Launcher που να δίνει δυνατότητα να επεξεργαζόμαστε μόνο τα dock buttons και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά να μένουν ως έχουν???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους εδω μέσα,

εδω και 2 εβδομαδες περιπου ειμαι κι εγω κατοχος του galaxy s ii και παραλληλα νεος στο android. Θα ηθελα να σας ρωτησω για το gps γιατι ακομα δεν εχω καταφερει να το λειτουργησω. Σημερα καταφερα να χρησιμποιησω το google maps που εχει μεσα με τη βοηθεια wi fi, ομως. Συμφωνα με τις οδηγιες παω στην εφαρμογη πλοηγηση και προσπαθει να βρει τη θεση μου για αρκετη ωρα μετα μου λεει οτι δε βρηκε τιποτα. Η ερωτηση μου ειναι αν πρεπει να βαλω καποιο προγραμμα πλοηγησης για να λειτουργησει χωρις τη βοηθεια wi fi ή συνδεσης gprs ή υπαρχει κάτι που δε κανω σωστα? Αν χρειαζεται προγραμμα ποιο προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους εδω μέσα,

εδω και 2 εβδομαδες περιπου ειμαι κι εγω κατοχος του galaxy s ii και παραλληλα νεος στο android. Θα ηθελα να σας ρωτησω για το gps γιατι ακομα δεν εχω καταφερει να το λειτουργησω. Σημερα καταφερα να χρησιμποιησω το google maps που εχει μεσα με τη βοηθεια wi fi, ομως. Συμφωνα με τις οδηγιες παω στην εφαρμογη πλοηγηση και προσπαθει να βρει τη θεση μου για αρκετη ωρα μετα μου λεει οτι δε βρηκε τιποτα. Η ερωτηση μου ειναι αν πρεπει να βαλω καποιο προγραμμα πλοηγησης για να λειτουργησει χωρις τη βοηθεια wi fi ή συνδεσης gprs ή υπαρχει κάτι που δε κανω σωστα? Αν χρειαζεται προγραμμα ποιο προτεινετε?

 

για να λοκαρει τη θεση σου το gps πρεπει να το εχεις ανοιχτο τωρα ολλα τα προγραματα πλοηγησης που υπαρχουνε δουλευουνε χωρις wifi αυτονομα αρκει να εχεις το προγραμα και χαρτη υπαρχουν πολλα προγραματα igo-navigon-sygic-dontpanic-ndrive εγω τα εχω και τα 5 σε ενα joy 845 ποιο καλα τα navigon-igo και το sygic εχει ωραια γραφικα διαλεγεις και παιρνεις .....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν browser προτείνετε;

Ποιό ελαφρύς είναι ο opera ή ο Dolphin?Υπάρχει κάποιος πιο lite και ταυτόχρονα καλός;

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει απο το market ενα demo του sygic το οποιο φαινεται αρκετα καλο. Δηλαδη συγνωμη, για να βρει δορυφορους πρεπει να ειναι συνδεδεμενο στο internet μεσω wifi ή GPRS οπωςδηποτε αλλιως δε θα lockαρει ή θα αργησει? Γιατι αλλο κινητο που ειχα δε χρειαζοταν να εχω συνδεση, ανοιγα το ndrive και σε 5 δευτερολ. lockαρε.
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει απο το market ενα demo του sygic το οποιο φαινεται αρκετα καλο. Δηλαδη συγνωμη, για να βρει δορυφορους πρεπει να ειναι συνδεδεμενο στο internet μεσω wifi ή GPRS οπωςδηποτε αλλιως δε θα lockαρει ή θα αργησει? Γιατι αλλο κινητο που ειχα δε χρειαζοταν να εχω συνδεση, ανοιγα το ndrive και σε 5 δευτερολ. lockαρε.

 

οχι δεν χρειαζεται να ειναι συνδεδεμενο πρεπει απλως να εισαι σε ανοιχτο χωρο για να κλειδωσει δορυφορους μπορει το προγραμα που εχεις να αργει δεν ξερω δοκιμασε αλλο να δεις...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν browser προτείνετε;

Ποιό ελαφρύς είναι ο opera ή ο Dolphin?Υπάρχει κάποιος πιο lite και ταυτόχρονα καλός;

 

Χρησιμοποιώ Opera Mini και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Σε lite υπάρχει και έκδοση του Dolphin απλώς προτιμώ τον Opera κι ένας λόγος είναι η καλύτερη συμβατότητα με site που χρησιμοποιώ.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ Opera Mini και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Σε lite υπάρχει και έκδοση του Dolphin απλώς προτιμώ τον Opera κι ένας λόγος είναι η καλύτερη συμβατότητα με site που χρησιμοποιώ.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειπαρχει καπιος τροπος να μην ξεκηναν οι εφαρμογες απο μονες τους???

 

https://market.android.com/details?id=imoblife.startupmanager&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειχα εγκατεστημενη κανονικα στο κινητο την εφαρμογη Vodafone cinema, αλλα τωρα που πηγα να ξαναπερασω την εφαρμογη λογω χαμενου backup, δεν την βρισκω επειδη δεν υποστηριζεται για τη συσκευη μου πια. Εντωμεταξυ δεν βρισκω και το topic για τις ελληνικες εφαρμογες για να ρωτησω το παιδι που την εφτιαξε μηπως φταιει κατι.

συμβαινει σε αλλον με Desire?

 

Μαλλον απ'οτι ειδα, δεν μπορω να εγκαταστησω την εφαρμογη αυτη απο το market επειδη εχω Wind. Υπαρχει καπου η εφαρμογη σαν .apk να την εγκαταστησω απο την sd?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση και απο μένα.

 

Τώρα τελευταία, το wildfire της γυναίκας μου (φοραει stock froyo) πέρνει την πρωτοβουλία και κατεβάζει το google maps ενώ το GPRS είναι ενεργοποιημένο...

Έτσι της έχει ρημάξει το dataplan, μια που απο την στιγμή που αρχίσει να κατεβάζει δεν μπορούμε να το ακυρώσουμε...

Έλενξα μέσα στο market (στην καρτέλα του maps) αν ήταν το checkbox "auto update" τσεκαρισμένο, αλλά δεν ήταν...

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το σταματήσουμε αυτό;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον απ'οτι ειδα, δεν μπορω να εγκαταστησω την εφαρμογη αυτη απο το market επειδη εχω Wind. Υπαρχει καπου η εφαρμογη σαν .apk να την εγκαταστησω απο την sd?

 

Κάνε ένα search στο google και θα το βρεις.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα search στο google και θα το βρεις.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Μαλλον απ'οτι ειδα, δεν μπορω να εγκαταστησω την εφαρμογη αυτη απο το market επειδη εχω Wind. Υπαρχει καπου η εφαρμογη σαν .apk να την εγκαταστησω απο την sd?

 

εγω κατα περιεργο τροπο εχοντας wind ειχα κατεβασει την εφαρμογη αλλα μετα το hard reset δεν την βρισκω στο μαρκετ!την βγαλανε?

Link to comment
Share on other sites

εγω κατα περιεργο τροπο εχοντας wind ειχα κατεβασει την εφαρμογη αλλα μετα το hard reset δεν την βρισκω στο μαρκετ!την βγαλανε?

 

πρέπει να την βγάλανε γιατί ούτε σε μένα την βρίσκει με cosmote.

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...