Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί αρκετές φορές το ερώτημα που θα βάλω αλά στις 7-8 τελευταίες σελίδες που έψαξα δεν βρήκα την απάντηση οπότε είπα να ρωτήσω. .. Λοιπόν πείτε μου αν γνωρίζετε κάποιο gps που λειτουργεί χωρίς wifi και 3g ευχαριστώ! !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί αρκετές φορές το ερώτημα που θα βάλω αλά στις 7-8 τελευταίες σελίδες που έψαξα δεν βρήκα την απάντηση οπότε είπα να ρωτήσω. .. Λοιπόν πείτε μου αν γνωρίζετε κάποιο gps που λειτουργεί χωρίς wifi και 3g ευχαριστώ! !

 

Ψάξε και βάλε η το Sygic η το Navigon είναι τα 2 ποιό γνωστά. Εγώ έχω το πρώτο !!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε και βάλε η το Sygic η το Navigon είναι τα 2 ποιό γνωστά. Εγώ έχω το πρώτο !!!

Είσαι ωραίος. .. Ευχαριστώ πολύ! !!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κυκλοφορεί τελευταία είναι το Here Beta της Nokia, που προ ημερών ενσωμάτωσε και την ελληνική φωνή.

Διάβασε τα σχετικά posts στις τελευταίες σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα καλό free GPS πρόγραμμα για ANDROID κινητά? Το copilot είναι free?

Aν θελεις ριξε μια ματια εδω υπαρχει μια λιστα με δοκιμαστικες εκδοσεις demo gps

http://www.navimania.gr/showthread.php?31772-%CE%94%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-Demo-gps-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-android-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%B5%CF%82

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε update στο HERE

Σου ήρθε ενημέρωση στο Play;

Τώρα τσέκαρα και δεν βγάζει τίποτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε ενημέρωση στο Play;

Τώρα τσέκαρα και δεν βγάζει τίποτα.

 

Κι εμένα μου έβγαλε ενημέρωση στο play

Link to comment
Share on other sites

Το HERE updated νομιζω οτι βγαζει τωρα και κυκλοφορια (τραφικ), και υπολογιζει το χρονο καθυστερησης. Δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο ηταν και στην προηγουμενη εκδοση...η καθυστερηση παντως δεν ηταν
Link to comment
Share on other sites

Το HERE updated νομιζω οτι βγαζει τωρα και κυκλοφορια (τραφικ), και υπολογιζει το χρονο καθυστερησης. Δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο ηταν και στην προηγουμενη εκδοση...η καθυστερηση παντως δεν ηταν
υπηρχε και στην προηγουμενη

εκδοση η ενδειξη καθυστερησης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι κάτοχος ενός Galaxy S3 4G (GT-I9305). Χθες έκανα αναβάθμιση από την 4.3 στην 4.4.4. Το τηλέφωνο είναι από Σουηδία και πήρε την αναβάθμιση κανονικά, δεν χρησιμοποίησα Odin.

 

Από την ώρα που έγινε η αναβάθμιση αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Ενώ μπαίνω στις ρυθμίσεις και του ορίζω ότι ο τρόπος για να εντοπίζει την τοποθεσία μου είναι μέσω WiFi ή δικτύου κινητής τηλεφωνίας χωρίς να χρειάζεται gps (εξοικονόμιση ενέργειας), αυτό από μόνο του γυρνάει στη μέθοδο εντοπισμού μεγάλης ακρίβειας που απαιτεί και gps.

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με την 4.4.4; Εάν ναι, μπόρεσε να λύσει το πρόβλημα; Πως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι κάτοχος ενός Galaxy S3 4G (GT-I9305). Χθες έκανα αναβάθμιση από την 4.3 στην 4.4.4. Το τηλέφωνο είναι από Σουηδία και πήρε την αναβάθμιση κανονικά, δεν χρησιμοποίησα Odin.

 

Από την ώρα που έγινε η αναβάθμιση αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Ενώ μπαίνω στις ρυθμίσεις και του ορίζω ότι ο τρόπος για να εντοπίζει την τοποθεσία μου είναι μέσω WiFi ή δικτύου κινητής τηλεφωνίας χωρίς να χρειάζεται gps (εξοικονόμιση ενέργειας), αυτό από μόνο του γυρνάει στη μέθοδο εντοπισμού μεγάλης ακρίβειας που απαιτεί και gps.

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με την 4.4.4; Εάν ναι, μπόρεσε να λύσει το πρόβλημα; Πως;

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο τοπικ του συγκεκριμένου κινητού για να δεις αν αντιμετώπισε κι άλλος αυτό το πρόβλημα και ίσως βρεις λύση.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

κάτι πρέπει να κάνω λάθος στο HERE. ¨οταν του βάζω να βρει μια διευθυνση μου βγάζει όλες τις οδούς μς το ίδιο όνομα και το ταχυδρομικό κώδικα, οπότε αν δεν ξέρω τον τκ δεν μπορω να επιλέξω. Ποιος ειναι ο σωστος τροπος?

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τουλάχιστον και την περιοχή για να περιορίσεις τις αναζητήσεις σου. Αλλιώς πως περιμένεις να μαντέψει το πρόγραμμα ποια από όλες τις οδούς ψάχνεις;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

κάτι πρέπει να κάνω λάθος στο HERE. ¨οταν του βάζω να βρει μια διευθυνση μου βγάζει όλες τις οδούς μς το ίδιο όνομα και το ταχυδρομικό κώδικα, οπότε αν δεν ξέρω τον τκ δεν μπορω να επιλέξω. Ποιος ειναι ο σωστος τροπος?

Καλησπερα

αν πας πανω απτη περιοχη που θελεις και γραψεις μια διευθυνση θα σου τη βρει.

 

πχ κανω zoom out πανω απτη κηφησια και κανω search μια οδο θα μου φερει πρωτη αυτη της κηφησιας κι ας υπαρχει και σε αλλους δημους.

 

ή γραφεις διπλα το δημο στο search

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα ο ανθρωπος (οπως κι εγω) ψαχνει ρυθμιση ωστε βαζοντας στο ψαχτηρι μια διευθυνση να του βγαζει τα αποτελεσματα με ονοματα δημων κι οχι με ταχυδρομικους κωδικες (λες και ειμαστε ταχυδρομοι).
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα ο ανθρωπος (οπως κι εγω) ψαχνει ρυθμιση ωστε βαζοντας στο ψαχτηρι μια διευθυνση να του βγαζει τα αποτελεσματα με ονοματα δημων κι οχι με ταχυδρομικους κωδικες (λες και ειμαστε ταχυδρομοι).

ακριβώς αυτό εννοώ. Εχει αυτή τη δυνατοτητα το HERE ναι ή όχι? και αν ναι πως γίνεται.

Άμα ξέρει κάποιος ας απαντήσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάντως λέει με τη σειρά οδό . αριθμό. ΤΚ.δημο

και εμενα φίλε μου αυτο μου βγάζει αλλα δεν βρισκεις ακρη

για παραδειγμα

ζητας την οδο Χαριλαου Τρικούτη 120 Αθήνα και σου βγάζει 10 φορες τον δρομο στην Αθηνα αλλα και σε άλλους δήμους με τους ΤΚ και δεν ξέρεις πια να επιλέξεις. Αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος για τη σωστη και μοναδική ευρεση της οδου στο συγκεκριμένο δήμο που αναζητουμε τοτε το HERE ειναι για τα σκουπιδια. Τι να την κανω τη σωστη πλοηγηση αν δεν μπορω να βρω τον προορισμο.

Αυτο ρωταω αλλα φαινεται κανενας απο τους ''ειδικούς'' δεν το γνωρίζει.;)

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς αυτό εννοώ. Εχει αυτή τη δυνατοτητα το HERE ναι ή όχι? και αν ναι πως γίνεται.

Άμα ξέρει κάποιος ας απαντήσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εμενα φίλε μου αυτο μου βγάζει αλλα δεν βρισκεις ακρη

για παραδειγμα

ζητας την οδο Χαριλαου Τρικούτη 120 Αθήνα και σου βγάζει 10 φορες τον δρομο στην Αθηνα αλλα και σε άλλους δήμους με τους ΤΚ και δεν ξέρεις πια να επιλέξεις. Αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος για τη σωστη και μοναδική ευρεση της οδου στο συγκεκριμένο δήμο που αναζητουμε τοτε το HERE ειναι για τα σκουπιδια. Τι να την κανω τη σωστη πλοηγηση αν δεν μπορω να βρω τον προορισμο.

Αυτο ρωταω αλλα φαινεται κανενας απο τους ''ειδικούς'' δεν το γνωρίζει.;)

Αν τραβήξεις προς τα κάτω τη σελίδα με τα αποτελέσματα, στα βγάζει στο χάρτη κι επιλέγεις που θες να πας. Εγώ ο "ειδικός" έτσι κάνω.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποια εφαρμογή εχει τους καλύτερους χάρτες? με ενδιαφέρει να έχει οσο γίνετε πιο πολλούς χωματόδρομους.

έχω το igo αυτή την στιγμή.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...