Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην μανισια εφαρμογή ημερολογίου πχ έχω μία ειδοποίησή για τις 5 μμ. Με ειδοποιεί και την κάνω αναβολή. Δεν θα έπρεπε κανονικά σε χ χρόνο να με ξανά ειδοποιήσει? Εμ δεν το κάνει.παλιά στα ΝΟΚΙΑ το έκανε και βόλευε.τώρα χάνω ειδοποιήσεις λόγω αυτού του θέματος!

 

Μπορεις να βαλεις οσες υπενθυμισεις θες αντι αυτου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=el

ερώτηση, με αυτή την εφαρμογή, εφόσον πατήσω να διαγράψει όλη την cache απο όπου την βρίσκει θα υπάρξει πρόβλημα στις εφαρμογές και σε ότι ρυθμίσεις/saved games έχω ?

Επίσης , απο τα App Packages αν τα διαγράψω επηρεάζονται οι εφαρμογές ή αφορά μόνο τα αρχεία εγκατάσταση, οπότε τα διαγράφω και είμαι οκ ?

 

Με την cache δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, όποτε τσεκάρεις διέγραφέ τις όλες και θα έχεις μια πιο ανάλαφρη συσκευή μέχρι ν'αρχίσεις να την ξαναφορτώνεις πάλι ;)

 

Από τα app packages δεν είδα ποτέ κάποιο φάκελο εκτός έναν με Κινέζικα γράμματα κάποια στιγμή και δεν ξέρω καν από ποια εφαρμογή προέρχονταν, τον διέγραψα και τέλος, το καλό του είναι πως αν πας να διαγράψεις μια εφαρμογή με τον τρόπο που τις διέγραφες τόσο καιρό (Angry Birds για παράδειγμα), το Clean Master σου εμφανίζει ένα πινακάκι που σε ενημερώνει ότι διαγράφοντας την εφαρμογή θα παραμείνει ένας φάκελός της μέσα στη συσκευή σου και σε ρωτάει αν επιθυμείς να τον διαγράψεις και αυτόν (δες την 4η φωτό μέσα στο Market). Έτσι, σβήνεις κι ότι άχρηστο παραμένει μέσα.

 

Πολύ καλή εφαρμογή, κατέβασέ την άφοβα :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=el

 

ερώτηση, με αυτή την εφαρμογή, εφόσον πατήσω να διαγράψει όλη την cache απο όπου την βρίσκει θα υπάρξει πρόβλημα στις εφαρμογές και σε ότι ρυθμίσεις/saved games έχω ?

 

Επίσης , απο τα App Packages αν τα διαγράψω επηρεάζονται οι εφαρμογές ή αφορά μόνο τα αρχεία εγκατάσταση, οπότε τα διαγράφω και είμαι οκ ?

 

 

σε ics και πάνω επιτρέπεται ο καθαρισμός cache με την μία για όλες τις εφαρμογές?

 

 

 

 

Μπορεις να βαλεις οσες υπενθυμισεις θες αντι αυτου.
ναι αλλά δεν μπορώ σε κάθε ειδοποίησή να βάζω και από δυο η τρεις υπενθυμίσεις. έλεγα αν γίνεται από την μάνα του.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο λέω εγώ που αλλάζω ρομ σαν τα πουκάμισα..Δεν υπάρχει λύση δυστυχώς.

Είναι το μόνο πρόγραμμα που το βάζω από την αρχή...

Sent from my note

Και εγώ μία από τα ίδια, συνεχώς αλλάζω και δε μου άρεσε καθόλου αυτό που κάνει. Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε σε κάποια αναβάθμιση να το φτιάξουν.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Με την cache δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, όποτε τσεκάρεις διέγραφέ τις όλες και θα έχεις μια πιο ανάλαφρη συσκευή μέχρι ν'αρχίσεις να την ξαναφορτώνεις πάλι ;)

 

Από τα app packages δεν είδα ποτέ κάποιο φάκελο εκτός έναν με Κινέζικα γράμματα κάποια στιγμή και δεν ξέρω καν από ποια εφαρμογή προέρχονταν, τον διέγραψα και τέλος, το καλό του είναι πως αν πας να διαγράψεις μια εφαρμογή με τον τρόπο που τις διέγραφες τόσο καιρό (Angry Birds για παράδειγμα), το Clean Master σου εμφανίζει ένα πινακάκι που σε ενημερώνει ότι διαγράφοντας την εφαρμογή θα παραμείνει ένας φάκελός της μέσα στη συσκευή σου και σε ρωτάει αν επιθυμείς να τον διαγράψεις και αυτόν (δες την 4η φωτό μέσα στο Market). Έτσι, σβήνεις κι ότι άχρηστο παραμένει μέσα.

 

Πολύ καλή εφαρμογή, κατέβασέ την άφοβα :)

 

Από μπαταρία η εφαρμογή πώς πάει? Την έχεις τσεκάρει?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία η εφαρμογή πώς πάει? Την έχεις τσεκάρει?

 

την δοκιμαζω εγω τωρα φαινεται εξαιρετικη!

δεν βλεπω να επηρεάζει σε κατι την μπαταρια!

τουλάχιστον για την ωρα!

απλα δεν μπορεσα να κανω αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω!

διέγραψα μια εφαρμογη αλλα δεν με ρωτησε για το φακελο!

θα πρεπει μαλλον να την διαγραψω μεσα απο την εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις οσες υπενθυμισεις θες αντι αυτου.

 

Ναι μα δεν ειναι λογικο να πρεπει για καθε ειδοποιηση 3 φορες να την γραφεις .

 

Εγω μολις με ειδοποιει παω και την αλλαζω ωρα , αλλα θα επρεπε να γινεται αυτοματα με την αναβολη οπως λεει και ο φιλος .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

στις μεγαλες πολεις το mireo don't panic σου δειχνει καποια κτηρια με αυτο τον τροπο?http://redandroid.net/uploads/posts/2012-01/1326015873_igo-9-android-2.jpg

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

την δοκιμαζω εγω τωρα φαινεται εξαιρετικη!

δεν βλεπω να επηρεάζει σε κατι την μπαταρια!

τουλάχιστον για την ωρα!

απλα δεν μπορεσα να κανω αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω!

διέγραψα μια εφαρμογη αλλα δεν με ρωτησε για το φακελο!

θα πρεπει μαλλον να την διαγραψω μεσα απο την εφαρμογη!

 

μια απο τα ίδια, και εμένα δεν μου έβγαλε αυτή την επιλογή. Βεβαίως τώρα είναι όλα σε beta-crash test mode μιας και αναμένω για καθαρό install την JB.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια ολοκληρωμενη λυση backup που να επαναφερει τις εφαρμογες με τις ρυθμισεις τους,και ολες τις ρυθμισεις και κωδικους σε wifi,emails,facebook.

υπαρχει κατιτετοιο στο play store?(εκτος του titanium)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια ολοκληρωμενη λυση backup που να επαναφερει τις εφαρμογες με τις ρυθμισεις τους,και ολες τις ρυθμισεις και κωδικους σε wifi,emails,facebook.

υπαρχει κατιτετοιο στο play store?(εκτος του titanium)

 

Δες το My Backup Pro .Δεν ξέρω βέβαια αν θα σε καλύψει σε ολα αυτά που ζητάς

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δες το My Backup Pro .Δεν ξέρω βέβαια αν θα σε καλύψει σε ολα αυτά που ζητάς

 

Χρειάζεται root για να κρατήσει και τα data των εφαρμογών...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω widget στην επιφάνεια εργασίας την εξής συντόμευση: "Call Settings > Internet Call Settings > Account > Receive incoming calls" ?

Ή έστω μέχρι ένα σημείο π.χ. Call Settings > Internet Call Settings.

 

Έχω το widgetsoid αλλά δε βρίσκω κάτι.

Βασικά, αν το έχω μόνιμα τικαρισμένο και δεν είμαι wifi, θα τρώει πολύ μπαταρία?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο λέω εγώ που αλλάζω ρομ σαν τα πουκάμισα..Δεν υπάρχει λύση δυστυχώς.

Είναι το μόνο πρόγραμμα που το βάζω από την αρχή...

Sent from my note

Επειδή και εγώ αλλάζω πολύ συχνά roms, μπορείς να μου πεις κάτι; Κατά τη διάρκεια που εγκαθιστώ τη rom, μου στέλνει κάποιος μήνυμα ή μου κάνει μία κλήση. Όταν θα εγκαταστήσω από την αρχή το viber θα μου έρθει το μήνυμα ή η αναπάντητη κλήση ή όχι;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

H καλυτερη αντιστοιχη εφαρμογη του sleep cycle του ios για μας ποια ειναι αν εχει δοκιμασει κανεις?

 

Για να βοηθησω ειναι αυτη που αναλυει τις φασεις του υπνου που κανεις κατα την διαρκεια της νυχτας (βαθυς-ελαφρυς) και σε ξυπναει αναλογα με την ωρα που εχεις θεσει ετσι ωστε να σε πετυχει σε "ελαφρυ" υπνο και να σηκωθεις ευκολοτερα.

Link to comment
Share on other sites

H καλυτερη αντιστοιχη εφαρμογη του sleep cycle του ios για μας ποια ειναι αν εχει δοκιμασει κανεις?

 

Για να βοηθησω ειναι αυτη που αναλυει τις φασεις του υπνου που κανεις κατα την διαρκεια της νυχτας (βαθυς-ελαφρυς) και σε ξυπναει αναλογα με την ωρα που εχεις θεσει ετσι ωστε να σε πετυχει σε "ελαφρυ" υπνο και να σηκωθεις ευκολοτερα.

 

Έχω διαβάσει καλά λόγια για την Sleep As Android, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

σε ics και πάνω επιτρέπεται ο καθαρισμός cache με την μία για όλες τις εφαρμογές?

 

Δεν έχω υπόψιν μου κάτι για την ICS, πάντως το Clean Master μου κάνει άνετα μαζικό καθαρισμό και εντελώς απροβλημάτιστα μέχρι στιγμής.

 

Από μπαταρία η εφαρμογή πώς πάει? Την έχεις τσεκάρει?

 

Δεν καταναλώνει τίποτα απολύτως εκτός και εάν εννοείς αν εξοικονομεί ενέργεια. Υποθέτω ότι με τον καθαρισμό της cache όλο και κάτι κάνει, κατά τ'άλλα όμως για το κλείσιμο των tasks συμφωνώ με τους υπόλοιπους ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να κλείνεις μια εφαρμογή που είναι φτιαγμένη να τρέχει από "πίσω" τη στιγμή που θα ξανανοίξει μόνη της μετά από λίγα λεπτά.;)

 

...απλα δεν μπορεσα να κανω αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω!

διέγραψα μια εφαρμογη αλλα δεν με ρωτησε για το φακελο!

θα πρεπει μαλλον να την διαγραψω μεσα απο την εφαρμογη!

 

Προφανώς γιατί η εφαρμογή που διέγραψες δεν είχε να αφήσει κατάλοιπα στη συσκευή σου, δεν αφήνουν όλες οι εφαρμογές άχρηστα αρχεία όταν γίνονται απεγκατάσταση.. εγώ για παράδειγμα δοκίμασα με το Ungry Birds και μου το έβγαλε κανονικά, αυτός ήταν και ο λόγος που κράτησα την εφαρμογή μιας και είχα ήδη μία άλλη για να καθαρίζω την cache..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται η έκδοση TomTom Europe να έχει TTS στα Ελληνικά ((2) Spoken street names comes in the following languages: [...] Greek[...]) ενώ η έκδοση TomTom Greece έχε μόνο στα Αγγλικά ((2) Spoken street names comes in British English);

η ελληνικη εκδοση εχει κανονικα ελληνικο TTS

tested :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4.0.3 και μπορώ να πω ότι στις ρυθίσεις->εφαρμογές

επιλέγω μια εφαρμογή και μου βγάζει τα στοιχεία της και της επιλογές για: Υποχρεωτική διακοπή, Κατάργηση εγκατάστασης, Εκκαθάριση δεδομένων (ανενεργό κουμπί αν δεν έχει δεδομένα), Διαγραφή cache (ανενεργό αν δεν έχει δεδομένα στην cache) και εκκαθάριση προεπιλογών (επίσης ανενεργό αν καθορισμένες προεπιλογές στην επιλογή "εκκίνηση από προεπιλογή").

Νομίζω πως είναι η καλύτερη πρόταση του Android για καθαρή κατάργηση εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και το dont panic,που ηταν αψογο,με ικανοποιησε για τις περιορισμενες απαιτησεις πλοηγησης που εχω. Δεν το εχω πια,γιατι ξεπερασα το οριο των 5 συσκευων ανα λογαριασμο,για αυτο και αγορασα πια pna με dont panic και ησυχασα :)

 

Απλά για να ξέρω, το don't panic σου δίνει μέχρι 5 διαφορετικές συσκευές, όχι ταυτόχρονα, για ενεργοποίηση? Δηλαδή στην 6η το ξανά αγοράζεις?

Link to comment
Share on other sites

Στην μανισια εφαρμογή ημερολογίου πχ έχω μία ειδοποίησή για τις 5 μμ. Με ειδοποιεί και την κάνω αναβολή. Δεν θα έπρεπε κανονικά σε χ χρόνο να με ξανά ειδοποιήσει? Εμ δεν το κάνει.παλιά στα ΝΟΚΙΑ το έκανε και βόλευε.τώρα χάνω ειδοποιήσεις λόγω αυτού του θέματος!

 

Σε μένα με ICS 4.0.4 αν κάνω snooze ξαναχτυπαει κάθε 2 λεπτά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

H καλυτερη αντιστοιχη εφαρμογη του sleep cycle του ios για μας ποια ειναι αν εχει δοκιμασει κανεις?

 

Για να βοηθησω ειναι αυτη που αναλυει τις φασεις του υπνου που κανεις κατα την διαρκεια της νυχτας (βαθυς-ελαφρυς) και σε ξυπναει αναλογα με την ωρα που εχεις θεσει ετσι ωστε να σε πετυχει σε "ελαφρυ" υπνο και να σηκωθεις ευκολοτερα.

 

Έχει δοκιμάσει κανένας τέτοιου είδους εφαρμογές; Υπάρχει περίπτωση να σε ξυπνήσει πολύ πιο νωρίς από την ώρα που θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να ξέρω, το don't panic σου δίνει μέχρι 5 διαφορετικές συσκευές, όχι ταυτόχρονα, για ενεργοποίηση? Δηλαδή στην 6η το ξανά αγοράζεις?

 

Το ταυτόχρονα που κολλάει ? Αν εννοείς το ένα μετά το άλλο μπορείς αρκεί τα κινητά να έχουν τον ίδιο λογαριαμό .

Οσο για το 6ο , μπορεί εκεί στην Ngi , τα παιδιά αν πάρεις τηλέφωνο μπορεί να εξυπηρετήσουν . Φαντάζομαι .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.Μια ερωτηση.Ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για πανοραμικες φωτο

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...