Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ότι προσπαθούμε όλοι να σε σπρώξουμε στο διάβημα, αλλά μπορείς να βάλεις rootkeeper για να κρατήσεις το root - βρέξει/χιονίσει :)

Από ότι είδα το rootkeeper δεν δουλεύει σε samsung galaxy s και s2 οπότε λογικά ούτε και στο s3.

 

To root θα το κάνω σίγουρα απλά περιμένω το οκ από τον εαυτό μου :cool: Ξέρω μόλις το κάνω θα πάρω τα πάνω μου και ποιος με πιάνει μετά χαχαχαχα. Έχω σκοπό να περάσω και την Omega κάποια στιγμή γιατί έχω διαβάσει καλά σχόλια και είναι και από Έλληνες.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το SystemCleanup? Είναι ασφαλές να σβήνουμε ότι μας προτείνει ? Ή μπορεί να σβήσει κάτι που δεν πρέπει ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνεται καμοία καλή και έγκιρη εφαρμογούλα για τον καιρό??:)

 

Fancy widgets, απο τα καλυτερα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνεται καμοία καλή και έγκιρη εφαρμογούλα για τον καιρό??:)

 

eWeather HD η καλύτερη εφαρμογή για καιρό, είναι επι πληρωμή όμως, στα 2 € κ κάτι, την χρησιμοποιώ σχεδόν ένα χρόνο, είναι απίστευτη!!! Οι φωτο είναι μόνο ένα μικρό δείγμα... [ATTACH]27219[/ATTACH][ATTACH]27220[/ATTACH]

Edited by dimitris762
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στα παιχνίδια αφού τα εγκαταστήσεις όλα τα υπόλοιπα mb που θα χρειαστεί το παιχνίδι να κατεβάσει με το που ανοίξεις την εφαρμογή τα πηγαίνουν αυτόματα στην εξωτερική μνήμη, διότι όγκος όπως στο fifa είναι μεγάλος!
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζουμε καποια εφαρμογη απο το play store κανει αυτοματα εγκατασταση πως γινεται να απενεργοποιηθει αυτο και να εγκαταστησω μετα οσες εφαρμογεσ εχω κατεβασει ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζουμε καποια εφαρμογη απο το play store κανει αυτοματα εγκατασταση πως γινεται να απενεργοποιηθει αυτο και να εγκαταστησω μετα οσες εφαρμογεσ εχω κατεβασει ?

Θα μπεις στο play store και θα πας στις "εφαρμογές μου". Θα δεις τις εγκατεστημένες εφαρμογές και αν επιλέξεις μια, υπάρχει κουμπί για απεγκατάσταση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στα παιχνίδια αφού τα εγκαταστήσεις όλα τα υπόλοιπα mb που θα χρειαστεί το παιχνίδι να κατεβάσει με το που ανοίξεις την εφαρμογή τα πηγαίνουν αυτόματα στην εξωτερική μνήμη, διότι όγκος όπως στο fifa είναι μεγάλος!

 

Μα δεν παει ... μου λεει να ελευθερωσω χωρο ... πιανει την εσωτερικη sd που δεν εχει χωρο ....

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο play store και θα πας στις "εφαρμογές μου". Θα δεις τις εγκατεστημένες εφαρμογές και αν επιλέξεις μια, υπάρχει κουμπί για απεγκατάσταση.

οχι δεν καταλαβες ενοω οτι οταν κανεις download καποια εφαρμογη μετα αυτοματα σου την κανει εγκατασταση στην συσκευη ...αυτο θελω να αποφυγω ...σηλ να την κατεβαζω και να μην την κανει εγκαταστασει

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζουμε καποια εφαρμογη απο το play store κανει αυτοματα εγκατασταση πως γινεται να απενεργοποιηθει αυτο και να εγκαταστησω μετα οσες εφαρμογεσ εχω κατεβασει ?
δεν γινεται αυτο που θες.απο την στιγμη που "κατεβαζεις" μια εφαρμογη αυτη εγκαθιστανται.αν δεν την θες μην την κατεβαζεις .τοσο απλα.
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις θεμα χωρου ή κάτι τετοιο και θες να τις βαζεις και να τις βγαζεις μπορεις να βρισκεις τα .apk για τις free και να τα εχεις στην sd.

αν εισαι root μπορεις να βαλεις το titanium backup. εγκαθιστας την εφαρμογή, την κάνεις backup με αυτό και μετά μπορείς να την κάνεις uninstall. όποτε την θες παλι, την κανεις restore απο την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! κατεβασα το mx player γιατι ειχα καποια βιντεο που ειχα τραβηξει απο iphone κ δεν μου τα ανοιγε το galaxy κ τα παιζει αλλα εχει δονηση ενω παιζει το βιντεο γιατι? :(
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να ακουγεται πιο δυνατα απο το μεγαφωνο της συσκευης ο ηχος?

εχω προβλημα με τα προγραμματα πλοηγησης που ακουγονται ψιθυριστα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να ακουγεται πιο δυνατα απο το μεγαφωνο της συσκευης ο ηχος?

εχω προβλημα με τα προγραμματα πλοηγησης που ακουγονται ψιθυριστα!

Volume+...

Link to comment
Share on other sites

Volume+...

 

ισχυει και για ηχο κλησεων και ειδοποιησεων?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ισχυει και για ηχο κλησεων και ειδοποιησεων?

 

ευχαριστω!

ναι παιδια και καλυτερα να μπειτε στο site του developer, να κανετε μια εγγραφη δωρεαν και να κατεβασετε δωρεαν την paid εκδοση γιατι εχει περισσοτερες ρυθμισεις. εγω οταν πηρα το nexus που λεγανε οτι εχει πολυ χαμηλο ηχειο(ισχυει) ειδα το φως το αληθινο.

Link to comment
Share on other sites

Volume+...

Νικο, κατα ποσο ειναι εφικτο μια τετοια εφαρμογη να δημιουργησει προβλημα στο ηχειο..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Νικο, κατα ποσο ειναι εφικτο μια τετοια εφαρμογη να δημιουργησει προβλημα στο ηχειο..;

το καλυτερο ειναι να τη δοκιμασεις..καταλαβαινεις αν αντεχει το ηχειο..αν δεν παραμορφωνει δε νομιζω οτι εχει προβλημα. λεει κιολας μεχρι το +10 ειναι ασφαλες για τα περισσοτερα τηλεφωνα. εγω μετα απο 10 μηνες με το κινητο αλλα εχω πολλους μηνες να το χρησιμοποιησω, δεν εχει τιποτα το ηχειο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει backup tool για συσκευές χωρίς root - αλλά να κρατάει και τα data της εφαρμογής?
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρούσα περίεργη κατανάλωση με το viber τις τελευταίες μέρες κ τώρα βγήκε update γιατί από ότι διάβασα κρατούσε on τον proximity sensor. Όσοι το έχετε κάντε το update γιατί το λύνει.

Επίσης έβγαλε η Cosmote εφαρμογή για το What's Up. Αν εξαιρέσουμε την έλλειψη widget είναι πολύ καλή κ με πολλές δυνατότητες.

Υπάρχει backup tool για συσκευές χωρίς root - αλλά να κρατάει και τα data της εφαρμογής?

Το MyBackup λειτουργεί καλά χωρίς root αλλά απ' όσο ξέρω δεν γίνεται να κρατήσεις data με την άνευ root έκδοση.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει backup tool για συσκευές χωρίς root - αλλά να κρατάει και τα data της εφαρμογής?

 

Υπάρχει αλλά δυστυχώς θέλει pc και γίνεται "χειροκίνητα", λεπτομέρειες εδώ κι εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο καλό πρόγραμμα για προβολή αρχείων .blend?

Ένα blend view 3d βρήκα μόνο αλλά έχει ελάχιστα download, 3 αστέρια και κάνει 2,5€

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν θες να εγκαθίστανται οι εφαρμογές μονές τους?η να μην ανανεώνονται μόνες τους?

θελω το πρωτο Ηλια....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...