Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιααααα help!

εβαλα στο κινητο μου χθες την παρακατω εφαρμογη για να την δοκιμασω

https://market.android.com/details?id=com.rvo.plpro

phonelocator pro λεγεται!

ολα καλα ολα ωραια μετα απο restart η εφαρμογη δεν φαινεται πουθενα!

δεν μπορω να την κανω unistall με τιποτα!

ουτε με το τιτανιουμ!

τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση γιατι εχω την εντυπωση οτι μου τρωει την μπαταρια σαν σφουγγαρι!(και το κακο ειναι οτι σε 2 μερες φευγω διακοπες και θελω το κινητο να δουλευει ρολοι)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση: Έχω 300 mb δωρεάν το μήνα ,έχω ενεργοποιήσει το watchdog για να μην ξεφύγω και μου λέει ότι έχω καταναλώσει 69,5 μέχρι σήμερα. Παρόλα αυτά όμως το ενημερωτικό sms της cosmote μου λέει ότι έχω καταναλώσει 180 mb. Τι να πιστέψω και τι να κάνω;

 

Μήπως το ένα μετράει ημερολογιακά και το άλλο από την ημέρα ενεργοποίησης;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχω 300 mb δωρεάν το μήνα ,έχω ενεργοποιήσει το watchdog για να μην ξεφύγω και μου λέει ότι έχω καταναλώσει 69,5 μέχρι σήμερα. Παρόλα αυτά όμως το ενημερωτικό sms της cosmote μου λέει ότι έχω καταναλώσει 180 mb. Τι να πιστέψω και τι να κάνω;

 

Καί σέ εμένα δέν μετράει σωστά . Εάν γνωρίζει κάποιος καμία ποιό αξιόπιστη εφαρμογή μέτρησης data ..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καί σέ εμένα δέν μετράει σωστά . Εάν γνωρίζει κάποιος καμία ποιό αξιόπιστη εφαρμογή μέτρησης data ..

 

https://market.android.com/details?id=com.carl.tcpro&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ένα μετράει ημερολογιακά και το άλλο από την ημέρα ενεργοποίησης;

 

Εχω ρυθμίσει το watchdog να μετράει όπως και η cosmote. Ευχαριστώ πάντως!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιααααα help!

εβαλα στο κινητο μου χθες την παρακατω εφαρμογη για να την δοκιμασω

https://market.android.com/details?id=com.rvo.plpro

phonelocator pro λεγεται!

ολα καλα ολα ωραια μετα απο restart η εφαρμογη δεν φαινεται πουθενα!

δεν μπορω να την κανω unistall με τιποτα!

ουτε με το τιτανιουμ!

τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση γιατι εχω την εντυπωση οτι μου τρωει την μπαταρια σαν σφουγγαρι!(και το κακο ειναι οτι σε 2 μερες φευγω διακοπες και θελω το κινητο να δουλευει ρολοι)

 

How do I reveal PhoneLocator, in the applications list ?

 

You can do this, with one of the following methods:

 

  • send the reveal keyword, to your phone, in a text message
  • dial the reveal keyword, in your phone dialer, press the dial button, press hangup button

 

The keyword that you send, is case sensitive. !!!

 

If the keyword to reveal is “PLshow”, sending “plshow” will not reveal the app, cause the letters “PL” where not written in upper case.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

How do I reveal PhoneLocator, in the applications list ?

 

You can do this, with one of the following methods:

 

  • send the reveal keyword, to your phone, in a text message
  • dial the reveal keyword, in your phone dialer, press the dial button, press hangup button

 

The keyword that you send, is case sensitive. !!!

 

If the keyword to reveal is “PLshow”, sending “plshow” will not reveal the app, cause the letters “PL” where not written in upper case.

 

το εκανα αλλα δεν δουλευε..

τεσπα την βρηκα την ακρη!

εκκαθάριση δεδομενων με τιτανιουμ και μετα απο restart απεγκατασταση...

ευτυχως!

το προγραμμα λεει οτι δεν τρωει μπαταρια εμενα μου την διέλυσε ομως!

anyway καποιο καλο προγραμματακι πιο απλο για τους "κλεφτες" υπαρχει?

να μην "τρεχει" ομως ολη την ωρα απο πισω!

πχ οταν ειμαι σπιτι μου να μην ειναι ανοιχτο αλλα οταν ειμαι σε μια παραλια να ειναι.

γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το sanity για να μπορώ να ηχογραφώ τις κλήσεις. Όμως βλέπω τα στατιστικά της μπαταρίας και μου έχει ξοδεψει το 50% σχεδόν. Είναι ρεαλιστικό αυτό ή γράφουν ότιναναι τα στατιστικά? Σας έτυχε και σας?

 

Κανένα άλλο app που να ηχογραφεί τις κλήσεις και να δουλεύει στο blade ξέρετε?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιααααα help!

εβαλα στο κινητο μου χθες την παρακατω εφαρμογη για να την δοκιμασω

https://market.android.com/details?id=com.rvo.plpro

phonelocator pro λεγεται!

ολα καλα ολα ωραια μετα απο restart η εφαρμογη δεν φαινεται πουθενα!

δεν μπορω να την κανω unistall με τιποτα!

ουτε με το τιτανιουμ!

τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση γιατι εχω την εντυπωση οτι μου τρωει την μπαταρια σαν σφουγγαρι!(και το κακο ειναι οτι σε 2 μερες φευγω διακοπες και θελω το κινητο να δουλευει ρολοι)

 

How do I reveal PhoneLocator, in the applications list ?

 

You can do this, with one of the following methods:

 

  • send the reveal keyword, to your phone, in a text message
  • dial the reveal keyword, in your phone dialer, press the dial button, press hangup button

 

The keyword that you send, is case sensitive. !!!

 

If the keyword to reveal is “PLshow”, sending “plshow” will not reveal the app, cause the letters “PL” where not written in upper case.

Exactly! Προφανώς κρύφτηκε (για λόγους ασφαλείας) από τη λίστα με τις διαθέσιμες εφαρμογές. Kαι για να την απεγκαταστήσεις θα πρέπει πρώτα να τη βγάλει από διαχειριστή συσκευής (ρυθμίσεις->τοποθεσία & ασφάλεια ->επιλογή διαχειριστών συσκευής) ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες βρηκα μια ωραια εφαρμογοτλα στο μαρκετ. CB radio chat λεγεται. Δεν κανονιζουμε να μπαινουμε σε κανενα καναλι να τα λεμε; χαβαλε εχει παντως... Eιμαι τωρα στο καναλι 1 και γλωσσα ελληνικα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Exactly! Προφανώς κρύφτηκε (για λόγους ασφαλείας) από τη λίστα με τις διαθέσιμες εφαρμογές. Kαι για να την απεγκαταστήσεις θα πρέπει πρώτα να τη βγάλει από διαχειριστή συσκευής (ρυθμίσεις->τοποθεσία & ασφάλεια ->επιλογή διαχειριστών συσκευής) ;)

 

αυτο δεν το σκεφτηκα σωστος!

το τσεκαρω για την επομενη φορα:)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχω 300 mb δωρεάν το μήνα ,έχω ενεργοποιήσει το watchdog για να μην ξεφύγω και μου λέει ότι έχω καταναλώσει 69,5 μέχρι σήμερα. Παρόλα αυτά όμως το ενημερωτικό sms της cosmote μου λέει ότι έχω καταναλώσει 180 mb. Τι να πιστέψω και τι να κάνω;

Η voda στους συνδρομητες μετρα τα data απο πρωτη καθε μηνα εως το τελος, ασχετα με τον δωρεαν χρονο ομιλιας τους.

Την ομιλια π.χ. σε εμενα την μετρα απο 15 καθε μηνα εως και 14 του επομενου, σε αλλον χρηστη μετρα αλλες ημερομηνιες....

Παρε τηλεφωνο την κοσμοτε και ρωτησε απο ποτε ξεκινα η χρεωση data, ποια ειναι η πρωτη μερα χρεωσης?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο ημερολόγιο τα γενέθλια των επαφών μου, αλλά το default calendar δεν με ειδοποιεί. Υπάρχει κάποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω στο ημερολόγιο τα γενέθλια των επαφών μου, αλλά το default calendar δεν με ειδοποιεί. Υπάρχει κάποια εφαρμογή;

 

Προτείνω το smooth calendar.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προκειται να κανω μια χαζη ερωτηση. :p

Εχω το titanium. Εχω παρει backup κλπ. Προκειται να κανω ενα wipe της sdcard. Φυσικα θα κρατησω τον φακελο του titanium και θα τον επαναφερω μετα. H ερωτηση εχει ως εξης. To προγραμμα θα επαναφερει κανονικα τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους?

Ρωταω γιατι δεν εχω κανει ποτε wipe της sd και το προγραμμα λειτουργει αψογα στα restore και ελπιζω να μην αλλαζει κατι με το format.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να κάνεις format μόνο στην κάρτα μνήμης;

Γενικα θελω να κανω ενα πληρες wipe και στη μνημη της συσκευης και στην sdcard μιας και το δευτερο δεν το εκανα ποτε. Συν το οτι οταν πρωτο πηρα το s2 ειχα κανει αντιγραφη τους περισσοτερους φακελους απο το sgs. Ξερω πως δεν επηρεαζει ιδιαιτερα, αλλα σκοπευω να το κανω για ψυχολογικους λογους καθως με επιασε μια ταση γενικου ξεσκαρταρισματος :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κρατάς ότι θέλεις από την κάρτα, κάνεις ένα format και μετά επαναφέρεις ότι θέλεις από αυτά που έχεις κρατήσει. Δεν βρίσκω λόγο γιατί να εμπλακεί το titanium backup με αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς ότι θέλεις από την κάρτα, κάνεις ένα format και μετά επαναφέρεις ότι θέλεις από αυτά που έχεις κρατήσει. Δεν βρίσκω λόγο γιατί να εμπλακεί το titanium backup με αυτό.

 

Διοτι νομιζω πως καποιες εφαρμογες αποθηκευουν τα data τους στην sdcard. Οποτε (με δεδομενο πως θα κανω και full wipe της μνημης της συσκευης και θα διαγραφουν ολες οι εφαρμογες) μετα θα πρεπει να τις επαναφερω με το titanium.

Πχ. Εστω το παιχνιδι Avatar. Αυτο εχει τα data στο path /sdcard/gameloft/κλπ. Αυτος ο φακελος θα φυγει με το format της sd και η εφαρμογη θα φυγει με το wipe. Το ερωτημα ειναι ειναι: Θα επαναφερει τα παντα το titanium ή να κρατησω εγω manual backup του φακελου?

Δεν ημουν σαφης στο πρωτο ποστ σορυ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου προτεινει καποιος καποιο προγραμμα για να δημιουργησω φακελους για να κατανομησω τις εικονες τα τραγουδια και τα βιντεο...
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου προτεινει καποιος καποιο προγραμμα για να δημιουργησω φακελους για να κατανομησω τις εικονες τα τραγουδια και τα βιντεο...

 

Tί εννοέις να κατανομήσεις???

1.Να καρατομήσεις?

2. Να μετονομάσεις?

3. Να τακτοποιήσεις?

4. Να σβήσεις????

ή κατι αλλο????:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tί εννοέις να κατανομήσεις???

1.Να καρατομήσεις?

2. Να μετονομάσεις?

3. Να τακτοποιήσεις?

4. Να σβήσεις????

ή κατι αλλο????:rolleyes:

 

Να τακτοποιησω τα αρχεια μου!δηλαδη να διαχωρισω τα ελληνικα τραγουδια απο τα ξενα!κ.λ.π!κατι τετοιο!! οπως στα νοκια που φτιαχναμε φακελους!

Edited by giorgos88
Link to comment
Share on other sites

Να τακτοποιησω τα αρχεια μου!δηλαδη να διαχωρισω τα ελληνικα τραγουδια απο τα ξενα!κατι τετοιο!! οπως στα νοκια που φτιαχναμε φακελους!

 

Ε τακτοποιησε τα απο τον explorer της συσκευης σου με cut n paste. Tι αλλο προγραμμα θες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να τακτοποιησω τα αρχεια μου!δηλαδη να διαχωρισω τα ελληνικα τραγουδια απο τα ξενα!κ.λ.π!κατι τετοιο!! οπως στα νοκια που φτιαχναμε φακελους!

Αstro file manager

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...