Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για όταν έχουμε 2η μπαταρία στο κινητό που να την αναγνωρίζει ως 2η ή να έχει επιλογή που να ενημερώνω ότι άλλαξα μπαρατία ώστε να μην χαλάνε τα στατιστικά?

 

(γιατί όταν τελειώνει η πρώτη μπαταρία και βάλω την 2η 100% φορτισμένη το κινητό θεωρεί πως δεν έγινε φόρτιση αλλά συνεχίζει να έχει την 1η μπαταρία της οποίας η αυτονομία αυξήθηκε μαγικά, πχ τώρα γράφει ότι είναι 20 ώρες με μπαταρία ενώ είναι τις μισές αφού στις 10 έβαλα την 2η)

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1-Η εφαρμογη talk ειναι το google talk?

2-κληση απο κινητο σε κινητο(ελλαδα και εξωτερικο) με google talk χρεωνεται και ποσο?

 

Ευχαριστω!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Κανενας?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποια εφαρμογή για όταν έχουμε 2η μπαταρία στο κινητό που να την αναγνωρίζει ως 2η ή να έχει επιλογή που να ενημερώνω ότι άλλαξα μπαρατία ώστε να μην χαλάνε τα στατιστικά?

 

(γιατί όταν τελειώνει η πρώτη μπαταρία και βάλω την 2η 100% φορτισμένη το κινητό θεωρεί πως δεν έγινε φόρτιση αλλά συνεχίζει να έχει την 1η μπαταρία της οποίας η αυτονομία αυξήθηκε μαγικά, πχ τώρα γράφει ότι είναι 20 ώρες με μπαταρία ενώ είναι τις μισές αφού στις 10 έβαλα την 2η)

 

Δεν έχω δει κάτι σχετικό. Σαν έμμεση λύση μπορείς να βάλεις το battery calibration και να το κάνεις κάθε φορά που θα αλλάζεις μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάτι σχετικό. Σαν έμμεση λύση μπορείς να βάλεις το battery calibration και να το κάνεις κάθε φορά που θα αλλάζεις μπαταρία.

 

Είναι όμως λίγο μπελάς με την ένοια ότι υπάρχουν φορές που από αφηρημάδα ή βιασύνη το ξεχνάς να το κάνεις. Εγώ πάντως από κάποια στιγμή και μετά το παράτησα, αφού ξεχνούσα να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι όμως λίγο μπελάς με την ένοια ότι υπάρχουν φορές που από αφηρημάδα ή βιασύνη το ξεχνάς να το κάνεις. Εγώ πάντως από κάποια στιγμή και μετά το παράτησα, αφού ξεχνούσα να το κάνω.

 

Μια εφαρμογή από το market είναι, δεν μιλάω για τη γνωστή διαδικασία που κυκλοφορεί εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει συζητηθει πιο πριν. Αναζητω εφαρμογη με την οποια μεσω καμερας φυσικα να παρακολουθω το εξοχικο μου σπιτι.

Ειμαι σιγουρος πως υπαρχει δεν γνωριζω ομως αν ειναι για ios η android.

Οποιος γνωριζει θα θερμοπαρακαλεσω να μου την υποδειξει.

Ευχαριστω πολυ.

 

https://market.android.com/details?id=com.rcreations.ipcamviewer&feature=search_result

 

δεν την έχω δοκιμάσει αλλά έχω ακούσει καλά λόγια

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάτι σχετικό. Σαν έμμεση λύση μπορείς να βάλεις το battery calibration και να το κάνεις κάθε φορά που θα αλλάζεις μπαταρία.

 

Ναι αλλά αν χρησιμοποιώ τις μπαταρίες εναλλάξ και κάνω wipe battery stats κάθε φορά που αλλάζω μπαταρία, το κινητό δεν θα έχει ποτέ στατιστικά γιατί θα είναι πάντα καινούρια άρα αυτό δεν θα επηρρεάζει την απόδοση της μπαταρίας??

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν χρησιμοποιώ τις μπαταρίες εναλλάξ και κάνω wipe battery stats κάθε φορά που αλλάζω μπαταρία, το κινητό δεν θα έχει ποτέ στατιστικά γιατί θα είναι πάντα καινούρια άρα αυτό δεν θα επηρρεάζει την απόδοση της μπαταρίας??

αν και δεν ειναι ontopic πιστευω οτι με ενα τετοιο ειναι καλυτερη λυση απο το να αλλαζεις συνεχεια μπαταριες.

 

υπαρχουν πολλα πχ αυτο

Edited by panoc

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλλω για το αν θα βρεις καλύτερη λύση.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν το προέβλεψε κανείς, είναι απάδεκτο να μην υπάρχει μια σχετική εφαρμογή ενώ υπάρχουν εφαρμογές για να διώχνουν τις μύγες...

 

αν και δεν ειναι ontopic πιστευω οτι με ενα τετοιο ειναι καλυτερη λυση απο το να αλλαζεις συνεχεια μπαταριες.

 

υπαρχουν πολλα πχ αυτο

 

Δεν το βρίσκω και πολύ πρακτική λύση. Πρέπει να κουβαλάς μαζί σου μια πατάτα και να την κολλάς πάνω στο κινητό.

Ενω με 2η μπαταρία είναι πολύ πιο εύκολο, και πιο μικρή και δεν κολλάει στο πλάι του κινητού.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω και πολύ πρακτική λύση. Πρέπει να κουβαλάς μαζί σου μια πατάτα και να την κολλάς πάνω στο κινητό.

Ενω με 2η μπαταρία είναι πολύ πιο εύκολο, και πιο μικρή και δεν κολλάει στο πλάι του κινητού.

Mα δεν είναι τόσο μεγάλα, ανάλογα το μοντέλο μπορεί ναι είναι σαν το μισό nexus η 3 μπαταρίες ΑΑΑ.

 

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα διαβαζει αυτουνο φτου ρε Κολλάτε????:p

 

Διαβάζει Φώτη, διαβάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Mα δεν είναι τόσο μεγάλα, ανάλογα το μοντέλο μπορεί ναι είναι σαν το μισό nexus η 3 μπαταρίες ΑΑΑ.

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Όπως και να χει τώρα αγόρασα 2η μπαταρία + εξωτερικό φορτιστή και προσπαθώ να βρω μια λύση στο θέμα των στατιστικών.

Μου φαινόταν ιδανική λύση η 2η μπαταρία και αρκετά φθηνή. Δεν είχα σκεφτεί αυτό το πρόβλημα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Αμ δεν διαβαζει... ¨(

 

Αν το σετάρεις σωστά μια χαρά διαβάζει. Εναλλακτικά δοκίμασε την πιο παλιά έκδοση που είναι πιο εύκολη στο σετάρισμα.

 

ΥΓ. Ποιο tts χρησιμοποιείς?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στό Ideos X5,

Ποιό πρόγραμμα δουλευει καλύτερα?

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη SIP?

 

δηλαδη εχω ηδη 2 λογαριασμους στην omnivoice και θελω ενα sip softphone ωστε να συνδεομαι με αυτους και να κανω κλησεις μεσω κινητου wifi ή/και 3g.

 

πρακτικα δηλαδη να κανω το κινητο ασυρματο σταθερο....

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη SIP?

 

δηλαδη εχω ηδη 2 λογαριασμους στην omnivoice και θελω ενα sip softphone ωστε να συνδεομαι με αυτους και να κανω κλησεις μεσω κινητου wifi ή/και 3g.

 

πρακτικα δηλαδη να κανω το κινητο ασυρματο σταθερο....

 

Χρησιμοποιώ το sipdroid για omnivoice και viva.gr και είμαι υπερευχαριστημένος.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Announcify...

 

Υπαρχει καποιος που να το χρησιμοποιει για να με βοηθησει;Εκανα εγκατασταση αλλα δεν λεει τιποτα. Νομιζα πως οταν ειχα αναπαντητη θα μου ελεγε ποιος με καλεσε. Γινεται αυτο;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το sipdroid για omnivoice και viva.gr και είμαι υπερευχαριστημένος.

 

τελειο... επερνα απο το sipdroid στο κουνητο μου :p τρελα...

 

εχω ομως μια ερωτηση, επειδη απο οτι ειδα ειναι always run εφαρμογη, τη κλεινω και ανοιγει παλι μονη της, υπαρχει τροπος να απενεργοποειται γιατι οταν ειμαι σπιτι δε θελω να κτυπαει το κινητο αντι για το σταθερο :p

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να το χρησιμοποιει για να με βοηθησει;Εκανα εγκατασταση αλλα δεν λεει τιποτα. Νομιζα πως οταν ειχα αναπαντητη θα μου ελεγε ποιος με καλεσε. Γινεται αυτο;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Κατέβασε την έκδοση που λέω λίγο παραπάνω και δες εδώ για το πως να βάλεις τις φωνές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την έκδοση που λέω λίγο παραπάνω και δες εδώ για το πως να βάλεις τις φωνές.

 

Παιδια οντως δουλεψε η εφαρμογη κ σας υπερευχαριστω για τη βοηθεια.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...