Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Το don't panic στην 4.40 έκδοσή του και πάνω στο galaxy S2 σας δουλεύει κανονικά?

Όποτε το χρειάστηκα για πλοήγηση μετά από περίπου 10 λεπτά με πέταγε έξω η εφαρμογή. Ήξερα ότι οι πρώτες εκδόσεις είχαν πρόβλημα συμβατότητας με το γαλαξία αλλά είχα την εντύπωση ότι είχε διορθωθεί στην τελευταία.

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα (σε 2.3.4 rom).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω στα χέρια μου ένα Galaxy S με σπασμένο τόσο το Ndrive όσο και το Navigon, και αναρωτιέμαι αν η σύνδεση στο market (αυτή τη στιγμή δε μπορεί να συνδεθεί γιατί ζητάει τον κωδικό του gmail του χρήστη), ο έλεγχος για updates ή οποιαδήποτε άλλη λειτουργία μπορεί να ενημερώσει τη Google ή/και τις εταιρίες αυτές ότι η εφαρμογή είναι σπασμένη και να έχουμε προβλήματα.

 

Η συσκευή είναι ενός θείου μου που δεν ξέρει και πολλά και κάποιος του πέρασε αυτές τις εφαρμογές σπασμένες και δε θέλει να τις χάσει. Εγώ δεν ασχολούμαι με αυτά, είμαι της εκκλησίας. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελειο... επερνα απο το sipdroid στο κουνητο μου :p τρελα...

 

εχω ομως μια ερωτηση, επειδη απο οτι ειδα ειναι always run εφαρμογη, τη κλεινω και ανοιγει παλι μονη της, υπαρχει τροπος να απενεργοποειται γιατι οταν ειμαι σπιτι δε θελω να κτυπαει το κινητο αντι για το σταθερο :p

 

Με menu -> exit δεν κλείνει η εφαρμογή;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείς την build in εφαρμογή της HTC?

Γιατι καποιος βρισκει ευκολα μεσα απο το μενου τις blacklisted κλησεις και δεν θελω ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν χρησιμοποιείς την build in εφαρμογή της HTC?

 

Πως ενεργοποιείται?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείται?

 

Επαφές->menu->Περισσότερα->Αποκλεισμένοι καλούντες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@lewton:

Δεν ξέρω αν το έχεις στα υπόψιν αλλά απαγορεύεται οποιαδήποτε συζήτηση για "σπασμένο" λογισμικό. Θα συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά στους κανονισμούς του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, δεκτή η παρατήρηση. Συγνώμη. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επαφές->menu->Περισσότερα->Αποκλεισμένοι καλούντες.

 

Επαφές? γιατι δεν τις βρίσκω το δικό desire δεν τις εχει?Όπως δεν βρήκα στο menu ρυθμίσεις το ''απόρρητο''

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Γνωρίζει κάποιος κύριος/κυρία κάποια εφαρμογή που να εκτελεί streaming αρχείων ήχου/εικόνας απο το PC στο Android

phone και αντίστροφα μέσο WiFi χωρίς να χρειάζεται να είσαι συνδεδεμένος στο Internet ???

 

Μια παραπλήσια εφαρμογή είναι η VLC Direct η οποία κάνει άριστα αυτή την δουλειά μόνο που την εκτελεί μέσο Internet

και οχι μέσο τοπικού δικτύου LAN.

 

Σας ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Γνωρίζει κάποιος κύριος/κυρία κάποια εφαρμογή που να εκτελεί streaming αρχείων ήχου/εικόνας απο το PC στο Android

phone και αντίστροφα μέσο WiFi χωρίς να χρειάζεται να είσαι συνδεδεμένος στο Internet ???

 

Μια παραπλήσια εφαρμογή είναι η VLC Direct η οποία κάνει άριστα αυτή την δουλειά μόνο που την εκτελεί μέσο Internet

και οχι μέσο τοπικού δικτύου LAN.

 

Σας ευχαριστω !

 

Βασικά για streaming από το κινητό στο pc γίνεται πολύ εύκολα αν το κινητό σου υποστηρίζει DLNA. Εναλλακτικά

δοκίμασε αυτό αλλά να ξέρεις ότι ακόμα είναι σε στάδιο ανάπτυκης οπότε μπορεί να παρουσιάσει μερικά προβληματάκια..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το ip cam viewer lite πώς μπορώ να βλέπω στο κινητό την webcam του laptop μου?

Δεν καταλαβαίνω τπτ απ τις ρυθμίσεις.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας.Πήρα την Παρασκευή για πρώτη φορά κινητό adroid και μέχρι σήμερα δεν είχα προσέξει οτι η επιλογή ενεργοποίηση δεδομένων ήταν τσεκαρισμένη.Άραγε για αυτές τις δύο μέρες θα με έχει χρεώσει αρκετά; Συνδέεται δηλ.στο internet μόνο του συχνά;Έχω ανησυχήσει λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας.Πήρα την Παρασκευή για πρώτη φορά κινητό adroid και μέχρι σήμερα δεν είχα προσέξει οτι η επιλογή ενεργοποίηση δεδομένων ήταν τσεκαρισμένη.Άραγε για αυτές τις δύο μέρες θα με έχει χρεώσει αρκετά; Συνδέεται δηλ.στο internet μόνο του συχνά;Έχω ανησυχήσει λίγο.

Κατέβασε από το μάρκετ το APN ON-OFF και τέλος. Το ανοίγεις και το κλείνεις όποτε εσύ θες. Επίσης, βάλε το 3g watcdog βλέπεις τι καταναλώσεις έχεις από τα δεδομένα σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας.Πήρα την Παρασκευή για πρώτη φορά κινητό adroid και μέχρι σήμερα δεν είχα προσέξει οτι η επιλογή ενεργοποίηση δεδομένων ήταν τσεκαρισμένη.Άραγε για αυτές τις δύο μέρες θα με έχει χρεώσει αρκετά; Συνδέεται δηλ.στο internet μόνο του συχνά;Έχω ανησυχήσει λίγο.

 

Κι εγώ την είχα πατήσει έτσι και πλήρωσα κανα 20ευρο. Μερικές εφαρμογές κατέβαζαν μόνες τους πράμα (πχ καιρός) και κάπου έγινε και ένα αυτόματο update. Εγώ όμως το είχα περισσότερο από 2 μέρες έτσι. Έχω ακούσει και για εξωφρενικά ποσά από άτομα που ήταν άσχετα με το αντικείμενο και το κατάλαβαν μόνο όταν ήρθε ο λογαριασμός. Δεν νομίζω να έχεις φοβερό πρόβλημα για 2 μέρες.

Επιπλέον αν είσαι στην cosmote υπάρχει ένα πρόγραμμα που σε χρεώνει 1 ευρώ την μέρα όσο και να κατεβάσεις, δεν ξέρω αν είναι ενεργοποιημένο σε κάθε λογαριασμό ή πρέπει να το ζητήσεις, επίσης δεν ξέρω αν το έχουν και οι άλλες εταιρίες, ψάξτο.

Μην ανησυχείς πάντως λογικά είσαι οκ.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την είχα πατήσει έτσι και πλήρωσα κανα 20ευρο. Μερικές εφαρμογές κατέβαζαν μόνες τους πράμα (πχ καιρός) και κάπου έγινε και ένα αυτόματο update. Εγώ όμως το είχα περισσότερο από 2 μέρες έτσι. Έχω ακούσει και για εξωφρενικά ποσά από άτομα που ήταν άσχετα με το αντικείμενο και το κατάλαβαν μόνο όταν ήρθε ο λογαριασμός

 

Eμενα μου ειχε ερθει πριν 3 μηνες που πρωτοπηρα το smartphone λογαριασμος 500 € απο την κινηση δεδομενων μεσω 3g επειδι δεν ηξερα τις τιμες και κατεβαζα απο εκει εφαρμογες και ξεπερασα το οριο των δωρεαν mb.Oσοι αγοραζετε smartphone βαλτε απ'την αρχη το 3g watchdog καθως και widget για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του apn.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα μου ειχε ερθει πριν 3 μηνες που πρωτοπηρα το smartphone λογαριασμος 500 € απο την κινηση δεδομενων μεσω 3g επειδι δεν ηξερα τις τιμες και κατεβαζα απο εκει εφαρμογες και ξεπερασα το οριο των δωρεαν mb.Oσοι αγοραζετε smartphone βαλτε απ'την αρχη το 3g watchdog καθως και widget για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του apn.

 

Apn on/off και κινηση δεδομενων απενεργοποιημενη για εξοικονομηση μπαταριας..

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μην κουράζεστε και μετράτε..... πάτε Ρυθμίσεις > Στοιχεία ελέγχου ασυρμ. δικτύου > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας >και απενεργοποιήστε το Ενεροποιηση δεδομένων και τικαρετε χρήση μόνο δικτύων 2G. και θα ησυχάσετε..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι ολοι λετε οτι το 3g κατεβαζει δεδομενα?και το απλο 2g κατεβαζει και χρεωνει

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν καταλαβαινω γιατι ολοι λετε οτι το 3g κατεβαζει δεδομενα?και το απλο 2g κατεβαζει και χρεωνει

 

Σωστό αυτό αλλά το 2G το βάζεις όταν έχεις κλειστό το internet μέσω του παρόχου, τότε δεν υπάρχει λόγος για 3G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καποιος βρισκει ευκολα μεσα απο το μενου τις blacklisted κλησεις και δεν θελω ;)

Δεν ξερω αν η HTC εχει ειδικη εφαρμογη (και δεν γινεται μεσω των settings οπως στη sammy), αλλα αν ισχυει, μαλλον αυτο θα σε καλυψει. Και γενικα, καλυπτει καλα (pun intended) ;)

https://market.android.com/details?id=net.xdevelop.protector&feature=search_result

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?

 

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ TV ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
www.vasilikirooms.gr
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?

 

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ TV ?

 

Το spb tv.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...