Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με Copy paste θα σου ελεγα κ γω.

Στειλε το κειμενο στο κινητό σου με οτι τροπο εχεις, mail, doc, txt, κ δες απο ποιο μπορεις να κανεις την αντιγραφη

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νομίζω αν το γράψεις σε evernote στο pc συγχρονίζεται στο κινητό και το στέλνεις μετά με όποιο τρόπο θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Το κινητό μου είναι ένα samsung galaxy note 3, το δουλεύω από το 2014 αλλά γενικότερα τρέχει πολύ καλά. Θα ήθελα να ρωτήσω ποιες εφαρμογές θεωρείται καλύτερες για microsoft office, κυρίως χρειάζομαι word και excel αλλά στο play store βλεπω ότι υπάρχει εύρος επιλογών εφαρμογών και θα ήθελα μία άποψη από όσους χρησιμοποιούν εφαρμογές γραφείου.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ για άνοιγμα αρχείων word την εφαρμογή "έγγραφα" της google, που είναι προεγκατεστημένη στη συσκευή μου. Σήμερα είδα πως δεν μου άνοιγε αρχεία .doc, παραμόνο αρχεία .docx.

Ποια εφαρμογή προτείνετε σαν σουίτα office που να υποστηρίζει όλα τα αρχεία;

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ.

Τελικά άλλο .doc αρχείο άνοιξε κανονικά. Ίσως να είναι πρόβλημα του πρώτου αρχείου.

Θα έχω στα υπόψιν και το wps.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στα IVR παίρνω κάπου σε ενα τηλ κέντρο πχ τον αριθμό 1252 και μ λέει για να ακούσετε το υπόλοιπο πατήστε 1 για να μιλήσετε με εκπρόσωπου πατήστε το 23

μπορώ να ρυθμίσω κάπως τον dialer να κάνει κλήση στο 1252 και την επιλογή που θέλω πχ να πατάω απευθείας το 23 να μου βγάζει επιλογή οταν πατάω κλήση αν θέλω να καλέσω κανονικά ή το 1252 και με το που το επιλέγω και ανοίγει η γραμμή να στέλνει στο ivr αυτό που εχω πληκτρολογήσει στον dialer ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στα IVR παίρνω κάπου σε ενα τηλ κέντρο πχ τον αριθμό 1252 και μ λέει για να ακούσετε το υπόλοιπο πατήστε 1 για να μιλήσετε με εκπρόσωπου πατήστε το 23

μπορώ να ρυθμίσω κάπως τον dialer να κάνει κλήση στο 1252 και την επιλογή που θέλω πχ να πατάω απευθείας το 23 να μου βγάζει επιλογή οταν πατάω κλήση αν θέλω να καλέσω κανονικά ή το 1252 και με το που το επιλέγω και ανοίγει η γραμμή να στέλνει στο ivr αυτό που εχω πληκτρολογήσει στον dialer ?

Κάλεσε στο 1252,23

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στο 1252,23

 

ναι αυτο θέλω να αποφύγω δλδ στο μυαλό μου φαντάζει πως ειναι τα δίκαρτα που σε ρωτάει παροχος1 ή παροχος2 για να καλέσει? να χω και πάροχος3=1252,

ωστε να γραφω στον dialer το 23 kai μετά να επιλέγω πάροχο3 .

Δεν ειναι οτι βαρίεμαι αλλα μέσα στην μέρα πρέπει να το κάνω πάνω απο 15 φορές (εννοείται πως δεν καλώ το 1252 αλλα ενα τηλ κέντρο που εχω δωρεάν χρόνο να καλέσω απο το κίν και απο κει μετά βγάζω κλήσεις )

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο θέλω να αποφύγω δλδ στο μυαλό μου φαντάζει πως ειναι τα δίκαρτα που σε ρωτάει παροχος1 ή παροχος2 για να καλέσει? να χω και πάροχος3=1252,

ωστε να γραφω στον dialer το 23 kai μετά να επιλέγω πάροχο3 .

Δεν ειναι οτι βαρίεμαι αλλα μέσα στην μέρα πρέπει να το κάνω πάνω απο 15 φορές (εννοείται πως δεν καλώ το 1252 αλλα ενα τηλ κέντρο που εχω δωρεάν χρόνο να καλέσω απο το κίν και απο κει μετά βγάζω κλήσεις )

Κοίτα επειδή και εγώ καλώ μέσω τηλ. κέντρου λόγω δουλειάς, χρησιμοποιώ το prefixer από Play store. Δες αν σε βολεύει. Του ορίζεις τον αριθμό του τηλ. κέντρου και κάθε φορά που κάνεις κλήση σου πετάγεται pop up και σε ρωτάει αν θα καλέσει κανονικά ή μέσω κέντρου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα.ειμαστε στη δουλεια 4 συναδερφοι και ψαχνω να βρω να εχουμε μια εφαρμογη στην οποια θα γραφουμε σημειωσεις της δουλειας.και να μπορει ο καθενας μας ανα πασα στιγμη να μπαινει και να βλεπει τι εχει γραψει ο καθενας.κατι σαν online ημερολόγιο δηλαδή..ως τωρα ο μοναδικος μας τροπος ειναι ομαδα μεσω viber.αλλα ειναι πολυυυ κουραστικο καθως ειναι σε μορφη συνομιλιας.καμια ιδεα;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.ειμαστε στη δουλεια 4 συναδερφοι και ψαχνω να βρω να εχουμε μια εφαρμογη στην οποια θα γραφουμε σημειωσεις της δουλειας.και να μπορει ο καθενας μας ανα πασα στιγμη να μπαινει και να βλεπει τι εχει γραψει ο καθενας.κατι σαν online ημερολόγιο δηλαδή..ως τωρα ο μοναδικος μας τροπος ειναι ομαδα μεσω viber.αλλα ειναι πολυυυ κουραστικο καθως ειναι σε μορφη συνομιλιας.καμια ιδεα;ευχαριστω.

Το evernote έχει κάτι κολπάκια για ομαδική εργασία ,αλλά δεν το έχω ψάξει γιατί εργάζομαι μόνος μου.:p

Ρίξε μια ματιά όμως, ίσως αξίζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ριχνω μια ματια στο teamup τωρα,αλλα δε μπορω να καταλαβω πως θα συγχρονιστει μεβτους αλλους συναδερφους μου!ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.ειμαστε στη δουλεια 4 συναδερφοι και ψαχνω να βρω να εχουμε μια εφαρμογη στην οποια θα γραφουμε σημειωσεις της δουλειας.και να μπορει ο καθενας μας ανα πασα στιγμη να μπαινει και να βλεπει τι εχει γραψει ο καθενας.κατι σαν online ημερολόγιο δηλαδή..ως τωρα ο μοναδικος μας τροπος ειναι ομαδα μεσω viber.αλλα ειναι πολυυυ κουραστικο καθως ειναι σε μορφη συνομιλιας.καμια ιδεα;ευχαριστω.

 

onenote.

ειναι δωρεαν. υποστηριζει κινητο, ταμπλετ και υπολογιστη. απλα να βεβαιωθειτε πως ολοι δουλευετε τον web client.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!θα το δοκιμασω.πρωτα λεω να δοκιμάσω το timetree που μολις ανακαλυψα και μετα...αντε να δουμε.με το Viber γινεται ενας χαμος παντως!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.ειμαστε στη δουλεια 4 συναδερφοι και ψαχνω να βρω να εχουμε μια εφαρμογη στην οποια θα γραφουμε σημειωσεις της δουλειας.και να μπορει ο καθενας μας ανα πασα στιγμη να μπαινει και να βλεπει τι εχει γραψει ο καθενας.κατι σαν online ημερολόγιο δηλαδή..ως τωρα ο μοναδικος μας τροπος ειναι ομαδα μεσω viber.αλλα ειναι πολυυυ κουραστικο καθως ειναι σε μορφη συνομιλιας.καμια ιδεα;ευχαριστω.

 

Kαλως ηρθατε στον κόσμο του https://slack.com/is

μπορειτε να μιλατε σε διαφορετικα καναλια, να (δια)μοιραζεστε αρχεια, να μιλατε με απευθειας μηνυματα ξεχωριστα, να κανετε αναζητηση στις συζητησεις κλπ.

Ειτε μεσω υπολογιστη είτε μέσω εφαρμογης στο κινητο. :)

Link to comment
Share on other sites

Το Evernote είναι αυτό που χρειάζεται από ότι κατάλαβα. Σου επιτρέπει να φτιάξεις ομάδα λογαριασμών-χρηστών για meetings και ανταλλαγή σημειώσεων.
Link to comment
Share on other sites

Και το onenote και το keep δίνουν την δυνατότητα να επεξεργάζονται περισσότερα άτομα το ίδιο ημερολόγιο.

 

Για δουλειά όμως το onenote είναι πιο πλήρες. Ο άλλος τρόπος είναι να δώσεις σε κάποιο αρχείο μέσω onedrive κοκ να μπορούν να μπαίνουν παραπάνω άτομα και να επεξεργαστείτε το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

μου φαινονται αρκετα πολυπλοκα παιδια...εγω θελω ενα με την πιο απλη μορφη ημερολογιου,να πατας στη μερα πανω και να εχει σημειωσεις αναλογα την ωρα και συννημενες φωτο και σε καποιο αλλο πεδιο γενικο..μονιμες σημειωσεις χυμα!
Link to comment
Share on other sites

καλο!δοκίμασα πολλα αλλα ακομα κανενα με τα απλα μου κριτηρια.απλως θελω να ειναι σε οσο πιο απλη ημερολογιακη μορφη γινεται (σαν κλασικο απλο ημερολογιο) και απλως μεσα να βαζεις μια σημειωση η εικονα σε καποια ωρα της μερας πχ.ουτε ειδοποιησεις ουτε τιποτα συνθετα.και μολις μπαινει ο αλλος υπαλληλος που εχει ρεπο,να βλεπει με τη μια τι εχεις συμπληρωσει εκεινη τη μερα!επισης σημαντικο οπως ειπα πριν,να εχει ενα στανταρ χωρο για γενικες σημειωσεις!δε θελω να εχει ειδοπ. γιατι το θελουμε στην πιο απλη του μορφη,να μη παταμε καθε φορα επιλογη "χωρις ειδοπ." κλπ...και επισης να τρεχει και σε iphone!τωρα με το βαιμπερ γινεται ενας πανικος..να εχεις ρεπο και αυτο να μη σταματαει να βαράει..ευτυχως ειμαι root και με το xnotifications κανω mute,dismiss κλπ για οση ωρα θελω..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...