Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώσε αν θες link και για το vocalizer tts και για το caller name talker.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.codefactory.vocalizertts&hl=en

 

Τωρα για την αλλη δε εξρω αν εννοει αυτη εγω το κανω αυτο με το tasker ποτε δεν το χρειαστηκα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ έχω το j5 2016,Έχω δει ότι υπάρχει αυτή η εφαρμογή αλλά δεν μπόρεσα να την κάνω να δουλέψει.Ξερει κάποιος πως μπορώ να το κάνω,ευχαριστώ.

 

ΥΓ.Ναι μεν υπάρχει η εφαρμογή,αλλά δεν υπάρχει η φωνή στα Ελληνικά για να την κατεβάσεις.

Στο search της εφαρμογης γραφεις greek tts. Το κανεις εγκατασταση και λειτουργει παντου, απο gps μεχρι pdf reader.

Link to comment
Share on other sites

Στο search της εφαρμογης γραφεις greek tts. Το κανεις εγκατασταση και λειτουργει παντου, απο gps μεχρι pdf reader.

Την εφαρμογη την εχω εγκατεστημενη,αλλα στις φωνες δεν εχει την Ελληνικη γλωσσα για να την κατεβασω.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη την εχω εγκατεστημενη,αλλα στις φωνες δεν εχει την Ελληνικη γλωσσα για να την κατεβασω.

Αν γραψεις αυτο στο search bar της εφαρμογης galaxy apps, δεν σου βγαζει κατι τετοιο?c8d86d44f770284a85c576b77be88882.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν γραψεις αυτο στο search bar της εφαρμογης galaxy apps, δεν σου βγαζει κατι τετοιο?c8d86d44f770284a85c576b77be88882.jpg

 

Το εκανα,σ`ευχαριστω πολυ,πηγα στις ρυθμισεις -γλωσσα και εισαγωγη-κειμενο και ομιλια-μηχανη κειμενου σε ομιλια google,αλλα ως εκει καλα,στην εγκατασταση δεδομενων φωνης παλι δεν εχει Ελληνικα.Μηπως πρεπει να παω καπου αλλου ? Συγνωμη για την ταλαιπωρια αλλα δεν εχω ξανα ασχοληθει.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα,σ`ευχαριστω πολυ,πηγα στις ρυθμισεις -γλωσσα και εισαγωγη-κειμενο και ομιλια-μηχανη κειμενου σε ομιλια google,αλλα ως εκει καλα,στην εγκατασταση δεδομενων φωνης παλι δεν εχει Ελληνικα.Μηπως πρεπει να παω καπου αλλου ? Συγνωμη για την ταλαιπωρια αλλα δεν εχω ξανα ασχοληθει.

Aυτο το βλεπεις?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170509/339023464fff5423c2f884d58a50808f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το βλεπεις?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170509/339023464fff5423c2f884d58a50808f.jpg

Και παλι σ`ευχαριστω,τελικα τα ειχα κανει ολα καλα ομως αυτο που μου υπογραμιζεις δεν το εδειχνε ζωντανο(ηταν αχνο)και μετα απο επανεκινηση τελικα εμφανιστηκε (κατασταση προεπιλεγμενης γλωσσας).Να εισαι καλα.:)

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Φωνή vocalizer tts.

Την έχω για τη αναγνώριση κλήσεων και τη δουλεύω μαζί με το caller name talker.

Η εφαρμογή Caller Name Talker σε Huawei Honor 8 δούλεψε κανονικά.

Σε Sony Xperia Z1 Compact δεν μου εμφανίζει μέσα από εκεί τις επαφές μου για τυχόν επεξεργασία καλυτέρευσης εκφώνησης ήχου, είναι κενό. Καμιά λύση;

%5Bimg%5Dhttp%3A//i64.tinypic.com/141qid.png[/img]

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.καποια εφαρμογη που να εχει ετοιμο sticker σημα τοποθεσιας;θελω να το προσθεσω στην εικονα της δουλειας μου να διευκρινισω κατι.πχ τέτοιοd3cb3f03b7dfccb5ae0fc5e2dba2372d.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βασικές διαφορές του aquamail με το TypeApp γνωρίζετε; Δουλεύω TypeApp και είμαι ικανοποιημένος αλλά λέω να αγοράσω το aquamail αν αξίζει.. Βοηθήστε οποίος ξέρει.
Link to comment
Share on other sites

Βασικές διαφορές του aquamail με το TypeApp γνωρίζετε; Δουλεύω TypeApp και είμαι ικανοποιημένος αλλά λέω να αγοράσω το aquamail αν αξίζει.. Βοηθήστε οποίος ξέρει.

 

 

 

Τι προτερήματα έχουν αυτές οι εφαρμογές σε σχέση πχ με αυτή του gmail?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Τι προτερήματα έχουν αυτές οι εφαρμογές σε σχέση πχ με αυτή του gmail?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Συνήθως προσφέρουν μεγαλύτερη παραμετροποίηση

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

βασικα κυριως εχουν push με τον συγχρονισμο κλειστο, εχεις εσυ με το gmail σου;

Ότι δηλαδή σου έρχονται ενημερώσεις για τα μήνυματα την ώρα που φτάσουν;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Τι προτερήματα έχουν αυτές οι εφαρμογές σε σχέση πχ με αυτή του gmail?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Έχουν μεγάλη παραμετροποίηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η κυριοτερη: το typeapp περναει τα emails σου απο τους server του, το aquamal οχι!

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

βασικα κυριως εχουν push με τον συγχρονισμο κλειστο, εχεις εσυ με το gmail σου;

τι εννοείς με τον συγχρονισμό κλειστό; κλειστό τον συγχρονισμό του gmail?

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Type mail ή Blue mail και γιατί;

Έχει εικόνα κάποιος;

Δουλεύω blue και είμαι ευχαριστημένος αλλά επειδή δείχνουν να είναι από την ίδια ομάδα (δεν μπορεί, μοιάζουν σε όλα) έχω περιέργεια να μάθω τί δίνει το ένα που δεν το έχει το άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά μου κάνει εντύπωση που λέτε πως τα mail περνάνε από τους servers τους. Αν και δεν είμαι από τους παρανοϊκούς σε θέματα ιδιωτικοτητας μου κάθεται αρκετά στραβά αυτό.

 

Χρησιμοποίησα λίγο και το TypeApp και δε βρίσκω λόγο κάποιος να το προτιμήσει έναντι του AquaMail που είναι guarantee σε ότι αφορά Privacy και ασφάλεια αλλά έχει και ένα τόνο features.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους , έχει κανείς υπόψη του κάποιο Document Scaner που να υποστηρίζει ελληνικά στο OCR και να είναι σχετικά αξιόπιστο ...? Το summary Scaner ας πούμε βγάζει αλαμπουρνέζικα ....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stoik.mdscan

 

Βασικά, το OCR δεν ξέρω τι είναι :)

Αλαμπουρνέζικα πάντως δεν μου βγάζει στα έγγραφα.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

 	

Optical character recognition (OCR) software works with your scanner to convert printed characters into digital text, allowing you to search for or edit your document in a word processing program

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...