Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ φίλε μου. Τώρα κατάλαβα τι είναι.

Έβαλα την ελληνική γλώσσα στο OSR και επέλεξα διάφορα έγγραφα, αλλά κάθε φορά μου γράφει can't find recognized text.

Μάλλον δεν υποστηρίζει την γλώσσα μας.

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σε όλους , έχει κανείς υπόψη του κάποιο Document Scaner που να υποστηρίζει ελληνικά στο OCR και να είναι σχετικά αξιόπιστο ...? Το summary Scaner ας πούμε βγάζει αλαμπουρνέζικα ....

Είχα δοκιμάσει το textgrabber πιο παλιά και τα πήγε σχετικά καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Έχω πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες με τον Solid Explorer.

Σταμάτησε από τις 30 Ιουλίου να μου δουλεύει ο Unlocker και ζητάει μέσα από την εφαρμογή να ξαναπληρώσω. Μέσα στο Play Store βέβαια φαίνεται εγκατεστημένος ο Unlocker.

Όπως ήτανε φυσικό δοκίμασα να κάνω clear cashe σε εφαρμογή, Unlocker αλλά και play store χωρίς επιτυχία.

Δοκίμασα να βγάλω/ξαναβάλω εφαρμογή και Unlocker πάλι με αποτυχία.

Και έτσι αποφάσισα να επικοινωνήσω με τον developer .

Του έστειλα τρία εμέιλ, έγραψα σε social δίκτυα όπως επίσης και σε ένα φόρουμ που βρήκα, αλλά καμία απολύτως απάντηση δυστυχώς. Δεν έχω πρόβλημα να ξαναπληρώσω, αρκεί όμως να με είχε ενημερώσει πρωτίστως...

Και έτσι λέω να απευθυνθώ στην Google.

Που μπορώ να γράψω για να με βοηθήσει η Google με το πρόβλημα που έχω;

Υπάρχει κάτι τέτοιο ή είμαι υπερβολικός;

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδιά κανένα καλό password manager με είσοδο χρήση Υπάρχει;Π.χ απο όποια συσκευή μου και να κανω login στην εφαρμογή,να μου βγάζει τους κωδικούς μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα καλό password manager με είσοδο χρήση Υπάρχει;Π.χ απο όποια συσκευή μου και να κανω login στην εφαρμογή,να μου βγάζει τους κωδικούς μου.

Μπορεις να τους στείλεις σε ενα doc, στο Google drive ή το να στειλεις το docσε ενα μαιλ σου

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα καλό password manager με είσοδο χρήση Υπάρχει;Π.χ απο όποια συσκευή μου και να κανω login στην εφαρμογή,να μου βγάζει τους κωδικούς μου.

 

Αρκετα χρονια εχω το 1password. Δωρεαν, υπαρχει για ios, android, windows και mac, συγχρονιζει και μεσω dropbox. Ειναι οτι πρεπει!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, μία ερώτηση,

ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μεταφέρει τις υπενθυμίσεις από το google calendar στο evernote:

Για το αντίθετο χρησιμοποιώ το cronofy και δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα, έχω One Plus 5t. Είχα συνηθίσει στο calculator της LG (το οποίο έχει το "%" στο κύριο UI) και επειδή το δουλεύω πολύ, δεν με βολεύει αυτό του τωρινού κινητού μου, καθώς κάθε φορά που θέλω να χρησιμοποιήσω το "%" πρέπει να κάνω swipe για να βγει, μαζί με τα cos, sin, κτλ.

Έχω βάλει το Mi Calculator, που έχει το "%" στη κύρια οθόνη και ΔΕΝ έχει διαφημίσεις. Απλά η διάταξη του στα κύρια κουμπιά με καθυστερεί λιγάκι...

Ξέρω είμαι ψείρας.

Ξέρετε κάποιο άλλο χωρίς διαφημίσεις, δωρεάν εννοείται, που να έχει και αυτό το "%" στη "κύρια" σελίδα του με τα άλλα βασικά;

Ευχαριστώ.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω One Plus 5t. Είχα συνηθίσει στο calculator της LG (το οποίο έχει το "%" στο κύριο UI) και επειδή το δουλεύω πολύ, δεν με βολεύει αυτό του τωρινού κινητού μου, καθώς κάθε φορά που θέλω να χρησιμοποιήσω το "%" πρέπει να κάνω swipe για να βγει, μαζί με τα cos, sin, κτλ.

Έχω βάλει το Mi Calculator, που έχει το "%" στη κύρια οθόνη και ΔΕΝ έχει διαφημίσεις. Απλά η διάταξη του στα κύρια κουμπιά με καθυστερεί λιγάκι...

Ξέρω είμαι ψείρας.

Ξέρετε κάποιο άλλο χωρίς διαφημίσεις, δωρεάν εννοείται, που να έχει και αυτό το "%" στη "κύρια" σελίδα του με τα άλλα βασικά;

Ευχαριστώ.

 

Sent from my One Plus 5T

Αν το γυρίσεις οριζόντια εμφανίζεται όλο το πληκτρολόγιο. Δεν ξέρω αν σε βολεύει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το γυρίσεις οριζόντια εμφανίζεται όλο το πληκτρολόγιο. Δεν ξέρω αν σε βολεύει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το ξέρω, αλλά δεν βολεύει.

Με το app που έδωσε ο φίλος από πάνω βολεύτηκα.

Ευχαριστώ πάντως. :rolleyes:

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

ΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ

Αναρωτιεμαι: υπαρχει μηπως καμια δυνατοτητα, να εχω 'ορθογραφους' γλωσσων, σε ολο το περιβαλλον του android?

Αν οχι σε ολο, εστω σε μεμονωμενα προγραμματα που γραφεις κειμενο;

Προς το παρον, κρατω σημειωσεις σε notes applications, reminders, αλλα και docs στο wp office.

Δεν εχω δει πουθενα ομως 'ορθογραφο', ωστε αν καποια αγγλικη λεξη την γραψω λαθος, να μου προτεινει τη σωστη.

Τι υπαρχει πανω σε αυτο το θεμα;

Link to comment
Share on other sites

ΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ

Αναρωτιεμαι: υπαρχει μηπως καμια δυνατοτητα, να εχω 'ορθογραφους' γλωσσων, σε ολο το περιβαλλον του android?

Αν οχι σε ολο, εστω σε μεμονωμενα προγραμματα που γραφεις κειμενο;

Προς το παρον, κρατω σημειωσεις σε notes applications, reminders, αλλα και docs στο wp office.

Δεν εχω δει πουθενα ομως 'ορθογραφο', ωστε αν καποια αγγλικη λεξη την γραψω λαθος, να μου προτεινει τη σωστη.

Τι υπαρχει πανω σε αυτο το θεμα;

Γιατί δεν ενεργοποιείς την αυτόματη διόρθωση στο πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς, ώστε να σου προτείνει τη σωστή λέξη;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ενεργοποιείς την αυτόματη διόρθωση στο πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς, ώστε να σου προτείνει τη σωστή λέξη;

 

Χμμ....δηλαδη αυτος ειναι ο μονος τροπος;

Εχουν τα πληκτρολογια ορθογραφο ενσωματωμενο;

 

Κρατω ενα παλιο keyboard που με εχει βολεψει,

το smart,

κι επειδη εχω διαβασει για keyboards που μεταταδιδουν δεδομενα χωρις να πρεπει,

αποφευγω να αναβαθμισω σε ενα νεοτερο πληκτρολογιο, που θα στελνει τους κωδικους του ebanking μου ποιος ξερει που...

Link to comment
Share on other sites

Χμμ....δηλαδη αυτος ειναι ο μονος τροπος;

Εχουν τα πληκτρολογια ορθογραφο ενσωματωμενο;

 

Κρατω ενα παλιο keyboard που με εχει βολεψει,

το smart,

κι επειδη εχω διαβασει για keyboards που μεταταδιδουν δεδομενα χωρις να πρεπει,

αποφευγω να αναβαθμισω σε ενα νεοτερο πληκτρολογιο, που θα στελνει τους κωδικους του ebanking μου ποιος ξερει που...

 

τη σε κάνει να πιστεύεις πως το smart keyboard είναι πιο ασφαλείς από το SwiftKey όταν στο ένα πίσω είναι μια εταιρία μεγάλου μεγέθους και στο άλλο ο τάκης από την Γαλλία ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμμ....δηλαδη αυτος ειναι ο μονος τροπος;

Εχουν τα πληκτρολογια ορθογραφο ενσωματωμενο;

 

Κρατω ενα παλιο keyboard που με εχει βολεψει,

το smart,

κι επειδη εχω διαβασει για keyboards που μεταταδιδουν δεδομενα χωρις να πρεπει,

αποφευγω να αναβαθμισω σε ενα νεοτερο πληκτρολογιο, που θα στελνει τους κωδικους του ebanking μου ποιος ξερει που...

 

Δεν είπα ότι είναι ο μόνος τρόπος. Είναι ένας τρόπος όμως για να γίνει η δουλειά σου χωρίς να χρειάζεσαι έξτρα εφαρμογή ορθογράφου. Δεν το έχω ψάξει αν υπάρχει ορθογράφος, από τη στιγμή που κάνω τη δουλειά μου όπως σου είπα.

Βάλε ένα αξιόπιστο πληκτρολόγιο όπως το SwiftKey και δεν θα έχεις πρόβλημα.

Και τέλος να μην πληκτρολογείς τους κωδικούς του ebanking και των άλλων λογαριασμών που εχεις. Να χρησιμοποιείς αποκλειστικά ένα αξιόπιστο password manager για αυτή τη δουλειά. Κατά προτίμηση offline

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κάποια εφαρμογή αξιόπιστη στην οποία μπορούμε να έχουμε καταχωρήσω κάποια κάρτα και να κάνουμε πληρώνουμε με το κινητό χρησιμοποιώντας τις ανέπαφες συναλλαγές.

πχ όπως γίνεται με την εφαρμογή της Πειραιώς winbank wallet αλλά κάποια καλύτερη εφαρμογή από αυτή

Υπάρχει;

 

Έχω το Samsung S7. πχ το Samsung pay αυτή τη δουλειά κάνει ; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή αξιόπιστη στην οποία μπορούμε να έχουμε καταχωρήσω κάποια κάρτα και να κάνουμε πληρώνουμε με το κινητό χρησιμοποιώντας τις ανέπαφες συναλλαγές.

πχ όπως γίνεται με την εφαρμογή της Πειραιώς winbank wallet αλλά κάποια καλύτερη εφαρμογή από αυτή

Υπάρχει;

 

Έχω το Samsung S7. πχ το Samsung pay αυτή τη δουλειά κάνει ; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Mobile-pocket

 

Παλαιοτερα υπήρχε κ η beep n go την οποια εγκατέλειψαν

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Βρε παιδιά που πήγε το QuickPic.

Γιατί δε το βρίσκω;

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Είχα μισή ώρα που το έψαχνα αλλά μόνο με το quickpic δεν το εμφάνιζε τουλάχιστον όχι κάπου στην αρχή.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...