Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο οτι ειδα τωρα, το gmail μονο για το inbox με ειδοποιει, για τα υπολοιπα folders, subfolders πρεπει να μπω και να τα τσεκαρω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Gmail δεν ταξινομεί τα μηνύματα σε δομή δέντρου (folders/subfolders) αλλά χρησιμοποιεί tags.

Μονο με πατεντα μπορείς να δεις σε tree. Οπότε...

 

Tapatalked from my Nexus 5

απαντησα πριν δω το μυνημα σου.

ποια πατεντα μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το gmail , εκτός από τα tags που΄βοηθούν ώστε ένα mail να "βρίσκεται" ταυτόχρονα σε πολλούς φακέλους, έχει και φακέλους/υποφακέλους.

Εξαρτάται τι επιλέγει ο χρήστης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το gmail , εκτός από τα tags που΄βοηθούν ώστε ένα mail να "βρίσκεται" ταυτόχρονα σε πολλούς φακέλους, έχει και φακέλους/υποφακέλους.

Εξαρτάται τι επιλέγει ο χρήστης.

 

μεσα στα folder sync options μπορεις να επιλεξεις για αν θα γινεται sync αυτος ο folder και για το ποσες μερες να τα συγχρονιζει.

δεν βλεπω καποια αλλη επιλογη για tags κλπ.

Link to comment
Share on other sites

μεσα στα folder sync options μπορεις να επιλεξεις για αν θα γινεται sync αυτος ο folder και για το ποσες μερες να τα συγχρονιζει.

δεν βλεπω καποια αλλη επιλογη για tags κλπ.

Μέσα από την εφαρμογή του Gmail, πας Ρυθμίσεις / το email σου /Διαχείριση ετικετών

Εκεί θα δεις ολους τους "φακέλους" που στην πραγματικότητα είναι tags.

Αν είναι nested, θα το δεις σαν ParentTag/ChildTag

Εκεί επιλέγεις αν θέλεις να συγχρονίζεται αυτόματα και αν θέλεις notification.

 

Tapatalked from my Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

μεσα στα folder sync options μπορεις να επιλεξεις για αν θα γινεται sync αυτος ο folder και για το ποσες μερες να τα συγχρονιζει.

δεν βλεπω καποια αλλη επιλογη για tags κλπ.

Διαχειρηση ετικετων , επιλεγεις καποια > ειδοποιηση ετικετας.

Μην κοιτας που λεει ετικετα, φακελοι ειναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα απο το play store το outlook για να διαχειριζομαι τα 2 mail μου . Με το gmail κανενα προβλημα . Με το δευτερο mail που ειναι username@hol.gr ενω στην αρχη το βρηκε αυτοματα μεσω του windowslive και μου εκανε φορτωμα των παλιων mail μου στη συνεχεια τα προσφατα δεν τα βρισκει ουτε τα νεα εισερχομενα . Το mail του android δεν το εβρισκε καθολου μονο το gmail εβρισκε. Τι μπορω να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Ειχα εγκαταστησει το IBM note traveler μπας και λυθουν τα προβλήματα με το mail μου . Εκανα απεγκατασταση , δεν εμφανιζεται πουθενα ουτε στις εφαρμογες ουτε στους διαχειριστες ασφαλειας ...οταν το εγκαθιστω παλι ομως αντι να με βγαλει στο αρχικο menu ( configuration your android) με βγαζει κατευθειαν στο username , password ...αρα δεν εχει γινει πληρης απεγκατασταση. Τι μπορω να κανω ωστε να το εγλαταστησω σαν να ειναι η πρωτη φορα ; Galaxy A5 2016 Android 6.0.1 Edited by thangeol
Link to comment
Share on other sites

Ειχα εγκαταστησει το IBM note traveler μπας και λυθουν τα προβλήματα με το mail μου . Εκανα απεγκατασταση , δεν εμφανιζεται πουθενα ουτε στις εφαρμογες ουτε στους διαχειριστες ασφαλειας ...οταν το εγκαθιστω παλι ομως αντι να με βγαλει στο αρχικο menu ( configuration your android) με βγαζει κατευθειαν στο username , password ...αρα δεν εχει γινει πληρης απεγκατασταση. Τι μπορω να κανω ωστε να το εγλαταστησω σαν να ειναι η πρωτη φορα ; Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

για δοκιμασε να πας

ρυθμισεις-γενικες-εφαρμογες βρες την εφαρμογη που σ ενδιαφερει πατα επανω και μετα αποθηκευση και κανε διαγραφη cache και εκκαθαριση δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη δεν υπαρχει στο κινητο μου . Την εχω απεγκαταστησει . Δεν εμφανιζεται πουθενα.

 

ξανα κανε εγκατασταση και δοκιμασε αυτο που σου ειπα....

Link to comment
Share on other sites

Η hol εχει ενα link ( https://traveler.hol.gr) για κατεβασμα της εφαρμογης και μολις το παταω με βγαζει κατευθειαν username password
Link to comment
Share on other sites

Η hol εχει ενα link ( https://traveler.hol.gr) για κατεβασμα της εφαρμογης και μολις το παταω με βγαζει κατευθειαν username password

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lotus.sync.traveler

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος ολους τους λογαριασμους που εχουμε στο gmail app να τους περασουμε σε αλλη συσκευη χωρις να τους περναμε εναν εναν?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση του boxer. Ήμουν σε αναζήτηση και δεν τον είχα δει. Μπαίνει σε δοκιμαστική περίοδο και για εμένα.

 

Μετά τον boxer δοκιμάζω και το alto. Όσοι είστε σε αναζήτηση μετά το cloudmagic, ριχτε μια ματιά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μετά τον boxer δοκιμάζω και το alto. Όσοι είστε σε αναζήτηση μετά το cloudmagic, ριχτε μια ματιά.

 

Ενδιαφέρον το Alto, αλλά διαπίστωσα ότι μου συγχρονίζει μόνο τα πρόσφατα μηνύματα. Τα πιο παλιά δεν τα δείχνει, ούτε μου τα βγάζει με αναζήτηση. Εκτός και αν δεν είχε προλάβει να τα συγχρονίσει.

Το έχετε δοκιμάσει εσείς?? κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον το Alto, αλλά διαπίστωσα ότι μου συγχρονίζει μόνο τα πρόσφατα μηνύματα. Τα πιο παλιά δεν τα δείχνει, ούτε μου τα βγάζει με αναζήτηση. Εκτός και αν δεν είχε προλάβει να τα συγχρονίσει.

Το έχετε δοκιμάσει εσείς?? κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ!

 

Μου έβγαλε μηνύματα του 2014 με μια αναζήτηση.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε μηνύματα του 2014 με μια αναζήτηση.

Οχι παιδια. Το εβαλα παλι, αλλα σε φακελους εκτος του inbox, μου βγαζει μεχρι 15 ημερες πισω. Υπαρχει καπου επιλογη να οριζω μεχρι ποσες ημερες θα συγχρονιζει?? Οπως κανω στο gmail.

Στο μεταξυ δεν το κανει σε ολους τους φακελους.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια. Το εβαλα παλι, αλλα σε φακελους εκτος του inbox, μου βγαζει μεχρι 15 ημερες πισω. Υπαρχει καπου επιλογη να οριζω μεχρι ποσες ημερες θα συγχρονιζει?? Οπως κανω στο gmail.

Στο μεταξυ δεν το κανει σε ολους τους φακελους.

 

Σε φακελο που εχω φτιαξει εγω μου εγαλε εναμισι χρονο πριν... Και στα απεσταλμενα βγαζει μηνες πριν...

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε φακελο που εχω φτιαξει εγω μου εγαλε εναμισι χρονο πριν... Και στα απεσταλμενα βγαζει μηνες πριν...

 

Δεν ξερω γιατι, αλλα σε φακελο που εχω φτιαξει εγω, μου βγαζει μονο 6 email, ενω υπαρχουν εκατονταδες. Στο μεταξυ, σε αλλους φακελους, οσο σκρολαρω προς τα κατω, φορτωνει επιπλεον μηνυματα, στο συγκεκριμενο φακελο ομως, οχι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...