Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα πια υπαρχουν χιλιαδες καλα παιχνιδια στο android αποκλειεται να μην βρεις κατι καλο :)

Χτες αγορασα το 9mm της gameloft ενταξει δεν υπαρχει το παιχνιδι και τα γραφικα του ειναι οτι καλυτερο εχω δει μεχρι σημερα.

 

ειμαι στη φάση να ψάχνω για πιο χαβαλεδιαρικα παιχνίδια....εχω βρει πολυ καλα παιχνιδακια στο app store αλλα δεν τα ευχαριστιέμαι

στις 3.5 ιντσες του i4...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ειμαι στη φάση να ψάχνω για πιο χαβαλεδιαρικα παιχνίδια....εχω βρει πολυ καλα παιχνιδακια στο app store αλλα δεν τα ευχαριστιέμαι

στις 3.5 ιντσες του i4...

 

Και εμένα τα action παιχνίδια δε μου αρέσουν σε touch screen. Θέλουν physical πληκτρολόγιο για να τα παίξεις σωστά. Για πιο χαλαρή φάση δες airport mania, battleheart, paper toss, burn the rope, air control, x construct. Δεν ξέρω τι σου αρέσει, αλλά πλέον το android έχει πραγματικά τα πάντα. Αν έχεις βρεί κάτι σε ios σίγουρα θα υπάρχει ή το ίδιο ή παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα action παιχνίδια δε μου αρέσουν σε touch screen. Θέλουν physical πληκτρολόγιο για να τα παίξεις σωστά. Για πιο χαλαρή φάση δες airport mania, battleheart, paper toss, burn the rope, air control, x construct. Δεν ξέρω τι σου αρέσει, αλλά πλέον το android έχει πραγματικά τα πάντα. Αν έχεις βρεί κάτι σε ios σίγουρα θα υπάρχει ή το ίδιο ή παρόμοιο.

 

κόλλησα ασχημα με το sprinkle και το wheres my water...

βεβαια το δευτερο δεν υπαρχει στο market και αναγκαζομαι να βγαζω τα ματια μου στις 3.5 ιντες...

τέτοιου είδους παιχνίδια ψάχνω....

θα δοκιμάσω και αυτα που μου πρότεινες

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

βγήκε pro/fifa 12;

 

Δεν νομίζω να βγήκε.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

βγήκε pro/fifa 12;

 

το fifa μπορει να μη βγει καν αφου ουτε το 2011 βγηκε σε android....

το pro λογικα οπου νανε θα πρεπει να βγει αλλα αν ειναι ιδιο με το ios τοτε οι αλλαγες με το περσινο θα ειναι ελαχιστες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

κόλλησα ασχημα με το sprinkle και το wheres my water...

βεβαια το δευτερο δεν υπαρχει στο market και αναγκαζομαι να βγαζω τα ματια μου στις 3.5 ιντες...

τέτοιου είδους παιχνίδια ψάχνω....

θα δοκιμάσω και αυτα που μου πρότεινες

 

Ωραίο είναι, όταν αποφασίσω να βάλω chainfire θα το δοκιμάσω. Δες και το apparatus και το space physics για physics sim παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

το fifa μπορει να μη βγει καν αφου ουτε το 2011 βγηκε σε android....

το pro λογικα οπου νανε θα πρεπει να βγει αλλα αν ειναι ιδιο με το ios τοτε οι αλλαγες με το περσινο θα ειναι ελαχιστες...

 

τι αλλαγές έχει ? στο ιοσ ?

Link to comment
Share on other sites

τι αλλαγές έχει ? στο ιοσ ?

 

κατεβασα την lite εκδοση και δοκιμασα το game play...

ειναι απειροελάχιστα καλύτερο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχω το gs2 πως μπορω να βρω το 9mm χωρις να το αγορασω?? :O το εχει δοκιμασει κανεισ σε s2 να μας πει αν παιζει κανονικα??

Μπορείς να το βρεις αν υπάρχει demo/ lite έκδοση. Διαφορετικά να υπενθυμίσω ότι οποιαδήποτε συζήτηση για παράνομο/πειρατικό λογισμικό απαγορεύεται στο myphone ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση, ως άσχετος με το θέμα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν για να παίξουμε παιχνίδια σε ένα κινητό με Android θα πρέπει να κοιτάμε τα χαρακτηριστικά του κινητού (CPU, RAM...) ή μόνο την συμβατότητα του λειτουργικού (Android 2.1 , Android 2.2 ...) ?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση, ως άσχετος με το θέμα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν για να παίξουμε παιχνίδια σε ένα κινητό με Android θα πρέπει να κοιτάμε τα χαρακτηριστικά του κινητού (CPU, RAM...) ή μόνο την συμβατότητα του λειτουργικού (Android 2.1 , Android 2.2 ...) ?

Δεν ξέρω να σου απαντήσω ακριβώς σε αυτό που ζητάς αλλά νομίζω καλό είναι να κοιτάς και την περιγραφή τους στο μάρκετ εκεί μερικές φορές γραφεί ποια κινητά υποστηριζονται, αν και μου έχει τύχει να μην γραφεί το κινητό μου και το παιχνίδι να παίζει χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση, ως άσχετος με το θέμα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν για να παίξουμε παιχνίδια σε ένα κινητό με Android θα πρέπει να κοιτάμε τα χαρακτηριστικά του κινητού (CPU, RAM...) ή μόνο την συμβατότητα του λειτουργικού (Android 2.1 , Android 2.2 ...) ?

 

Αμα εχεις το απαιτουμενο λειτουργικο αλλα δεν εχεις τον απαιτουμενο επεξεργαστη η ram μπορει να παιξει αλλα υπαρχει περιπτωση να τρωει κολληματα ή να παει σπαστα.

Link to comment
Share on other sites

διάβαζε και τα σχόλια :)

 

Που δε θα τα λεγα και πολυ διαφωτιστικα, μιας και εχει ενα σωρο ασχετους που παραπονιουνται χωρις λογο πολλες φορες, οπως πχ οταν λαγκαρει ενα βαρυ παιχνιδι στο wildfire τους, λες και φταιει το παιχνιδι... Αλλα ενταξει καλα ειναι να τα διαβαζεις να περνεις μια ιδεα, αρκει να ξερεις να ξεχωριζεις καποια αδικως αρνητικα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό online σκάκι που έχω να προτείνω, είναι το chespresso. Μπορείτε να παίξετε online με χρήστες της εφαρμογής από όλο τον κόσμο, ακόμα και με φίλους σας.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τους φιλους των tower defense και οχι μονο:

 

Jelly defense

https://market.android.com/details?id=pl.idreams.jellydefense

 

0.99€

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Η Gameloft ανεβασε το Lets Golf 3 HD στο market, δωρεαν.

 

https://market.android.com/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftL3HM&feature=search_result

 

Κλασικα μου λεει δεν υποστηριζει το Desire, αν και αυτο δεν με απασχολει καθολου. :lol:

 

Μηπως αρχισε και η Gameloft να δινει "δωρεαν" τα παιχνιδια της,και να σε υποχρεωνει απο ενα σημειο και μετα να αγοραζεις credits μεσα απο την εφαρμογη? Αν μπορει να το τεσταρει καποιος, γιατι δεν λεει να αλλαζω το build αδικα....

Link to comment
Share on other sites

Η Gameloft ανεβασε το Lets Golf 3 HD στο market, δωρεαν.

 

https://market.android.com/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftL3HM&feature=search_result

 

Κλασικα μου λεει δεν υποστηριζει το Desire, αν και αυτο δεν με απασχολει καθολου. :lol:

 

Μηπως αρχισε και η Gameloft να δινει "δωρεαν" τα παιχνιδια της,και να σε υποχρεωνει απο ενα σημειο και μετα να αγοραζεις credits μεσα απο την εφαρμογη? Αν μπορει να το τεσταρει καποιος, γιατι δεν λεει να αλλαζω το build αδικα....

 

Όπως το είπες.. Credits και λαλακιες.. Δεν αξίζει τον κόπο να κατεβάσεις 1giga τσαμπα και βερεσέ..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τους φιλους των tower defense και οχι μονο:

 

Jelly defense

https://market.android.com/details?id=pl.idreams.jellydefense

 

0.99€

 

Τα σπάει το παιχνιδάκι...

Link to comment
Share on other sites

Η Gameloft ανεβασε το Lets Golf 3 HD στο market, δωρεαν.

 

https://market.android.com/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftL3HM&feature=search_result

 

Κλασικα μου λεει δεν υποστηριζει το Desire, αν και αυτο δεν με απασχολει καθολου. :lol:

 

Μηπως αρχισε και η Gameloft να δινει "δωρεαν" τα παιχνιδια της,και να σε υποχρεωνει απο ενα σημειο και μετα να αγοραζεις credits μεσα απο την εφαρμογη? Αν μπορει να το τεσταρει καποιος, γιατι δεν λεει να αλλαζω το build αδικα....

 

αν θελει να δωσει κανα τσαμπα παιχνιδι να δωσει κανα assassins creed,κανα N.O.V.A ή κανα Real soccer.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες.. Credits και λαλακιες.. Δεν αξίζει τον κόπο να κατεβάσεις 1giga τσαμπα και βερεσέ..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

αν θελει να δωσει κανα τσαμπα παιχνιδι να δωσει κανα assassins creed,κανα N.O.V.A ή κανα Real soccer.

 

Ετσι πιστευει οτι θα πολεμησει τη πειρατεια,και μπορει να το πετυχει για καποιο διαστημα τουλαχιστον. Για μενα το καλυτερο ηταν που ειχε προσφορες για λιγο καιρο με 0,80€ ορισμενα παιχνιδια μεσα απο το μαρκετ, ή 2,5€ τα δυο παιχνιδια απο το site της, ωστε να ξερεις οτι τα εχεις full και τα ευχαριστιεσαι. Αυτη η καινουρια μοδα που εκανε και με το GT racing, οπως επισης και η G5 με τα παιχνιδια της που κατα τ'αλλα φαινονται ενδιαφερον, μου φαινεται λιγο χαζη..

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσα ενα παιχνίδι της gameloft (modern combat 2) από το market και όταν προσπαθώ να παίξω μου πετάει ενα μήνυμα invalid license και με πηγαίνει πάλι στο market. Έστειλα mail στην εταιρία αλλά ακόμα δεν έχω απαντηση. Έχει τύχει σε κανεναν αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...