Jump to content

[Επίσημο] Nokia E5-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 410
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα

πινακα ελεγχου-ρυθμισεις-συνδεση-ασυρματο lan και απενεργοποιεις και τα δυο.

:)

 

που εχει την απενεργοποιηση???

:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

''προβολη διαθεσιμου wlan'' βαζεις ΠΟΤΕ

και απο κατω

''τεστ συνδεσιμ. με διαδ.'' ΠΟΤΕ

σε ευχαριστω πολυ!

μηπως ξερεις πως γινεται να βαλω τις επαφες μου στο αρχικο μενου,γιατι τωρα εχω μονο προσθηκη επαφης!

Link to comment
Share on other sites

πινακα ελεγχου-ρυθμισεις-γενικες-προσ. ρυθμισ.-κατασταση αναμονης-συντομευσεις πληκτων- .....κ βαλε οτι θες
Link to comment
Share on other sites

πινακα ελεγχου-ρυθμισεις-γενικες-προσ. ρυθμισ.-κατασταση αναμονης-συντομευσεις πληκτων- .....κ βαλε οτι θες

σε ξανα ευαχαριστω!!:thanks::thanks:

 

και κατι αλλο πως μπορω να συνχρονισω το mail??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..

Τελικα ξαναγυρισα σε Nokia με την αγορα του Ε5-00.

Μετα απο 5 ημερες λειτουργειας (ακομα να τελειωσει η μπαταρια) μπορω να πω πως ειναι απ'τα κορυφαια κινητα που εχω.

Αν το ρυθμισεις σωστα μεσω Ovi, το gps θα σου δουλεψει σωστα, χωρις χρεωσεις επιτελους.. Το Wifi, Email, MSN και γενικα ολες του οι λειτουργειες.

δυο πραγματακια τοσοδουλικα να πω..

-

1ον. Σαν θεμα αρχικης εχω το "βασικο" δηλαδη το αδειο με συντομευσεις στο κεντρικο πληκτρο... Με χαλαει που δεν μπορω να εχω ρολοι στην οθονη μου ή στην οθονη σε κατασταση αναμονης (εχει ενα πολυυυυυυ μικρο κατω κατω, εγω εννοω στην οθονη).

 

2ον. Ενα tip. θα μ'αρεσε να γραφουν οσοι βρισκουν διαφορα tips που μπορει να εχει ως συσκευη τα οποια δεν αναφεροντε σε manual και sites..

Π.Χ. σε οποιαδηποτε στιγμη πληκτρολογεις, μπορεις να κανεις εναλλαγη απο Ελληνικα σε Αγγλικα και το αντιστροφο με 2 κουμπια πρωτα το "Sym" και μετα (με πατημενο το πρωτο) το "Shift", χωρις να πατας "επιλογες- αλλαγη γραφης, κ.τ.λ"..

 

Ελπιζω να βγει καλο σε μενα και σε ολους οσους το αποκτησαν.

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια εχω μπερδευτει και δεν μπορω να συνχρονισω το μαιλ μου!!

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

 

2ον. Ενα tip. θα μ'αρεσε να γραφουν οσοι βρισκουν διαφορα tips που μπορει να εχει ως συσκευη τα οποια δεν αναφεροντε σε manual και sites..

Π.Χ. σε οποιαδηποτε στιγμη πληκτρολογεις, μπορεις να κανεις εναλλαγη απο Ελληνικα σε Αγγλικα και το αντιστροφο με 2 κουμπια πρωτα το "Sym" και μετα (με πατημενο το πρωτο) το "Shift", χωρις να πατας "επιλογες- αλλαγη γραφης, κ.τ.λ"..

 

Ελπιζω να βγει καλο σε μενα και σε ολους οσους το αποκτησαν.

 

Να σου πώ κι εγώ ένα τιπ? σε αυτό που λες, πρώτα πατάς το shift και μετά το sym.

Αλλά κυρίως, δεν χρειάζεται να έχεις πατημένο το πρώτο για να πατήσεις το δεύτερο. Το κάνεις διαδοχικά:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα κ απο εμενα.Ειμαι κατοχος ενος Ε5 απο το Σεπτεμβρη του 2010.Το κινητο γενικα δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα,wi-fi αψογο,σημα καμπανα, η μπαταρια διαρκει πανω απο 4 μερες-νυχτες ανοιχτο με full χρηση ομιλιας κ σερφαρισμα γυρω στην 1 ωρα.(f/b,twiter,youtube και αλλες εφαρμογες)και το Ovi Maps μια χαρα.Δοξα το θεο διαρκει αρκετα.

Το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα-με τιποτα ομως-να κανω αναβαθμιση του λογισμικου στην νεα 042.014..εχω ακομα την 042.007(ελεος).Στο Nokia support πατησα το σειριακο του τηλεφωνου κ οντως υπαρχει αναβαθμιση του εν λογω κινητου.Στο Ovi Suite μου εμφανιζει οτι πρεπει να κανω update,ξεκιναω αλλα μετα τιποτα..Μου εμφανιζει οτι ισως να εχω προβλημα στην συνδεση δικτυου και με το firewall.Απενεργοποιω το firewall και παλι τιποτα..

Οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν δεκτη.

Σας ευχαριστω:)

Edited by zuper_s

Samsung Galaxy S 2.3.4 Rooted

Samsung Galaxy Tab P1010

iPhone 3g

Nokia E5

Link to comment
Share on other sites

Ούτε over the air μπορείς να κάνεις αναβάθμιση;

 

Το εκανα και μου εβγαλε οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις..Αλλα λεει το ενα,αλλα το αλλο..

Samsung Galaxy S 2.3.4 Rooted

Samsung Galaxy Tab P1010

iPhone 3g

Nokia E5

Link to comment
Share on other sites

για κανε ενα uninstall του ΟVi suite και μετα ξανα install να δεις αν λειτουργησει.ή δοκιμασε απο κανενα αλλο pc να κανεις την ενημερωση.

 

για τον φιλο που ρωταει για συγχρονισμο μαιιλ πηγαινε πινακα ελεγχοθ-οδηγ.ρυθμ.-ρυθμιση email και μετα σε καθοδηγει αυτο

Link to comment
Share on other sites

για κανε ενα uninstall του ΟVi suite και μετα ξανα install να δεις αν λειτουργησει.ή δοκιμασε απο κανενα αλλο pc να κανεις την ενημερωση.

 

:cry: Απεγκατεστησα,εγκατεστησα,δοκιμασα και ακριβως τα ιδια..Με την πρωτη ευκαιρια θα δοκιμασω σε αλλο pc.

Ευχαριστω!:)

Samsung Galaxy S 2.3.4 Rooted

Samsung Galaxy Tab P1010

iPhone 3g

Nokia E5

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη πιστεύω ότι την αναβάθμισή στην κάνουν δωρεάν σε Nokia Care όσο η συσκευή είναι εντός εγγύησης. Πάρε ένα τηλέφωνο στο πιο κοντινό σου να ρωτήσεις και αν είναι έτσι πηγαινέ το τους.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν η συσκευή είναι Ελληνική (δηλαδή έχει Ελληνικό product code) τότε οι αναβαθμίσεις είναι δωρεάν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια ξανα!παλια εμπαινα στο ιντερνετ μεσω wi-fi πειραξα κατι και τωρα με βαζει μονο με wind internet, πως το αλλαζω αυτο??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βοήθειααα!

Χθες αγόρασα το Ε5 και προσπαθώ εδώ και ώρα να ρυθμίσω email στο yahoo και σε λογαριασμό της otenet.

Ζητάει username & password, γράφει επικύρωση λογαριασμού email και ξαναγυρνάει στο wizard χωρίς να αποθηκεύει τιε ρυθμίσεις.

Μου λέει ότι δεν έχουν οριστει γραμματοκιβώτια...

Τι συμβαίνει???

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βοήθειααα!

Χθες αγόρασα το Ε5 και προσπαθώ εδώ και ώρα να ρυθμίσω email στο yahoo και σε λογαριασμό της otenet.

Ζητάει username & password, γράφει επικύρωση λογαριασμού email και ξαναγυρνάει στο wizard χωρίς να αποθηκεύει τιε ρυθμίσεις.

Μου λέει ότι δεν έχουν οριστει γραμματοκιβώτια...

Τι συμβαίνει???

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

και εγω το ιδιο εχω απο εχτες,βεβαια εγω εκανα update για nokia mail,πηγα σε nokia care και μου ειπαν να τους το παω για φορματ!!εαν καποιος ξερει κατι ας βοηθησει!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και εγω το κινητο :) οποτε δεν τα εχω ψαξει ολα ακομα , δες εδω με αυτον τον τροπο δημιουργει account παντος.

 

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Eseries-and-Communicators/Noika-E5-Email-manual-IMAPsetting-for-Gmail-Yahoo-Ovi/td-p/804371

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή υπάρχει σε κάποιο ελληνικό site διαθέσιμη προς αγορά; Στο e-shop την είχα παραγγείλει πριν 10 ημέρες και μου είπαν ότι αντιμετωπίζουν προβλήματα με τον προμηθευτή τους και θα αργήσει και άλλο να το φέρει, ακύρωσα χθές την παραγγελία. Πού μπορώ να το βρώ διαθέσιμο με προσιτή τιμή;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή υπάρχει σε κάποιο ελληνικό site διαθέσιμη προς αγορά; Στο e-shop την είχα παραγγείλει πριν 10 ημέρες και μου είπαν ότι αντιμετωπίζουν προβλήματα με τον προμηθευτή τους και θα αργήσει και άλλο να το φέρει, ακύρωσα χθές την παραγγελία. Πού μπορώ να το βρώ διαθέσιμο με προσιτή τιμή;

Στο Πλαίσιο φίλε μου, μέσω παραγγελίας internet είναι στην ίδια τιμή με το e-shop.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα , εχω κ γω το νοκια Ε5 εδω κ σχεδον 2 βδομαδες, ολα οκ με το τηλ. Αυτο που θα θελα να προτεινω σε περιπτωση που σας εχει ξεφυγει αν κ δε νομιζω....:p ειναι η εφαρμογη sports tracker , ΑΠΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα , εχω κ γω το νοκια Ε5 εδω κ σχεδον 2 βδομαδες, ολα οκ με το τηλ. Αυτο που θα θελα να προτεινω σε περιπτωση που σας εχει ξεφυγει αν κ δε νομιζω....:p ειναι η εφαρμογη sports tracker , ΑΠΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ...

Φοβερη εφαρμογη οντως, αλλα πρεπει να κανεις και καποιο αθλημα για να σου φανει χρησιμη. Χθες διαπιστωσα οτι καταγραφει ακομη και τα τραγουδια που ακουω κανοντας ποδηλατο! απιστευτο.

αν ειχε λιγο καλυτερη οθονη αυτο το τηλεφωνο θα ηταν τελειο.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...