Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, ξέρουμε αν και πότε θα πάρει το Desire επίσημη αναβάθμιση σε GingerBread ?

Έχει αναφέρει τπτ σχετικό η HTC?

 

Φίλε μου μην σε απασχολει το γεγονος αν θα παρουμε το update. Η ουσια ειναι παντως οτι ειτε με τον επισημο ειτε με το ανεπισημο τροπο θα εχουμε 2.3. Πληροφοριακα λοιπον διαβασα οτι θα παρουμε επισημα την 2,3 αλλα οχι συντομα και συγκεκριμενα μετα την κυκλοφορια του desire s!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.

Επειδη εχω προγραμμα ιντερνετ 500MB της κοσμοτε, πως μπορω να δω στο desire αν τα ξεπερασα η οχι?

 

Μηπως απο Ρυθμισεις-->Εφαρμογες-->Διαχειριση Εφαρμογων-->2η Καρτελα που λεει Εκτελειται, κ παω στο ιτερνετ, εκει λεει Δεδομενα.

 

Αυτα τα Δεδομενα ειναι οτι εστειλα κ κατεβασα μαζι συνολικα ή οτι κατεβασα μονο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Επειδη εχω προγραμμα ιντερνετ 500MB της κοσμοτε, πως μπορω να δω στο desire αν τα ξεπερασα η οχι?

 

Μηπως απο Ρυθμισεις-->Εφαρμογες-->Διαχειριση Εφαρμογων-->2η Καρτελα που λεει Εκτελειται, κ παω στο ιτερνετ, εκει λεει Δεδομενα.

 

Αυτα τα Δεδομενα ειναι οτι εστειλα κ κατεβασα μαζι συνολικα ή οτι κατεβασα μονο?

 

κατεβασε απο market το 3g watchdog...:)

 

edit: η το droidstats οπως λεει παρακατω ο aris_volos...εγω δουλευω και τα 2 ...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάω να βάλω το carbon ara theme στη Sarburst με FULL wipe και με το που ανοίγει μου βγάζει συνεχόμενα fcs στο htcsense και δε φτιάχνει με τιποτα :/

και όλα αυτά πριν βάλω το data2sd installer. Όπως έλεγαν οι οδηγίες.. δε καταλαβαινω τι παίζει, καμιά ιδέα?

εννοείται πως μετά το φλασάρισμα της rom κάνω κανονικά το πρώτο boot και μετά ξαναμπαίνω recovery και βάζω το theme.. Έχει βάλει κανείς στη Starburst τη version 2.5?

 

Originally Posted by rusty27

 

boss i installed latest starburst rom yesterday...should i do full wipe again to install your theme or juz flash it on my phone..its kinda traoublesome to full wipe and restore all the contacts and data again...

 

After you have finished the installation of StarBurst and do a normal reboot then you can flash my theme and to be safe i advise you to reboot between each flash

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο market το 3g watchdog...:)

 

Η το droidstats ειναι πολυ καλο!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις ωστοσο οσες εφαρμογες κατεβαζω απ το μαγαζι της εγκαθιστω στην micro sd ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μή χρησιμοποιήσεις όπως λες το appbrainappmarket που κάνει ακριβώς αυτο? Αφού έχει και site αντίστοιχα..

 

Σκεφτομουν μιπως υπαρχει καποιο αλλο σαιτ που να εχει αυτο ακριβως που κανει κ αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Originally Posted by rusty27

 

boss i installed latest starburst rom yesterday...should i do full wipe again to install your theme or juz flash it on my phone..its kinda traoublesome to full wipe and restore all the contacts and data again...

 

After you have finished the installation of StarBurst and do a normal reboot then you can flash my theme and to be safe i advise you to reboot between each flash

 

φίλε μου έκανα ακριβώς αυτά που λέει. Δηλαδή

full wipe

flash rom

boot

reboot into recovery

flash carbon

και μετά το χάος :P

 

ενώ όταν είχα βάλει παλιότερα σκέτο το PCW δεν είχα κάποιο προβλημα..

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αναφέρω κάποια 'προβλήματα' που παρουσιάστηκαν στο desire μου και να ρωτήσω αν έχει παρουσιαστεί σε κανεναν αλλο:

 

1. Κάποιες φορές, ενώ το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής, αρχίζει να δουλέυει συνεχώς ο επεξεργαστής στο 100% χωρίς προφανή λόγο, με αποτέλεσμα η μπαταρία να αδείαζει ταχύτατα κ επίσης όταν προσπαθώ να ανοίξω κάποια άλλη εφαρμογή ή να κάνω κάτι άλλο στο κινητό να κολλάει γενικά..

Έχω προσπαθήσει με τη βοήθεια των εφαρμογών SystemPanel Lite και Android System Info να ελέγξω ποίες απο τις εγκατεστημένες εφαρμογές πιθανόν απασχολούν τον επεξεργαστή αλλά δεν φαίνεται κάτι...

 

 

2.Προχθές που προσπάθησα να ανοίξω τον player να ακούσω κάποιο mp3 είδα οτι είχαν εξαφανιστεί όλα απο τους φακελους . Επίσης εξαφανίστηκαν απο την κάρτα SD και όλα τα αρχεία φωτογραφιών κ video που είχα τραβήξει με την camera του κινητού.

Οταν ανοίγω τώρα την camera του κινητού μου αναφέρει το μήνυμα

'Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση του αρχείου στην κάρτα SD λόγω ανεπάρκειας δικαιωμάτων αρχείου' !

Δεν μπορώ ετσι να τραβήξω καθόλου καινούριες φωτογραφίες/video με τη camera..!

 

Πρόσφατα(πριν 2 εβδομάδες) έκανα το κινητό root. Δεν ξέρω όμως αν φταίει αυτό. Θα έπρεπε να εξαφανιστούν έτσι τα αρχεία?

 

Εχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοια προβλήματα ή να προτείνει κάτι ?

Το 1ο πρόβλημα εμφανιζόταν και πριν ακομα κάνω root το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε εγκαταστήσει στο desire τον flash player 10.1 και αν παίζει κανονικά χωρίς κολληματα. Άκουσα κάτι για flash playet 10.2 λετε να υποστηρίζεται από το desire? Στο wildfire που έχω δεν υποστηρίζεται ο 10.1 λόγω hardware. :(
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά με βάση τον οδηγό της πρώτης σελίδας για ρουτ μου λέει Failed to get root.Is your firmware too new;

Μήπως γιατί έχω κάνει το κολπάκι με το adb όπου όλες τις εφαρμογές τις κάνει push στην sd;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά με βάση τον οδηγό της πρώτης σελίδας για ρουτ μου λέει Failed to get root.Is your firmware too new;

Μήπως γιατί έχω κάνει το κολπάκι με το adb όπου όλες τις εφαρμογές τις κάνει push στην sd;

 

κατεβασε αυτο

http://files.androidspin.com/downloads.php?dir=amon_ra/RECOVERY/&file=recovery-RA-desire-v2.0.0.img

ανοιξε το unrevoked κανονικα οπως λεει ο οδηγος

πατα file, custom recovery, φορτωσε το .img που κατεβασες κ συνεχισε κανονικα οπως λεει ο οδηγος...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτο

http://files.androidspin.com/downloads.php?dir=amon_ra/RECOVERY/&file=recovery-RA-desire-v2.0.0.img

ανοιξε το unrevoked κανονικα οπως λεει ο οδηγος

πατα file, custom recovery, φορτωσε το .img που κατεβασες κ συνεχισε κανονικα οπως λεει ο οδηγος...

 

Eνώ πριν δούλευε τώρα μου λέει Internal error.Installing package failed:cry:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Eνώ πριν δούλευε τώρα μου λέει Internal error.Installing package failed:cry:

 

σηκωνω τα χερια ψηλα......!!! το ιδιο προβλημα εχω κ εγω κ οταν κανω αυτο που σου ειπα γινομαι ροοτ......! σιγουρεψου οτι τα κανεις ολα σωστα....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

σηκωνω τα χερια ψηλα......!!! το ιδιο προβλημα εχω κ εγω κ οταν κανω αυτο που σου ειπα γινομαι ροοτ......! σιγουρεψου οτι τα κανεις ολα σωστα....

 

Τον οδηγό της πρώτης σελίδας έκανες;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τον οδηγό της πρώτης σελίδας έκανες;

 

ναι φυσικα.... οτι λεει + αυτο που σου ειπα...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

H SLCD στην πράξη είναι πολύ χειρότερη από την Amoled?(την έχω δει σε φίλο και μου άρεσε).Δεν εννοώ τεχνολογικά αλλά μόνο όσον αφορά την καθημερινή χρήση.Ημουν έτοιμος να πάρω το Desire και αυτό με φρέναρε.
Link to comment
Share on other sites

H SLCD στην πράξη είναι πολύ χειρότερη από την Amoled?(την έχω δει σε φίλο και μου άρεσε).Δεν εννοώ τεχνολογικά αλλά μόνο όσον αφορά την καθημερινή χρήση.Ημουν έτοιμος να πάρω το Desire και αυτό με φρέναρε.

 

στην καθημερινη χρηση δεν νομιζω να καταλαβεις και τοσο πολυ την διαφορα...τεχνολογικα οντως ειναι καλυτερη η amoled αλλα δεν ειναι τεραστιες οι διαφορες...αν θες να το παρεις το κινητο μην σε εμποδιζει η slcd...παρτο και θα το καταευχαριστηθεις :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

1. Κάποιες φορές, ενώ το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής, αρχίζει να δουλέυει συνεχώς ο επεξεργαστής στο 100% χωρίς προφανή λόγο, με αποτέλεσμα η μπαταρία να αδείαζει ταχύτατα κ επίσης όταν προσπαθώ να ανοίξω κάποια άλλη εφαρμογή ή να κάνω κάτι άλλο στο κινητό να κολλάει γενικά..

Έχω προσπαθήσει με τη βοήθεια των εφαρμογών SystemPanel Lite και Android System Info να ελέγξω ποίες απο τις εγκατεστημένες εφαρμογές πιθανόν απασχολούν τον επεξεργαστή αλλά δεν φαίνεται κάτι..

 

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα οταν πρωτοέβαλα την Oxygen. Δεν το έκανε συχνα (περίπου μια - δύο φορές τη βδομάδα) και με ένα απλό reboot πάντα έστρωνε. Τελικά ξαναπέρασα τη rom και δεν ξαναεμφανίστηκε. Δοκίμασέ το και λογικά θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω το δατα2sd στην starburst μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι κάνω αμέσως μετά το φλασάρισμα της ρομ;

Το theme μπορώ να το βάλω όποτε γουστάρω;

 

Παιδιά το nandroid backup φαίνεται σαν αρχείο στην sd;

Μπορώ να το κρατήσω στον υπολογιστή;

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω το δατα2sd στην starburst μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι κάνω αμέσως μετά το φλασάρισμα της ρομ;

Το theme μπορώ να το βάλω όποτε γουστάρω;

 

Παιδιά το nandroid backup φαίνεται σαν αρχείο στην sd;

Μπορώ να το κρατήσω στον υπολογιστή;

 

nnik_1969 2-3 σελιδες αν διαβαζες πριν δε θα ρωτουσες...flash starbrust rom-reboot-flash data2-reboot-flash theme-reboot.....

 

φαινεται και σαν αρχειο στην sd το nandroid back-up...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω το δατα2sd στην starburst μήπως μπορεί να μου πει κάποιος τι κάνω αμέσως μετά το φλασάρισμα της ρομ;

Το theme μπορώ να το βάλω όποτε γουστάρω;

 

Παιδιά το nandroid backup φαίνεται σαν αρχείο στην sd;

Μπορώ να το κρατήσω στον υπολογιστή;

 

1. Βάζεις τη ρομ από recovery

2. Κάνεις reboot και αφου ανοίξει και σταθεροποιηθεί το κινητο ξαναμπαίνεις recovery

3. Flashαρεις το zip data2sdinstaller (θα το βρείς στο thread της starburst)

4. Reboot και είσαι έτοιμος!

 

Πριν κάνεις οτιδήποτε βεβαιώσου ότι έχει 2 partitions στην sd και οτι η κάρτα σου είναι class4 και ανω.

 

Για το θέμα κάποιοι λένε ότι το πέρασαν αφού είχαν βάλει τη ρομ. Εγώ οταν το δοκίμασα έτσι κόλλαγε στο λογοτυπο της htc. Ο πιο σίγουρος τρόπος είναι να το περάσεις αμέσως μετά τη ρομ (στο βήμα 3 περνάς το θέμα, reboot, ξανά recovery και μετά το data2sd).

 

Μια άλλη ερώτηση: έχω βάλει το cpu tuner για overclock και έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ σετάρω το cpu στα 1114 κάθε φορά που αφήνω το τηλεφωνο σε αναμονή μόλις το ξανανοίγω επιστρέφει μόνο του στα 998. Πρέπει να κάνω κάπου save settings? Στην εφαρμογή δεν βρήκα κάτι.. Ξέρει κανείς?

Edited by icatalan81
Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ερώτηση: έχω βάλει το cpu tuner για overclock και έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ σετάρω το cpu στα 1114 κάθε φορά που αφήνω το τηλεφωνο σε αναμονή μόλις το ξανανοίγω επιστρέφει μόνο του στα 998. Πρέπει να κάνω κάπου save settings. Στην εφαρμογή δεν βρήκα κάτι.. Ξέρει κανείς?

 

το cpu το εχω ρυθμισει στην συχνοτητα που θελω σαν smartass και λειτουργει χωρις προβλημα...επισης τσεκαρεις και το κουτακι ''set on boot'' κι εισαι ετοιμος...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το cpu το εχω ρυθμισει στην συχνοτητα που θελω σαν smartass και λειτουργει χωρις προβλημα...επισης τσεκαρεις και το κουτακι ''set on boot'' κι εισαι ετοιμος...

 

Thanks. Το set on boot που το βρίσκω? Για cpu tuner μιλάμε έτσι?

Link to comment
Share on other sites

εκανα back up μεσα απο το recovery κ τωρα δεν μου διαβαζει την καρτα μνημης..... καμια ιδεα....????

Κ δεν διαβαζει καμια καρτα μνημης που του βαζω...

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...