Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι φιλε μου..το shazam!!!:lol::lol::lol:

 

Και το soundhound

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Ξέρετε πώς ξεχωρίζουμε συσκευές παρα-εισαγωγής? Στο σκρουτζ, υπάρχει ένα μαγαζί που το προσφέρει με 435, αλλά λέει "EN", όχι GR. Λέτε να είναι παρα-εισαγωγής?

 

Από την ελληνική αντιπροσωπία είναι, τους ρώτησα σήμερα :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το shazam που είχα πολύ καιρό.. αλλά σου αντιπροτείνω το Soundhound! Κατά την άποψη μου πολύ καλύτερο απλά το τμήμα marketing δεν κάνει καλή δουλειά. Βρίσκει πολύ πιό γρήγορα τα κομμάτια και έχει και δυνατότητα να του σφυράς κομμάτι και να το βρίσκει - το δοκίμασα και δουλεύει ;)

Προσωπική μου γνώμη είναι ότι χρειάζονται και τα δύο... :p

 

Εγώ τα έχω και τα δύο και μπορώ να πω, τουλάχιστον για την μουσική που ακούω, ότι τελικά το shazam μου βρίσκει περισσότερα tracks...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θέλω να περάσω αυτή την romhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=773997 η οποία θέλει να περάσω και radio. Αν εγώ μετά θέλω να επαναφέρω κάποιο nandroid backup που έχω κάνει με τη stock rom θα το κάνω κανονικά ή θα πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικά λόγω αλλαγής radio?Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Θα δουλέψει το nandroid κανονικά. Το έχω δοκιμάσει με το δικό μου, επανέφερα τη stock rom αφού είχα βάλει αυτή που αναφέρεις.

Βέβαια απλά το έκανα για να πειραματιστώ να δω τι θα κάνει μιας και δεν είχα χρησιμοποιήσει nandroid μέχρι τώρα.

Πάντως η rom που θέλεις να βάλεις είναι πολύ καλή και σταθερή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλέψει το nandroid κανονικά. Το έχω δοκιμάσει με το δικό μου, επανέφερα τη stock rom αφού είχα βάλει αυτή που αναφέρεις.

Βέβαια απλά το έκανα για να πειραματιστώ να δω τι θα κάνει μιας και δεν είχα χρησιμοποιήσει nandroid μέχρι τώρα.

Πάντως η rom που θέλεις να βάλεις είναι πολύ καλή και σταθερή.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν όντως βγει καλή μάλλον θα την κρατήσω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, χρειάζεται ή όχι ο task killer;

Δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη;

Ο task manager κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά;

 

Ευχαριστώ!

 

Για άλλη μια φορά....

 

Why you don’t need a task killer app with Android.

http://androidspin.com/2010/05/25/why-you-dont-need-a-task-killer-app-with-android/

Και ακόμα καλύτερα αυτό που έχει και comments από developers... ακόμα και από αυτούς που φτιάχνουν τα task killers

http://androinica.com/2010/05/07/google-and-cyanogen-comments-imply-task-killermanager-apps-are-pointless/

 

Ένα απλό search στο γοογλε αρκούσε..

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο τη βοηθεια σας παρακαλω...

Ενδιαφερομαι να αγορασω το MLS DESTINATOR αυτο που ειχε μεσα στη συσκευασια του δωρο το Samsung Galaxy S αντι του ΝDrive

Η ερωτηση ειναι η εξης:

Θα ειναι συμβατο και θα λειτουργει πληρως με το Desire ή θα εχω προβληματα ασυμβατοτητας κτλ?

Παρακαλω να απαντησουν ΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ και οχι πιθανοτητες διοτι ειμαι ετοιμος να το αγορασω και μετα δεν επιστρεφεται :lol:

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει video τα οποία τα βρίσκω στον File explorer αλλά όχι στο Gallery. Υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται τα πάντα στο gallery;

Πώς θα μπορούσα να κάνω τον Rockplayer προεπιλεγμένο;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο τη βοηθεια σας παρακαλω...

Ενδιαφερομαι να αγορασω το MLS DESTINATOR αυτο που ειχε μεσα στη συσκευασια του δωρο το Samsung Galaxy S αντι του ΝDrive

Η ερωτηση ειναι η εξης:

Θα ειναι συμβατο και θα λειτουργει πληρως με το Desire ή θα εχω προβληματα ασυμβατοτητας κτλ?

Παρακαλω να απαντησουν ΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ και οχι πιθανοτητες διοτι ειμαι ετοιμος να το αγορασω και μετα δεν επιστρεφεται :lol:

Ευχαριστω :)

 

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος πιστεύω ότι δεν θα δουλέψει σωστά μιας και το Galaxy έχει ανάλυση οθόνης 854*480 ενώ το Desire 800*480.

Αν θες να καταλάβεις τι εννοώ δοκίμασε το motonav (iGo) να δεις πως το δείχνει (κόβει λίγο από το κάτω μέρος της οθόνης, αν και υπάρχει και σωστή έκδοση για το desire).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει video τα οποία τα βρίσκω στον File explorer αλλά όχι στο Gallery. Υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται τα πάντα στο gallery;

Πώς θα μπορούσα να κάνω τον Rockplayer προεπιλεγμένο;

 

Ευχαριστώ.

απο οσο γνωριζω επρεπε νε εμφανιζονται απο μονα τους...χωρις να κανεις κατι εσυ....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

οσον αφορα τον rockplayer μπες στις ρυθμισεις...ειναι η τελευταια εντολη νομιζω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκεφτομαι να αγορασω το desire πιστευω οτι ειναι απο τα καλύτερα τηλέφωνα...

Αυτο που αναρωτιέμαι είναι το αν είναι διαθέσιμο το μαυρο χρωμα χωρα μας γιατι εχω καποιές αμφιβολίες για το καφε-bronze.

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκεφτομαι να αγορασω το desire πιστευω οτι ειναι απο τα καλύτερα τηλέφωνα...

Αυτο που αναρωτιέμαι είναι το αν είναι διαθέσιμο το μαυρο χρωμα χωρα μας γιατι εχω καποιές αμφιβολίες για το καφε-bronze.

Ευχαριστώ εκ των προτερων

γιατι εχεις αμφιβολιες......το καφε-broze μια χαρα ειναι...το εχεις δει απο κοντα;;;διοτι οι φωτογραφιες το αδικουν πολυ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχεις αμφιβολιες......το καφε-broze μια χαρα ειναι...το εχεις δει απο κοντα;;;διοτι οι φωτογραφιες το αδικουν πολυ...

 

Συμφωνώ σε αυτό! Οι φωτογραφίες και τα βίντεο το αδικούν πολύ.. Είχα κι εγώ αμφιβολίες αλλά μόλις το έπιασα στα χέρια μου, μου έφυγαν όλες :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλα ένα live wallpaper και το μετέφερα μετά στη sd, κάθε φορά που κοτσάρω το κινητό στο καλώδιο, και λογικό είναι αφού το χρησιμοποιώ σα σκληρό, το wallpaper χάνεται και πρέπει να το ξαναβάλω μετά, υπάρχει περίπτωση με κάποια μαϊμουδιά να το τρέχει από μόνο του μόλις βγάλω το καλώδιο;
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση¨υπαρχει στο market η εφαρμογη με τον φραπε του iphone και αν ναι με ποιο ονομα/

 

Δεν νομιζω...Αυτες ειναι αποκλειστικοτητες του μηλοφωνου.Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκεφτομαι να αγορασω το desire πιστευω οτι ειναι απο τα καλύτερα τηλέφωνα...

Αυτο που αναρωτιέμαι είναι το αν είναι διαθέσιμο το μαυρο χρωμα χωρα μας γιατι εχω καποιές αμφιβολίες για το καφε-bronze.

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Και γω οταν πηγα να το παρω ειχα αμφιβολιες απο τις φωτογραφιες.. Και επειδη λογο της προσφορας βιαζομουν ελεγα "πω και αν ειναι "σκατί" το χρωμα ? " :lol: Και κατι αλλα τετοια αλλα πιστεψε με ειναι τελειο! Αν το δεις απο κοντα θα παθεις πλακα. Οι παροιμιες για καποιο λογο υπαρχουν και στην περιπτωση σου μεγαλη μπουκια φαε,αλλα μεγαλα λογια μην λες :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση¨υπαρχει στο market η εφαρμογη με τον φραπε του iphone και αν ναι με ποιο ονομα/

 

Το αντίστοιχο με την μπύρα του iPhone υπάρχει και παιζει πολύ καλά.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Το αντίστοιχο με την μπύρα του iPhone υπάρχει και παιζει πολύ καλά.

 

Πως λεγεται ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και γω οταν πηγα να το παρω ειχα αμφιβολιες απο τις φωτογραφιες.. Και επειδη λογο της προσφορας βιαζομουν ελεγα "πω και αν ειναι "σκατί" το χρωμα ? " :lol: Και κατι αλλα τετοια αλλα πιστεψε με ειναι τελειο! Αν το δεις απο κοντα θα παθεις πλακα. Οι παροιμιες για καποιο λογο υπαρχουν και στην περιπτωση σου μεγαλη μπουκια φαε,αλλα μεγαλα λογια μην λες :D

 

Παιδιά σας ευχαριστω όλους για τις απαντησεις σας με καθυσηχασατε απόλυτα...Ελπίζω σε λιγες μέρες να έχω το desire στα χερια μου:D και να επανέλθω με πιό "ψαγμένες" ;)απορίες!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα οτι αν βάλω τα ακουστικά δεν τα αναγνωρίζει. Έτυχε να τα ξαναχρησιμοποιήσω έπειτα απο πολύ καιρό. Επίσης δοκίμασα και τα ακουστικά απο το HD που ειχα και πάλι τιποτα. Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις χωρίς root. Εχει συμβεί σε κάποιον κάτι αντίστοιχο η υπάρχει Hardware πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Επειδή πρόκειτε να αγοράσω το κινητό τις προσεχείς μέρες, και δεν γνωρίζω πια έκδοση λογισμικού θα "φοράει",θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω wifi, ή θα πρέπει να την κατεβάσω με κάποιον άλλον τρόπο;

 

Ευχαριστώ πολύ!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Επειδή πρόκειτε να αγοράσω το κινητό τις προσεχείς μέρες, και δεν γνωρίζω πια έκδοση λογισμικού θα "φοράει",θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω wifi, ή θα πρέπει να την κατεβάσω με κάποιον άλλον τρόπο;

 

Ευχαριστώ πολύ!:cool:

 

Φιλε, ξεχασε οτι ηξερες με το Symbian, μονο του κανει τα παντα. Αυτοματα backup, update, restore. Μονο ιντερνετ θελει και ορεξη :happy:

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα οτι αν βάλω τα ακουστικά δεν τα αναγνωρίζει. Έτυχε να τα ξαναχρησιμοποιήσω έπειτα απο πολύ καιρό. Επίσης δοκίμασα και τα ακουστικά απο το HD που ειχα και πάλι τιποτα. Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις χωρίς root. Εχει συμβεί σε κάποιον κάτι αντίστοιχο η υπάρχει Hardware πρόβλημα?

 

Οχι σε μενα.Μαλλον θα εχουν προβλημα τα ακουστικα σου.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...