Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είμαι με froyo OTA Upgrade, unrooted και εξακολουθεί να μην μου δείχνει τις paid εφαρμογές και να τα δείχνει λάθος/μπερδεμένα όπως εχει αναφερθεί πριν.

Φαντάζομαι μες την εβδομάδα θα εχει στρώσει το πράγμα :)

 

Έτσι κι εγώ.

Είναι κανείς σαν και μας βρε παιδιά που βλέπει τις paid;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακόμα δεν φαίνονται οι Paid εφαρμογές ίσος η Ελλάδα είναι 1 από τις Χώρες που θα δώσει η Google στο update market που έρχεται σε λίγο Paid εφαρμογές Edited by vwbest16
Link to comment
Share on other sites

για να πλοηγηθουμε με το gps πρεπει να εχουμε συνδεση ινερνετ και να υπαρχει συνεχης ροη δεδομενων;

 

εφαρμογες απο που κατεβαζουμε, ετσι για να παρω μια γευση για τις εφαρμογες που υπαρχουν.

 

εχω windows αν περασω σε android θα μεινω ευχαριστημενος ή θα ξενερωσω;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

για να πλοηγηθουμε με το gps πρεπει να εχουμε συνδεση ινερνετ και να υπαρχει συνεχης ροη δεδομενων;

 

εφαρμογες απο που κατεβαζουμε, ετσι για να παρω μια γευση για τις εφαρμογες που υπαρχουν.

 

εχω windows αν περασω σε android θα μεινω ευχαριστημενος ή θα ξενερωσω;

 

Στο gps υστερεί σε σχέση με τα wm αλλά υπάρχουν κι εδώ εφαρμογές που μπορείς να τις χρησιμποιείς χωρίς να θέλουν Ίντερνετ. Αυτό χρειάζεται για το Google Maps.

Εφαρμογές υπάρχουν πάρα πολλές, κατεβάζεις από το market αλλά αν θες να δεις τι υπάρχει μπορείς στο appbrain.com και στο androlib.com

 

Δεν ξέρω τι θες να κάνεις με τι συσκευή σου αλλά πιστεύω πως θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος. Οι ταχύτητες και η αμεσότητα - κυρίως αν έχεις τη συσκευή που βλέπω στο avatar σου - είναι μη συγκρίσιμα μεγέθη. (Μιλάω για Desire πάντα)

Στο λέω γιατί προέρχομαι από wm και από Touch Diamond. Και μάλιστα, αν και φαίνεται περίεργο, είμαι στους χρήστες wm που δεν τα σιχτίριζαν. Εμένα μου άρεσαν και εξακολουθούν να μου αρέσουν κι αν στα 7 έχουν κάνει σωστή δουλειά θα ξαναπάρω αλλά εδώ τα κρασαρίσματα και τις καθυστερήσεις τις ξεχνάς.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, καταλάθος γύρισα την γλώσσα στα Αγγλικά (στις ρυθμίσεις) και έχασα τους 160 χαρακτήρες στα sms.

 

Όταν προσπάθησα να την ξαναγυρίσω στα Ελληνικά δεν τα βρίσκω στη λίστα... καμιά ιδέα;!

 

edit: άκυρο τελικά, έκανα restore από titanium backup και δούλεψε

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Στο gps υστερεί σε σχέση με τα wm αλλά υπάρχουν κι εδώ εφαρμογές που μπορείς να τις χρησιμποιείς χωρίς να θέλουν Ίντερνετ. Αυτό χρειάζεται για το Google Maps.

τι εννοεις "υστερει";

για το Google Maps γνωριζω πως λειτουργει, αλλα δεν αναφερομουν σε αυτο.

αν για παραδειγμα βαλω το iGo τοτε θα χρειαζετε να κατεβαζω δεδομενα απο το ιντερνετ, κατα τη διαρκεια της πλοηγησης και να χρεωνομαι, οπως γινετε με τα symbian;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις "υστερει";

για το Google Maps γνωριζω πως λειτουργει, αλλα δεν αναφερομουν σε αυτο.

αν για παραδειγμα βαλω το iGo τοτε θα χρειαζετε να κατεβαζω δεδομενα απο το ιντερνετ, κατα τη διαρκεια της πλοηγησης και να χρεωνομαι, οπως γινετε με τα symbian;

 

Όχι. Υπάρχουν κανόνίκα προγράμματα που λειτουργούν όπως και στα wm. Από πλευράς προγραμμάτων το εννοώ. Δεν έχει ακόμα τόσο ολοκληρωμένα προγράμματα από ότι λένε όσοι ασχολούνται πιο εκτεταμένα. Αλλά δεν τίθεται θέμα για το αν θα κανείς τη δουλειά σου.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βρουμε τωρα το swype για το κινητο ...τωρα που τελειωσε η beta περιοδος

 

Νόμιμα ή παράνομα;;

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη που θα παρακάμψω όλα όσα έχουν ήδη γραφτεί, αλλά ειλικρινά δεν προλαβαίνω να διαβάσω τόσες σελίδες.

 

Μερικές ερωτήσεις:

 

1. Πώς μπορώ να έχω τα SMS στην "κανονική" τους μορφή ( ένα ένα δηλαδή) και όχι με μορφή διαλόγου; Επίσης, αν κάποια δεν θέλω να είναι στα εισερχόμενα, πού αλλού μπορώ να τα αποθηκεύσω;

 

2. Ο task killer είναι απαραίτητος; Αν ναι, ποιά settings πρέπει να έχω;

 

3. Πώς μεταφέρω μια φωτογραφία από ένα άλμπουμ σε άλλο;

 

4. Υπάρχει κάποιος media player που να παίζει τα πάντα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη που θα παρακάμψω όλα όσα έχουν ήδη γραφτεί, αλλά ειλικρινά δεν προλαβαίνω να διαβάσω τόσες σελίδες.

 

Μερικές ερωτήσεις:

 

1. Πώς μπορώ να έχω τα SMS στην "κανονική" τους μορφή ( ένα ένα δηλαδή) και όχι με μορφή διαλόγου; Επίσης, αν κάποια δεν θέλω να είναι στα εισερχόμενα, πού αλλού μπορώ να τα αποθηκεύσω;

 

2. Ο task killer είναι απαραίτητος; Αν ναι, ποιά settings πρέπει να έχω;

 

3. Πώς μεταφέρω μια φωτογραφία από ένα άλμπουμ σε άλλο;

 

4. Υπάρχει κάποιος media player που να παίζει τα πάντα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

1. Δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος λογω δομης λειτουργικου

 

2. Δεν χρειαζεται παρα μονο σε ελαχιστες περιπτωσεις οπου μπορει να σκαλωσει μια εφαρμογη και να χρειαστει να τη σκοτωσεις. γενικα δεν ενδεικνυται να σκοτωνεις οποια εφαρμογη δεν χρησιμοποιεις γιατι βαζεις σε μπελαδες το λειτουργικο και τον επεξεργαστη.

 

3. Δοκιμασε με εναν File manager (Astro, OI, κτλ...)

 

4. Για μουσικη: ΜortPlayer

Για βιντεο: RockPlayer

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

3. Δοκιμασε με εναν File manager (Astro, OI, κτλ...)

 

Για file manager αντιπροτείνω τον EStrongs File Εxplorer. Είχα και τον astro αλλά ο Estrongs μου φαίνεται καλύτερος..

Link to comment
Share on other sites

Για file manager αντιπροτείνω τον EStrongs File Εxplorer. Είχα και τον astro αλλά ο Estrongs μου φαίνεται καλύτερος..

Θα συμφωνήσω για ES, ο αστρο μπροστά του μου φαίνεται πιο "λίγος":happy:

Link to comment
Share on other sites

κλείνουμε για λίγο να σκουπίσουμε το offtopic ( που παρεπιπτόντως μόνο για playstation δεν είπατε ) και σύντομα πάλι κοντά σας...

thanks..:)

topic opened...παρακαλώ πριν ποστάρετε να διαβάζετε τον τίτλο του τόπικ που απαντάτε. Μη ξεχνάτε ότι κάποιοι μπαίνουν στο φόρουμ μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας, για να δουν χρήσιμα ποστς και όχι offtopic...

thanks..:)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Πως θα γινει οταν ακουμε ραδιοφωνο, τα κουμπια μπρος-πισω του headset να μην ενεργοποιουν τον mp3 player αλλα να αλλάζουν τους αποθηκευμένους στην μνήμη σταθμούς;; Edited by Nikos_s3
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Που λέτε, ειδα κατι φανταστικά παιχνίδια για το Playstation τώρα τελευταια...

 

:lol::lol::p

 

Σοβαρά τώρα.

 

Πως θα γινει οταν ακουμε ραδιοφωνο, τα κουμπια μπρος-πισω του headset να μην ενεργοποιουν τον mp3 player αλλα να αλλάζουν τους αποθηκευμένους στην μνήμη σταθμούς;;

 

Για το δεύτερο δεν ξέρω.. ειδικά με το radio που είναι της htc και ο κώδικας είναι κλειστός, μάλλον δύσκολα τα πράγματα. Δεν ξέρω μπας και έχουν καταφέρει τίποτα στο xda αλλά χλωμό.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρεις κανείς πως μπορώ όταν λαμβάνω μήνυμα να μην μου βγάζει στις ειδοποιήσεις και απο το Handcent και απο την εργοστασιακή εφαρμογή οτι έλαβα μήνυμα αλλά μόνο απο το Handcent? :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρεις κανείς πως μπορώ όταν λαμβάνω μήνυμα να μην μου βγάζει στις ειδοποιήσεις και απο το Handcent και απο την εργοστασιακή εφαρμογή οτι έλαβα μήνυμα αλλά μόνο απο το Handcent? :)

 

Πηγαινε στα notifications της μαμίσιας εφαρμογής και απενεργοποιησε τα όλα.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στα notifications της μαμίσιας εφαρμογής και απενεργοποιησε τα όλα.

 

Ουπς δεν το σκέφτηκα και είπα να την διαγράψω αλλά λέω κατσε μην κάνω καμιά βλακεία, θενξ :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρετε πώς ξεχωρίζουμε συσκευές παρα-εισαγωγής? Στο σκρουτζ, υπάρχει ένα μαγαζί που το προσφέρει με 435, αλλά λέει "EN", όχι GR. Λέτε να είναι παρα-εισαγωγής?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Θέλω να περάσω αυτή την romhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=773997 η οποία θέλει να περάσω και radio. Αν εγώ μετά θέλω να επαναφέρω κάποιο nandroid backup που έχω κάνει με τη stock rom θα το κάνω κανονικά ή θα πρέπει να κάνω κάτι διαφορετικά λόγω αλλαγής radio?Ευχαριστώ προκαταβολικά. Edited by Inferniac
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Υπάρχει στο desire ανάλογο πρόγραμμα όπως το shazam, για να βρίσκει κανείς τίτλο και καλλιτέχνη την στιγμή που παίζει το τραγούδι;

 

Ευχαριστώ πολύ! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Υπάρχει στο desire ανάλογο πρόγραμμα όπως το shazam, για να βρίσκει κανείς τίτλο και καλλιτέχνη την στιγμή που παίζει το τραγούδι;

 

Ευχαριστώ πολύ! :happy:

ναι φιλε μου..το shazam!!!:lol::lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου..το shazam!!!:lol::lol::lol:

 

Υπάρχει το shazam που είχα πολύ καιρό.. αλλά σου αντιπροτείνω το Soundhound! Κατά την άποψη μου πολύ καλύτερο απλά το τμήμα marketing δεν κάνει καλή δουλειά. Βρίσκει πολύ πιό γρήγορα τα κομμάτια και έχει και δυνατότητα να του σφυράς κομμάτι και να το βρίσκει - το δοκίμασα και δουλεύει ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...