Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο music μου βγάζει στα playlists, στα albums και γενικά σε όλες τις κατηγορίες όλα τα mp3 που υπάρχουν στην sd κάρτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ρυθμίσεις έτσι ώστε να βγάζει μόνο τα μπ3 που είναι στον φάκελο της μουσικής;

Όπως είναι μου εμφανίζει ό,τι μπ3 υπάρχει από τα gps προγράμματα κλπ με αποτέλεσμα αν και έχω 2-3 albums μόνο να εμφανίζονται στην λίστα καμία 50ρια άσχετα mp3 από αλλού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο music μου βγάζει στα playlists, στα albums και γενικά σε όλες τις κατηγορίες όλα τα mp3 που υπάρχουν στην sd κάρτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ρυθμίσεις έτσι ώστε να βγάζει μόνο τα μπ3 που είναι στον φάκελο της μουσικής;

Όπως είναι μου εμφανίζει ό,τι μπ3 υπάρχει από τα gps προγράμματα κλπ με αποτέλεσμα αν και έχω 2-3 albums μόνο να εμφανίζονται στην λίστα καμία 50ρια άσχετα mp3 από αλλού.

 

Σου ξαναπαντησα την προηγουμενη φορα που ρωτησες αλλα μαλλον δεν το ειδες.Δες εδω: http://androinica.com/2009/08/28/how-to-hide-non-music-audio-files-from-appearing-in-android-media-players/

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις το "Δυνατότητα πρόσβασης" τι ακριβώς κάνει? Εχω εγκαταστήσει και το talkback αλλά μου λεει κάτι ότι θα εχει προσβαση σε αριθμούς πιστοτικών κτλ και φοβάμαι λίγο να το ενεργοποιήσω, ξερει κανεις να μου πει τι κάνει?
Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναπαντησα την προηγουμενη φορα που ρωτησες αλλα μαλλον δεν το ειδες.Δες εδω: http://androinica.com/2009/08/28/how-to-hide-non-music-audio-files-from-appearing-in-android-media-players/

 

Δεν ήμουν εγώ. Σε ευχαριστώ πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην επεξεργασίας κάποιας επαφής υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξεις τον ήχο της συγκεκριμένης επαφής, και ενώ έχει τικάρει τις επιλογές, η επαφή παραμένει με τον προεπιλεγμένο ήχο κλίσης.

 

Σε μένα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Που έχεις τους ήχους? Τους βλέπει κανονικά? Αυτό συνήθως γίνεται όταν δεν μπορεί να τον διαβάσει. Σου το κάνει με όλους τους ήχους?

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήμουν εγώ. Σε ευχαριστώ πάντως :)

 

Υπάρχει και στο 1ο post του topic αυτού σχετική αναφορά :)

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Που έχεις τους ήχους? Τους βλέπει κανονικά? Αυτό συνήθως γίνεται όταν δεν μπορεί να τον διαβάσει. Σου το κάνει με όλους τους ήχους?

 

HTC Desire/Tapatalk

 

τους ηχους του είχα στο /sd/zedge/ringtones (zedge το γνωστό πρόγραμμα που κατεβάζεις ringtones, wallpapers κλπ)

 

Απο το ίδιο το πρόγραμμα μετα το κατέβασμα και την εγκατάσταση του ringtone υπάρχει επιλογή να διαλέξεις αν το θέλεις για προεπιλεγμένο ήχο ή για συγκεκριμένη επαφή. Δουλεύει μόνο αν επιλέξεις για προεπιλογή.

 

Αφού είδα οτι έτσι δεν γίνεται τίποτα δημιούργησα τα γνωστα /media/audio/ringtones έριξα εκεί τους ήχους αλλά και πάλι τίποτα.

 

Ενώ μου τα δίνει σαν επιλογή και όλα καλά, πάς στην επαφή και εκεί που λέει ήχος κλίσης, έχει τον προεπιλεγμένο.

 

Το googlaρισα και βρήκα ανάλογα προβλήματα (πολύ λίγα) αλλά σε κανένα δεν έδιναν λύση

Link to comment
Share on other sites

Η μέγιστη microsd hc που μπορεί να "δουλέψει" στο desire ποια είναι;

Εννοείτε, και σε ποια class, ευχαριστώ.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Η μέγιστη microsd hc που μπορεί να "δουλέψει" στο desire ποια είναι;

Εννοείτε, και σε ποια class, ευχαριστώ.

 

32GB. Ολες τις class τις διαβάζει, αλλα δεν εκμεταλευεται την πλήρη ταχύτητα τους. Την δική μου class6 το card reader την διαβαζει με 19/17 ΜΒ/sec read/write, και το κινητό ουτε με 10MB/sec. Μια class 4 πιστευω ειναι καλα. Class 2 δεν συστήνεται όταν υπαρχει EXT3 partition

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρει κανείς καλύτερη μπαταρία για το Desire? Η διάρκεια που κρατάει είναι απλά απαράδεκτη. Και δεν δέχομαι τα περι δυνατού επεξεργαστή και ενεργοβόρας οθόνης γιατί τι να το κάνω αν έχω σουπερ επεξεργαστή και φοβερή οθόνη όταν πρέπει να την ρυθμίσω στο 20% και να μη βλέπω τίποτα, να πρέπει να το έχω στο GSM και να φοβάμαι μην πάει και παίξω κανα παιχνιδάκι και ξεμείνω από μπαταρία μέχρι το απόγευμα. Έχω κάνει το κόλπο με τη μπαταρία που αναφέρεται και όντως έδωσε κατι αλλά και πάλι ειναι απαράδεκτη η διάρκειά του. Αν απενεργοποιήσω όλες τις δυνατότητες του κινητού για να κρατάει λίγο πάνω από μια μέρα τότε τι τις έχει τις δυνατότητες. Για το GPS δε το συζητάω...

Οπότε, μήπως έχει βρει κανείς μεγαλύτερη μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτά τα κινητά η μια μέρα αυτονομίας είναι μια χαρά.Δεν ζούμε και στην ζούγκλα να μην είμαστε κοντά σε πρίζα για πάνω απο 5-6 ώρες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι δεν μου δουλευει το Titanium?

Ειμαι με official 2.2 rooted με unrevoked

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

κοιτα, εχει τυχει το κινητο να το χρησιμοποιησω σαν κινητο ελαχιστα μερικες φορες, κανα 30 λεπτο ομιλια κια κανα 2-3 sms αλλα εχω 3g ενεργοποιημενο γυρω στις 7 ωρες και ραδιοφωνο στις 5 ωρες ταυτοχρονα. εννειται οτι παιζω με το ιντερνετ αλλα οχι με τo browser αλλα με gmail email fb market ktl

 

με το παραπανω setup + αν πω οτι μερικες φορες μιλαω πολυ παραπανω δλδ στο συνολο κανα 2ωρο τοτε το κινητο μετα απο 16 ωρες εχει περιπου 40% μπαταρια.

Δλδ καθε βραδυ μα καθε βραδυ το φορτιζω και νομιζω οτι προς το παρων δε θα δουμε κινητα, οταν χρησιμοποιουν 3g ή gps που ειναι παρα πολυ ενεργοβορα νμα κρατανε πανω απο 1 μερα καλως η κακως. και φυσικα μακαρι να υπαρξει τροπος να κρατανε 2 μερες αλλιως φορτιη καθε βραδυ.

 

Αν θες να κρατα 2+ μερες τοτε χρησιμοποιησε το σαν κινητο μονο δυστυχως

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, εχει τυχει το κινητο να το χρησιμοποιησω σαν κινητο ελαχιστα μερικες φορες, κανα 30 λεπτο ομιλια κια κανα 2-3 sms αλλα εχω 3g ενεργοποιημενο γυρω στις 7 ωρες και ραδιοφωνο στις 5 ωρες ταυτοχρονα. εννειται οτι παιζω με το ιντερνετ αλλα οχι με τo browser αλλα με gmail email fb market ktl

 

με το παραπανω setup + αν πω οτι μερικες φορες μιλαω πολυ παραπανω δλδ στο συνολο κανα 2ωρο τοτε το κινητο μετα απο 16 ωρες εχει περιπου 40% μπαταρια.

 

Αν θες να κρατα 2+ μερες τοτε χρησιμοποιησε το σαν κινητο μονο δυστυχως

 

Αποκλείεται! Το χεις καιρό; Την έχεις κουράσει την μπαταρία; Τι rom χρησιμοποιείς;;

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται! Το χεις καιρό; Την έχεις κουράσει την μπαταρία; Τι rom χρησιμοποιείς;;

 

το εχω περιπου 2 μηνες.

Να την κουρασω πως ακριβως? αν εννοεις να την αδειαζω και να την γεμιζω ναι γενικα φορτιζει καθε βραδυ στο 30-40% και μεριεκς φορες λογω υπερχρησης να το φορτιζω μετα απο 10 ωρες (γτ ειχα τα παντα ανοιχτα και ιντερνετ με οριακο σημα για 3g)

 

rom ειναι ουσαστικα η μαμα με root δικαιωματα

 

γενικα αυτο που κανω παντως και με βοηθησε αρκετα πιστευω ειναι οτι κατα την εκκινηση σβηνω καποιες εφαρμογες να μην τρεχουν και αν στην συνεχεια ενεργοποιηθουν τις αφηνω ως εχουν. καπως ετσι βλεπω βελτιωση απο αυτο που περιγραφεις,

 

γενικα παντως να ξερεις οτι ειναι και λιγο random πως θα κρατησει η μπαταρια. γενικα εχω παρατηρησει οτι μερικες φορες το κινητο δε φορτιζει σωστα....δλδ ενω εχει γινει το λαμπακι πρασινο και ειναι αρκετη ωρα στο πρασινο,2-3 ωρες οταν το βγαζω μετα απο 10 λεπτα να ειναι στο 90+% χωρις να εχει χρησιμοποιηει καθολου. κατι μου λεει οτι η φορτιση δεν εινια παντα πληρης και για αυτο βλεπεω διακυμανσεις εοντονες

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος georpapa... σε ζηλεύω ;)

 

Λοιπόν.. ένα άλλο ωραίο θέμα!

 

Καταφέρανε κι όλας να βγάλουν την Rom του HD για το απλό (πλέον) Desire

Ο φίλος μας ο ισπανός την έχει στο thread του στο xda

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=742371

Θέλω σαν τρελός να δοκιμάσω αλλά δεν προλαβαίνω .. :(

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος georpapa... σε ζηλεύω ;)

 

Λοιπόν.. ένα άλλο ωραίο θέμα!

 

Καταφέρανε κι όλας να βγάλουν την Rom του HD για το απλό (πλέον) Desire

Ο φίλος μας ο ισπανός την έχει στο thread του στο xda

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=742371

Θέλω σαν τρελός να δοκιμάσω αλλά δεν προλαβαίνω .. :(

 

Ολα τα λεφτα,αλλα ακομα καλυτερα αν δουλευε και η καμερα .. σε λιγες μερες λογικα θα ειναι μια αψογη ROM :D

 

Πολλα θεματα ,σκηνες κτλπ επισης η HTC μπαινει ακομα καλυτερα στο κολπο με ολα αυτα που ετοιμαζει .

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα λεφτα,αλλα ακομα καλυτερα αν δουλευε και η καμερα .. σε λιγες μερες λογικα θα ειναι μια αψογη ROM :D

 

Πολλα θεματα ,σκηνες κτλπ επισης η HTC μπαινει ακομα καλυτερα στο κολπο με ολα αυτα που ετοιμαζει .

 

Τραβάω φωτογραφίες μια φορά την βδομάδα.. και συνήθως τις σβήνω οπότε θα το ρισκάρω :Ρ :Ρ :Ρ

 

Την δοκίμασες στο desire ή ότι είδες από βίντεο στο HD;

Link to comment
Share on other sites

jastonas σου υπενθυμίζω ότι η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο φόρουμ και τα ποστ που είναι γραμμένα με αυτόν τον τρόπο σβήνονται χωρίς προειδοποίηση:!:

Ξερει κανεις γιατι δεν μου δουλευει το Titanium?

Ειμαι με official 2.2 rooted με unrevoked

αν εννοείς ότι πατώντας στο run της εκάστοτε επιλογής σε γυρνάει στην αρχική καρτέλα με τις πληροφορίες του προγράμματος, μου το έχει κάνει αρκετές φορές...και διορθώνει μόνο με uninstall/install...;)

Link to comment
Share on other sites

Στην σελιδα 434 εχω θεσει μερικα ερωτηματα.. αν ειναι ευκολο καποιος να απαντησει επειδη πιστευω οτι ολο και καποιος θα γνωριζει.. Προτιμησα να μπω σε ελληνικο forum να ρωτησω αλλα δεν βλεπω και "φοβερη" ανταποκριση...
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς ότι πατώντας στο run της εκάστοτε επιλογής σε γυρνάει στην αρχική καρτέλα με τις πληροφορίες του προγράμματος, μου το έχει κάνει αρκετές φορές...και διορθώνει μόνο με uninstall/install...;)

 

παρολο που το superUser μου λεει οτι του εδωσε δικαιωματα, οταν ξεκιναει η εφαρμογη, βγαζει ερορ και λεει δεν να σιγουρευτω αν ειναι rooted το κινητο :cry:

 

ΥΓ: σιγουρα ροοταρισμενο. :) σιγουρα εδωσα permission. μου λεει ομως και για το BusyBox. που να το βρω στην οφισιαλ ?

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Στην σελιδα 434 εχω θεσει μερικα ερωτηματα.. αν ειναι ευκολο καποιος να απαντησει επειδη πιστευω οτι ολο και καποιος θα γνωριζει.. Προτιμησα να μπω σε ελληνικο forum να ρωτησω αλλα δεν βλεπω και "φοβερη" ανταποκριση...

 

Αφού λοιπόν μας τη λες κι από πάνω για κάτι που υπάρχει στο forum και σε δικό του section, τότε μπορώ να σου την πω κι εγώ για την ρημάδα την αναζήτηση που όσοι μπαίνουν εδώ μέσα δεν κάνουν τον κόπο να ψάξουν και τα θέλουν όλα στο πιάτο.

 

Σχετικά με τις ρυθμίσεις APN δεν ξέρω τι παίζει και δεν σου βρίσκει δίκτυο αλλά φαντάζομαι η cosmote θα ξέρει αν τους πάρεις ένα τηλέφωνο.

 

παρολο που το superUser μου λεει οτι του εδωσε δικαιωματα, οταν ξεκιναει η εφαρμογη, βγαζει ερορ και λεει δεν να σιγουρευτω αν ειναι rooted το κινητο :cry:

 

Μήπως δεν είναι rooted το κινητό? Ή μήπως δεν του έδωσε permission?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναφερομαι στην εφαρμογη "πλοηγηση" που εχει μεσα η συσκευη.. Το συγκεκριμενο section που ποσταρες το ειχα δει αλλα γραφουν για gps apps και για το ποια ειναι καλυτερη.. anyway για να γινω πιο ξεκαθαρος..

Τι ακριβως κανετε (βημα προς βημα) για να χρησιμοποιησετε το gps.. Η "πλοηγηση" του desire λειτουργει ? Γιατι το εχω αφησει πανω απο 10 λεπτα στην ταρατσα κιολας, και αφου "βρει" την τοποθεσια μετα κανει ελεγχο αν ειναι διαθεσιμη η πλοηγηση... και μεχρι εκει.. Το δε Ndrive (τριαλ) απλως φορτωνει χωρις να βγαζει καποιο μηνυμα..

Αν προσβληθηκε καποιος με συγχωρειτε αλλα εκνευριζομαι λιγο επειδη παιζει να εχει προβλημα το gps της συσκευης γιατι καπου διαβασα οτι κλειδωνει και βγαζει τοποθεσια σε 10 sec... :O

 

(Η αναζητηση παντως ειναι τραγικη... γνωμη μου παντα.. αλλα πατας htc desire και πιο πιθανο ειναι να σου βγαλει για το galaxy s... :P)

Edited by Petr3_Dinamik
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις->Τοποθεσία και δες αν το Χρηση δορυφόρων GPS είναι τσεκαρισμένο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις->Τοποθεσία και δες αν το Χρηση δορυφόρων GPS είναι τσεκαρισμένο.

 

Ολα καλα μεχρι εδω... Αν θελεις γραψε εν συντομια τα βασικα(η οτι προτεινεις εσυ, εστω και καποιο προγραμμα), να το τεσταρω και υστερα γραφω τι ακριβως παιζει για να καταλαβετε ακριβως..

Edited by Petr3_Dinamik
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...