Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πάρει κανείς το κινητό με συμβόλαιο cosmote; Απο τις 10 ιουλίου το έχω παραγγείλει και ακόμη δεν έχει έρθει! Τι μπορεί να φταίει;Δεν πήγα σε αλυσίδα καταστημάτων για να το παρω και τώρα περιμένω...

 

Εγώ το είχα παραγγείλει περίπου στις 4-5 Αυγούστου απο Γερμανό με ανανέωση συμβολαίου και το παρέλαβα χθές...

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanks! Για κανονικό calendar έχω το Pure που έχει συνεργασία και με Astrid για Tasks, το smooth το είχα δοκιμάσει (και μάλλον θα το ξαναδοκιμάσω!) αλλά έλεγα αν έχει το μαμίσιο ρυθμίσεις γιατί είναι λίγο βλακώδης η συμπεριφορά του!!

 

Edit:Το ξαναέβαλα και όχι, δεν το κάνει με το Smooth, γιατί εκεί σου έχει επιλογή να δείχνει τα events καθ'όλη τη διάρκειά τους..

 

Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει, αλλα για τα google tasks με έχει βολεψει πολύ το widget του GTasks.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

αμα το θεμα ειναι αποθηκευμενο στην sd καρτα

τοτε μετα απο κλεισιμο επανερχεται το προκαθοριμενο,

αμα το εχετε αποθηκευμενο στο τηλ.ολα οκ.:)

 

Thanks!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. προς το παρόν δεν συγχρονίζω με Google.. είμαι ακόμα πιστή στο sync με το pc αλλά ίσως το δοκιμάσω αργότερα..Thanks, πάντως!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολουσ ειμαι κατοχος εδω και 3 μερες τοy desire απο γερμανο και το εφεραν μεσα σε μια βδομαδα....!!!!

 

εχω διαβασει σχεδον ολα τα topic αλλα και παλι εχω καποιεσ αποριες σε πραγματα που χρησιμοποιω περισσοτερο σας παραθετω παρακατω ποια και αν μπορειτε να βοηθεισετε θα το εκτιμουσα!!!δεν ειμαι σκραπας αλλα τετοια τεχνολογια τηλ πρωτη φορα πηρα και λιγο ποιο αναλυτικα θα με βοηθουσε πολυ αν τα γραψετε!!ευχαριστω εκ τον προτερων Γιαννης Θεσσαλονικη!!\

 

1.μπορω να βαλω καποιο videaki απο τα αρχεια μου ως ηχο κλησης(δεν το βρηκα πουθενα)

 

2.μπορω να βαλω ηχο μηνυματος εκτος απο τους προεπιλεγμενους καποιο δικο μου

 

3.υπαρχει προγραμμα για μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας?εχω κανει update το 2.2 froyo εχω

 

4.στη εναρξη μπορω να κανω καποιες ρυθμησεις να βαλω καποια εικονα κ.λ.π

 

5.περασα με pc τραγουδια και φωτο μπορω να τα βαλω σε φακελους μου τα βγαζει ολα χυμα στην γκαλερι(φωτο) στην μουσικη(ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ) και στα βιντεο(βιντεακια μου)

 

6.υπαρχει τροπος να βαλουμε δικο μας θεμα στο φοντο του μενου?

 

7.και τελος και κυριοτερο οταν παω στον πλοηγο δεν lockarei οσο και να περιμενω και σε ανοιχτο χωρο την θεση μου και οταν βαζω διαδρομες και μου βγαζει ολες τις διαδρομες δεν μου βγαζει την επιλογη "πλοηγηση" γενικα δεν δουλευει ολο το συστημα χρειαζομαι συνδεση με internet γιατι ρωτησα και μου ειπαν πως οχι με δορυφορο γινεται εχω τους χαρτες αυτους που ειχε δηαλδη οταν τ πηρα!!!

 

σας ζαλισα εεεεεε συγνωμη παιδια απλα εχω ξενερωσει λιγο με την επιλογη μου

αλλα το πηρα μετξυ τοθ iphone γιατι διαβασα τα καλυτερα αλλα τι να το κανω αν δεν μπορω να τα δουλεψω ευχαριστς και παλι για την κατανοηση!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καταρχην με γεια το κινητακι :)

 

1.μπορω να βαλω καποιο videaki απο τα αρχεια μου ως ηχο κλησης(δεν το βρηκα πουθενα)

δε το εχω βρει αυτο και νομιζω δε γινεται

 

3.υπαρχει προγραμμα για μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας?εχω κανει update το 2.2 froyo εχω

προγραμμα? οχι απλα μπορεις να ρυθμισεις τη συχνοτητα που θα κανεις συγχρονισμους το κινητο, θα εχεις αναμμενο το 3g wifi κτλ. δλδ να παιξεις λιγο με τις ρυθμισεις αλλα μεσω ορο κραταει 1.5 μερα απο οτι εχω καταλαβει και απο αλλους, εγω το ξεσκιζω ολη μερα και κρατα κανα 30 ωρο

 

4.στη εναρξη μπορω να κανω καποιες ρυθμησεις να βαλω καποια εικονα κ.λ.π

εναρξη εννοεις εκει που ξεκλειδωνει? ναι απο τις ρυθμισεις υπαρχει η επιλογη αλλα δε θυμαμαι που ακριβως εινια τωρα :S

 

5.περασα με pc τραγουδια και φωτο μπορω να τα βαλω σε φακελους μου τα βγαζει ολα χυμα στην γκαλερι(φωτο) στην μουσικη(ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ) και στα βιντεο(βιντεακια μου)

 

βαλε προγρμματακι απο το android market πχ το Meridian που εχει πολυ καλο file system για να βλεπεις τα τραγουδια και να παιζει οποια θελεις. υπαρχουν αντιστοιχα για video

 

6.υπαρχει τροπος να βαλουμε δικο μας θεμα στο φοντο του μενου?

οχι το φοντο εκει δεν αλλαζει

 

7.και τελος και κυριοτερο οταν παω στον πλοηγο δεν lockarei οσο και να περιμενω και σε ανοιχτο χωρο την θεση μου και οταν βαζω διαδρομες και μου βγαζει ολες τις διαδρομες δεν μου βγαζει την επιλογη "πλοηγηση" γενικα δεν δουλευει ολο το συστημα χρειαζομαι συνδεση με internet γιατι ρωτησα και μου ειπαν πως οχι με δορυφορο γινεται εχω τους χαρτες αυτους που ειχε δηαλδη οταν τ πηρα!!!

εχεις ανοιξει το gps;

πατησες να σου δειξει την τοποθεσια σου; μερικες φορες πρεπει να πατησεις την επιλογη για να ξεκινησει να lockarei

οι χαρτες δεν ειναι προ-εγκατεστημενοι! με το google maps κατεβαινουν εκεινη την ωρα απο το ιτνερνετ.. αν δε θελεις να τους κατεβαζεις τοτε πρεπει να βαλεις προγραμμα πλοηγησης αλλο που τους εχεις στη μνημη.

 

 

σας ζαλισα εεεεεε συγνωμη παιδια απλα εχω ξενερωσει λιγο με την επιλογη μου

αλλα το πηρα μετξυ τοθ iphone γιατι διαβασα τα καλυτερα αλλα τι να το κανω αν δεν μπορω να τα δουλεψω ευχαριστς και παλι για την κατανοηση!!!

 

αν παιξεις λιγο με το κινητο θα δεις οτι εκανες πολυ σοφη επιλογη, αλλα θελει λιγο υπομονη να δεις τι παιζει γενικα και ++ οτι το κινητο αξιζει αν εχεις και καποιο data plan αλλιως θα πρεπει αν αρκεστεις στο wifi που για μενα εινα λιγο αδωρο γτδε το βρισκεις παντου

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

1.μπορω να βαλω καποιο videaki απο τα αρχεια μου ως ηχο κλησης(δεν το βρηκα πουθενα)

 

Δεν το ξέρω αλλά νομίζω πως όχι.

 

2.μπορω να βαλω ηχο μηνυματος εκτος απο τους προεπιλεγμενους καποιο δικο μου

 

Ναι, φυσικά. Πας στα μηνύματα, πατάς το πλήκτρο "Menu", μετά πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις και στο κομμάτι για τις ληφθείσες ειδοποιήσεις πας στον Ήχο ειδοποίησεις και τον αλλάζεις. Αν δεν βλέπεις τον ήχο που θες κάνε στην SD ένα φάκελο Media και μέσα τους υποφακέλους Alarms, Notifications, Ringtones και βάλε τον ήχο στο φάκελο Notifications. (δες πρώτο ποστ για μεγαλύτερη ανάλυση)

 

3.υπαρχει προγραμμα για μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας?εχω κανει update το 2.2 froyo εχω

 

Γενικότερα δεν υπάρχει σε κανένα κινητό πρόγραμμα που να αλλάζει τη διάρκεια της μπαταρίας. Δες στο πρώτο ποστ για το tip της μπαταρίας μήπως δεις λίγο μεγαλύτερη διάρκεια.

 

4.στη εναρξη μπορω να κανω καποιες ρυθμησεις να βαλω καποια εικονα κ.λ.π

 

Ναι, αν πας Ρυθμίσεις -> Προσαρμογή θα δεις την επιλογή αλλαγής ταπετσαρίας.

 

5.περασα με pc τραγουδια και φωτο μπορω να τα βαλω σε φακελους μου τα βγαζει ολα χυμα στην γκαλερι(φωτο) στην μουσικη(ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ) και στα βιντεο(βιντεακια μου)

 

Αν τα περάσεις σε φακέλους κι όχι χύμα, θα τα δεις σε φακέλους.

 

6.υπαρχει τροπος να βαλουμε δικο μας θεμα στο φοντο του μενου?

Δεν μπορώ να πω ότι κατάλβα σίγουρα τι ακριβώς θες.

7.και τελος και κυριοτερο οταν παω στον πλοηγο δεν lockarei οσο και να περιμενω και σε ανοιχτο χωρο την θεση μου και οταν βαζω διαδρομες και μου βγαζει ολες τις διαδρομες δεν μου βγαζει την επιλογη "πλοηγηση" γενικα δεν δουλευει ολο το συστημα χρειαζομαι συνδεση με internet γιατι ρωτησα και μου ειπαν πως οχι με δορυφορο γινεται εχω τους χαρτες αυτους που ειχε δηαλδη οταν τ πηρα!!!

Εγώ με το GPS δεν είχα πρόβλημα σε κάτι πυξίδες και στο Google Maps που το χρησιμοποίησα αλλά με πλοήγηση δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα οπότε ίσως κάποιος άλλος σε βοηθήσει περισσότερο.

Το πρόγραμμα "Πλοήγηση" δεν είναι ακόμα ενεργοποιημένο στην Ελλάδα και θέλει όπως και οι χάρτες που έχει το κινητό, Ίντερνετ.

 

σας ζαλισα εεεεεε συγνωμη παιδια απλα εχω ξενερωσει λιγο με την επιλογη μου

αλλα το πηρα μετξυ τοθ iphone γιατι διαβασα τα καλυτερα αλλα τι να το κανω αν δεν μπορω να τα δουλεψω ευχαριστς και παλι για την κατανοηση!!!

Δεν μας ζάλισες απλώς δεν υπάρχει λόγος να απογοητεύεσαι. Θέλει να ψάξεις κάποια πράγματα και να διαβάσεις και από εδώ. Στο πρώτο ποστ υπάρχουν αρκετές πληροφορίες. Η επιλογή είναι πραγματικά πολύ καλή.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Η SLCD του desire

Κι άλλο συγκριτικό μεταξύ διαφόρων τύπων οθόνης

Εγώ θέλω να δω ένα βίντεο με δύο συσκευές desire που η μία να είναι με amoled και η άλλη με slcd, που να δείχνουν ακριβώς τα ίδια πράγματα για να δω τις διαφορές. Αλλά μέχρι στιγμής, δεν έχω βρει στο youtube κάτι τέτοιο.

 

Εγώ το είχα παραγγείλει περίπου στις 4-5 Αυγούστου απο Γερμανό με ανανέωση συμβολαίου και το παρέλαβα χθές...

Το τηλέφωνό σου είναι με amoled ή με slcd οθόνη;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω αλλά νομίζω πως όχι.

 

 

 

Ναι, φυσικά. Πας στα μηνύματα, πατάς το πλήκτρο "Menu", μετά πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις και στο κομμάτι για τις ληφθείσες ειδοποιήσεις πας στον Ήχο ειδοποίησεις και τον αλλάζεις. Αν δεν βλέπεις τον ήχο που θες κάνε στην SD ένα φάκελο Media και μέσα τους υποφακέλους Alarms, Notifications, Ringtones και βάλε τον ήχο στο φάκελο Notifications. (δες πρώτο ποστ για μεγαλύτερη ανάλυση)

 

 

 

Γενικότερα δεν υπάρχει σε κανένα κινητό πρόγραμμα που να αλλάζει τη διάρκεια της μπαταρίας. Δες στο πρώτο ποστ για το tip της μπαταρίας μήπως δεις λίγο μεγαλύτερη διάρκεια.

 

 

 

Ναι, αν πας Ρυθμίσεις -> Προσαρμογή θα δεις την επιλογή αλλαγής ταπετσαρίας.

 

 

 

Αν τα περάσεις σε φακέλους κι όχι χύμα, θα τα δεις σε φακέλους.

 

ΟΚ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ !!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!

 

ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙ ΜΕ PC ΣΤΟ DCIM ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει στο φάκελο Media έναν υποφάκελο Pictures και εκεί άλλους υποφακέλους και με καλύπτει ο τρόπος που τις εμφανίζει. Μπορείς και στο root της SD να κάνεις έναν φάκελο για τις εικόνες, νομίζω πάλι είναι ΟΚ.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

3.υπαρχει προγραμμα για μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας?εχω κανει update το 2.2 froyo εχω

 

 

Το SetCPU. Το ρυθμίζεις όταν η οθόνη ειναι σβηστή να δουλευει μονο στα 250MHz, οταν η μπαταρία πέφτει στο 50% να δουλευει μέχρι 750, ή άλλα τέτοια σενάρια, και βοηθάει στην μείωση της κατανάλωσης.

 

Εκτος αυτού, μπορεις να κάνεις και το γνωστό calibration μπαταρίας που έχει αναφερθεί.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να δω ένα βίντεο με δύο συσκευές desire που η μία να είναι με amoled και η άλλη με slcd, που να δείχνουν ακριβώς τα ίδια πράγματα για να δω τις διαφορές. Αλλά μέχρι στιγμής, δεν έχω βρει στο youtube κάτι τέτοιο.

 

 

Το τηλέφωνό σου είναι με amoled ή με slcd οθόνη;

αυτο βοηθαει νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν οτι συσκευες που ειναι για εκτος ελλαδας τις καλυπτουν εντος εγγυησης δωρεαν μονο αν η αποδειξη αγορας ειναι απο την χωρα για την οποια προοριζονταν.Συμφωνω οτι δεν ειναι σωστο αυτο αλλα....

 

Παρε τηλ και ρωτα.

Οποιαδήποτε συσκευή είναι να κυκλοφορήσει στην ευρωπαική αγορά και έχει απόδειξη από ευρωπαικό κατάστημα καλύπτεται σε θέμα επισκευής από την Ace Hellas

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

αυτο βοηθαει νομιζω!

 

Το ειχα ξαναανεβαση το βιντεακι αυτο πριν 2-3 σελιδες πισω...οπως και για να δειτε τη διαφορα του μαυρου φοντου σε σκοταδι σε διαφορα με την amoled......φαινεται αλλωστε και απο το παραπανω βιντεακι αλλα και απο αυτο......

Σβηστε το φως...ανοιξτε την καμερα(σε πληρη σκοταδι)και κοιταξτε τα δικα σας με της amoled να δειτε διαφορα........στην SLCD φαινεται σαν ξεθοριασμενο μπλε.....ενω στην amoled μαυρο.

Το βιντεο ειναι απο Desire....πανω στο κουτι δεν αναφερει πουθενα για amoled οθονη

http://www.youtube.com/watch?v=Q1rxkVaPjuk

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξαναανεβαση το βιντεακι αυτο πριν 2-3 σελιδες πισω...οπως και για να δειτε τη διαφορα του μαυρου φοντου σε σκοταδι σε διαφορα με την amoled......φαινεται αλλωστε και απο το παραπανω βιντεακι αλλα και απο αυτο......

Σβηστε το φως(σε πληρη σκοταδι)και κοιταξτε τα δικα σας με της amoled να δειτε διαφορα........στην SLCD φαινεται σαν ξεθοριασμενο μπλε.....ενω στην amoled μαυρο.

Το βιντεο ειναι απο Desire....πανω στο κουτι δεν αναφερει πουθενα για amoled οθονη

http://www.youtube.com/watch?v=Q1rxkVaPjuk

 

Ειναι σαν να βλέπεις τηλεόραση Pioneer Kuro σε σχέση με την καλύτερη LCD :lol:

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το διαμοιρασμο internet.

Εχω βάλει το internet on the go στο laptop (μια και στην επαρχεία δεν έχουμε wifi)

Πως μπορω να μοιράσω τη σύνδεση και στο κινητο?? Χρησιμοποιησα το connectify που ανέφερε κάποιος αλλά χωρίς αποτέλεσμα..μου εβγαζε προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΟΚ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ !!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!

 

ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙ ΜΕ PC ΣΤΟ DCIM ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

 

Ενημερωτικά... τα κεφαλαία απαγορεύονται βάσει των κανονισμών του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με το διαμοιρασμο internet.

Εχω βάλει το internet on the go στο laptop (μια και στην επαρχεία δεν έχουμε wifi)

Πως μπορω να μοιράσω τη σύνδεση και στο κινητο?? Χρησιμοποιησα το connectify που ανέφερε κάποιος αλλά χωρίς αποτέλεσμα..μου εβγαζε προβλήματα

 

Μπορείς να μοιράσεις την σύνδεση κάνοντας το laptop access point για έναν χρήστη με σύνδεση Ad-hoc.

 

Αν εχεις windows XP δες εδω

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=fac8708e-3762-4e78-b372-8404eeb7f41a&displaylang=en

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μοιράσεις την σύνδεση κάνοντας το laptop access point για έναν χρήστη με σύνδεση Ad-hoc.

 

Αν εχεις windows XP δες εδω

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=fac8708e-3762-4e78-b372-8404eeb7f41a&displaylang=en

 

Το ειχα κανει αυτο με Iphone και desktop με ασυρματη καρτα δικτυου usb.

 

To connectify θελει win 7 αλλα και παλι δεν τα καταφερα κι εγω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! είμαι κάτοχος του htc desire απο εχθές και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής και εντυπωσιασμένος!! δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάτι απλο--πως αποθηκεύονται δεδομενα--φοτογραφίες κτλπ στην Micro sd?? απο εφαρμογές βρήκα μια άκρη στο μενού:διαχειριση εφαρμογών αλλά για φοτος και κτλ δεν βρήκα!

για να διευκρινίσω μιλάω ας πούμε για φοτος που βγάζω απο το κινητό και θέλω να αποθηκεύονται στην micro sd...γιατί άμα περάσω ήχους φοτος κτλπ φαντάζομαι τις τοποθετω απευθείας από το pc στην κάρτα μνήμης σε φάκελο όπως προαναφέρθηκε στα αρχικά Posts!

Edited by Bibis259

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! είμαι κάτοχος του htc desire απο εχθές και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής και εντυπωσιασμένος!! δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάτι απλο--πως αποθηκεύονται δεδομενα--φοτογραφίες κτλπ στην Micro sd?? απο εφαρμογές βρήκα μια άκρη στο μενού:διαχειριση εφαρμογών αλλά για φοτος και κτλ δεν βρήκα!

για να διευκρινίσω μιλάω ας πούμε για φοτος που βγάζω απο το κινητό και θέλω να αποθηκεύονται στην micro sd...γιατί άμα περάσω ήχους φοτος κτλπ φαντάζομαι τις τοποθετω απευθείας από το pc στην κάρτα μνήμης σε φάκελο όπως προαναφέρθηκε στα αρχικά Posts!

 

 

Πολυ σωστα.Αυτο που ρωτας αν γινεται με ενδιαφερει κι εμενα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! είμαι κάτοχος του htc desire απο εχθές και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής και εντυπωσιασμένος!! δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάτι απλο--πως αποθηκεύονται δεδομενα--φοτογραφίες κτλπ στην Micro sd?? απο εφαρμογές βρήκα μια άκρη στο μενού:διαχειριση εφαρμογών αλλά για φοτος και κτλ δεν βρήκα!

για να διευκρινίσω μιλάω ας πούμε για φοτος που βγάζω απο το κινητό και θέλω να αποθηκεύονται στην micro sd...γιατί άμα περάσω ήχους φοτος κτλπ φαντάζομαι τις τοποθετω απευθείας από το pc στην κάρτα μνήμης σε φάκελο όπως προαναφέρθηκε στα αρχικά Posts!

 

Οι φωτογραφιες βιντεο που τραβας απ το κινητο αποθηκευοντε αυτοματα στη καρτα στο φακελο DCIM

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες βιντεο που τραβας απ το κινητο αποθηκευοντε αυτοματα στη καρτα στο φακελο DCIM

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

Αυτος ο φακελος ειναι στην καρτα μνημης ? Μπορουμε να τον αλλαξουμε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να δω ένα βίντεο με δύο συσκευές desire που η μία να είναι με amoled και η άλλη με slcd, που να δείχνουν ακριβώς τα ίδια πράγματα για να δω τις διαφορές. Αλλά μέχρι στιγμής, δεν έχω βρει στο youtube κάτι τέτοιο.

 

Μπορεί πράγματι να βοηθήσει κάτι τέτοιο; Θα δεις δύο οθόνες που βιντεοσκοπούνται από κάποια βιντεοκάμερα, παράγοντας ένα οπτικό υλικό που για να ανέβει στο youtube συμπιέζεται και κατόπιν αναπαράγεται στην οθόνη του υπολογιστή σου.

 

Δεν νομίζω ότι προσφέρεται για αξιόπιστη σύγκριση το αποτέλεσμα...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...