Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

 

απορία για το desire: το έχει φίλος μου το κινητό από Αγγλία αλλά δεν μπορεί να βρει επιλογή για Ελληνικά - διαθέσιμες γλώσσες έχει μόνο Γαλλικά, Αγγλικά, Ισπανικά, Ιταλικά. Καμμιά ιδέα τί μπορεί να φταίει; ή τι να δοκιμάσει;;; thnx!:)

"It is better to know some of the questions than all of the answers." - James Thurber
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το handtec μας ανακοίνωσε ότι παρέλαβε και αυτό απόθεμα και αύριο θα γίνει η αποστολή όλων των παραγγελιών που έλαβε έως τις 4 Απριλίου. Όσοι παρήγγειλαν πιο αργά θα πάρουν από την παραλαβή που αναμένεται στις 13 Απριλίου.

 

Αυτό που το έμαθες; Γιατί ε΄γω δεν έχω καμία τετοια ειδοποιηση αν και το παρήγγειλα πριν τις 4 Απριλίου

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

 

απορία για το desire: το έχει φίλος μου το κινητό από Αγγλία αλλά δεν μπορεί να βρει επιλογή για Ελληνικά - διαθέσιμες γλώσσες έχει μόνο Γαλλικά, Αγγλικά, Ισπανικά, Ιταλικά. Καμμιά ιδέα τί μπορεί να φταίει; ή τι να δοκιμάσει;;; thnx!:)

 

Ρυθμισεις-Γλωσσα και Πληκτρολοφεια-Touch Input-Γλωσσα πληκτρολογιου-δεν πρεπει να ειναι τσεκαρισμενη καποια γλωσσα αν ειναι soft reset και θα βγαλει Ελληνικα στο μενου αλλα μην επιλεξης γλωσσα σε αυτο το μενου μετα το soft ειναι ολες ατσεκαριστες

Link to comment
Share on other sites

Από αυτές που έχω δει σε άλλα Android (φαντάζομαι παίζουν και στο Desire που έχει 2.1), με σειρά κατάταξης (υποκειμενική, κυρίως βάσει φιλικότητας interface και σωστής πλοήγησης):

Navigon, Cygic, NDrive

"It is better to know some of the questions than all of the answers." - James Thurber
Link to comment
Share on other sites

Τοσο μεγαλη διαφορα εχει σε τιμη σε σχεση με ελλαδα?

Ποσο θα σου παει με τα μεταφορικα,αν επιτρεπεται?

 

17 € (ή λίρες;;) έναντι 12 της expansys. Αλλά η τιμή πολύ χαμηλότερη.

Link to comment
Share on other sites

πάντως ακόμη ούτε μια φωτογραφία ούτε μια άποψη από τους λιγοστούς που το παρέλαβαν ήδη...

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Από task manager ποιο προτείνεται ? χωρίς ads

Δοκίμασα κάποιους αλλά δεν μου γέμισαν το μάτι

Καλός είναι ο Taskiller free αλλά έχει διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

Από task manager ποιο προτείνεται ? χωρίς ads

Δοκίμασα κάποιους αλλά δεν μου γέμισαν το μάτι

Καλός είναι ο Taskiller free αλλά έχει διαφημίσεις

 

Δε χρειάζεται να βάλεις task manager, γιατί ο τρόπος λειτουργίας του Android δεν αφήνει πολλά περιθώρια σε εφαρμογές να "τρώνε" πόρους. Το αντίθετο μάλιστα. Εάν βάλεις task manager, υπάρχει αυξημένη πιθανότητα για αστάθεια, εάν αρχίσεις και κλείνεις processes και εφαρμογές συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου το παρήγγειλα από τις 30 μαρτίου χθες παρέλαβα email από την Fedex με το tracking ακόμα δεν έχει φύγει το κινιτό απλα χθες κόπηκε η φορτωτική συνήθως την επομένη δηλαδή σήμερα φεύγουν οι παραγγελίες.

...

Κάνε υπομονή μέχρι το βράδυ και λογικά θα σου στείλουν το tracking και σένα. στην fedex μου λένε estimated delivery date 12-4 :D

 

Αυτό το email απο Fedex μου το έχουν στείλει και εμένα απο 6 Απριλίου. Αλλα τώρα πoυ το βλέπω, και μένα μου λέει για12/4

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άνοιξα ένα θέμα στους διαξιφισμούς για να με βοηθήσετε ποιο κινητό να επιλέξω μεταξύ του Nexus και του Desire, take a look: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3142758#post3142758
Link to comment
Share on other sites

και εγω περιμενω μια κουβεντα παραπανω απο τα παιδια που το εχουν στα χερια τους το σκ ελπιζω να λασκαρετε και μας ενημερωσετε για τηλεφωνο με γειες σε ολους

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τον ήχο θέλω να μάθω. Στο Engadget έλεγε ότι είναι πολύ καλό το ηχείο, εδώ (και αλλού) λέτε ότι είναι απλά ικανοποιητικό. Τελικά τι ισχύει; Απλά να ακούγεται όταν χτυπάει θέλω :p Βέβαια περισσότερη σημασία δίνω στην αναπαραγωγή μουσικής μέσω ακουστικών, πριν μου απαντήσετε παρακαλώ δοκιμάστε καλά ακουστικά και όχι αυτά της HTC, δηλαδή όχι αυτά της πλάκας.

 

Επίσης είδα ότι η HTC έχει δώσει και update στο site της, ήρθε με αυτό ή το κάνατε update? Τι ακριβώς διορθώνει;

Το optical trackpad σε σχέση με trackball, αν δοκιμάσατε, πως σας φάνηκε; Η φωτογραφία δεν με νοιάζει αφού έχω ήδη δει photo samples... Το WiFi πιάνει καλά; Γιατί σε άλλα HTC που δοκίμασα (παλιά) δεν έπιανε πολύ καλά! Τέλος να μας πείτε γενικά πως πάει, γρήγορο/αργό, κολλήματα/bug free και τα λοιπά.

 

Νομίζω ότι ένα ένα θα σας τα βγάζουμε :p Αν μπορείτε ένα mini Review θα ήταν καλό να υπάρχει :)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα τελικα απο expansys σημερα στις 12.Στην αρχη μου ελεγε 5-6 μερες για να μου σταλει.Μου ζητησαν και ενα επισημο εγγραφο για πιστωποιηση της διευθηνσης κατοικιας μεσω ενος link και αφου το εστειλα μετα απο 1 ωρα μου εστειλαν mail οτι το προιον εσταλει.Πηρα τηλ για να σιγουρευτω και οντως δευτερα θα το εχω!Σβελτοι οι Γαλλοι!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου λόγο ότι έχω μεγάλη λαχτάρα για το εν λόγο μηχανάκι και δεν μπορώ να περιμένω άλλο πήρα τηλέφωνο στην ACE. http://www.ace-hellas.gr και μου είπαν επίσημη κυκλοφορία στην ΕΛΛΑΔΑ τέλος Απριλίου και τιμή στα 528 ευρό

 

Δεν μπορώ να περιμένω άλλο...........................................

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε μενα και το πρωτο προβλημα το εξης

Μολις το συνδεσα με τον υπολογιστη μου εκανε drivers install (windows 7) και μου λεει να εγκαταστησω απο την σελιδα της htc το htc sync

το εκανα το εγκατεστησα και μολις συνδεω το τηλ,ενω με ρωταει με τι ονομα θα συνδεεται (το δικο μου htc desire) δεν κανει ουτε συνδεση ουτε φυσικα συγχρονισμο

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε μενα και το πρωτο προβλημα το εξης

Μολις το συνδεσα με τον υπολογιστη μου εκανε drivers install (windows 7) και μου λεει να εγκαταστησω απο την σελιδα της htc το htc sync

το εκανα το εγκατεστησα και μολις συνδεω το τηλ,ενω με ρωταει με τι ονομα θα συνδεεται (το δικο μου htc desire) δεν κανει ουτε συνδεση ουτε φυσικα συγχρονισμο

 

Εγκαθιστά τους drivers από το Windows update και όχι της HTC, γι' αυτό δεν μπορείς να κάνεις συγχρονισμό. Για λύση στο πρόβλημα κοίταξε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Μια απορια.

Εσεις που αγορασατε το desire απο expansys-play...η απο αλλο καταστημα-τα icons που εχουν οι επιφανειες και γενικα τα προγραμματα που εχει μεσα ειναι γραμμενα σε αγγλικα η ελληνικα? πχ. (προσωπα η persons,ημερολογιο η calander)?

Link to comment
Share on other sites

528 θα το παρω εγω απο το play μαζι με μεταφορικά μεσα και απο εξωτερικά ακόμα φθηνότερα μπορείς να το πάρεις ακόμα φθηνότερα έλεος !

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Μια απορια.

Εσεις που αγορασατε το desire απο expansys-play...η απο αλλο καταστημα-τα icons που εχουν οι επιφανειες και γενικα τα προγραμματα που εχει μεσα ειναι γραμμενα σε αγγλικα η ελληνικα? πχ. (προσωπα η persons,ημερολογιο η calander)?

Έχει αναφερθεί εκατοντάδες χιλιάδες φορές αυτό. Λέμε ότι αναγνωρίζει την SIM και έτσι έχεις δυνατότητα για ελληνικά. Αν δεν υπάρχει και εφαρμογή στο Μarket (MoreLocale2 νομίζω) ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για αυτούς που παραλάβανε ή αυτό ή άλλο κινητό απο εξωτερικό και αγγλία συγκεκριμένα.

Φαντάζομαι έχει την ηλίθια πρίζα της αγγλίας ε; Απλά ρωτάω για επιβεβαίωση για να μην τρέχω όταν το παραλάβω, για adaptor. Να τον έχω έτοιμο

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα φορτίζει με mini-USD, οπότε θα μπορείς να χρησιμοποιείς όποιον φορτιστή θες (εγώ έχω κάτι Nokia), ακόμα και USB καλώδιο με το PC.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φορτίζει με οποιοδήποτε φορτιστη Minι USB; Έχω απο Mp3 player αλλα δεν ήξερα οτι είναι ασφαλες

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι USB είναι υποχρεωτικά 5V, 500mA, οπότε φορτίζει.

Το milestone το φόρτιζα από τον φορτιστή του Nokia χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

εμενα μου λεει οτι εσταλη και το εχω παρει απο expansys και θα μου ερθει με DHL παιζει να μου ερθει και αυριο?δουλεύουν και σαββατο?

 

Η παράδοση Σάββατο είναι υπηρεσία που χρεώνεται έξτρα και δεν θα στο κάνουν. Αν δεις όμως ότι έχει φτάσει το Σάββατο στο τοπικό κατάστημα η συσκευή, μπορείς να περάσεις μια βόλτα από εκεί και να στο δώσουν με tracking number και ταυτότητα.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...