Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση για αυτούς που παραλάβανε ή αυτό ή άλλο κινητό απο εξωτερικό και αγγλία συγκεκριμένα.

Φαντάζομαι έχει την ηλίθια πρίζα της αγγλίας ε; Απλά ρωτάω για επιβεβαίωση για να μην τρέχω όταν το παραλάβω, για adaptor. Να τον έχω έτοιμο

 

Κανονικη πριζα για Ελλαδα εχει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Πριν λίγες ώρες το παρέλαβα κ εγώ απο vnp. Παρότι υποτίθεται πως θα είχε ελληνική υποστήριξη, δεν είχε και πέρασα το morelocale2 μόνο για να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο.

Οι επαφές συγχρονίστηκαν από google contacts αμέσως.

Σαν πρώτη εντύπωση έχω να πω τα καλύτερα. Η οθόνη είναι τρομερή σε χρώματα χωρίς να είναι κουραστική και το touch το βάζω αν όχι δίπλα, πάρα πολύ κοντά στο iphone. Ο μεγαλύτερος φόβος μου ήταν η απόκριση της οθόνης αλλά ευτυχώς δε μασάει!

Το μόνο πρόβλημα που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι οτι όταν συγχρόνισα τη μουσική μου, δε μου πέρασε τα εξώφυλλα των δίσκων.

'Οποιος θέλει να ρωτήσει το οτιδήποτε, εδώ είμαι.

Επίσης, αν έχει κάποιος "θείο" που του δίνει εφαρμογές να τις "δοκιμάσει", ας μου στείλει ενα pm.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να κάνω και εγώ δυο ερωτήσεις.

 

Με το bluetooth, τι παίζει; Μπορείς να στείλεις αρχεία εύκολα χωρίς να είναι rooted?

 

Επίσης, με την οθόνη, είχα διαβάσει αυτό το άρθρο που λέει πως λόγω της κατασκευής της οθόνης δεν είναι πολύ "καθαρές" οι άκρες των γραμμάτων (μαύρα γράμματα σε άσπρο κείμενο). Δείτε το σε σύγκριση με ένα άλλο κινητό να μας πείτε.

Επίπεδο μπαταρίας και σήματος για Sharp DOWNLOAD

Ελληνικό Εορτολογιο (EortologioFL v1.0) για Sharp DOWNLOAD

 

http://www.myubuntu.gr/wp-content/themes/minus19-09/images/signatureBanner.png

myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Link to comment
Share on other sites

Απο σο ξερω φιλε μου στην 2.1 μπορεις κανονικα και να λαβεις και να στειλεις χωρις αναγκη για ροοτ :D

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να κάνω και εγώ δυο ερωτήσεις.

 

Με το bluetooth, τι παίζει; Μπορείς να στείλεις αρχεία εύκολα χωρίς να είναι rooted?

 

Επίσης, με την οθόνη, είχα διαβάσει αυτό το άρθρο που λέει πως λόγω της κατασκευής της οθόνης δεν είναι πολύ "καθαρές" οι άκρες των γραμμάτων (μαύρα γράμματα σε άσπρο κείμενο). Δείτε το σε σύγκριση με ένα άλλο κινητό να μας πείτε.

 

Μόλις δοκίμασα και τα 2. Έστειλα μια φωτό απο το desire με bluetooth και πήγε κανονικά. Όσο για την οθόνη, έφερα τη συσκευή στα 10cm από τα μάτια μου αλλά και πάλι δεν είδα αυτό που λες. Αντιθέτως θα έλεγα ότι είναι μια πολύ ευκρινής οθόνη.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Εχει και ραδιοφωνο ετσι ? Να το σιγουρεψω δηλαδη :D

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν λίγες ώρες το παρέλαβα κ εγώ απο vnp. Παρότι υποτίθεται πως θα είχε ελληνική υποστήριξη, δεν είχε και πέρασα το morelocale2 μόνο για να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο.

για κατσε,και εγω το παρελαβα σημερα το πρωι απο vnp.Τι εννοεις δεν εχει ελληνικα?

Εμενα εχει.Με το που ανοιξα για πρωτη φορα τη συσκευη κατευθειαν ξεκινησε με ελληνικα.Αν θυμαμαι καλα η πρωτη οθονη ειναι να διαλεξεις γλωσσα και εκει δεν πατας τιποτα απλα το κουμπι κατω δεξια που λεει συνεχεια,και μετα συνεχιζεις κανονικα...

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι οτι όταν συγχρόνισα τη μουσική μου, δε μου πέρασε τα εξώφυλλα των δίσκων.

'Οποιος θέλει να ρωτήσει το οτιδήποτε, εδώ είμαι.

.

Πως περνας μουσικη στο desire?Ωρες ωρες τεμπελιαζω πολυ:lol:

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

κανονικα και πολυ ευκολα το βαζεις σε λειτουργια δισκου αμα θυμαμαι καλα απο τον Ηρωα και ριχνεις μεσα τα τραγουδια που θες και εισαι ετοιμος απλα :D

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου αντε αυριο θα εχω και εγω το δικο μου . Μα δεν μου ειπατε τελικα ραδιοφωνο εχει ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

η ληψη του πως ειναι ? χρειαζεται ακουστικα να φανταστω για να παιξει ε ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

που το ξερεις;;

 

αν το πηρες απο εξπανσυς τοτε πηρες γαλλικο μοντελο...

 

Τι που το ξέρω? το έχω και έχει πρίζα κανονική, το πήρα από vnp και είναι αγγλικό, αλά μου έβγαλε ελληνικά κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τον ήχο θέλω να μάθω. Στο Engadget έλεγε ότι είναι πολύ καλό το ηχείο, εδώ (και αλλού) λέτε ότι είναι απλά ικανοποιητικό. Τελικά τι ισχύει; Απλά να ακούγεται όταν χτυπάει θέλω Βέβαια περισσότερη σημασία δίνω στην αναπαραγωγή μουσικής μέσω ακουστικών, πριν μου απαντήσετε παρακαλώ δοκιμάστε καλά ακουστικά και όχι αυτά της HTC, δηλαδή όχι αυτά της πλάκας.

 

Επίσης είδα ότι η HTC έχει δώσει και update στο site της, ήρθε με αυτό ή το κάνατε update? Τι ακριβώς διορθώνει;

Το optical trackpad σε σχέση με trackball, αν δοκιμάσατε, πως σας φάνηκε; Η φωτογραφία δεν με νοιάζει αφού έχω ήδη δει photo samples... Το WiFi πιάνει καλά; Γιατί σε άλλα HTC που δοκίμασα (παλιά) δεν έπιανε πολύ καλά! Τέλος να μας πείτε γενικά πως πάει, γρήγορο/αργό, κολλήματα/bug free και τα λοιπά.

 

Νομίζω ότι ένα ένα θα σας τα βγάζουμε Αν μπορείτε ένα mini Review θα ήταν καλό να υπάρχει

Επαναφέρω τις ερωτήσεις μου γιατί δεν βλέπω να απαντάτε...

Όσο για τα ελληνικά, το είπαν 100 φορές τα παιδιά, αναγνωρίζουν την κάρτα SIM αμέσως τα Android τώρα και σου βγάζουν απευθείας. Τι άλλο θέλετε;

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έχει δημιουργηθεί μια ανησυχία. Έχω κάνει παραγγελία από handtec και η πληρωμή έγινε 14/3. Αυθημερόν μου ζήτησαν κάποια επιπλέον στοιχεία τα οποία και έστειλα με e-mail. Ε από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Μήπως να τους ενοχλήσω με κανα e-mail, γιατί διαβάζω ότι σε κάποιους έχει σταλεί μήνυμα από FedEx ότι έρχεται. Υπάρχει κάποιος άλλος που έχει κάνει παραγγελία πριν της 4/4 και ακόμα δεν τον έχουν ενημερώσει? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως τι update κοιταξα στην ιστοσελιδα της HTC και δεν ειχε τιποτα :blink:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έχει δημιουργηθεί μια ανησυχία. Έχω κάνει παραγγελία από handtec και η πληρωμή έγινε 14/3. Αυθημερόν μου ζήτησαν κάποια επιπλέον στοιχεία τα οποία και έστειλα με e-mail. Ε από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Μήπως να τους ενοχλήσω με κανα e-mail, γιατί διαβάζω ότι σε κάποιους έχει σταλεί μήνυμα από FedEx ότι έρχεται. Υπάρχει κάποιος άλλος που έχει κάνει παραγγελία πριν της 4/4 και ακόμα δεν τον έχουν ενημερώσει? Ευχαριστώ.

 

Επικοινώνησε μέσω του live support που έχουν στο site τους για να είσαι σίγουρος και να πάρεις απάντηση άμεσα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να κάνω και εγώ δυο ερωτήσεις.

 

Με το bluetooth, τι παίζει; Μπορείς να στείλεις αρχεία εύκολα χωρίς να είναι rooted?

 

Επίσης, με την οθόνη, είχα διαβάσει αυτό το άρθρο που λέει πως λόγω της κατασκευής της οθόνης δεν είναι πολύ "καθαρές" οι άκρες των γραμμάτων (μαύρα γράμματα σε άσπρο κείμενο). Δείτε το σε σύγκριση με ένα άλλο κινητό να μας πείτε.

 

Ετσι ακριβως ειναι, το παρατηρησα απο την πρωτη στιγμη που ειχα πιασει το nexus one στα χερια μου και το προσεξα και σε ενα καινουριο desire. Απλα πρεπει να εχεις δει πολλες οθονες για να καταλαβεις σε τι αναφερομαι, ειναι δεδομενο παντως πως η υλοποιηση του clear type δεν ειναι καλη και σε αυτο ευθυνεται κατα πολυ η τεχνολογια της οθονης που χρησιμοποιειται.

Βαλτα και διπλα διπλα π.χ. με ενα milestone και θα καταλαβεις τι εννοω...

Link to comment
Share on other sites

Kι ομως ειχε δικιο...Αν πας specific στο desire δεν εχει τιποτα αλλα γενικα στο support εχει αυτο:

 

Update – HTC Desire Firmware Over The Air (FOTA) update

 

Βεβαια το update δεν εχει βγει ακομα απλα το αναφερει οτι ΘΑ βγει...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Kι ομως ειχε δικιο...Αν πας specific στο desire δεν εχει τιποτα αλλα γενικα στο support εχει αυτο:

 

Update – HTC Desire Firmware Over The Air (FOTA) update

 

Βεβαια το update δεν εχει βγει ακομα απλα το αναφερει οτι ΘΑ βγει...

 

Τα FOTA updates τα κάνεις από το κινητό χωρίς καλώδια και υπολογιστές

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση; στο expansys στο ξενο και στο Ελληνικο δεν αναφερει πουθενα στην περιγραφη του προιοντος για την εγγυηση. το γραφει καπου και δεν το ειδα; γιατι ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω τις ερωτήσεις μου γιατί δεν βλέπω να απαντάτε...

Όσο για τα ελληνικά, το είπαν 100 φορές τα παιδιά, αναγνωρίζουν την κάρτα SIM αμέσως τα Android τώρα και σου βγάζουν απευθείας. Τι άλλο θέλετε;

 

Καλησπέρα παιδιά,

 

να κάνω κι εγώ με τη σειρά μου τη σχετική ερώτηση: το Desire αγορασμένο από Αγγλία παρέχει υποστήριξη Ελληνικών, όταν λειτουργεί με Αγγλική SIM; Θα μπορώ δηλαδή να γράφω Ελληνικά; Ή αυτό ισχύει μόνο με Ελληνική SIM και αλλιώς 'κλειδώνει' στα Αγγλικά; Το να είναι το μενού στα Ελληνικά δε με απασχολεί.

DRIVE LIKE THE WIND
Link to comment
Share on other sites

ίσως να έχει απαντηθεί στο προηγούμενο thread αλλά έχω μπερδευτεί στο θέμα της εγγύησης...

 

τί διαφορά θα έχω αν το πάρω από handtec, expansys.gr ή από κάποιο ελληνικό κατάστημα όταν έρθει στο τέλος του μήνα...?

 

αν πάθει κάτι (χτύπα ξύλο) πού θα πρέπει να πάει το κινητό? θα φτιάχνεται από την ACΕ ή θα πρέπει να φύγει εξωτερικό?

 

πείτε μου αναλυτικά τί γίνεται σε κάθε περίπτωση γιατί έχω πλήρη άγνοια περί αυτού του θέματος...

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ίσως να έχει απαντηθεί στο προηγούμενο thread αλλά έχω μπερδευτεί στο θέμα της εγγύησης...

 

τί διαφορά θα έχω αν το πάρω από handtec, expansys.gr ή από κάποιο ελληνικό κατάστημα όταν έρθει στο τέλος του μήνα...?

 

αν πάθει κάτι (χτύπα ξύλο) πού θα πρέπει να πάει το κινητό? θα φτιάχνεται από την ACΕ ή θα πρέπει να φύγει εξωτερικό?

 

πείτε μου αναλυτικά τί γίνεται σε κάθε περίπτωση γιατί έχω πλήρη άγνοια περί αυτού του θέματος...

 

ευχαριστώ

 

1) Η εγγύηση για τις ευρωπαϊκές συσκευές θα είναι πανευρωπαϊκή και σε καλύπτει κανονικά η ACE Hellas σε κάθε θέμα hardware. Αναβάθμιση θα κάνεις μόνος σου μέσω web.

 

2) Εάν κρίνουμε από τις υπάρχουσες συσκευές, μέσω του market θα μπορείς να περάσεις και το ελληνικό μενού. http://http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3115421#post3115421

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...