Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω απογοητευθεί... δεν τρέχει το αρχείο που κατέβασα... δεν ανοίγει κανένα παραθυρο.... τι να πώ.. ειμαι ο απόλυτος γκαντέμης...

 

Εχεις κατεβασει αυτο που εχω στο 1) ? Ακριβως το ιδιο ?Τι ενοεις δεν τρεχει?Ουτε καν δεν ανοιγει ?Τρεξτο ως Administrator(Run as Administrator)

 

Αλλιως,Μηπως κατεβηκε "χτυπημενο"? Πολλες φορες επειδη σερφαρουμε η κατεβαζουμε πολλα μαζι "χαλανε" , δοκιμασε να κανεις μια επανεκινηση τον Υ/Η και αν παλι το ιδιο ξανακατεβασε το και βλεπουμε !

Αυτο ειναι το πρωτο παραθυρο:

http://i33.tinypic.com/2i6z385.jpg

 

Μην αγχωνεσε ,εγω απο τις χαζομαρες μου μεχρι που εσβησα το λογισμικο και ουτε καν δεν ανοιγε , και δεν ειχα ιδεα αλλα τελικα το εφτιαξα ,τα ειχα κανει πανω μου!!

Υπαρχει τροπος μονο μην τρελενεσαι!

Στην χειροτερη πας σε καπιου φιλου το PC Και το κανεις (Γιατι ειναι θεμα PC απο οτι βλεπω ,εφοσον δεν ανοιγει το προγραμμα)

Edited by Thanos47
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις κατεβασει αυτο που εχω στο 1) ? Ακριβως το ιδιο ?Τι ενοεις δεν τρεχει?Ουτε καν δεν ανοιγει ?Τρεξτο ως Administrator(Run as Administrator)

 

Αλλιως,Μηπως κατεβηκε "χτυπημενο"? Πολλες φορες επειδη σερφαρουμε η κατεβαζουμε πολλα μαζι "χαλανε" , δοκιμασε να κανεις μια επανεκινηση τον Υ/Η και αν παλι το ιδιο ξανακατεβασε το και βλεπουμε !

Αυτο ειναι το πρωτο παραθυρο:

http://i33.tinypic.com/2i6z385.jpg

 

Μην αγχωνεσε ,εγω απο τις χαζομαρες μου μεχρι που εσβησα το λογισμικο και ουτε καν δεν ανοιγε , και δεν ειχα ιδεα αλλα τελικα το εφτιαξα ,τα ειχα κανει πανω μου!!

Υπαρχει τροπος μονο μην τρελενεσαι!

Στην χειροτερη πας σε καπιου φιλου το PC Και το κανεις (Γιατι ειναι θεμα PC απο οτι βλεπω ,εφοσον δεν ανοιγει το προγραμμα)

 

Λοιπόν είμαι back on line... έβαλα το laptop μου και τελικά τρέχει το πρόγραμμα..

θα ακολουθλησω τα βήματα που είπες και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι back on line... έβαλα το laptop μου και τελικά τρέχει το πρόγραμμα..

θα ακολουθλησω τα βήματα που είπες και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα...

 

ξεκίνησα λοιπόν την διαδικασία και όλα πηγαίνανε καλά...

αυτά μέχρι που το πρόγραμμα εβγάλε ένα μήνυμα λάθους:

 

ΣΦΑΛΜΑ [131]: ΣΦΑΛΜΑ ID ΠΕΛΑΤΗ

 

Το βοηθητικό πρόγραμμα ενημέρωσης ROM δεν μπορεί να ενημερώσει το τηλέφωνο σας Android.

Αποκτήστε το σωστό βοηθητικό πρόγραμμα ενημέρωσης ROM και προσπαήστε ξανά...

 

 

Αυτά παιδιά... πάει το ξέκανα το τηλεφωνάκι :)

 

Καμιά άλλη ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

να σου πώ υποθέτω ότι δεν έχει rootάρει το κινητό και επίσης ότι είναι unbranded έτσι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

να σου πώ υποθέτο ότι δεν έχει rootάρει το κινητό και επίσης ότι είναι unbranded έτσι?

 

ναι το κινητό το πηρα απο έναν αντιπρόσωπο της cosmote με χίλα βάσανα και πολλή αναμονή... δούλευε μια χαρά μέχρι απόψε που μου ήρθε η φοβερή ιδέα να του κάνω την αναβάθμιση που βρήκε...

 

Η διαδικασία αναβάθμισης είχε ξεκινήσει κανονικά και μετά πέταξε το μήνυμα που σας είπα...

Το σφάλμα 131 λέει ότι ειναι όταν χρησιμοποιήται εσφαλμένο RUU για την ενημέρωση. Το RUU ελέγχει αν το ID Μοντέλου και το ID γλώσσας είναι συμβατά με το τηλέφωνο Android.

Edited by skumix
Link to comment
Share on other sites

ναι το κινητό το πηρα απο έναν αντιπρόσωπο της cosmote με χίλα βάσανα και πολλή αναμονή... δούλευε μια χαρά μέχρι απόψε που μου ήρθε η φοβερή ιδέα να του κάνω την αναβάθμιση που βρήκε...

 

Η διαδικασία αναβάθμισης είχε ξεκινήσει κανονικά και μετά πέταξε το μήνυμα που σας είπα...

 

κάνε μου μια χάρη, σβήσε τελείως το κινητό, βγάλε την μπαταρία και πες μου τον τελευταίο κωδικό που γράφει από κάτω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

κάνε μου μια χάρη, σβήσε τελείως το κινητό, βγάλε την μπαταρία και πες μου τον τελευταίο κωδικό που γράφει από κάτω.

 

S/N: HT05EPL07690

αυτλο εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

S/N: HT05EPL07690

αυτλο εννοείς?

 

αυτό εννοώ και το κινητό σου δεν είναι ελληνικό είναι μάλλον παραεισαγωγή, γι' αυτό δεν πέρνει την wwe rom που σου είπα.

 

χρειάζεσαι gold card για να συνεχίσεις. δες στο πρώτο post τον 2ο τρόπο για root που αναφέρω, (του vman) και κάνε ότι λέει για gold card.

 

Βασικά θα σου πρότεινα αν το έχεις λιγότερο από 2 βδομάδες να το πας πίσω και να απαιτήσεις αντικατάσταση με ελληνικό. τα ελληνικά ξεκινάνε από 99ΗΚΖ

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό εννοώ και το κινητό σου δεν είναι ελληνικό είναι μάλλον παραεισαγωγή, γι' αυτό δεν πέρνει την wwe rom που σου είπα.

 

χρειάζεσαι gold card για να συνεχίσεις. δες στο πρώτο post τον 2ο τρόπο για root που αναφέρω, (του vman) και κάνε ότι λέει για gold card.

 

ώπα.. τι εννοείς παραεισαγωγής ??? το πήρα από μαγαζί της Cosmote... με απόδειξη και το κουτι ήταν στην ζελατίνα...

Βέβαια δεν είχε μέσα αρχικά τοποθετημένη την sd κάρτα .. πράγμα που μου έκανε εντύπωση και το ανέφερα την ίδια μέρα στον μαλ...α που το πήρα, και μου έδωσε μια του εμπορίου 4GΒ .

Να του το γυρίσω πίσω και να πάρω την cosmote να γίνει της που...ας ??

Εχω πέσει θύμα πουστιάς δηλαδή?

Τι μπορώ να κάνω... να πάρω την cosmote? να πάω στο ΙΝΚΑ.. ? Και αν αυτός που το πήρα αρνηθεί τι γίνεται? τον στέλνω στο νοσοκομείο? γιατί πραγματικά θα τον πλακώσω μα τον θεό...!

Edited by skumix
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα το απντειτ κ όλα φαίνονται τελεία..μια ερώτηση μόνο.πως παίρνουμε τις πληρωμένες εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

99% ναι, αλλά για σίγουρα πρέπει να ρωτήσεις στην ACE Hellas που είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της HTC.

αυτοί θα σου πούν για που ήταν το τηλέφωνο κι αν είναι επίσημα εισαγμένο ή όχι.

απλά σου λέω τα ελληνικά ξεκινάνε με 99HKZ, επιβεβαιωμένο από την ACE Hellas.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

S/N: HT05EPL07690

αυτλο εννοείς?

 

Ο τελευταίος αριθμός είναι το Ρ/Ν και όχι ο S/N. Ο Ρ/Ν πρέπει να ξεκινάει όπως σου είπε.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω χτες το Desire, από Κάιζερ, με μια φόρτιση. Κατευθείαν του πέρσα τη 2.2 και μετά ξεκίνησα. Το τηλέφωνο είναι κορυφαίο, ευτυχώς έδωσα το HD2 και είδα λίγο ταχύτητα, smooth σε όλα, χρόνια μπροστά από τα WinMobile.

 

Έβαλα κατευθείαν τις 3 εφαρμογές που με ενδιέφεραν : LogMeIn Ignition για απομακρυσμένη πρόσβαση (είναι σχεδόν ίδια με του iPad), Sygic Mobile (έπαιξε αμέσως !!), και yxPlayer για να βλέπω ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους. Εάν κάποιος αντιμετωπίζει προβλήματα με το Sygic Mobile ας μου στείλει pm.

 

Η μόνη μου ένστανση ότι κατά το συγχρονισμό με HTC Sync εκτός από τις επαφές του Outlook μου έφερε και του Google, τις οποίες δε θέλω να τις βλέπω. ακόμη και αν επιλέξω στην προβολή να μου εμφανίζει μόνο τις επαφές του ημερολογίου, αυτό εμφανίζει τις επαφές του Google (το καταλαβαίνω γιατί τις είχα με ΚΕΦΑΛΑΙΑ) Αν κάποιος έχει καμιά ιδέα πως θα τις εξαφανίσω, ας μου πει.

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταίος αριθμός είναι το Ρ/Ν και όχι ο S/N. Ο Ρ/Ν πρέπει να ξεκινάει όπως σου είπε.

 

Καλημέρα, το τηλέφωνο πίσω απο την μπαταρία γράφει:

Ρ/Ν: 99ΗΚΖ027 - 00

S/N: HT05EPL07690

 

Μετά από επικοινωνία με την HTC HELLAS με το κατάστημα στο Ηράκλειο Κρήτης, μου είπε ο άνθρωπος ότι το Συγκεκριμένο Ρ/Ν είναι branded απο T-Mobile Γερμανίας.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα ελληνικά κινητά τελειώνουν σε 17 και ΟΧΙ σε 27. Δηλαδή τα Ελληνικά έχουν Ρ/Ν: 99ΗΚΖ017-00

Γιαυτό δεν μπορεί να γίνει η διαδικασία με το FastBoot ... Θα πάω στο μαγαζί που το πήρα και θα γίνει της κολάσεως ... Αν δεν καταφέρω να πάρω ένα άλλο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ... θα πρέπει να κάνω την ιστορία με την Gold κάρτας υποθέτω... Θα χρειαστώ βοήθεια στο θέμα μιας και δεν τον γνωρίζω... όποιος μπορεί να βοηθήσει είτε με πμ είτε εδώ στο φόρυμ θα ήταν τέλειο.

Edited by skumix
Link to comment
Share on other sites

ώπα.. τι εννοείς παραεισαγωγής ??? το πήρα από μαγαζί της Cosmote... με απόδειξη και το κουτι ήταν στην ζελατίνα...

Βέβαια δεν είχε μέσα αρχικά τοποθετημένη την sd κάρτα .. πράγμα που μου έκανε εντύπωση και το ανέφερα την ίδια μέρα στον μαλ...α που το πήρα, και μου έδωσε μια του εμπορίου 4GΒ .

Να του το γυρίσω πίσω και να πάρω την cosmote να γίνει της που...ας ??

Εχω πέσει θύμα πουστιάς δηλαδή?

Τι μπορώ να κάνω... να πάρω την cosmote? να πάω στο ΙΝΚΑ.. ? Και αν αυτός που το πήρα αρνηθεί τι γίνεται? τον στέλνω στο νοσοκομείο? γιατί πραγματικά θα τον πλακώσω μα τον θεό...!

 

ωπα ωπα ωπα.....να πας να του το πεταξεις στο κεφαλι!!!! τα ιδια με εμενα...το πηρα απο χανια και ηρθε!!! το κινητο ηταν χωρις καρτα 4γβ. παντου και απο ολες τις εταιριες πρπει να την εχει ενσωματωμενη....μεσα τοποθετημενη! το ξερω σιγουρα....σου παιξανε ταπα σιγουρα! επαθα ακριβως το ιδιο. εγινε χαμος...ειμαι ηρακλειο...κοντψα να δημιουργησω βεντετα με το κωλομαγαζο....παντως μου το αλλξε...και ξερετε τι αλλο μου ζητησε...φερε μου λεει και πισω το κουτι απο το καινουργιο κινητο(για να βαλει το αλλο να παιξει ταπα αλλου)...γυρνα το πισω ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το τηλέφωνο πίσω απο την μπαταρία γράφει:

Ρ/Ν: 99ΗΚΖ027 - 00

S/N: HT05EPL07690

 

Μετά από επικοινωνία με την HTC HELLAS με το κατάστημα στο Ηράκλειο Κρήτης, μου είπε ο άνθρωπος ότι το Συγκεκριμένο Ρ/Ν είναι branded απο T-Mobile Γερμανίας.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα ελληνικά κινητά τελειώνουν σε 17 και ΟΧΙ σε 27. Δηλαδή τα Ελληνικά έχουν Ρ/Ν: 99ΗΚΖ017-00

Γιαυτό δεν μπορεί να γίνει η διαδικασία με το FastBoot ... Θα πάω στο μαγαζί που το πήρα και θα γίνει της κολάσεως ... Αν δεν καταφέρω να πάρω ένα άλλο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ... θα πρέπει να κάνω την ιστορία με την Gold κάρτας υποθέτω... Θα χρειαστώ βοήθεια στο θέμα μιας και δεν τον γνωρίζω... όποιος μπορεί να βοηθήσει είτε με πμ είτε εδώ στο φόρυμ θα ήταν τέλειο.

μηπως ειναι απλα bricked; δε γινεται να το κανει root τωρα και να το κανει unbrick ωστε να διαβασει την καρτα και τη usb;

 

περα απο αυτο που λεει ο φιλος απο πανω..η καρτα πρεπει να ειναι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κατευθείαν τις 3 εφαρμογές που με ενδιέφεραν : LogMeIn Ignition για απομακρυσμένη πρόσβαση (είναι σχεδόν ίδια με του iPad), Sygic Mobile (έπαιξε αμέσως !!), και yxPlayer για να βλέπω ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους. Εάν κάποιος αντιμετωπίζει προβλήματα με το Sygic Mobile ας μου στείλει pm.

 

Καλημέρα το LogMeIn Ignition πως το έβαλες; Είτε το ψάξω στο market είτε κάνω scan το barcode μου λέει οτι δεν το βρίσκει στο market...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι απλα bricked; δε γινεται να το κανει root τωρα και να το κανει unbrick ωστε να διαβασει την καρτα και τη usb;

 

περα απο αυτο που λεει ο φιλος απο πανω..η καρτα πρεπει να ειναι μεσα.

 

Ρε Νίκο αφού λέει ο άνθρωπος ότι είναι T-Mobile το κινητό!!

 

Πάντως υποθέτω ότι root μπορεί να το κάνει και να unbrand μαζί, απλά είναι μ@λκία να του πουλήσει ο άλλος γερμανικό τηλέφωνο για ελληνικό.

 

Φίλε skumix αν μπορείς δώσ' το πίσω και πάρε ελληνικό, θα γλιτώσεις από πολύ τρέξιμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@Όλους:

Ας συνεισφέρουμε όλοι στο να μην βγαίνουμε off-topic. Το thread είναι ήδη πολύ μεγάλο για τέτοιου είδους συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο που μου συνέβη σήμερα.. Κάθομαι σε ένα μαγαζί και πίνω το ποτάκι μου και είχα το κινητό στο χέρι μου. Έρχεται μια κοπέλα και τι μου λέει; "Αχ αυτό είναι το καινούριο iPhone; Πολύ ωραίο!" Απλά Ε Λ Ε Ο Σ

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Μου το είχε πει κι εμένα κάποια στο σχολείο παλιά, αλλά όταν είχα το HTC Touch HD... Μην πει κανένας ότι ήθελε να μου ανοίξει κουβέντα όμως, γιατί εγώ είμαι 15 (θα πάω Α' Λυκείου τώρα) και αυτή είναι 18 (τελείωσε γενικά το σχολείο τώρα...). (@athanaso77, sorry γράφαμε ταυτόχρονα ;))

 

Και κάτι άσχετο. Νομίζω ότι ο browser έχει ψιλοστρώσει και δεν κολλάει τόσο στο scrolling, απλά είναι λίγο πιο αργό. Δηλαδή θέλει περισσότερη κίνηση για να κατέβεις...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Ζητάω συγνώμη εάν έχει συζητηθεί ξανά, αλλά δεν έχω τόση μπαταρία για να το ψάξω...

 

Έχω Τρελό πρόβλημα με την μπαταρία. Έκανα προχτές την αναβάθμιση σε 2.2 και χτες έμεινα απο μπαταρία. Δεν θυμόμουν αν το είχα φορτίσει πλήρως μετά οπότε μέσα στη μέρα που έσβησε το θεώρησα φυσιολογικό.

 

Σήμερα το πρωι το άνοιξα στις 7.30 και 4 ώρες μετά -χωρίςνα έχω μιλήσει καθόλου- με κλείστά bluetooth k wi-fi έχει πέσει στο 52%.

 

Σαν κατανώλωση μπαταρίας μου αναφέρει 51% αναμονή κυψέλης, 37% τηλέφωνο σε αδράνεια, 9% σύστημα android και 3% για Οθόνη.

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να μην κυκλοφορώ με έναν φορτιστή?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Νίκο αφού λέει ο άνθρωπος ότι είναι T-Mobile το κινητό!!

 

Πάντως υποθέτω ότι root μπορεί να το κάνει και να unbrand μαζί, απλά είναι μ@λκία να του πουλήσει ο άλλος γερμανικό τηλέφωνο για ελληνικό.

 

Φίλε skumix αν μπορείς δώσ' το πίσω και πάρε ελληνικό, θα γλιτώσεις από πολύ τρέξιμο.

δεν το ειδα..εχεις δικιο :O

Link to comment
Share on other sites

Να. Ρωτήσω κάτι? Πέρασα το γιουρτάκι.μπορώ να ξανακάνω root ώστε να περάσω ξανά το market enabler?
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το τηλέφωνο πίσω απο την μπαταρία γράφει:

Ρ/Ν: 99ΗΚΖ027 - 00

S/N: HT05EPL07690

 

Μετά από επικοινωνία με την HTC HELLAS με το κατάστημα στο Ηράκλειο Κρήτης, μου είπε ο άνθρωπος ότι το Συγκεκριμένο Ρ/Ν είναι branded απο T-Mobile Γερμανίας.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα ελληνικά κινητά τελειώνουν σε 17 και ΟΧΙ σε 27. Δηλαδή τα Ελληνικά έχουν Ρ/Ν: 99ΗΚΖ017-00

Γιαυτό δεν μπορεί να γίνει η διαδικασία με το FastBoot ... Θα πάω στο μαγαζί που το πήρα και θα γίνει της κολάσεως ... Αν δεν καταφέρω να πάρω ένα άλλο ΕΛΛΗΝΙΚΟ ... θα πρέπει να κάνω την ιστορία με την Gold κάρτας υποθέτω... Θα χρειαστώ βοήθεια στο θέμα μιας και δεν τον γνωρίζω... όποιος μπορεί να βοηθήσει είτε με πμ είτε εδώ στο φόρυμ θα ήταν τέλειο.

Να ρωτησω ρε παιδιά για να χουμε καλό ρωτημα ... και εμενα που είναι p/n : 99HKZ009-00 C

 

δεν ειναι ελληνικό ? Από που κραταει η σκούφια του ? Παντως το update το έκανε σωστά .

 

Το αγόρασα απο Χανιά ... Ειναι υποχρεωμένος να το αλλάξει με ελληνικο ? Τι μπορώ να κάνω ? Και τι προβλήματα θα έχω αν δεν το αλλάξω ?

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...