Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε και εμένα πριν λίγο από Handtec.Το έχω και φορτίζει δίπλα μου.Μόλις φορτίσει κ το ανοίξω θα δούμε τις πρώτες εντυπώσεις...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@manos2908:thanx

 

@bettysa. Είμαι απο τους πρωτους που το παράγγειλαν απο Handtec. Συνολικά μου στοίχισε 385. Δεν πλήρωσα ΦΠΑ γιατί είχα εταιρκό ΑΦΜ. Σου πρότεινω να το ψάξεις και εσύ, να βρεις αν έχεις κάποιον να το πάρεις έτσι, γιατι δεν χρειάζεται πολύπλοκες διαδικασίες, και το ΦΠΑ βγαινει απο την αρχή και δεν χρειάζεται να κάνεις αλχημείες με αντίστοιχα έξοδα της εταιρίας. Η αλήθεια είναι οτι άργησε να μου έρθει. 5 μέρες. Αλλα αυτό έχει να κάνει καθαρά με τα δρομολογία αεροπλάνων. Στο προτείνω ανεπιφύλακτα γιατί γλυτώνεις ενα 80αρι άνετα αν το πάρει απο εκει σε σχέση με Ελλάδα

 

σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου, δυστυχως δεν εχω εταιρικο αφμ οποτε θα το παρω κανονικα απλα δεν ξερω αμα αυτο το site ειναι αξιοπιστο η το expansys απλα ειναι ακριβο πολυ το expansys

 

παιδια στο expansys αμα βαλεις αντι για εταιρικο αφμ το δικο σου το κανονικο θα το βρουνε? η διαφορα της τιμης ειναι μεγαλη με το εταιρικο

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να βάλω μερικά σοβαρά θέματα για το Desire προς ενημέρωση αλλά και για βοήθεια απο όποιον γνωρίζει.

 

1. Το σημαντικότερο πρόβλημα μέχρι στιγμής είναι η αδυναμίου του συγκεκριμένου κινητού να κατεβάσει όλες τις εφαρμογές απο το android market. ( βλέπετε παλιότερο Link Που έχω στείλει εδώ)

 

2. Δεν υπάρχει πλήρης υποστηριξει flash αν και το flash lite ΄4 είναι πολύ καλό.

3. Δεν μπορώ ( εγώ τουλάχιστον) να δώ γραφήματα java απο τον broweser , όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει σε αυτό

4. Δεν μπορώ να βρώ πώς κάνω Mute τα sounds στο gtalk only.

5. Η μπαταρία λιώνει με live synch accounts. αλλα αναμενόμενο.

6. Δεν έχω βρεί τρόπο για αξιόλογο δωρεαν Navi προγραμμα. ( όποιος γνωρίζει p.m)

 

Κατα τα άλλα το κινητό είναι όσο πιο SMART PHONE μπορεί να είναι. Οθόνη πολύ καλή εκτός απο οταν είσαι στο ήλιο ταχύτητα δεν έχω δεί τιποτα πιο γρήγορο. Htc Sence πολύ καλή υλοποίηση .

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο ποστ απο το desire :) μια ερωτηση οι εφαρμογες πως κλεινουν ? :wacko:

 

Μόνες τους,όταν χρειάζεται.:)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν λενε για 3g αλλα για wifi οτι ειχαν προβλημα...

 

Είπα και WiFi.

 

Το πρωτο ποστ απο το desire :) μια ερωτηση οι εφαρμογες πως κλεινουν ? :wacko:

 

Κατέβασε κάποιο task manager.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μου ήρθε και εμένα πριν λίγο από Handtec.Το έχω και φορτίζει δίπλα μου.Μόλις φορτίσει κ το ανοίξω θα δούμε τις πρώτες εντυπώσεις...

 

Εννοείται πως μπορείς να το ανοίξεις όποτε θέλεις και δεν χρειάζεται να περιμένεις να φορτίσει αρχικά! Αυτά τα κάναμε πριν χρόνια με τις παλιές μπαταρίες!

:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μη βάζετε task managers σε android συσκευές. Δε χρειάζονται.

 

Το λειτουργικό είναι έτσι φτιαγμένο ώστε να κλείνει μόνο του τις εφαρμογές που δε χρησιμοποιούνται.

 

Δεν είναι σαν τα windows όπου έπρεπε να κλείνουμε χειροκίνητα τις εφαρμογές.Οι πόροι που καταναλώνονται από τις μη ενεργές εφαρμογές είναι ελάχιστοι και δε χρειάζεται να ανησυχείτε για τίποτα.

 

Αφήστε το λειτουργικό να κάνει τη χαμαλοδουλειά για σας και αρκεστείτε στο να απολαύσετε μια πολύ πολύ καλή συσκευή.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μη βάζετε task managers σε android συσκευές. Δε χρειάζονται.

 

Το λειτουργικό είναι έτσι φτιαγμένο ώστε να κλείνει μόνο του τις εφαρμογές που δε χρησιμοποιούνται.

 

Δεν είναι σαν τα windows όπου έπρεπε να κλείνουμε χειροκίνητα τις εφαρμογές.Οι πόροι που καταναλώνονται από τις μη ενεργές εφαρμογές είναι ελάχιστοι και δε χρειάζεται να ανησυχείτε για τίποτα.

 

Αφήστε το λειτουργικό να κάνει τη χαμαλοδουλειά για σας και αρκεστείτε στο να απολαύσετε μια πολύ πολύ καλή συσκευή.

 

+1 το android λειτουργει με εντελως διαφορετικο τροπο απο τα κινητα με windows.

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς geotaging Και upload sto Picassa? Εμένα ενώ στο κινητό δείχνει geo taging on. Στο picassa θεωρεί ότι η Photo δεν έχει geotaging ?? κανείς για βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που να έχει βάλει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που να δουλεύει καλα ας μου στείλει ένα pm με το link.

Ευχαριστώ.

Εβαλα το igo αλλά είναι πολύ μικρό σε σχέση με την οθόνη....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που να έχει βάλει κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που να δουλεύει καλα ας μου στείλει ένα pm με το link.

Ευχαριστώ.

Εβαλα το igo αλλά είναι πολύ μικρό σε σχέση με την οθόνη....

΄

αν βρεις κανένα στείλε και σε εμένα. Ψάχνω και εγώ και καμία λύση άκόμα

Link to comment
Share on other sites

to ndrive δεν δουλευει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα απο ποιο μαγαζι μπορω να το παρω που να μην ειναι παραεισαγωγη και να μην σε κοροιδευει για την ημερομηνια αποστολης?

 

Αυτά που αναφέρονται παραπάνω, και το expansys και το handtec δεν φέρνουν παραεισαγωγής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια χαρά είναι το μάρκετ και συνδεεται κανονικά αλλα κάποια πραγματάκια δεν τα βρίσκει. Πχ. Google earth δεν θελει να βρει, ενα ώραιο Live wallpaper, το seeds of life ούτε αυτό. Ξέρεις κανείς τπτ;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

για nexus-desire δεν κάνει...δεν έχει σωστή ανάλυση!

Οκ θα φτιάξω τωρα το theme να παίζει στην ανάλυση σας...

 

Το sygic το είχα αλλά είναι λίγο !@#$%^&... Για να σε πάει κάπου σε πάει μέσω λαμίας...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε μπορω να κανω με τιποτα log in στο market ειτε με wifi ειτε μεσω του δικτυου κινητης λεει δε υπαρχει αξιοπιστη συνδεση:confused: ξερει κανεις τιποτα που μπορει να βοηθησει?Επισης οταν βαζω αναφορα παεραδοσης στα sms δεν ερχετε αναφορα σαν να μην υπαρχει το εχει προσεξει κανενας αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε μπορω να κανω με τιποτα log in στο market ειτε με wifi ειτε μεσω του δικτυου κινητης λεει δε υπαρχει αξιοπιστη συνδεση:confused: ξερει κανεις τιποτα που μπορει να βοηθησει?Επισης οταν βαζω αναφορα παεραδοσης στα sms δεν ερχετε αναφορα σαν να μην υπαρχει το εχει προσεξει κανενας αλλος?

 

Στη θέση σου θα έκανα ένα soft reset και ρύθμιση του λογαριασμού από την αρχή (υπάρχει και άλλος τρόπος σβήνοντας το cache, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει).

 

Σχετικά με την αναφορά δεν υπάρχει ειδοποίηση, όπως στα άλλα κινητά. Πρέπει να πατήσεις παρατεταμένα πάνω στο σταλθέν μήνυμα και στο pop-up μενού να επιλέξεις προβολή αναφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε μπορω να κανω με τιποτα log in στο market ειτε με wifi ειτε μεσω του δικτυου κινητης λεει δε υπαρχει αξιοπιστη συνδεση:confused: ξερει κανεις τιποτα που μπορει να βοηθησει?Επισης οταν βαζω αναφορα παεραδοσης στα sms δεν ερχετε αναφορα σαν να μην υπαρχει το εχει προσεξει κανενας αλλος?

 

Την πρώτη φορά που θα κάνει sync το κινητό με το λογαριασμό σου gmail, πρέπει να γίνει με 3G. Βεβαιώσου λοιπόν οτι στο σημείο που είσαι έχεις κάλυψη 3G.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που θα κάνει sync το κινητό με το λογαριασμό σου gmail, πρέπει να γίνει με 3G. Βεβαιώσου λοιπόν οτι στο σημείο που είσαι έχεις κάλυψη 3G.

 

Αυτό που λες δεν ισχύει. Ίσα ίσα. Κατά την πρώτη εκκίνηση σε προτρέπει, εφόσον υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο wifi, να συνδεθείς σε αυτό, για να γίνει ο συγχρονισμός πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...