Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαι ακομη ενδειξη για την ποιοτητα του κινητου ειναι οτι αν και εχει κανενα 10 ημερο που εχει κυκλοφορησει και χωρις προβλημα ελληνικων δεν υπαρχει ουτε μια αγγελια για πωληση ουτε εδω ουτε αλλου!ψαχνω καθε μερα να βρω και δεν βρισκω για να το παρω και γω

σε αντιθεση με αλλες συσκευες στο παρελθον σε ολες τις εταιρειες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μαι ακομη ενδειξη για την ποιοτητα του κινητου ειναι οτι αν και εχει κανενα 10 ημερο που εχει κυκλοφορησει και χωρις προβλημα ελληνικων δεν υπαρχει ουτε μια αγγελια για πωληση ουτε εδω ουτε αλλου!ψαχνω καθε μερα να βρω και δεν βρισκω για να το παρω και γω

σε αντιθεση με αλλες συσκευες στο παρελθον σε ολες τις εταιρειες

 

Φίλε μου δύσκολα θα δώσει κάποιος αυτό το κινητό. Καλύπτει τους πάντες, από απλούς χρήστες μέχρι power users. Κοίτα να το παραγγείλεις καινούριο από expansys/ handtec κτλ για να το απολαύσεις κι εσύ!!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω whats up και θελω ρυθμισεις για wap και mms εχω στειλει στο 1333 και λεει να καλεσω στο 1313..

Πηρα και δεν ξερουν πιο ειναι το desire :wacko:

Μπορει καποιος να μου δωσει της ρυθμισεις ?

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

μαι ακομη ενδειξη για την ποιοτητα του κινητου ειναι οτι αν και εχει κανενα 10 ημερο που εχει κυκλοφορησει και χωρις προβλημα ελληνικων δεν υπαρχει ουτε μια αγγελια για πωληση ουτε εδω ουτε αλλου!ψαχνω καθε μερα να βρω και δεν βρισκω για να το παρω και γω

σε αντιθεση με αλλες συσκευες στο παρελθον σε ολες τις εταιρειες

 

Ειχε αγγελια, προ 4 ημερων, τη δικη μου.

Ισως το καλυτερο κινητο αυτη τη στιγμη στην αγορα, αλλα με 2 flaws, μη αποδεκτα για μενα.

Μολις κυκλοφορησει και στην Ελλαδα επισημα, θα δεις πολλες αγγελιες (θα πουλησει παρα πολυ το κινητο, με μια καλη επιδοτηση θα ειναι μονοδρομος για παρα πολλους λογω και της αρχικης τιμης λιανικης του που ειναι πολυ χαμηλη για την κατηγορια στην οποια τοποθετειται. Πριν βιαστουν καποιοι να πουν πως τα 529 ευρω δεν ειναι λιγα, να απαντησω πως συμφωνω απολυτα, αλλα κρινουμε παντα απο τις τιμες πωληση αυτων των -υπερτιμημενων- συσκευων.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ειχε αγγελια, προ 4 ημερων, τη δικη μου.

Ισως το καλυτερο κινητο αυτη τη στιγμη στην αγορα, αλλα με 2 flaws, μη αποδεκτα για μενα.

Μολις κυκλοφορησει και στην Ελλαδα επισημα, θα δεις πολλες αγγελιες (θα πουλησει παρα πολυ το κινητο, με μια καλη επιδοτηση θα ειναι μονοδρομος για παρα πολλους λογω και της αρχικης τιμης λιανικης του που ειναι πολυ χαμηλη για την κατηγορια στην οποια τοποθετειται. Πριν βιαστουν καποιοι να πουν πως τα 529 ευρω δεν ειναι λιγα, να απαντησω πως συμφωνω απολυτα, αλλα κρινουμε παντα απο τις τιμες πωληση αυτων των -υπερτιμημενων- συσκευων.

 

ποια ειναι αυτα τα 2; :)

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτα τα 2; :)

 

Τα ειχα αναφερει και σε παλιοτερα posts.

Ποιοτητα κατασκευης (οταν βλεπεις το πισω καπακι να εχει ανοχη 3 χιλιοστων στο πανω μερος, τοτε απλα... κουνας το κεφαλι συγκαταβατικα για ενα ακομα πλαστικο κινητο. Αυτο σε 3 διαφορετικα desire που επιασα στα χερια μου - το δικο μου και δυο φιλων). Καποια στιγμη θα πρεπει να βαλει μυαλο η HTC (κι η καθε HTC στο χωρο των κινητων -κι οχι μονο) και να αποφασισει να βαλει σοβαρα υλικα σε αυτα που θελει να βαφτιζει σαν... ναυαρχιδες (η οποια αλλη βλακεια εννοια χρησιμοποιουν για να βαφτισουν ενα κινητο).

Δικαιολογιες του στυλ θα αυξηθει το βαρος κλπ ΔΕΝ ευσταθουν, οταν η ιδια εταιρια βγαζει στην αγορα ενα απο τα πιο ομορφα και καλυτερα ποιοτικα που εχουν φτιαχτει ποτε (στο legend αναφερομαι), που ειναι ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ και το τοποθετει στο μεσαιο price range της αγορας. Ποσο δυσκολο ηταν πια να χρησιμοποιησουν την ποιοτητα/design του τελευταιου για το καλυτερο τους κινητο?

Τι να πω, μια ζωη η ιδια ιστορια...

Το δευτερο major flaw ειναι η αυτονομια. Σχεδον η μιση απο το milestone που χρησιμοποιω.

Για να μην εχουμε παλι τα posts-φωτοβολιδα που συχνα πυκνα εμφανιζονται σχολιαζοντας αντιστοιχες αποψεις σαν τη δικη μου, να πω πως παρολαυτα το desire πιστευω πως ειναι η καλυτερη συσκευη της αγορας.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα αναφερει και σε παλιοτερα posts.

Ποιοτητα κατασκευης (οταν βλεπεις το πισω καπακι να εχει ανοχη 3 χιλιοστων στο πανω μερος, τοτε απλα... κουνας το κεφαλι συγκαταβατικα για ενα ακομα πλαστικο κινητο. Αυτο σε 3 διαφορετικα desire που επιασα στα χερια μου - το δικο μου και δυο φιλων). Καποια στιγμη θα πρεπει να βαλει μυαλο η HTC (κι η καθε HTC στο χωρο των κινητων -κι οχι μονο) και να αποφασισει να βαλει σοβαρα υλικα σε αυτα που θελει να βαφτιζει σαν... ναυαρχιδες (η οποια αλλη βλακεια εννοια χρησιμοποιουν για να βαφτισουν ενα κινητο).

Δικαιολογιες του στυλ θα αυξηθει το βαρος κλπ ΔΕΝ ευσταθουν, οταν η ιδια εταιρια βγαζει στην αγορα ενα απο τα πιο ομορφα και καλυτερα ποιοτικα που εχουν φτιαχτει ποτε (στο legend αναφερομαι), που ειναι ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ και το τοποθετει στο μεσαιο price range της αγορας. Ποσο δυσκολο ηταν πια να χρησιμοποιησουν την ποιοτητα/design του τελευταιου για το καλυτερο τους κινητο?

Τι να πω, μια ζωη η ιδια ιστορια...

Το δευτερο major flaw ειναι η αυτονομια. Σχεδον η μιση απο το milestone που χρησιμοποιω.

Για να μην εχουμε παλι τα posts-φωτοβολιδα που συχνα πυκνα εμφανιζονται σχολιαζοντας αντιστοιχες αποψεις σαν τη δικη μου, να πω πως παρολαυτα το desire πιστευω πως ειναι η καλυτερη συσκευη της αγορας.

 

Με επεισες! Βαλε και την Amoled οθονη στα μειον και ξεχνω τελειως την αγορα του

Link to comment
Share on other sites

και μια ωραια θηκη η οποια παρεπτιπτοντως επρεπε να ηταν μεσα :http://www.mobilefun.co.uk/htc-po-s491-desire-standard-leather-pouch-black-p24270.htm

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα ισως τελικα να μην ειναι και καλυτερο απο το NEXUS ONE που ολοι ελεγαν..

 

-μπαταρια

-καμερα

-διαθεσιμη ραμ

Link to comment
Share on other sites

για κάμερα δεν ξέρω αλλα που είδες οτι έχει καλύτερη μπαταρία και ραμ τοι Ν1;; δεν το αμφισβηττώ.απλά μου φαίνεται περίεργο

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

για κάμερα δεν ξέρω αλλα που είδες οτι έχει καλύτερη μπαταρία και ραμ τοι Ν1;; δεν το αμφισβηττώ.απλά μου φαίνεται περίεργο

 

Ram εδω

Μπαταρια ετσι λενε-"λετε"

 

Υ.Γ

Λες τοι και δεν καταλαβα αν θες να πεις του ή το Ν1, οποτε μπορει να ειναι και ακυρο ολο αυτο που σου λεω :p

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

για κάμερα δεν ξέρω αλλα που είδες οτι έχει καλύτερη μπαταρία και ραμ τοι Ν1;; δεν το αμφισβηττώ.απλά μου φαίνεται περίεργο

 

για μπαταρια το λενε οσα παιδια το εχουν εδω στο φορουμ.

 

για την καμερα του desire ολα τα review τοσο απο ξενα και ελληνικα σιτε λενε τα χειροτερα. ισως φτιαχτει μετα απο ανβαθμιση.

 

ram ισως εχει περισσοτερη το desire αλλα η διαθεσιμη ειναι πιο λιγη στην τελικη.

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεουμε τη usb σε ρωταει αν θες να το φορτισεις μονο κλπ..αν επιλεξεις Usb drive, εκτος απο drive το φορτιζει κιολας; ή μονο αν επιλεξεις φορτιση φορτιζει; δε θελω να το δοκιμασω για να δω γιατι ειμαι μονο στη 2η φορτιση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε πωε μπορω να βλεπω τα εμαιλς μου του hotmail απο το κινητο?

 

θα το ρυθμίσεις έτσι

Εμενα οι εξερχομενες ριθμισης μου δουλευουν με :

smtp.live.com

θυρα 587

τυπος ασφαλειας TLS αποδοχη ολων

 

http://img265.imageshack.us/img265/2435/58073178.jpg

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εμένα οι αυτόματες ρυθμίσεις της Vodafone για τα mms δεν δούλευαν, έβαλα αυτές http://androidgreece.gr/forum/viewtopic.php?f=7&t=346 και δουλεύει ρολόι!

 

Μιας που το κινητό μας έχει σχεδόν τις ίδιες διαστάσεις με το iPhone 3GS, έχει δοκιμάσει κανείς κάποια από τις δερμάτινες θήκες που κυκλοφορούν γι' αυτό, να μας πει αν ταιριάζει;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

θα το ρυθμίσεις έτσι

Εμενα οι εξερχομενες ριθμισης μου δουλευουν με :

smtp.live.com

θυρα 587

τυπος ασφαλειας TLS αποδοχη ολων

 

http://img265.imageshack.us/img265/2435/58073178.jpg

 

αυτο που εστειλες ειναι για το laptop αμα δεν κανω λαθος εγω θελω να μου πειτε πως θα το κανω στο κινητο δηλαδη θα επιλεξω pop up?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις φίλε,πάντως αν θέλεις να τραβάς τα email σου στο τηλ αυτές είναι οι ρυθμίσεις

 

Μιας που το κινητό μας έχει σχεδόν τις ίδιες διαστάσεις με το iPhone 3GS, έχει δοκιμάσει κανείς κάποια από τις δερμάτινες θήκες που κυκλοφορούν γι' αυτό, να μας πει αν ταιριάζει;

 

Δηλαδή αν ταιριάζει θα πας να πάρεις θήκη για το 3GS ;

Αν έχεις γιατί δεν την δοκιμάζεις; δεν μπορώ να καταλάβω,γιατί έγινε αυτή η ερώτηση :confused:

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν ταιριάζει θα πας να πάρεις θήκη για το 3GS ;

Αν έχεις γιατί δεν την δοκιμάζεις; δεν μπορώ να καταλάβω,γιατί έγινε αυτή η ερώτηση :confused:

 

Μιλάω για κάτι δερμάτινες θήκες από άλλες εταιρίες που κυκλοφορούν για το 3GS.

πχ. Pierre Cardain κτλ., χωρίς σηματάκια και τρυπούλες...

Δεν έχω κάποιο γνωστό που να έχει, και δε νομίζω κάποιο κατάστημα να μου ανοίξει συσκευασία για να τη δοκιμάσω...:D

Την έχουν τα Public όμως 12 ευρώ, και αν μας πει κάποιος ότι δοκίμασε κάποιου γνωστού, (λέω εγώ τωρα...) και ταιριάζει, την αγοράζω αύριο κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικες θηκες απο το 3GS μου και ομολογω τις δοκιμασα,στο πλατος ταιριαζει γαντι οπως και στο παχος μονο απο πανω απο την θηκη προεξεχει λιγο το desire απο το ακουστικο και πανω,το ακουστικο κρυβεται σχεδον μεσα στην θηκη!
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για κάτι δερμάτινες θήκες από άλλες εταιρίες που κυκλοφορούν για το 3GS.

πχ. Pierre Cardain κτλ., χωρίς σηματάκια και τρυπούλες...

Δεν έχω κάποιο γνωστό που να έχει, και δε νομίζω κάποιο κατάστημα να μου ανοίξει συσκευασία για να τη δοκιμάσω...:D

Την έχουν τα Public όμως 12 ευρώ, και αν μας πει κάποιος ότι δοκίμασε κάποιου γνωστού, (λέω εγώ τωρα...) και ταιριάζει, την αγοράζω αύριο κιόλας!!!

 

φιλε μου δες αυτη http://www.mobilefun.co.uk/htc-po-s491-desire-standard-leather-pouch-black-p24270.htm

βαλε στο σκρουτζ το μοντελο υπαρχει και στην ελλαδα

Edited by nikolasn80
λαθος link

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δες αυτη :http://www.mobilefun.co.uk/htc-po-s4...ack-p24270.htm

βαλε στο σκρουτζ το μοντελο υπαρχει και στην ελλαδα

 

Φίλε το Link δεν είναι σωστό. Πάντως έχει μια ωραία εκεί

http://www.mobilefun.co.uk/golla-link-mobile-phone-bag-black-p23500.htm

Αν και λίγο ακριβοϋτσικη σε σύγκριση με αυτές απο ebay

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Έχει και την επίσημη της HTC στο Handtec: http://www.handtec.co.uk/product.php/2886/htc-desire-pull-tab-official-pouch--po-s520--black-

Μάλλον θα κάνω αυτή pre-order μαζί με screen protector!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...