Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη με βρίσετε αν έχει ξαναειπωθεί. Έκανα search.

Δεν καίγομαι να αλλάξω Rom, μου αρέσει πολύ το Sence (και ακόμα περισσότερο το νέο Sence).

Έχω rootάρει το τηλέφωνο αλλά θέλω να του περάσω έναν σκασμό apps. Ήδη εδώ και μέρες βλέπω το εικονίδιο με τον σκληρό δίσκο στην notification bar να με προειδοποιεί για το ότι τελειώνει η χωρητικότητα του (ούτε καν ενημερώσεις δεν κάνει πλέον).

Αναζητώντας λύση βρήκα αυτό:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22662

αλλά είναι παλιό.

 

Μπορώ να κάνω Forced Apps2SD απλά με rootαρισμένο τηλέφωνο με την μαμά rom;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μη με βρίσετε αν έχει ξαναειπωθεί. Έκανα search.

Δεν καίγομαι να αλλάξω Rom, μου αρέσει πολύ το Sence (και ακόμα περισσότερο το νέο Sence).

Έχω rootάρει το τηλέφωνο αλλά θέλω να του περάσω έναν σκασμό apps. Ήδη εδώ και μέρες βλέπω το εικονίδιο με τον σκληρό δίσκο στην notification bar να με προειδοποιεί για το ότι τελειώνει η χωρητικότητα του (ούτε καν ενημερώσεις δεν κάνει πλέον).

Αναζητώντας λύση βρήκα αυτό:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22662

αλλά είναι παλιό.

 

Μπορώ να κάνω Forced Apps2SD απλά με rootαρισμένο τηλέφωνο με την μαμά rom;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Χωρίς data2SD ή data2EXt, η απλά app2SD+, δουλειά δεν κάνεις. Τα υπόλοιπα ειναι μπακαλίστικες λύσεις. Ξεκίνα δουλειά. Εχεις ένα καλό τηλέφωνο να χαρείς, και το μισο-χάνεις.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς data2SD ή data2EXt, η απλά app2SD+, δουλειά δεν κάνεις. Τα υπόλοιπα ειναι μπακαλίστικες λύσεις. Ξεκίνα δουλειά. Εχεις ένα καλό τηλέφωνο να χαρείς, και το μισο-χάνεις.

 

Βάλε leedroid με a2sd+ και τέλος.

 

σωστα τα παιδια...

καντα για να ξενοιασεις μια και καλη..

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να κανω μια εξυπηρετηση στο κολλητο μου, εχει κι αυτος το desire (τον επεισα εγω και το πηρε :lol: ) οταν παιζει παιχνιδια το κινητο κανει επανεκκινηση απο μονο του...εχει παρατηρησει κι αυτος καποια υπερθερμανση στη συσκευη του...οπως ολοι μας αλλωστε:(

τι λετε...; κι αυτο για αλλαγη πλακετας παει;

 

Από μόνη της η "υπερθέρμανση"η δεν λέει τίποτε, υποκειμενικό είναι. Οι επανεκκινήσεις όμως αν είναι συχνές... Το κάνει με GPS ή data connection; Χειροτερεύει η κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Eχει κανει καποιος την αναβαθμιση?Χρειαζεται να κρατησουμε καποιο backup?

κρατα για καλο και για κακο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην συγχρονίζει το Gmail; Δεν θέλω όποιος παίρνει το κινητό κάνοντας κλικ στο Gmail να έχει πρόσβαση στα emails μου. Δοκίμασα να κάνω remove account από το "Account & Sync" αλλά δεν μου επιτρέπει αν δεν κάνω reset στα factory defaults. Θέλω πάντως να κρατήσω τα sync για το ημερολόγιο και τα κόντακτς απλά το πρόβλημα είναι με τα email.

 

Σχετικά με το Gingerbread μου έβγαλε σήμερα updates και χάρηκα ότι θα είναι το 2.3 αλλά δύστυχος ήταν αναβάθμιση για το froyo.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην συγχρονίζει το Gmail; Δεν θέλω όποιος παίρνει το κινητό κάνοντας κλικ στο Gmail να έχει πρόσβαση στα emails μου. Δοκίμασα να κάνω remove account από το "Account & Sync" αλλά δεν μου επιτρέπει αν δεν κάνω reset στα factory defaults. Θέλω πάντως να κρατήσω τα sync για το ημερολόγιο και τα κόντακτς απλά το πρόβλημα είναι με τα email

 

Σχετικά με το Gingerbread μου έβγαλε σήμερα updates και χάρηκα ότι θα είναι το 2.3 αλλά δύστυχος ήταν αναβάθμιση για το froyo.

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις συγχρονισμου και πατα το λογαριασμο σου. Μεσα κανε uncheck τα mail.

 

Για 2.3,ουτε λογος. Ααααν γινει θα αργησει πολυ ακομα πιστευω

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Από μόνη της η "υπερθέρμανση"η δεν λέει τίποτε, υποκειμενικό είναι. Οι επανεκκινήσεις όμως αν είναι συχνές... Το κάνει με GPS ή data connection; Χειροτερεύει η κατάσταση;

του εστειλα εγω τα angry birds και speed forge και μολις τα παιζει σε δεκα λεπτα ζεσταινεται κολλαει στο παιχνιδι και κανει restart...στο internet μπαινει ανα διαστηματα οχι συνεχεια οποτε για αυτο να μην κανει εκει restart....γενικοτερα του κανει τα βασικα στο τηλεφωνο μεχρι τωρα...

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις συγχρονισμου και πατα το λογαριασμο σου. Μεσα κανε uncheck τα mail.

 

Πρέπει να το άλλαξε καινούργιο update γιατί θυμόμουνα ότι υπήρχε η επιλογή αυτή αλλά πλέον δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Eχει κανει καποιος την αναβαθμιση?Χρειαζεται να κρατησουμε καποιο backup?

 

Έχω κάνει την αναβάθμιση! όχι δεν χρειάζεται κάποιο backup..Η μόνη οπτική διαφορά είναι στο facebook..ΕΠΙΣΗΣΣΣΣ........ για δείτε ολοι το νέο ΄-) ... : http://www.gsmarena.com/android_23_gingerbread_is_here_brings_a_host_of_new_goodies-news-2123.php

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ενα προβλημα εχει γεμιση η μνημη του κινητου και δεν μαφινει να μεταφερω παιχνιδια και εφαρμογες στην καρτα μνημης, γιατι το κανει αυτο?tv out υποστιρειζη?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, για να λυσω τυχον αποριες το update με μαμα rom και rooted συσκευη ΔΕΝ γινεται. Αποτυγχανει στο verification η εγκατασταση. Πρεπει πρωτα να γινει unroot οποτε μεχρι δεν μαθουμε τι προσδιδει εγω το αναβαλλω..

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

για σημεια service της htc ή που να υποστηριζονται απο την HTC στην Ελλαδα και στην Κρητη συγκεκριμενα που υπαρχουν...;

γνωριζει κανενας;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αναβάθμιση! όχι δεν χρειάζεται κάποιο backup..Η μόνη οπτική διαφορά είναι στο facebook..ΕΠΙΣΗΣΣΣΣ........ για δείτε ολοι το νέο ΄-) ... : http://www.gsmarena.com/android_23_gingerbread_is_here_brings_a_host_of_new_goodies-news-2123.php

 

Έχει ήδη βγει η πρώτη rom gingerbread και είναι για το desire μας..

Από τον AdamG (Οpendesire / Oxygen)

Είναι σε πολύ πολύ alpha στάδιο ακόμα αλλά υπάρχει :Ρ

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα μου εκανε 7 ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΕΙΣ και θα συνεχιζε εαν δεν του εβγαζα την μπαταρια...ημουν καχυποπτος και τελικα την πατησα κι εγω...παω για πλακετα!!!

θα το παω το απογευμα απο το καταστημα Γερμανος που το πηρα...ειμαι απο Ηρακλειο και σπουδαζω Ρεθυμνο..εχω αλλη επιλογη;

τι αλλο μπορω να κανω;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

πας αμεσως στην αντιπροωσωπια της htc στο ηρακλειο

λεοφ. 62 μαρτυρων & εοκ στο φαναρι κοντα ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του myphone. Εχω προβλημα με την αντιστοιχιση ηχου στις επαφές μου. Ενώ έχω ορίσει έναν άλλο ηχο, συνεχιζει να ακουγεται ο προεπιλεγμένος οταν μ καλεί. Στην αρχή δουλευε κανονικά, έβγαλα την καρτα σιμ και εβαλα μιας αλλης εταιριας. ΟταΝ ΞΑΝΑΕΒΑΛΑ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ η αντιστοιχιση ηχου δεν δουλευε!!!

 

καμια ιδέα κανεις???:worry::worry:

 

Υ.Γ. το κινητο μου δεν ειναι rooted

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του myphone. Εχω προβλημα με την αντιστοιχιση ηχου στις επαφές μου. Ενώ έχω ορίσει έναν άλλο ηχο, συνεχιζει να ακουγεται ο προεπιλεγμένος οταν μ καλεί. Στην αρχή δουλευε κανονικά, έβγαλα την καρτα σιμ και εβαλα μιας αλλης εταιριας. ΟταΝ ΞΑΝΑΕΒΑΛΑ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ η αντιστοιχιση ηχου δεν δουλευε!!!

 

καμια ιδέα κανεις???:worry::worry:

 

Υ.Γ. το κινητο μου δεν ειναι rooted

 

oups τελικά το πρόβλημα λυθηκε με μια επαννεκίνηση!!

Link to comment
Share on other sites

πας αμεσως στην αντιπροωσωπια της htc στο ηρακλειο

λεοφ. 62 μαρτυρων & εοκ στο φαναρι κοντα ειναι!!

σε ευχαριστω πολυ Μανολη...

ελπιζω να μου το φτιαξουν γιατι σε πολλους τους το εδειναν πισω χωρις να τους αντικαταστηουν την πλακετα :mad:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Gingerbread μου έβγαλε σήμερα updates και χάρηκα ότι θα είναι το 2.3 αλλά δύστυχος ήταν αναβάθμιση για το froyo.

 

Μου έβγαλε κι εμένα σήμερα update (το αγόρασα καινούριο και είχε ήδη froyo), δεν περίμενα βέβαια να είναι το 2.3 μιας και ανακοινώθηκε μόλις κανα δύο μέρες πριν. Του είπα να το περάσει, αν και στο σαιτ της HTC δεν βλέπω να έχει κάπου στα νέα κάτι σχετικό με ota update για desire..ποιος ξέρει, όλο και κάτι θα βελτιωνει λογικα.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε ρε παιδιά η πλατφόρμα βγήκε ,λογικά θα περιμένουμε ακόμα κάποιους μήνες για το gingerbread .

 

Μήνες; Με το που πάρει το Nexus one την 2.3 θα την έχουμε και μεις,χωρίς sense βέβαια.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...