Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ηρθε ενημερωση λογισμικου συστηματος 2.29.405.2(28,87mb)τωρα το κατεβαζω ξερετε κατι?

 

Κοίταξε στην προηγούμενη σελίδα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω να δηλώσω, οτι ο dolphin hd browser εχει γίνει καλύτερος από τον μαμισιο browser.

 

Οσοι δεν τον εχετε δοκιμασει,καντε το τωρα.

 

Γιατί; Πότε δεν ήταν;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο ανακάλυψα ότι το Desire HD έχει safe mode:X option.

μπορείτε να το δείτε εδώ->Safe mode in DHD.

 

πραγματικά απορώ αν το έχει και το απλό desire (εννοώ η απλή rom)

 

όποιος δεν βαριέται ας δοκιμάσει να μας πει (εγώ έχω ρομ από το HD)

μπαίνετε στο safe mode κρατώντας πατημένο το volume down μόλις εμφανιστεί το boot animation.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας γιατί δεν το έχω καταλάβει σωστά :)

Σε rooted συσκευές με ROM όχι μαμά (πχ Leedroid 2.2f) αυτό το Update (2.29.405.2)μπαίνει;

Αν ναι πρέπει να γυρίσω σε HTC ROM -> Update -> και πίσω σε Leedroid?

Δε θα χαθεί έτσι ξανά το update?

 

Συγχωρήστε τον αδαή αλλά... χάθηκα :)

 

S.

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας γιατί δεν το έχω καταλάβει σωστά :)

Σε rooted συσκευές με ROM όχι μαμά (πχ Leedroid 2.2f) αυτό το Update (2.29.405.2)μπαίνει;

Αν ναι πρέπει να γυρίσω σε HTC ROM -> Update -> και πίσω σε Leedroid?

Δε θα χαθεί έτσι ξανά το update?

 

Συγχωρήστε τον αδαή αλλά... χάθηκα :)

 

S.

 

Μην αγχώνεστε. Ό,τι καλό έχει το update, θα ενσωματωθεί σύντομα στις νέες εκδόσεις των Roms.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα αποφάσισα να κάνω root το desire μου, για τον λόγο τα apk να μπαίνουν στην SD, να μπορώ να βλέπω pay apk, και να ξυπνάει η συσκευή με οποιοδήποτε κουμπί από τα μπροστά, χωρίς να χρειάζεται να πατάω to hard power κτλ. Αν μπορεί κάποιος να με κατευθύνει πως ακριβώς να ξεκινήσω αυτην την διαδικασία τον ευχαριστώ. ;)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα αποφάσισα να κάνω root το desire μου, για τον λόγο τα apk να μπαίνουν στην SD, να μπορώ να αγοράζω apk και να ξυπνάει η συσκευή με οποιοδήποτε κουμπί από τα μπροστά, χωρίς να χρειάζεται να πατάω to hard power κτλ. Αν μπορεί κάποιος να με κατευθύνει πως ακριβώς να ξεκινήσω αυτην την διαδικασία τον ευχαριστώ. ;)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Παίρνεις μια γλάστρα και καλό κοκκινόχωμα απο τον γύφτο που περνάει απ έξω. Το φυτέυεις, το ποτίζεις και σε καμια βδομάδα θα έχει βγάλει ρίζες (roots).

 

Επιτυχία 100%

 

Ρε παιδιά, άλλος ένας να ρωτήσει πως θα κάνει root, θα πηδηχτώ απ το παράθυρο. Υποτιθεται ότι διαβάζετε το thread αφού γράφετε σε αυτό. Το έχουμε γράψει 1.000.000 φορές. Διαβάστε το πρώτο ποστ αυτού του thread, τα λέει όλα. Και κάντε μια βόλτα κι απο XDA.

 

Φιλικά

D.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις μια γλάστρα και καλό κοκκινόχωμα απο τον γύφτο που περνάει απ έξω. Το φυτέυεις, το ποτίζεις και σε καμια βδομάδα θα έχει βγάλει ρίζες (roots).

 

Επιτυχία 100%

 

Ρε παιδιά, άλλος ένας να ρωτήσει πως θα κάνει root, θα πηδηχτώ απ το παράθυρο. Υποτιθεται ότι διαβάζετε το thread αφού γράφετε σε αυτό. Το έχουμε γράψει 1.000.000 φορές. Διαβάστε το πρώτο ποστ αυτού του thread, τα λέει όλα. Και κάντε μια βόλτα κι απο XDA.

 

Φιλικά

D.

 

Εγώ θα πρωτοτυπήσω και θα ρωτήσω για S-Off.. αν και δεν φαίνεται να έχει καμία δυσκολία. ΦΤιάχνεις cd/usb με το iso, reboot και συνδέεις το κινητό. Το έχει κάνει κανείς; Το εκμεταλεύτηκε..;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρωτοτυπήσω και θα ρωτήσω για S-Off.. αν και δεν φαίνεται να έχει καμία δυσκολία. ΦΤιάχνεις cd/usb με το iso, reboot και συνδέεις το κινητό. Το έχει κάνει κανείς; Το εκμεταλεύτηκε..;

 

Βασικά αν δεν είσαι dev δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι το S-OFF. Προσωπικά δεν το έκανα και δεν νομίζω να κάνω ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

tv out υποστιρηζει το κινητο μας?δηλ να μπορω να το το συνδεσω στην τv με καλωδιο.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Πότε δεν ήταν;

 

Ήταν,αλλά δεν ήταν πιο γρήγορος.

Τώρα είναι και πιο γρήγορος ,νομίζω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 3 ερωτησεις:

 

1. Στον καιρό της HTC, δεν μού κάνει αυτάματα ενημέρωση. Το τσεκάρω στις ρυθμίσεις, βγαίνω κι όταν ξαναμπώ είναι unchecked. Εν ολίγοις, δέχεται μόνο χειροκίνητη ενημέρωση.

 

2. Όταν ενεργοποιώ τη συσκευή, δεν πάει κατευθείαν στην κεντρική σελίδα αλλά στην 2η αριστερά.

 

3. Γίνεται ο Dialer One να εμφανίζει τον αριθμό μαζί με το όνομα της επαφής;

 

Ευχαριστώ!

Edited by eleley
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, 3 ερωτησεις:

 

2. Όταν ενεργοποιώ τη συσκευή, δεν πάει κατευθείαν στην κεντρική σελίδα αλλά στην 2η αριστερά.

 

Ευχαριστώ!

 

Το είχα πάθει κι εγώ αυτό κάποια στιγμή (πάταγα home και πήγαινε σε άλλη σελίδα) και έφταιγε κάποιο widget (δυστυχώς δεν θυμάμαι ποιο). Το έβγαλα και έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει κι εγώ αυτό κάποια στιγμή (πάταγα home και πήγαινε σε άλλη σελίδα) και έφταιγε κάποιο widget (δυστυχώς δεν θυμάμαι ποιο). Το έβγαλα και έστρωσε.

 

Εμένα μου το έκανε με το Greek eortologio with widget αυτό με την αλλαγή screen.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έκανε με το Greek eortologio with widget αυτό με την αλλαγή screen.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Μάλλον αυτό είναι γιατί το έχω στην συγκεκριμένη screen....

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρωτοτυπήσω και θα ρωτήσω για S-Off.. αν και δεν φαίνεται να έχει καμία δυσκολία. ΦΤιάχνεις cd/usb με το iso, reboot και συνδέεις το κινητό. Το έχει κάνει κανείς; Το εκμεταλεύτηκε..;

 

Βασικά αν δεν είσαι dev δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι το S-OFF. Προσωπικά δεν το έκανα και δεν νομίζω να κάνω ποτέ.

 

Το έκανα, δεν είμαι dev και με καταβόλεψε:p

Άλλαξα τα μεγέθη των partition της εσωτερικής μνήμης και τώρα έχω 100 παραπάνω MB στο εσωτερικό data μιας και τις εφαρμογές που είχα περάσει λίγο λίγο είχε γεμίσει:)

Επίσης έχω βάλει διαφορετικό splash screen όταν ανοίγει το κινητό (όχι αυτό το άσπρο που λέει HTC σκέτο αλλά ένα χρωματιστό να φτιάχνει τη διάθεσή μου μετά το crash:p )

Επίσης (προφανώς) οι εφαρμογές πλέον μπορούν να γράψουν στην εσωτερική μνήμη με ότι αυτό συνεπάγεται!

Πχ μπορείς με μια εφαρμογή από το market να αλλάξεις τα font του κινητού ή να μεγαλώσεις την πυκνότητα της οθόνης, αλλά επίσης μια εφαρμογή που έχει σχεδιαστεί ακριβώς για συσκευές s-off μπορεί να σου ρημάξει το system partition και να θες restore μετά:!: (λέμε τώρα)

 

jastonas, ακριβώς έτσι, εγώ μάλιστα το έβαλα σε στικάκι με το unetbootin και το άνοιξα από το netbook.

Δυσκολία δεν είχε αλλά αλλάζεις 5-6 χρώματα από την αγωνία μήπως κάτι πάει στραβά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα.. εγώ π.χ. το έχω σκεφτεί για απλά πράγματα τύπου όταν αποφασίζω αφού έχω φλασάρει ρομ και έχω αλλάξει Launcher, να σβήσω τον stock launcher2.apk πρέπει να πάω μέσω adb / recovery ενώ θα μπορούσα να το κάνω με root explorer. Από την άλλη.. είναι ωραίο και το adb.. μαθαίνεις 2 πράγματα...

Όταν βρω στικάκι μάλλον πάω για s-off.

 

Υ.Γ. Είναι και το status του s-off.. σε βλέπουν οι γυναίκες με άλλο μάτι βρε αδερφέ... πως το λένε;;!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Είναι και το status του s-off.. σε βλέπουν οι γυναίκες με άλλο μάτι βρε αδερφέ... πως το λένε;;!

 

LOL :lol: :lol:

 

tv out υποστιρηζει το κινητο μας?δηλ να μπορω να το το συνδεσω στην τv με καλωδιο.

 

Οχι

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έκανε με το Greek eortologio with widget αυτό με την αλλαγή screen.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Μάλλον αυτό είναι γιατί το έχω στην συγκεκριμένη screen....

 

Ευχαριστώ παιδιά!

 

Μία από τα ίδια. Μάλλον είναι θέμα του εν λόγω widget (για να βλέπεις ποιο γιορτάζουν, μην τους ξεχάσεις :p)

Εμένα πάντως δεν με πολυενοχλεί. Απλά λύσαμε το γιατί.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα!!!

Πήγα να βάλω την Leedroid!

Πήρα καινούρια sd 8GB class4 αντέγραψα τα δεδομένα από την παλιά και έκανα και EXT3 με το EasyUs. Πέρασα την Leedroid με την παλιά κάρτα αρχικά και δεν έχει μέσα ούτε το Titanium BackUp ούτε το Market ούτε πολλές άλλες εφαρμογές. Πήγα να κάνω την διαδικασία από την αρχή με την καινούρια κάρτα και όταν πάει να ανοίξει μένει στην λευκή οθόνη της HTC και δεν προχωράει.

Τι δεν κάνω σωστά;

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν αντέγραψες τα κρυφά αρχεία που έχει η κάρτα.

υπόψιν πρέπει να αντιγράψεις και τα αρχεία που έχει το ext στην νέα κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις not sense rom υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης των επαφών με το facebook όπως γίνεται στις sense rom ώστε να εφανίζει τη φωτογραφία τους?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις not sense rom υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης των επαφών με το facebook όπως γίνεται στις sense rom ώστε να εφανίζει τη φωτογραφία τους?

 

Ναι.. αν εγκαταστήσεις την εφαρμογή facebook σε ρωτάει αν θες να κάνεις sync τις επαφές. Αν έχουν ίδιο όνομα, τότε το κάνει μόνο του, αν θες να κάνεις κάποιες επαφές χειροκίνητα, πας στην επαφή που θες, πατάς edit contact, μετά ξαναπατάς menu > Join...

 

Αν χρησιμοποιείς widget που σου εμφανίζει επαφές, για να δείξει την φωτογραφία από το facebook πρέπει να τις "ξεκλειδώσεις" με αυτό http://www.appbrain.com/app/photo-unlocker/com.noshufou.photounlocker

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...