Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ κοιτούσα προς ebay μεριά να πάρω, και έψαχνα μόνο επώνυμες, και βρήκα αυτή:

http://global.ebay.com/TRANSCEND_8GB_8G_Micro_SDHC_Card_SD_Adapter_Class_6/200544520983/item

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τη τσιμπήσω. Εδώ βρίσκω λίγο πιο ακριβή αλλά class 4. Και σκέφτομαι οτι αν πάρω class4 θα σκάω μετά γιατί δεν πήρα 6άρα. Δεν ξέρω αν έχει διαφορά, είναι ψυχολογικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έβαλα στο desire ενός συναδέλφου την rcmix hd 0.13 και μας έχει τρελάνει στα restart πριν ακόμα προλάβει να ζεσταθεί. την πέρασα 3 φορές αλλά πάλι τα ίδια.τι μπορεί να φταίει; με την 2.10.405.2 αλλά και την leedroid 2.2f το κινητό δουλεύει 24ωρα χωρίς πρόβλημα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Παδιά σε εσάς τρέχει κανονικά; :worry:

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα? δεν εχει?!!

όχι στην επιλογή γλώσσας συστήματος δεν είχε ελληνικά(μόνο αγγλικά)

δεν κοίταξα με το morelocale (τώρα έφαγε delete περνάω πίσω την defrost)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχει έρθει μια αναβάθμιση η οποία όμως δεν εχω καταλάβει τι αλλαγές έχει σε σχέση με την προηγουμενη. Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικά με αυτην την αναβαθμιση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα τα περάσει τα ελληνικά στην oxygen ο Adam απλά δοκιμάζει μια μία τις γλώσσες γιατι κάποια προκαλεί προβλήματα στο bootαρισμα, και γω περιμένω να βάλω την νέα έκδοση.

 

jastonas, εσύ που την πέρασες είδες να έχει άλλα προβλήματα η 1.0?

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησες καμια διαφορα;

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν παρατήρησα κάτι..Δεν είχα και το χρόνο να το ψάξω στο νετ κιόλας για να καταλάβω τί παίζει..Αν βρεί κάποιος απο εσάς κάτι,αν μπορεί ας ενημερώσει! ΄-)

Link to comment
Share on other sites

Transcend-16GB-Micro-SD Class 6

http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDHC/Transcend/Transcend-16GB-Micro-SD-%28SDHC%29-Card-Class-6-%2B-USB-Card-Reader

 

£48.99 -

Europe - £1.95 Additional P&P

-----------------------------------------------

50.94 GBP = 60.0846 EUR

Tags

 

 

SANDISK 16GB MOBILE ULTRA MICRO SD HIGH CAPACITY CLASS4

 

62.90 €

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569196

 

A-DATA MicroSD 16GB with SD Adapter High Speed Class 6

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280565878139&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

 

  • Speed class :
    • Speed (read) : 16~20 (MB/s)**
    • Speed (write) : 6~9 (MB/s)**
    • Speed Class : Class 6

    US $49.90

    [*]Shipping:$10.0059.90 USD = 45.0499 EUR

Είμαι ανάμεσα σ'αυτές τις τρείς....

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Θα τα περάσει τα ελληνικά στην oxygen ο Adam απλά δοκιμάζει μια μία τις γλώσσες γιατι κάποια προκαλεί προβλήματα στο bootαρισμα, και γω περιμένω να βάλω την νέα έκδοση.

 

jastonas, εσύ που την πέρασες είδες να έχει άλλα προβλήματα η 1.0?

 

εγω τη εχω βαλει τωρα.

δεν μπορω να καταλαβω πως σας βγαζει εσας σκορ 2000

εμενα πανω απο 1400-1500 με τιποτα.

και με oc

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σ'αυτές τις τρείς....

 

από το e-shop ξέρεις τι class είναι; γιατί δεν γράφει πουθενά :rolleyes:

εγώ προτείνω την mymemory λόγω αξιοπιστίας καταστήματος:p

 

εγω τη εχω βαλει τωρα.

δεν μπορω να καταλαβω πως σας βγαζει εσας σκορ 2000

εμενα πανω απο 1400-1500 με τιποτα.

και με oc

εμένα μου έβγαλε 1580~ όταν η miui μου είχε βγάλει ένα 1900 άρι αν θυμάμαι καλά.

δεν είναι και πολύ γρήγορη για rom που θέλει να ονομάζεται έτσι (τουλάχιστον στη δικιά μου συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

εγω τη εχω βαλει τωρα.

δεν μπορω να καταλαβω πως σας βγαζει εσας σκορ 2000

εμενα πανω απο 1400-1500 με τιποτα.

και με oc

 

Εγώ δεν την πέρασα ακόμα την καινούρια είμαι με την 0.2.2 και μου βγάζει γύρω στο 1700 χωρίς oc. Αν την έβαλες τωρα θέλει κάποια ωρα να στρώσει μετά θα ανέβει θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση,

φοραω την leedroid και εχω κανει root με το unrevoked 3.20...αν καποια στιγμη θελω να γυρισω σε stock 2.2 rom φλασαρω απλα την μαμα 2.2 οπως κανουμε και στις custom ή πρεπει να ακολουθησω την διαδικασια του 1ου ποστ:

"10 βήματα για να περάσουμε official ROM: (by Thanos47)" ...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. την ταχύτητα να την δείτε από την χρήση. Η MIUI όντως βγάζει τρελά σκορ αλλά δεν ξέρω αν είναι τόσο γρήγορη όσο τα benchmarks της. Προς το παρών εγώ ξαναλέω ότι η Oxygen ήταν η πιό γρήγορη για εμένα που στο quadrant φυσιολογικά βγάζει γύρω στα 1600+... τα 2000 τα βγάζεις με το data2sd το οποίο ανεβάζει 500/1500 πάνω το σκορ αλλά όχι και την πραγματική ταχύτητα της ρομ ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. την ταχύτητα να την δείτε από την χρήση. Η MIUI όντως βγάζει τρελά σκορ αλλά δεν ξέρω αν είναι τόσο γρήγορη όσο τα benchmarks της. Προς το παρών εγώ ξαναλέω ότι η Oxygen ήταν η πιό γρήγορη για εμένα που στο quadrant φυσιολογικά βγάζει γύρω στα 1600+... τα 2000 τα βγάζεις με το data2sd το οποίο ανεβάζει 500/1500 πάνω το σκορ αλλά όχι και την πραγματική ταχύτητα της ρομ ...

μα αυτό ακριβώς, η oxygen μου έσερνε το appdrawer! μπορεί να φταίει και ο zeam launcher δε ξέρω

τουλάχιστον η defrost με τον launcher pro πετάει!

μόλις έβαλα το data++ partition table και έχω άλλα 100 MB στην εσωτερική μνήμη εκτός από το ext3 :cool:

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση,

φοραω την leedroid και εχω κανει root με το unrevoked 3.20...αν καποια στιγμη θελω να γυρισω σε stock 2.2 rom φλασαρω απλα την μαμα 2.2 οπως κανουμε και στις custom ή πρεπει να ακολουθησω την διαδικασια του 1ου ποστ:

"10 βήματα για να περάσουμε official ROM: (by Thanos47)" ...;

 

Κάποια στιγμή που έκανα δοκιμές και πειραματισμούς...ενώ είχα leedroid 2.2 και root με unrevoked 3.22...έβαλα τη "μαμά" ρομ βάση του παρακάτω...

 

http://theunlockr.com/2010/06/07/how-to-unroot-the-htc-desire/

 

Ένα σημείο που θέλει προσοχή είναι οτι πρέπει να έχεις απενεργοποιήσει το κλείδωμα του τηλεφώνου (κλείδωμα οθόνης) κατά τη διαδικασία...

Πριν ξεκινήσει η διαδικασία unrooting σου εμφανίζει και κάποιες οδηγίες το ίδιο το πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες το νεο update τι δινει οσοι το κανατε?

 

Δεν το έχω περάσει, αλλά κάπου διάβασα ότι μεταξύ άλλων διορθώνει το θέμα με το 90% της μπαταρίας αν το αφήνεις να φορτίζει όλη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

από το e-shop ξέρεις τι class είναι; γιατί δεν γράφει πουθενά :rolleyes:

εγώ προτείνω την mymemory λόγω αξιοπιστίας καταστήματος:p

 

Αν μπορώ να εμπιστευθώ τη μεγένθυση της φώτο τότε ειναι 4αρα

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορώ να εμπιστευθώ τη μεγένθυση της φώτο τότε ειναι 4αρα

Όπου φθάνουμε στο επόμενο ερώτημα: γιατί να εμπιστευθείς την φωτογραφία όταν οι ίδιοι δεν γράφουν τίποτα στην περιγραφή του προϊόντος;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ο νικητής είναι από το mymemory...τώρα ψάχνω τα 60ευρώ...χιχιχ

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Είμαι rooted by revoked 3.22....έχω βάλει leedroid 2.2f....αν δοκιμάσω να κάνω update από το system software update....τι θα γίνει....??? :rolleyes:

 

edit

Υ.Γ....υπάρχει κάποιος λόγος ώστε να έκανα το παραπάνω update....?

Edited by zoid70
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...