Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο μέγιστος αριθμός εφαρμογών που μπορούν να "τρέχουν" ταυτόχρονα είναι 6 και αυτό είναι περιορισμός του Android. Κάθε νέα εφαρμογή που ανοίγεις κλείνει την παλιότερη από τις 6 υπάρχουσες.

 

Έχεις reference γι αυτό που λες; Τελευταία φορά που είχα τσεκάρει είχα μείνει με την εντύπωση ότι το όριο είναι η πίεση για RAM και όχι κάποιος σταθερός αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ξερω τι εχουμε πει, παντως αν πατησουμε το home button, μας δειχνει τις 6 τελευταιες εφαρμογες, οχι τις 6 ανοιχτες. το καταλαβαινουμε αν σε καποια εφαρμογη εχει επιλογη για exit, τοτε συνεχιζει και το δειχνει και αν το επιλεξουμε, φαινεται οτι ανοιγει εκεινη τη στιγμη.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εχουμε πει, παντως αν πατησουμε το home button, μας δειχνει τις 6 τελευταιες εφαρμογες, οχι τις 6 ανοιχτες. το καταλαβαινουμε αν σε καποια εφαρμογη εχει επιλογη για exit, τοτε συνεχιζει και το δειχνει και αν το επιλεξουμε, φαινεται οτι ανοιγει εκεινη τη στιγμη.

 

Aκριβώς όπως τα λες φίλε μου!!:)

 

Αυτό φαίνεται άλλωστε και με task killer.Μπορείς να κλείσεις κάποια εφαρμογή τελειώς πατώντας το home όμως να την έχει ακόμα στις 6 τελευταίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Κάποιος φίλος έγραψε πιο πριν οτι το Desire έχει καταφθάσει και οτι θα πωλείται στα καταστήματα της Vodafone το πολύ σε κανα δυο εβδομάδες..Εχει κανείς σχετική πληροφόρηση ? Edited by Vag0s
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι :up:

 

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο miniman του pocketnow είναι φανατικός windowsακιας, και για όσους το πρόσεξαν στο hd2 δεν χρησιμοποίησε τον stock opera αλλά πιο πρόσφατη έκδοση παρόλο που δεν υποστηρίζει pinch to zoom. Ο νοών νοείτω!

 

Στο τέλος επιβεβαίωσε ότι το desire έχει το καλύτερο mobile web experience που έχει δοκιμάσει ως τώρα.

 

 

 

Μπράβο google, και έρχεται και το flash 10.1 που πιστεύω ότι θα έχει καλύτερες επιδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το ραδιο πως ειναι? Εχει καλη ληψη? Καπου διαβασα για το συγκεκριμενο πως δεν πιανει σταθμους με τπτ..
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν ξερετε υπαρχει στα ανδροειδη (desire)καποια εφαρμογη για wifi tethering? όπως αυτη που υπαρχει στο ΛΕΟ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?πως μπορω να μην εγκαθιστω εφαρμογεσ στην εσωτερικη μνημη?

 

Γιατι η εσωτ μνημη γεμισε

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

@philoly: στο android os από οσο ξέρω δεν γίνεται να εγκατασταθούν εφαρμογές σε εξωτερική μνήμη..

 

Εγώ περιμένω την διάθεση του Desire σε μη online καταστήματα , καθώς εχω επιδότηση , για αυτό όπως προανέφερα αν κάποιος γνωρίζει ημερομηνία κυκλοφορίας του στα καταστήματα ας με ενημερώσει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Nα κανο μια ερωτηση αν το φερω απο ΣΟΦΙΑ,αν παθει κατι τι γινετε?Απο εκει αγορα θα εχει εγγυηση,εδω Ελλαδα με καλυπτει καποιος?Και κατι ακομα ελληνικο πληκτρολογιο μπορω να βαλω?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Όντας πολύ περίεργος από την αψιμαχία τον τελευταίων σελίδων και ύστερα από εξονυχιστικό έλεγχο έχω να παρατηρήσω τα εξής για το Desire.

 

Σίγουρα τρέχει ΠΑΝΩ από 6 εφαρμογές ταυτόγχρονα. Έχω ανοίξει mixzing και παίζει μουσική, έχω βάλει το sygic να με πάει από Αθήνα- Θεσσαλονίκη (και όλο κάνει επανυπολογισμούς γιατί απλά κάνω κύκλους), έχω ανοίξει τον default browser 3 tabs

facebook (full site), meteo και myphone, διαβάζω 1 pdf, το fring είναι έτοιμο για voip κλήση, ο Astro Κάνει αποσυμπίεση zip, και το youtube φορτώνει video. Παρόλαυτα, η μουσική ΔΕΝ έχει κολλήσει καθόλου, όλες οι εφαρμογές τρέχουν λες και είναι οι μοναδικές ανοιχτές και το switching μεταξύ αυτών γίνεται asap.

 

Αυτά για το δικό μου Desire, τώρα γιατί σε άλλους κολλάει δεν ξέρω...(ίσως σε εμένα το πάει χαλαρά γιατί έβαλα Bob Marley να ακούω :lol:)

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Nα κανο μια ερωτηση αν το φερω απο ΣΟΦΙΑ,αν παθει κατι τι γινετε?Απο εκει αγορα θα εχει εγγυηση,εδω Ελλαδα με καλυπτει καποιος?Και κατι ακομα ελληνικο πληκτρολογιο μπορω να βαλω?

 

Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή. Τώρα όσον αφορά το πληκτρολόγιο έχει συζητηθεί εκτενώς στις προηγούμενες σελίδες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το μεγαλο του μειον τουλαχιστον για μενα ειναι οτι δεν ακους καλα οταν σε καλουνε αυτο ειναι πολυ ενοχλητικο λετε να το φτιαξουν με το επομενο update?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν ξερετε υπαρχει στα ανδροειδη (desire)καποια εφαρμογη για wifi tethering? όπως αυτη που υπαρχει στο ΛΕΟ.

Υπάρχουν μερικές δωρεάν εφαρμογές στο μάρκετ, από ότι κοίταξα στο milestone.

Δεν έχω δοκιμάσει όμως κάποια, δεν μου έχει χρειαστεί προς το παρόν.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το μεγαλο του μειον τουλαχιστον για μενα ειναι οτι δεν ακους καλα οταν σε καλουνε αυτο ειναι πολυ ενοχλητικο λετε να το φτιαξουν με το επομενο update?

 

Το ηχειακι του ειναι για τα πανηγυρια (ελαχιστα καλυτερο απο το nexus), δε μπορουν να φτιαξουν πολλα πραγματα με αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Σαν υποψήφιος αγοραστής και από τη στιγμή που μιλάω αρκετές ώρες στο τηλέφωνο με ανησυχούν τα παραπάνω. Είναι τόσο χάλια το ηχείο? Έχετε παρατηρήσει και οι υπόλοιποι κάποιο ανάλογο θέμα?
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Το ηχειακι του ειναι για τα πανηγυρια (ελαχιστα καλυτερο απο το nexus), δε μπορουν να φτιαξουν πολλα πραγματα με αναβαθμιση.

 

Σαν υποψήφιος αγοραστής και από τη στιγμή που μιλάω αρκετές ώρες στο τηλέφωνο με ανησυχούν τα παραπάνω. Είναι τόσο χάλια το ηχείο? Έχετε παρατηρήσει και οι υπόλοιποι κάποιο ανάλογο θέμα?

 

Παιδιά, όταν λέμε ηχείο εννοούμε τον ήχο κλήσης όταν σε καλούν, ή το ακουστικό όταν κάνεις κλήση?

Γιατί με μπερδέψατε....:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σαν υποψήφιος αγοραστής και από τη στιγμή που μιλάω αρκετές ώρες στο τηλέφωνο με ανησυχούν τα παραπάνω. Είναι τόσο χάλια το ηχείο? Έχετε παρατηρήσει και οι υπόλοιποι κάποιο ανάλογο θέμα?

 

 

Προσεξε, μιλαμε για το εξωτερικο speaker (για τις ειδοποιησεις -κλησεις, υπενθυμισεις κλπ) και οχι για το ακουστικο της συσκευης. Το δευτερο ειναι πολυ υψηλης ποιοτητας, απο τα καλυτερα της HTC, μαζι με Diamond, Hero)...

 

Παιδιά, όταν λέμε ηχείο εννοούμε τον ήχο κλήσης όταν σε καλούν, ή το ακουστικό όταν κάνεις κλήση?

Γιατί με μπερδέψατε....

 

Δες το παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Σαν υποψήφιος αγοραστής και από τη στιγμή που μιλάω αρκετές ώρες στο τηλέφωνο με ανησυχούν τα παραπάνω. Είναι τόσο χάλια το ηχείο? Έχετε παρατηρήσει και οι υπόλοιποι κάποιο ανάλογο θέμα?

 

Φίλε μου καλημέρα, το ηχείο δεν είναι πολύ δυνατό οσον αφορά το κουδούνισμα στην ομιλία είναι απο τα καθαρότερα και όσο πρέπει δυνατό για συνομιλία, για 'μένα αν μιλάς πολύ πρέπει να έχεις καθαρό ήχο για να μήν σε κουράζει και το Desire σε αυτόν τον τομέα είναι άψογο.

 

Με πρόλαβαν οι απο πάνω (γρήγορες απαντήσεις σημαίνει πολλούς χρήστες ή πολλούς που ψάχνουν για το κινητό)

Edited by Dreamw
Απάντησαν πιο γρήγορα άλλοι
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Μόλις είδα ότι το έχει φέρει και το Hardshop και σε καλή τιμούλα ~500 ευρώ και το σκέφτομαι να το χτυπήσω.
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

 

Με πρόλαβαν οι απο πάνω (γρήγορες απαντήσεις σημαίνει πολλούς χρήστες ή πολλούς που ψάχνουν για το κινητό)

 

Το εγραψα και παλιοτερα, το desire θα ειναι απο τις μεγαλυτερες εμπορικες επιτυχιες της HTC (το πρωτο hardware που ουσιαστικα ειναι στην κορυφη των mobile devices, σε συνδυασμο με ενα android 2.1 που για μενα ειναι ωριμοτατο πλεον), συνυπολογιζοντας την τιμολογιακη πολιτικη που επελεξε η εταιρια για αυτο.

Στα 529 στη χωρα μας πρακτικα ειναι η καλυτερη επιλογη, κι ισως η πρωτη φορα εδω και χρονια που HTC συσκευη τιμολογειται περιπου στα ιδια επιπεδα με το εξωτερικο...

Θα δεις πολλες σελιδες σε αυτο το thread οταν λανσαριστει κι επισημα στη χωρα μας...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...