Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχα, καλά τότε. Διαβάστε αυτό το link!:p

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για ρωτηστε και κανενα ιερωμενο για την μορα, ειναι η γνωστη κοντρα Θρησκεια vs επιστημη

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα, μην τους το χαλάς :p

Πολλες φορες η επιστημη ειναι απολυτη σε πραγματα που γνωριζει πολυ λιγο.

Δεν θα φανει μου καθολου παραξενο αν σε μερικα χρονια πουν οτι η υπνικη παραλυση δεν υπαρχει και οτι ειναι κατι αλλο κτλ κτλ!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

τι λες τωρα:worry::cry:αυτο το εχω νιωσει

 

Σε έβαλε κάτω η γριά και δε σε άφησε να πάρεις ανάσα;:lol:

 

@bianca : Ναι αυτό είναι.

Και ο παππούς μου σκιά το λέει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω πολλους γνωστους που το εχουν παθει αυτο και δεν μπορω να το χωνεψω!Ειναι λενε τρομαχτικη εμπειρια. Η επιστημη πώς το εξηγει δηλαδη?Εμφανιζεται σε συγκεκριμενα άτομα?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Η ισtoρia πou θα σas δiηγiθο ειναι αληθηνη .Απο οτι χερο δηλαδη.Τα γεγονοτα εχουνε συμβει πριν 17 χρονια ,και ειναι νωπα ακομα στισ μνημεσ οσον το εχουνε ζησει που κατεφυγαν ωσ και σε φαρμακα για να τα αποβαλουν απο το μιαλο τουΣ.

Τα προσωπα εχουνε αλαχτει για ευνοητουΣ λογουΣ.

H ιστορια ειχε γινει στην αμερικη στο Σαν Φρατζισκο.

Ηταν μαρτιοΣ του 1991 και το παντρεμενο ζευγαρι με το ονομα τζορτζ και Μαρθα ητανε ετοιμοι να βγουνε για φαγητο με τον προεδρο τηΣ ετεριαΣ που δεουλευε οΤζορτζ.Ειχανε στολιστει και ετοιμαστει και περιμεναν ενα πραγμα.Την νταντα που προσλαμβανε για να προσεχει τον 8 χρονο γιο τουσ Μαρτιν. Η ωρα περνουσε και η νταντα αργουσε να ερθει.Μεχρι που χτυπησε το τηλεφωνο και η νταντα ητανε στην αλλη γραμμη.

Η νταντα τουΣ ειχε πει ποΣ θα αργουσε και αλο επειδη ηταν στο γιατρο με τη θεια τησ και επρεπε να μεινει.Οι γονειΣ δεν ηχεραν τι να κανουν μιασ και δεν ηθελαν να χασουν το δειπνο επειδη ηταν σημαντικο.Ο μαρτιν που καταλαβε τι εγινε, ειπε στην μαμα του να μην ανυσηχει και πωσ θα μπορουσαν να φυγουνε αφου κλειδονε ο ιδιοσ καλα τη πορτα και θα περιμενε την νταντα να ερθει.Θα προσεχε πολυ.

Η μητερα δεν ηθελε αλλα ο γιοσ τησ ηταν τοσο πειστικοσ που τουσ επεισε τελικα.

Το ζευγαρι αποχωρισε απο το σπιτι και ο Μαρτιν αφου κλειδοσε καλα τη πορτα,πηγε στην κουζινα οπου εβγαλε απο το ψυγειο μια σακουλα με ποπ κορν, τα γεμισε σε ενα μεγαλο μπολ και εβαλε στο ποτηρι του κοκα κολα.Πηγε στο σαλονι,ανοιχε τη τηλεοραση στυλ Πλασμα και ηταν ετοιμοσ να απολαυσει το θριλερ που επεζε, μεχρι να ερχοταν η νταντα οπου και αναγκαστικα θα πηγαινε στο δωματιο του.

Η ωρα περασε και αλο,οταν χαφνικα ακουστηκε ενασ δυνατοσ θορυβοσ.

Ηταν απλα καταιγιδα που χεσπασε χαφνικα,και αρχισε στο λεπτο να βρεχει μανιωδοσ.Ο μαρτιν συνεχιζε να βλεπει τβ,μεχρι που εγινε το χειροτερο.Η καταιγιδα ηταν τοσο υσχηρη που επεσαν τα φωτα του σπιτιου και τησ γειτονιασ.

Η τηλεοραση εκλεισε ,και ο μαρτιν περιμενε τωρα την νταντα να ερθει οσο πιο γρηγορα γινοταν.

Οταν μεσα στο σκοταδι ακουστηκε μια φωνη να λεει.

Για ,θελεισ να πεχουμε?? θελεισ να πεχουμε κρυφτο??

Ο μαρτυν τρομαχε.Δεν ακουσε κανεναν θορυβο απο καπιον να μπαινει στο σπιτι,και η πορτα ηταν καλα κλειδωμενη,καθωσ και τα παραθυρα.

Η φωνη ηταν παιδικη και ενοσ μικρου κοριτσιου.

Χαναακουστηκε πιο εντονα αυτη τη φορα.

Θεσ να πεχουμε? θεσ να πεχουμε? θεσ να πεχουμε ?

Ο Μαρτυν πανικοβληθικε.Προσπαθησε να μην κλαψει,κρατησε τισ δυναμεισ του,πεταχε κατο τα ποπ κορν και την κοκα κολα,και μη κανοντασ αλο θορυβο ,κατευθηνοταν με αργα βηματα στο δωματιο του.Μπηκε στο δωματιο και κρυφτικε κατο απο το κρεβατι.Περιμενε την νταντα.Η ωρα περασε και η φωνη δεν ακουγοταν αλο.Ο μαρτυν ηταν ακομα τρομαγμενοσ ,μεχρι που χτηπησε η πορτα.Αμεσωσ σκεφτηκε πωσ ηταν η νταντα που τελικα ηρθε.

Βγηκε απο το κρεβατι του,ανοιχε την πορτα σιγα σιγα,και πηγαινε προσ την εχωπορτα.ΟΤΑΝ η φωνη χαναακουστηκε αλα αυτη την φορα δυνατα .ΕΛΑ ΝΑ ΠΕΧΟΥΜΕ ΕΛΑ ΝΑ ΠΕΧΟΥΜΕ.ο ΜΑΡΤΥΝ γυρισε πισο το κεφαλι του και ειδε........ και αρισε να ουριαζει.Η νταντα που ακουσε τισ κραυγεσ με την βοηθεια των γειτωνον εσπασε τη πορτα και βρηκε το παιδι στο πατωμα μη μπροροντασ να αναπνευεσει.

Αμεσωσ καlεσε ασθενοφωρο και πηγαν στο νοσοκομειο,Οπου εφτασαν και οι γονεισ εκει εντρομοι.

Μετα απο μερεΣ και αφου οι γιατροι προσπαθουσαν να δουνε τι φοβισε το παιδι τοσο πολυ,Ο μαρτυν εβγαλε μονο μια λεχη απο το στομα

no face no face.

Ο μαρτυν δεν χαναμηλησε, και 2 χρονια μετα ηταν υπο την ιατρικη περιθαλψη γιατρων και ψυχολογων.

Οι γονεισ ποτε δεν μαθανε τι ειχε συμβει.Παρα μονο 8 μηνεσ αργοτερα πολλοι στη γυρο περιοχη αρχισαν να κανουν εικασιεσ για ενα παλιο εργοστασιο εγκατελειμενο.Ι ιστορια ελεγε ποσ το 1950 κατι παιδια ειχαν μπει κρυφα μεσα για να πεχουνε κρυφτο.Τοτε χεσπασε μια μεγαλη πυρκαγια και τα παιδια χωρισ τη βοηθεια κανενοσ εγκλωβιστηκαν μεσα και καηκαν ζωντανα.

Μαλιστα τα πτωματα ηταν τοσο καμενα που σοκαραν και τον ιδιο ιατροδικαστη.

Απο τοτε λεγανε πολλοι για περιεργα πραγματα που συνεβαιναν στο εργοστασιο μιασ και δεν χαναχτοιστηκε.2 παιδα που πηγαν εκει περα βραδυ,ακουγαν γελια και φωνεσ να ακουγονται απο μεσα και φυσικα το βαλαν στα ποδια.

Ο μαρτυν δεν χαναμηλησε παρα μονο στα 22 του χρονια και με τη βοηθεια υπνωσησ εκμυστηρευτικε τι του συνεβη.

Η ηποθεση ειναι ακομα ανοιχτη

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

[...]Ta gegonota auta ,exoun sumbei prin 17 peripou xronia, kai einai nopa akoma sthis mnhmes oson ton exoune biosei.[...]kai phge sto saloni opou anoixe thn megalh Plasma TV pou eixane.[...]

 

Είχανε plasma πριν από 17 χρόνια; Πολύ μπροστά από την εποχή τους οι Αμερικάνοι... :rolleyes::p

 

Υ.Γ.

Το San Fransisco δεν είναι πολιτεία...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες η επιστημη ειναι απολυτη σε πραγματα που γνωριζει πολυ λιγο.

Δεν θα φανει μου καθολου παραξενο αν σε μερικα χρονια πουν οτι η υπνικη παραλυση δεν υπαρχει και οτι ειναι κατι αλλο κτλ κτλ!

Από που προκύπτει δηλαδή πως η επιστήμη γνωρίζει πολύ λίγα για το συγκεκριμένο θέμα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Είχανε plasma πριν από 17 χρόνια; Πολύ μπροστά από την εποχή τους οι Αμερικάνοι... :rolleyes::p

 

Υ.Γ.

Το San Fransisco δεν είναι πολιτεία...

sorry lathos lexh sto san fratzisko telika.kai to plasma ego to ebala :lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Και, Oh MY GOD, manos, προσπάθησε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

sorry lathos lexh sto san fratzisko telika.kai to plasma ego to ebala :lol:

Και ποιος ξέρει πόσα έχουν βάλει στην ιστορία άλλοι ευκολόπιστοι... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αφου κανεις δεν ακουσε τιποτα πώς ξερουμε οτι ο Μαρτιν ακουγε μια φωνη που ελεγε "θελω να παίξουμε"?

Λιγο τραβηγμενο μου φαινεται......Τελικα μίλησε μετα απο 17 χρόνια?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Αφου κανεις δεν ακουσε τιποτα πώς ξερουμε οτι ο Μαρτιν ακουγε μια φωνη που ελεγε "θελω να παίξουμε"?

Λιγο τραβηγμενο μου φαινεται......Τελικα μίλησε μετα απο 17 χρόνια?

 

ενταξει 25 χρονων θα ειναι τωρα σε καποιον θα ειπε κατι.ειναι σταναρ αληθινη η ιστορια.γιατι γενικα οι αμερικανοι ειναι κοματακι ψευτες

Link to comment
Share on other sites

ποιοι ειναι οι ευνοητοι λογοι που "Ta prosopa kai oi katastaseis exoun alaxtei gia eunohtous logous"??

 

ποιος ο λογος να αλλαξεις το μικρο ονομα του παιδιου??

επισης αν εχει αλλαξει και η "κατασταση" τοτε μπορει να εχει αλλαξει οοοολη η ιστορια

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

sorry lathos lexh sto san fratzisko telika.kai to plasma ego to ebala :lol:

 

Καλά το κατάλαβα... :p

 

Και, Oh MY GOD, manos, προσπάθησε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

+1, πονεμένη ιστορία αυτά τα ελληνικά...

 

Και ποιος ξέρει πόσα έχουν βάλει στην ιστορία άλλοι ευκολόπιστοι... :rolleyes:

 

Και σιγά την τρομακτική ιστορία δηλαδή... :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αυτού του είδους οι ιστορίες, ανήκουν στην κατηγορία των Urban Legends (αστικών θρύλων) όπου ένα μικρό παιδί (συνήθως ως 12-13 ετών) θα πρέπει να μείνει μόνο του στο σπίτι (πρώτη φορά) για κάμποση ώρα μέχρι οι γονείς του να επιστρέψουν από κάποια υποχρέωση (δείπνο, εργασία, σινεμά, πάρτι -βάλτε εδώ ότι θέλετε) και, όταν το παιδί είναι πια μόνο του, μετά από λίγο, “all hell breaks loose” οπότε γίνεται μάρτυρας φρικιαστικών υπερφυσικών φαινομένων ως ότου επιστρέψουν οι δικοί του.

Το urban legend συνήθως ολοκληρώνεται με sinister (δυσοίωνο) φινάλε.

 

Υ.Γ.

Η ιστορία ομοιάζει πολύ όσον αφορά τα κλισέ της (οι γονείς φεύγουν, το παιδί είναι μόνο στο σπίτι, υπερφυσική δραστηριότητα ,φρικιαστικό φινάλε) με το Urban Legend «Η νύχτα του Σκύλου» (από το βιβλίο Αστικοί Θρύλοι, σελ 171).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

ποιοι ειναι οι ευνοητοι λογοι που "Ta prosopa kai oi katastaseis exoun alaxtei gia eunohtous logous"??

 

ποιος ο λογος να αλλαξεις το μικρο ονομα του παιδιου??

επισης αν εχει αλλαξει και η "κατασταση" τοτε μπορει να εχει αλλαξει οοοολη η ιστορια

H istoria pou sas eipa einai A L H T H N H:D

apla den hthela na xrhsimopoihso ta pragmatika onomata tous, mias kai h pigi pou mou to apokalupse me parakalese na mh to kano....

ta ola parakato einai alhthina <ektos apo th plasma tv>:lol:

I istoria SE KAMIA PERIPTOSH den thn phra apo to urban legends pou graftike parapano.OUTE KAN XERO ti einai auto to URBAN legends kai ti grafei h selida 171.

O Martyn milhse empisteutika se giatrous sta 21 tou xronia ,kai mesa apo thn methodo upnoshs apokalupse ta parapano pou eipa.

DEN MPORO NA po tipota alo.Malista oi arxes exetasane opiodipote endexomeno diarixis sto spiti.Kai den brethike kanena ixnos diarhxis h apotupomata.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

H istoria pou sas eipa einai A L H T H N H:D

apla den hthela na xrhsimopoihso ta pragmatika onomata tous mias kai h phgh pou mou to apokalupse mou parakalese mh to kano, otan eipa na balo thn istoria se internet me thema tromaktikes istories ...

ta ola parakato einai alhthina <ektos apo th plasma tv>:lol:

I istoria SE KAMIA PERIPTOSH den thn phra apo auto to urban legents pou grafthke parapano.OUTE KAN XERO ti einai auto to URBAN legents kai ti grafei h selida 171.

o martyn milhse empisteutika se giatrous sta 21 tou xronia ,kai mesa apo thn methodo upnoshs apokalupse ta parapano pou eipa.

DEN MPORO NA po tipota alo.Malista oi arxes exetasane opiodipote endexomeno diarhxhs sto spiti.Kai den brethhke kanena ixnos diarhxhs h apotupomata.

 

φιλε προσπαθω να σε διαβασω αλλα δε μπορω.....ημαρτον με αυτα τα greeklish :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το περασμένο καλοκαίρι (τέλη Αυγούστου) οι γονείs μου πήγαν διακοπέs για μία εβδομάδα και έτσι εγώ θα έμενα για 1 εβδομάδα μόνοs στο σπίτι.Ένα βράδυ φώναξα έναν φίλο μου να έρθει να κοιμηθεί στο σπίτι.

Είχαμε βγει και καθόμασταν στην βεράντα του σπιτιού ώσπου άρχισε να φυσάει δυνατά και μπήκαμε μέσα στο σπίτι.

Ανοίξαμε την τηλεόραση να δούμε αν έχει τίποτα καλό αλλά δεν είχε τίποτα.

Έτσι,αποφασίσαμε να παίξουμε playstation και πιο συγκεκριμένα ένα παιχνίδι με μηχανέs,το moto gp.

Ξαφνικά εκεί που παίζαμε το playstation κόλλησε την στιγμή μου η μηχανή του φίλου είχε πέσει και εγώ ετοιμαζόμουν να τον προσπεράσω.

Ενώ περιμέναμε να ξεκολήσει,κόπηκε το ρεύμα και έσβησαν όλα τα φώτα.

Μετά από λίγο ξαναήρθε το ρέυμα και ξαναανοίξαμε την τηλεόραση για να ξαναβάλουμε το παιχνίδι.

Όμωs μόλιs ανοίξαμε την τηλεόραση,αντικρίσαμε την ίδια εικόνα με το παιχνίδι να έχει κολλήσει σε εκείνο το σημείο παρόλο που είχε κοπεί το ρεύμα!

Μετά από μία εβδομάδα ο φίλοs μου είχε ένα άσχημο ατύχημα με το μηχανάκι του.

Τελικά έμεινε πέντε μήνεs στο νοκοσομείο,έχασε την μισή σχολική χρονιά αλλά ευτυχώs τώρα είναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Το περασμένο καλοκαίρι (τέλη Αυγούστου) οι γονείs μου πήγαν διακοπέs για μία εβδομάδα και έτσι εγώ θα έμενα για 1 εβδομάδα μόνοs στο σπίτι.Ένα βράδυ φώναξα έναν φίλο μου να έρθει να κοιμηθεί στο σπίτι.

Είχαμε βγει και καθόμασταν στην βεράντα του σπιτιού ώσπου άρχισε να φυσάει δυνατά και μπήκαμε μέσα στο σπίτι.

Ανοίξαμε την τηλεόραση να δούμε αν έχει τίποτα καλό αλλά δεν είχε τίποτα.

Έτσι,αποφασίσαμε να παίξουμε playstation και πιο συγκεκριμένα ένα παιχνίδι με μηχανέs,το moto gp.

Ξαφνικά εκεί που παίζαμε το playstation κόλλησε την στιγμή μου η μηχανή του φίλου είχε πέσει και εγώ ετοιμαζόμουν να τον προσπεράσω.

Ενώ περιμέναμε να ξεκολήσει,κόπηκε το ρεύμα και έσβησαν όλα τα φώτα.

Μετά από λίγο ξαναήρθε το ρέυμα και ξαναανοίξαμε την τηλεόραση για να ξαναβάλουμε το παιχνίδι.

Όμωs μόλιs ανοίξαμε την τηλεόραση,αντικρίσαμε την ίδια εικόνα με το παιχνίδι να έχει κολλήσει σε εκείνο το σημείο παρόλο που είχε κοπεί το ρεύμα!

Μετά από μία εβδομάδα ο φίλοs μου είχε ένα άσχημο ατύχημα με το μηχανάκι του.

Τελικά έμεινε πέντε μήνεs στο νοκοσομείο,έχασε την μισή σχολική χρονιά αλλά ευτυχώs τώρα είναι μια χαρα!

Ωχ, και οι δικοί μου γονείς θα λείπουν για 1 εβδομάδα και σκέφτομαι να καλεσω ένα φίλο μου:worry::worry:Καλύτερα να αποφύγουμε τα ηλεκτρονικά παιχνίδια!!Τεσπα τουλάχιστον ο φίλος σου είναι καλά.Εγώ μετά από αυτό θα ψιλοφοβόμουνα να ξαναπαίξω το συγκεκριμένο παιχνίδι!

Link to comment
Share on other sites

kalhmeraaa!! to prohgoumeno kalokairi eixa mia empeiria pou duskola tha 3exasw. hmoun sto spiti m ston panw orofo kai evlepa tv. h mhtera m kai i aderfi m sto isogeio. se kapoia fash shkwthika apo t krevati gia na paw sto mpanio ,(htan vrady). to mpanio einai dipla apo mia gualini porta megali pou odhgei se alla dwmatia kai sth skala. sto sugekrimeno shmeio eixe skotadi. to thema einai oti vgainodas apo to mpanio vlepw mia morfi na me plhsiazei. den shkwsa to kefali gia na dw proswpo, epikedrwthika sto swma. me plhsiase toso wste mporousa kai diekrina to trixwto tou dermatos tou xeriu. den fovithika, vasika htan les kai hmoun ''kokkalwmenh''. h morfi emeine dipla m merika deuterolepta kai me ton idio tropo e3afanistike. meta phga katw kai me apoluth hremia eipa stous dikous m oti kapoios einai panw kai arxisan na psaxnoun. den 3erw an htan pneuma-fadasma h den 3erw ti, 3erw oti pragmati t eida kai dustuxws ton teeutaio kairo exw ''apanwtes'' empeiries se shmeio pou frikarw.. tespa. se ligo tha arxisw ta psuxofarmaka :P
Link to comment
Share on other sites

san th regan ston e3orkisti tha katalh3w. by the way akousa oti exei vgei ena vivlio poi anaferete sta diafora perierga pou sumvainun sthn athina , kalimarmaro spilia tou ntavelh ktl. mhpws gnwrizei kaneis pws legete?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...