Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

loipon...prepei na ksekatharisw ti thesi mou mias ki edw polloi ligoi me pistepsan ki enas apo aytous itan o lulukos pou ton eyxaristw poli gia ayto !to eixa anagki na me pistepsei kapoios..!!!eixa tin poli kali diathesi n grapso kai mia alli poli pio tromaktiki istoria p sinebi sti giagia mou prin apo peripou tria xronia kai exei eksakribwthei apo pollous oti itan alitheia alla twra de tha to kano gt de tha me pistepsei kanenas kai tha fao ta moutra mou pali...!an kapoios thelei na mathei ayti tin istoria as apantisei se ayto to minima kai na tou po to mail m i kati tetoio tespa...!!!aytaaaaaaaaaaaaa.............!!!!!!!!!!!!!!!!!bbbbbbbbbb..................!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσεξε να δεις, εγω σε πνευματα πιστευω αλλα οχι ακριβως με την εννοια των φαντασματων. Οσο για την δικη σου ιστορια, τωρα που εισαι 15(?) πιστευεις οτι θα μπορουσε οντως να υπηρχε ενα μαυρο πλασμα εκει? για σκεψου το λιγο, κατι το μικρο της ηλικιας, κατι το οτι ησουν ψιλονυσταγμενη ε δεν θελει και πολυ ο ανθρωπος! μπορει να το φανταστηκες, μπορει να ηταν ονειρο και να μην πηγες ποτε στην κουζινα η στο κατω κατω κι ενα μαυρο γατι να ηταν απο τον υπνο εσυ μπορει να το ειδες ετσι! στειλε και την αλλη αν θες, απλα αν σου ειναι ευκολο στα ελληνικα για να ειναι πιο ευαναγνωστη!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε συ..!εγω δεν το ειπα αυτο για σενα η για καποιους αλλους αλλα το ειπα για καποια μελη εδωμεσα που με αμφισβητησανε και μου το ειπανε οτι αυτα π ειδα ιτανε της φαντασιας μου!την αλλη ιστορια θα σκεφτω πολυ να τη γραψω γτ δεν ξερω τι εντυπωσεις θα κανει..και τι αλλο θα βρουνε να μου πουνε....!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δικη σου ιστορια ειναι, αν θες την γραφεις αν θες οχι. Απλα εδω συζητηση γινεται! λεει καποιος κατι και παιρνει σχολια. Σιγουρα θα υπαρχουν και θετικα και αρνητικα! σιγουρα καποιοι αδυνατουν να τα πιστεψουν και λογικο ειναι, ουτε εγω μπορω να φανταστω ενα μαυρο πλασμα στην κουζινα να κουναει τις καρεκλες αλλοι ομως ισως μπορουν. Δεν μπορει να ειμαστε ολοι ιδιοι στις αποψεις μας γιατι τοτε δεν θα ειχε νοημα ο διαλογος!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να έχεις ζήσει κάτι παρόμοιο για να πιστέψεις κάποιον.Αυτό έχω καταλάβει μέχρι τώρα.Πολύ σημαντικό για μένα πάντως είναι ότι μια καθήγήτρια μου(όχι δεν είναι τρελή ή τίποτα τέτοιο όπως θα βγουν κάποιοι να πουν,την ξέρω πάνω από 4 χρόνια) με πίστεψε και μάλιστα μου είπε ότι και αυτή είχε μια "μεταφυσική" εμπειρία(όπως και μια φίλη της).Το σημαντικότερο είναι ότι μου έδωσε και μια πιθανή εξήγηση για το τι ακριβώς ήταν αυτό που εν μέρει είδα και ένιωσα.Μια εξήγηση που όσο περνάει ο καιρός την αποδέχομαι όλο και περισσότερο.Τεσπα mairou δεν χρειάζεται να φοβάσαι να τη γράψεις, μόνο εσύ ξέρεις τι είδες και κανένας άσχετος δεν έχει το δικαίωμα να σου πει ότι ήταν της φαντασίας σου.(Πάντως στο youtube υπάρχει ένα βίντεο με μια μαύρη φιγούρα που αν δεν κάνω λάθος σύμφωνα με ειδικούς δεν έχει υποστεί επεξεργασία).
Link to comment
Share on other sites

loipon...prepei na ksekatharisw ti thesi mou mias ki edw polloi ligoi me pistepsan ki enas apo aytous itan o lulukos pou ton eyxaristw poli gia ayto !to eixa anagki na me pistepsei kapoios..!!!eixa tin poli kali diathesi n grapso kai mia alli poli pio tromaktiki istoria p sinebi sti giagia mou prin apo peripou tria xronia kai exei eksakribwthei apo pollous oti itan alitheia alla twra de tha to kano gt de tha me pistepsei kanenas kai tha fao ta moutra mou pali...!an kapoios thelei na mathei ayti tin istoria as apantisei se ayto to minima kai na tou po to mail m i kati tetoio tespa...!!!aytaaaaaaaaaaaaa.............!!!!!!!!!!!!!!!!!bbbbbbbbbb..................!!!!!!
epidi ego eimai open minded se kati tetia.kai para poly,kai pisteuo,pes thn isroria sou kai @@@@@ tous olous tous kakoproeretous:)

an diabaseis apo thn arxh ths selidas pou xekninise na eiparxei auto to thema ap to 2003 kai den stamathse se sxesh me alla themata sto chat and fun,polloi exoun grapsei apithanes istories pou einai san na blepeis thn ZONH TOU LUKOFOTOS.ara h dikia sou istoria h malon auths ths giagia sou.den nomizo na tan tooooooooso tragika apisteuth se bathmo pou tha se ebgazan mad.

exalou einai kai auth h gohteia tou sugkekrimenou thematos.na kathese to bradu sto pc sou na diabazeis teties istories kai na brexei exo kataraktodos kai na @@@@ pano sou:lol::lol:

an sas pos pos blepo tainies tromou kai mono auto to thema me exei kanei kapos kai oxi oi tainies tromou?? ok

kai oso afora gia auto pou eides mhn eitan kanena megalo troktiko?? pontiki dhl???

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Yποτιθεται(?) οτι τα μικρα παιδια ειναι πιο...αλαφροισκιωτα!Και μην ξεχνας οτι πολλοι δεν μιλανε για αυτες τις εμπειριες, ακριβως για να αποφυγουν την αρνητικη ή την δυσπιστη αντιμετώπιση.

Anyway, θεωρω οτι εφοσον υπαρχει το "φυσικο" υπαρχει και το "μεταφυσικο".

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

luluko..,σε παρακαλω πες μου τι ακριβως γραφεις στο youtube και σου βγαζει αυτο το video με το μαυρο πραγμα που δεν εχει υποστει επεξεργασια...!ειμαι πολυ περιεργη να το δω αυτο...πιστεψε με..!λοιπον αποφασισα κι εγω να γραψω την ιστορια μου τουλαχιστον για αυτους που θα με πιστεψουν.... αλλα αυτο δε μπορω να το κανω τωρα!θα το κανω μετα γτ τωρα παω στο video club να επιστρεψω κατι dvd γτ αμα τα κρατησω κι αλλο στο τελος θα τα πληρωσω χρυσα...!λοιπον παω....bb
Link to comment
Share on other sites

γυρισα απο το video club και ηρθα να γραψω και την αλλη ιστορια μου τωρα....

για οσους με πιστεψουν τεσπα....

συνεβη πριν τρια χρονια στη γιαγια μου.Εκει που κοιμοταν αισθανθηκε ενα πλασμα σε μεγεθος μικρου παιδιου να ανεβαινει πανω της προσπαθωντας να την πνιξει.Η γιαγια μου οπως ειναι λογικο εξαλλου ξυπνησε και ειδε πανω της να ειναι γατζωμενο ενα πλασμα κοκκινο με αρκετα τρομακτικο προσωπο..!Το δερμα του δεν ηταν σαν το δικο μας αλλα ηταν καπως αναγλυφο σαν να εχει καει..!το πλασμα μολις την ειδε εμεινε ακινητο και την κοιταζε αρκετα επιμονα..!

Η γιαγια μου τρομαξε πολυ και προσπαθησε να ξυπνησει τον παππου μου ο οποιος κοιμοταν διπλα της!Ομως οταν αρχισε να τον σκουνταει και να του φωναζει για να ξυπνησει καταλαβε αμεσως οτι ο παππους μου δεν θα ξυπναγε και ετσι επρεπε να αντιμετωπισει μονη της εκεινο το τρομακτικο πλασμα.Η γιαγια φοβισμενη αρχισε να κοιταει απο δω κι απο κει για να βρει τπτ με το οποιο θα μπορουσε να χτυπισει αυτο το φοβερο πλασμα!μολις το ματι της επεσε στο κομοδινο αμεσως καταλαβε την αιτια π αυτο το πλασμα ηταν τωρα ακινητο και φοβισμενο!Ηταν μια εικονα της παναγιας π εχει εκει κοντα η γιαγια μου για καλο και για κακο!μολις λοιπον αυτος ο μικρος δαιμονας συνειδητοποιησε οτι η γιαγια μου εχει καταλαβει την αιτια π ηταν τοσο φοβισμενος εδειξε οτι το ξεπερασε και ηταν ετοιμος να πνιξει τη γιαγια μου για τα καλα!τοτε εγινε μια πραγματικα μεγαλη μαχη αναμεσα στο δαιμονα και στη γιαγια μου!Αναποδογυρισανε πολλες φορες πανω στο κρεβατι μεχρι που τωρα η γιαγια μου ηταν απο πανω και ο δαιμονας απο κατω!

Το πλασμα θελοντας να ξεφυγει αλλα και να κανει κακο στη γιαγια εμπηξε τα νυχια του ακριβως στο μερος που βρισκονται τα πλευρα μας!Εβγαλε αμεσως το χερι του και η γιαγια μου αρχισε τοτε να λεει το πατερ ημων για να διωξει το δαιμονα απο το σπιτι!!!!!τα καταφερε αλλα τωρα ηταν αρκετα χτυπημενη για να κατσει να σκεφτει τι θα γινονταν ολα αυτα τα αιματα απο τη ντουλαπα και απο τους τοιχους!Την αλλη μερα πηγαν στο σπιτι η μαμα μου και μια θεια μου για να καθαρισουν το σπιτι και αντικρισαν ενα δωματιο με πεσμενη κατω και σπασμενη την εικονα αυτη της παναγιας!τα ντουλαπια ηταν γεματα αιματα και το ιδιο και τα σεντονια!Η γιαγια μου τους εξηγησε τι ακριβως εγινε!Δεν ειχαν πειστει μεχρι τη στιγμη που η γιαγια μου σηκωσε τη μπλουζα τησ και τους εδειξε τα πεντε νυχια τα οποια μεχρι και σημερα εχουν μεινει πανω στο σωμα της!Απο τοτε η γιαγια μου παντα πριν κοιμηθει βγαινει εξω στη βεραντα και κανει το σταυρο τησ κοιτωντας ολες τις μεριες του δρομου!Μετα παει και κοιμαται αλλα παντα εχει διπλα τησ μια εικονα της παναγιας !Το στιγμα αυτο εχει μεινει απο τοτε και η γιαγια μου δε μπορει να κοιμηθει πολλες ωρες συνεχομενα!περιπου καθε τρεις ωρες ξυπναει!!Οταν πρωτοακουσα την ιστορια αυτη η αληθεια ειναι πως δεν πιστεψα τπτ και για αυτο εχω καπως μετανιωσει αλλα μολις ειδα κι εγω τα σημαδια αυτα πειστηκα για τα καλα.....!!!

Οταν μετα απο καποιο καιρο που ολα αυτα εγω τα συζητησα με τη μαμα μου μου ειπε πως οντος εκεινη και η θεια μου καθαρισαν καποια αιματα απο τα επιπλα αλλα πιθανως η γιαγια μου αυτα ολα να τα ονειρευτηκε!Ισως ολα αυτα να τα πιστευει και η μαμα μου αλλα να μου τα λεει για να μην φοβηθω!Παιζει κι αυτο..!Τι να πω..?Κανεις δεν ξερει τι ακριβως εγινε εκεινο το βραδυ

αλλα μπορω να πω πως αυτα τα σημαδια ηταν αρκετα φοβερα!Το ολο περιεργο ειναι πως οταν αργοτερα η γιαγια μου πηγε στην εκκλησια για να δει τι μπορει να γινει με αυτα τα νυχια και αν πρεπει να τα βγαλει ο ιερεας της ειπε οτι δεν πρεπει να τα βγαλει γτ απο δω και περα αυτα θα λειτουργουν καπως σαν φυλαχτο.....!!!!!

Αυτη ηταν η ιστορια και πιστευω να σας αρεσε !!!Και συγνωμη για τα πιθανα λαθακια π μπορει να εκανα αλλα δεν εχω συνηθισει να γραφω με ελληνικα γραμματα..!Τα σχολια δικα σας....!ΒΒ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά, αλλά ο παππούς δεν πήρε χαμπάρι τίποτα; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

γυρισα απο το video club και ηρθα να γραψω και την αλλη ιστορια μου τωρα....

για οσους με πιστεψουν τεσπα....

[...]

Αυτη ηταν η ιστορια και πιστευω να σας αρεσε !!!Και συγνωμη για τα πιθανα λαθακια π μπορει να εκανα αλλα δεν εχω συνηθισει να γραφω με ελληνικα γραμματα..!Τα σχολια δικα σας....!ΒΒ

 

Χωρίς παρεξήγηση κιόλας, αλλά εσύ θα έπαιρνες στα σοβαρά μια τέτοια διήγηση γεμάτη από χαρακτηρισμούς όπως "φοβερό πλάσμα", "τρομερό πλάσμα", "μικρός δαίμονας" κλπ. κάθε δυό σειρές, και μάλιστα από κάποιον που δεν την βίωσε ο ίδιος? Και ειδικά με το τέλος: "αυτή είναι η ιστορία κι ελπίζω να σας άρεσε!"?

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

επειδη ολα αυτα τα μυνηματα ειναι γραπτα και οχι προφορικα δεν ξερω ποσοι απο εσασ πιστεψαν αυτη την ιστορια αλλα εχω να πω πως κι εγω στην αρχη ετσι ελεγα μεχρι που επιασα αυτα τα νυχια!Ηταν μαυρα και ηταν πεντε στη σειρα..!!!σχηματιζαν ενα τοξο και οταν τα πιεζες ηταν πολυ σκληρα!ο παππουσ ειναι πολυ φισιολογικο να μην ακουσε τιποτα γτ ο κακομοιρησ τα εχει ολα τα κακα!καρκινο στο λαρυγγα γι αυτο μιλαει κανονικα αλλα δεν εχει φωνη!ειναι κουφος απο ενα αυτι και γενικως εχει τα μαυρα του τα χαλια!πιστευω οτι απο αυτο δεν ξυπνισε παρολο που η γιαγια μου ειπε οτι ηταν σαν να ειχε κανει μαγια αυτο το μικρο πλασματακι!πηγαινε να τον σκουντηξει και ηταν σαν μια δυναμη να μην την αφηνε....!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον...,εγω την ιστορια δεν την πολυπιστευω αλλα δεν ημουνα εκει για να ξερω τι ακριβωσ ειχε γινει!στο τελοσ αυτιν τιν προταση τιν εβαλα επειδι εδω γραφοθμε τρομακτικες ιστοριεσ κι εσεισ ολα τα μελη δειχνετε να σασ αρεσουν..!για αυτο εβαλα κι εγω αυτην την παρατηρηση
Link to comment
Share on other sites

η γιαγια αφησε νυχια μεσα της...

ο παππους παρα την μαχη που γινονταν διπλα του δεν πηρε χαμπαρι..

η γιαγια ενω κοιμοταν ανοιξε τα ματια της επειδη τρομαξε και ειδε λεπτομερειες απο την φατσα του πλασματος..(με σβηστα φωτα)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πολυ σεναριο ταινιας μου θυμιζει η ιστορια!

κλασικα 2 ατομα στο κρεβατι,ολα τα περιεργα συμβαινουν στον εναν και ο αλλος δεν καταλαβαινει τιποτα,καλη ωρα ο παππουκας,παντα βλεπεις λεπτομερειες απο αυτο που σου επιτιθεται και εντελως τυχαια ειναι εκει μια εικονα της παναγιας που σε βοηθαει παντα...

και παντα κατι μενει για να γινει πιστευτη η ιστορια,π.χ. τα νυχια...

δεν λεω οτι δεν το πιστευω και γενικα δεν πιστευω τετοιες ιστοριες,αλλα καποιες ειναι παρατραβηγμενες μεχρι εκει που δεν παει...

Link to comment
Share on other sites

dhl h giagia sou twra exei sthn kilia ths nyxia exwterika k ta xei afhsei gia gouri?

 

εχμ καλη ερωτηση..

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

proton den einai gouri..!meta apo ayto m eipe pos pige stin akklisia na ta dei o iereas kai tis eipe na min ta bgalei apo pano tis gt apo dw kai pera tha ti filane apo tixon alles parommoies episkepseis......diladi tha einai san na dioxnoun tous daimones apo to spiti!to opoio aksizei na anafero oti einai akribws apenanti apo to trito nekrotafeio ston koridallo....!!!!!
Link to comment
Share on other sites

αδυνατω να πιστεψω πως ιερεας ειπε τετοιο πραγμα...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

episis thelo na prosthesw kai kapoia pragmata akoma opos..:i eikona tis panagias p briskotan ekei den tin eswse kai an katalabate kati tetoio mallon de diabasate tin istoria kai poli prosektika!o daimonas tin apsifise kai tin erikse kato!!!argotera bebaia p ekatsa ki egw me ti mama mou kai kaname diafora senaria mas bgikan pio logika apo aytyo tis giagias mou me tin episkepsi tou satana!apla eipame pos mporei na eide kati paromoio ston ipno tis kai epeidi tromakse poli na ekane ekeini kapoies kiniseis kai na traymatistike!kaneis de mporei an kserei ti pragmatika egine ekino to bradi para mono i giagia mou !!twra an boithise kai ligo i panta zoiri fantasia tis dee kserw!mporei tin istoria na tin ekane apo to oneiro tis kai apo pithana thriler p exei dei mias kai tis aresoun poliii!to mono periergo einai ta nixia ta opoia egw i idia ta epiasa!kai sorry p egrapsa greeklish alla de mporousa na kano alliws gt biazomai!!!
Link to comment
Share on other sites

εδω και καποιο καιρο καποιες θειες μου μας κουνιουνται οτι μια γνωστη τους ηλικιας περιπου δεκατριων ανηκει στην κατηγορια των παιδιων indigo..!εγω ξερω οτι αυτα τα παιδια ειναι γεννημενα μια συγκεκριμενη χρονολογια..!επισης αυτο το κοριτσι εαν το βλεπατε κι εσεις οπως το ειδα κι εγω μονο για indigo δε θα το περναγατε!την ρωτας στις δεκα η ωρα τι κανει και εκεινη σου απανταει στις δωδεκα!σας παρακαλω οποιος εχει υλικο για αυτα τα παιδια και μπορει να με βοηθησει να απαντησει στο μυνημα η να στειλει mail!plz
Link to comment
Share on other sites

την ιστορια μηπως σου την ελεγε οταν ησουν μικρη,σαν παραμυθι?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

signomi alla poso ilithia mporei na einai i giagia mou gia na leei se mikro paidaki ayti tin istoria... ?e de nomizw!thimamai oti tin proti fora p tin akousa tin elege se mia geitonissa ekei konta p kathontan mazi alla argotera otan ti rwtisa ksana mou tin eipe oli kanonika!kai ELEOS

oxi san paramithi!

Link to comment
Share on other sites

gt?δεν εχεις ακουσει παραμυθια με τον μπαμπουλα?μικρη δεν σε φοβεριζαν με κατι για να φας ολο το φαι σου κτλ κτλ?

 

τεσπα,πολυ το αναλυσαμε και δεν εχει νοημα .

αλλη ιστορια καποιος?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...