Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

According to the user manual the Galaxy S has a SAR of 0.238 W/kg

 

Πολυ καλο για να ειναι αληθινο?:confused:

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπως ειχα γραψει και σε προηγουμενο ποστ, το desire ειναι φτιαγμενο απο υλικα που δε χαραζοντε ευκολα. Ειδικα η οθονη. Ανθρωπος της htc ετριβε κλειδι πανω στην οθονη του! Ετσι οταν ελεγα οτι θα παρω το desire ηξερα οτι απαλαχτηκα απ τα film!

 

Να υποθεσω οτι αυτα τα ξεχναμε στο galaxy και παμε οπωσηποτε για screen protector film?

 

Στο diamond2 που εχω, τα film που εχω βαλει εχουν αυξημενη τριβη. Ελπιζω πως αυτο που ποσταρες να ειναι πολυ καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο το ειχα σε Ν95-2 και iPhone και θεωρειται απο τα καλυτερα (αν οχι το καλυτερο). Τα πλαστικα του Samsung μαζευουν ευκολα και δαχτυλιες -χωρια την τεραστια οθονη- οποτε νομιζω οτι ειναι επιβεβλημενη η χρηση film protector.
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Αφου το εχεις δοκιμασει στο iphone, πες μας ποσο χαλαει το υποδειγματικο touch του iphone αυτο το film. Φανταζομαι οτι εχει παραπανω τριβη απ την οθονη του iphone. Σωστα?

 

Και κατι ακομα, Σκετο display film ή full? Σαν αισθηση πως ειναι να το εχεις full filmed?

 

Ελπιζω να ανεχτειτε τα "off topic" μου καθως τα θεωρω αρκετα χρησιμα για τους αγοραστες του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχει παραπανω τριβη. Δεν με ενοχλησε ποτε στο iPhone σαν αισθηση και φανταζομαι ουτε στο Galaxy θα υπαρχει θεμα, αφου ειναι capacitive η οθονη. Για να ειμαι ειλικρινης, δεν ηθελα μπρος-πισω καλυψη με φιλμ, αλλα δεν εχω και αλλη λυση τωρα αφου ολες οι υπαρχουσες θηκες για το κινητο ειναι τυπου pouch που δεν με βολευουν. Παντως σιγουρα βελτιωνει το κρατημα ετσι. Υποψιν οτι σε HTC touch pro και HD και N900 το φιλμ χαλαει πολυ την αισθηση του touch αλλα σε capacitive κανενα θεμα δεν υπαρχει. Edited by dkoukou
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Οποιος προλαβει να φαει!

Τιμή μετρητοίς: 539,00€ + 21% Φ.Π.Α. = 652,19€

Διαθεσιμότητα: 4-7 Ημερών

 

Για να δουμε ποτε θα το εχει...

 

http://www.handtec.co.uk/product.php/2976/samsung-galaxy-s-i9000--8gb--sim-free-unlocked-

518ευρώ Διαθέσιμο από 14 Ιουνίου

 

http://www.expansys.com/d.aspx?i=198072

580ευρώ Διαθέσιμο από 14 Ιουνίου

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=199682

620ευρώ Διαθέσιμο από 19 Ιουνίου

Link to comment
Share on other sites

Οποιος προλαβει να φαει!

Τιμή μετρητοίς: 539,00€ + 21% Φ.Π.Α. = 652,19€

Διαθεσιμότητα: 4-7 Ημερών

 

Για να δουμε ποτε θα το εχει...

 

Παρα πολυ ακριβο ειναι και αποκλειεται να το εχεις ταχυτερα απο 1-2 ημερες απ'οτι απο Αγγλια.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα οποιο καταστημα προλαβει να (τα) φαει!

Εγω εχω μια 400αρα στο wallet της wind οποτε θα περιμενω την wind.

Αν δω ομως οτι το εχουν φερει ελληνικα καταστηματα και η wind κοιματε θα χρησιμοποιησω την επιδοτηση σε αλλο καταστημα :p

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που θα κάνουν υπομονή μέχρι μέσα Ιουλίου ... στην Ελλάδα ... στα 550€ :).
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αυτό που με χαλάει στο τηλέφωνο είναι η απουσία φωτογραφικού πλήκτρου. Δεν ξέρω πόσο πρακτικό και γρήγορο θα είναι να βγάζεις φωτό μέσα από το menu.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που θα κάνουν υπομονή μέχρι μέσα Ιουλίου ... στην Ελλάδα ... στα 550€ :).

 

 

Καμια πηγη; Δεν θα ερθει μεσα στον Ιουνιο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη των χρηστων στη Σιγκαπουρη μετα την αναβαθμιση στο τελευταιο firmware:

 

"All apps will be wiped, your music and videos and photos will be left untouched.

I'm not sure whether you can back the apps up. But the phone feels overall smoother and HSDPA and 3G signals are stronger."

 

(Στο firmware update -JF9- το F σημαινει Ιουνιος)

Καλα μας τα λενε, αντε να τα δουμε και εμεις..

Edited by dkoukou
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Τιμή: €640.00

ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΑΠΟ 18-06-2010

http://www.vnp.gr/index.php?target=products&product_id=1297

 

και

 

Τιμή: € 619.99

Διαθεσιμότητα: αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας 16 Jun 10

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=199682

Edited by Theo
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που θα κάνουν υπομονή μέχρι μέσα Ιουλίου ... στην Ελλάδα ... στα 550€ :).

 

Πραγματι, οπως ανεφερα και παραπανω η ανταποκριση της samsung ειναι καλη... για τα ελληνικα δεδομενα (μολις λιγες εβδομαδες μετα την κυκλοφορια στον υπολοιπο κοσμο). Μεσα Ιουλιου ειναι το προγραμματισμενο release.

Για την τιμη ειμαι λιγο επιφυλακτικος για τα 550. Ισως ειναι μεγαλυτερη...

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ πραγματοποιηθηκε workshop απ το techblog.gr στο οποιο υπηρχε και ενα Galaxy S. Μηπως καποιος που παρακολουθει το φορουμ ειχε παει?

 

Αν ναι... μπορει να μας πει τις εντυπωσεις του απ το galaxy S ?

 

Με ενδιαφερει πολυ το touch του πως ειναι σε σχεση με desire & iphone. Καθως επισης και τα υλικα που ειναι φτιαγμενο το τηλεφωνο αν σου δινει την εντυπωση οτι αντεχει απο ευκολες γρατσουνιες. Ειδικα η οθονη του!

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ πραγματοποιηθηκε workshop απ το techblog.gr στο οποιο υπηρχε και ενα Galaxy S. Μηπως καποιος που παρακολουθει το φορουμ ειχε παει?

 

Αν ναι... μπορει να μας πει τις εντυπωσεις του απ το galaxy S ?

 

Με ενδιαφερει πολυ το touch του πως ειναι σε σχεση με desire & iphone. Καθως επισης και τα υλικα που ειναι φτιαγμενο το τηλεφωνο αν σου δινει την εντυπωση οτι αντεχει απο ευκολες γρατσουνιες. Ειδικα η οθονη του!

 

Λογικά αυτά θα τα δεις στο techblog. Σίγουρα θα σχολιάσουν και θα πουν τις γνώμες τους κτλ. Λογικά σήμερα θα ανεβάσουν και καμιά παρουσίαση του galaxy s. Κι εγώ περιμένω να δω σχόλια από όσους το είδαν από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...