Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεχνας κατι.....

Περαν του οτι η samsung εχει επενδυσει παρα πολλα σ αυτο το κινητο .. (καμια σχεση μ αυτο που εχεις).. το froyo θα μπορει να παρει updates απ την google και δε χρειαζετε να περιμενεις την samsung.

 

Αυτο εχω καταλαβει απ αυτα που διαβαζω.

Αν κανω κατι λαθος διορθωστε με.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό κινητό παντως αν δω ότι θα υπάρξει κάποια υποστηρίξει τότε θα είμαι ενας που θα το αγοράσω.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ξεχνας κατι.....

Περαν του οτι η samsung εχει επενδυσει παρα πολλα σ αυτο το κινητο .. (καμια σχεση μ αυτο που εχεις).. το froyo θα μπορει να παρει updates απ την google και δε χρειαζετε να περιμενεις την samsung.

 

Αυτο εχω καταλαβει απ αυτα που διαβαζω.

Αν κανω κατι λαθος διορθωστε με.

 

ok, froyo, Android 2.2 δηλαδή, μετά αν αλλάξει η πολιτική της google τι;

Επίσης τα firmware δεν μπορεί να τα βγάλει η google.

η samsung σε όποιο κινητό και αν έχει επενδύσει η πολιτική είναι απλή, υποστηρίζουν έως ότου βγει το επόμενο στο οποίο θα επενδύσουν... Και είναι κρίμα, ήμουν υπέρμαχος της εταιρίας, δούλεψα χρόνια στην κινητή και την προωθούσα πάντα, δυστυχώς όμως σαν πελάτης της δεν ικανοποιήθηκα για κανένα λόγο από την τελευταία μου επιλογή, μόνο και μόνο επειδή με αναγκάζουν να αλλάξω συσκευή για να έχω τα αυτονόητα άλλων android συσκευών.

Έχει δείξει τις διαθέσεις για εξέλιξη η εταιρία, "πάρε το καινούριο".

 

Σόρρυ για το μακροσκελές πόστ, αλλά όταν βλέπεις την εμφανή διαφορά σε άλλες εταιρίες (HTC, ακόμα και στο G1 λέγεται οτι θα μπεί το eclair 2.1), το Hardware δεν είναι ο απόλυτος παράγων.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

ok, froyo, Android 2.2 δηλαδή, μετά αν αλλάξει η πολιτική της google τι;

Επίσης τα firmware δεν μπορεί να τα βγάλει η google.

η samsung σε όποιο κινητό και αν έχει επενδύσει η πολιτική είναι απλή, υποστηρίζουν έως ότου βγει το επόμενο στο οποίο θα επενδύσουν... Και είναι κρίμα, ήμουν υπέρμαχος της εταιρίας, δούλεψα χρόνια στην κινητή και την προωθούσα πάντα, δυστυχώς όμως σαν πελάτης της δεν ικανοποιήθηκα για κανένα λόγο από την τελευταία μου επιλογή, μόνο και μόνο επειδή με αναγκάζουν να αλλάξω συσκευή για να έχω τα αυτονόητα άλλων android συσκευών.

Έχει δείξει τις διαθέσεις για εξέλιξη η εταιρία, "πάρε το καινούριο".

 

Σόρρυ για το μακροσκελές πόστ, αλλά όταν βλέπεις την εμφανή διαφορά σε άλλες εταιρίες (HTC, ακόμα και στο G1 λέγεται οτι θα μπεί το eclair 2.1), το Hardware δεν είναι ο απόλυτος παράγων.

 

Αυτη ειναι μια μεγαλη αληθεια κι ο μονος ανασταλτικος παραγοντας -κατ'εμε- ετσι ωστε να παει καποιος για desire κι οχι για το galaxy s.

Σε αυτο το μειον προσθετω και τα χαζα -για τα γουστα μου- εικονιδια και γενικα στησιμο χρωματων-μενου, με το οποιο επελεξαν να εξοπλισουν το πιο φιλοδοξο, ισως, project τους μεχρι σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Από την samsung μέχρι στιγμής δεν είδα υποστηρίξει μακάρι να αλλάξει τακτική, αλλιώς μάλλον θα δω το nexus το οποίο έχει πολύ μεγάλη υποστηρίξει.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναμένονται να βγουν πολλά tablet φέτος στην αγορά καλό θα ήταν να περιμένουμε.Τα νέα από την τεχνολογία Pixel Qi που θα ενσωματώνει το επερχόμενο Adam της Notion Ink είναι ευχάριστα.Δείτε ένα

που συγκρίνει την τενολογία Pixel Qi σε σχέση με την οθόνη του iPad σε συνθήκες εξωτερικού φωτισμού.Όχι μόνο είναι πολύ πιο φωτεινό το panel με την τεχνολογία Pixel Qi αλλά έχει και πολλαπλάσια αυτονομία μπαταρίας!Το κακό είναι οτι πρέπει να περιμένουμε μέχρι Νοέμβριο (για το Adam) αλλά πιστεύω οτι θα ενσωματωθεί και σε άλλες μάρκες tablet pc.

Sorry για το off topic

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για φοβερό κινητό...

CPU+GPU+Οθόνη+Βάρος+Μπαταρία+Διασύνδεση+Καμερα - LED Flash.

 

Την Android 2.2 (FroYo) θα την πάρει σίγουρα την ανανέωση, αλλά για τις επόμενες πρέπει η Samsung να κάνει το update, δεν γίνεται να γίνει κατευθείαν από την Google?

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαση απ την vodafone UK

http://www.youtube.com/watch?v=retxrF-L8QE

 

Πολύ καλή παρουσίαση, δείχνει τα βασικά στα γρήγορα. Δείχνει και σε κάποιο σημείο το Swype που νομίζω μπορείς να πετύχεις και πιο γρήγορη ταχυτητα και από πληκτρολόγιο.

 

Γνωρίζουμε αν το Swype θα είναι διαθέσιμο στα ελληνικά?

 

Φαντάζομαι με μηνύματα και επαφές στα ελληνικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα?

 

Graphics Benchmark

 

Είναι φοβερό κι εδώ, έχει διπλάσια FPS από το iPhone και από το HTC Desire !!!

 

Με λίγα λόγια το παρήγγειλα από http://www.handtec.co.uk/product.php/2976/samsung-galaxy-s-i9000--8gb--sim-free-unlocked- και περιμένω με ανυπομονησία μέσα στην εβδομάδα να το στείλουν. Βέβαια μου έβγαλαν το λάδι μέχρι να τους στείλω σκαναρισμένο το διαβατήριο, αντίγραφο του λογαριασμού για να δουν ότι είμαι ο ίδιος που το παραγγέλνει και πληρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο φιλε για αυτη την εβδομαδα...τωρα γραφει διαθεσιμο απο τις 14 του μηνος..:(
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο φιλε για αυτη την εβδομαδα...τωρα γραφει διαθεσιμο απο τις 14 του μηνος..:(

Όντος, το αλλάξανε πριν από λίγο...όταν πόσταρα πριν, μου έλεγε αυτήν την εβδομάδα.

 

Υπάρχει περίπτωση μετά από μια βδομάδα να πέσει η τιμή του?

Link to comment
Share on other sites

Το expansys παντως αντι να το πουλαει φθηνοτερα, τωρα το πουλαει ακριβοτερα! (599 ευρω πριν 4-5 ημερες και τωρα 619 στο ελληνικο)
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Το expansys παντως αντι να το πουλαει φθηνοτερα, τωρα το πουλαει ακριβοτερα! (599 ευρω πριν 4-5 ημερες και τωρα 619 στο ελληνικο)

 

Πρέπει στο expansys να μας περνάνε για πολύ βλάκες, στο αγγλικό το έχει 580ευρώ τώρα και στο Ελληνικό 620, προς τι η διαφορά 6% στο ίδιο κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβερό κι εδώ, έχει διπλάσια FPS από το iPhone και από το HTC Desire !!!

 

Δεν είναι το iphone, είναι το Nexus One του Google, το οποίο έχει σχεδόν ακριβώς ίδιο hardware με το Desire(και τα 2 φτιάχνονται από τη HTC).

Link to comment
Share on other sites

Και αν περιμένουμε από την samsung Σωθηκαμε

 

Γι'αυτο τα γνωστα "σαϊνια" εδωσαν ΗΔΗ τα resources (kernel κλπ) στο διαδικτυο..πριν καν κυκλοφορησει η συσκευη στην Ευρωπη..:ninja:

Και ενα ακομα review, αν και τα κομματια που πουληθηκαν στην Σιγκαπουρη επεστραφησαν για optimization (μαλλον η Samsung δεν θελει με τιποτα να γραφτουν κακες εμπειριες χρηστων στα φορουμ τη στιγμη που ολοι το σκεφτονται για αγορα).

http://www.hardwarezone.com/product-guide/view/20283/review/4343

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

To κινητό είναι τέλειο. Πιστεύω ότι θα είναι το επόμενο μου. Να δούμε πότε θα ρθει στην Ελλάδα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο τα γνωστα "σαϊνια" εδωσαν ΗΔΗ τα resources (kernel κλπ) στο διαδικτυο..πριν καν κυκλοφορησει η συσκευη στην Ευρωπη..:ninja:

Και ενα ακομα review, αν και τα κομματια που πουληθηκαν στην Σιγκαπουρη επεστραφησαν για optimization (μαλλον η Samsung δεν θελει με τιποτα να γραφτουν κακες εμπειριες χρηστων στα φορουμ τη στιγμη που ολοι το σκεφτονται για αγορα).

http://www.hardwarezone.com/product-guide/view/20283/review/4343

 

Τι ειναι αυτο που λες για επιστροφες?

Αν πουληθηκαν πως επιστραφηκαν? Τα καλεσαν ή τα εδωσαν πισω (?) και τι optimization θα κανουν δλδ?

Καποιο λινκ της ειδησης?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία συσκευή και τέλεια οθόνη... ο ανταγωνισμός μεγαλώνει όσο πάει και αυτό φυσικά ωφελεί μόνο εμάς....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερουμε ποτε περιπου θα ερθει Ελλαδα;

 

Πριν τον αυγουστο;

 

Αν δεν αλλαξει κατι, μπορει να μας εκπληξει ευχαριστα σε αυτο το θεμα η samsung... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...