Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να το παραγγειλω απο expansys ή απο handtec?

 

(Expansys έριξε την τιμή λιγο...)

 

Απο expansys θα εχει φορτιστη συμβατο με Ελληνικες πριζες; Επισης στο Handtec το εχει διαθεσιμο;

 

Αυτο που γραφει απο 14/06 τί ειναι;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περιγραφή

Αγγλική Έκδοση

...

προφανως και απο το expansys εχει αγγλικο φορτιστη.

Κανενα site δεν το εχει ακομα διαθεσιμο. Ολοι ενημερωσαν οτι παραλαμβανουν αυριο λιγα κομματια (κατω απο 50) για οσους ειχαν προπαραγγειλει και ισχυριζονται κανονικη διαθεσιμοτητα με μεγαλο στοκ την Παρασκευη.

Edited by dkoukou
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Το βιντεάκι βλέπω ασχολίαστο...Τουμπεκί

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειδαμε στο βιντεο σιγουρα δεν ειναι η ευκρινεια που ολοι ειδαμε σε αλλα βιντεο και review. Να συμφωνησω και εγω οτι δεν ξερουμε σε τι επιπεδα φωτεινοτητας ηταν ρυθμισμενη η οθονη. Σε καθε περιπτωση, μολις το εχω στα χερια μου θα ανεβασω φωτογραφιες με την ευκρινεια της οθονης κατω απο τον ελληνικο καλοκαιρινο ηλιο. Δικηγοροι και αντιπροσωποι των εταιρειων δεν ειμαστε. Αν παντως και για τη superAMOLED λεμε "τουμπεκι", τι να πουν και οι υπολοιποι..;)
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

doganos κρατησες την ψυχραιμια σου η παραγγειλες απο το Αγγλικο?

EDIT: και η ιστοσελιδα της handtec ειναι down for maintenance...λετε?

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα λοιπον. Παιζει και να το εχεις ταχυτερα απο τους υπολοιπους αν το 5 εργασιμες ισχυει.
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επικοινωνια με την Ελλαδα expansys ειπαν οτι οι αποθηκες ειναι το ιδιο και εαν το χει η Αγγλια θα το χει κ η Ελλαδα (απλως αργει να ενημερωθει το ελληνικο site).
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

http://www.handtec.co.uk/product.php/2976/samsung-galaxy-s-i9000--8gb--sim-free-unlocked-

Από εδώ δεν αξίζει που το έχει πολύ ποιο φθηνά? Εγώ δεν έχω παραγγείλει ξανά από αντίστοιχα μαγαζιά αλλά σκεφτόμουν να πάρω το galaxy s από εδώ λόγο και της τιμής. Έχει κανείς άποψη για το συγκεκριμένο μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

http://www.handtec.co.uk/product.php/2976/samsung-galaxy-s-i9000--8gb--sim-free-unlocked-

Από εδώ δεν αξίζει που το έχει πολύ ποιο φθηνά? Εγώ δεν έχω παραγγείλει ξανά από αντίστοιχα μαγαζιά αλλά σκεφτόμουν να πάρω το galaxy s από εδώ λόγο και της τιμής. Έχει κανείς άποψη για το συγκεκριμένο μαγαζί?

 

Απο εκει το παρρηγειλε ο dkoukou και ισως σου ζητησουν και αλλα εγραφα για security reasons...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το βιντεάκι βλέπω ασχολίαστο...Τουμπεκί

 

τι να σου πουν ρε φιλε ..... αφου ετσι ειναι η οθονη σε εξωτερικους χωρους , οποιος το αγοραζει το ανεχεται

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Φιλε doganos μαλλον "παιζει" πονηρα η expansys αφου γραφει οτι αν η παραγγελια εχει τεθει μεχρι τις 16.30 αποστελλεται την επομενη εργασιμη...αλλα αυτοι εβαλαν διαθεσιμοτητα μετα τις 6 το απογευμα..μακαρι να ειναι γρηγοροι και να μας γραψεις συντομα τις εντυπωσεις σου. Οσο για την οθονη τα ειπαμε, σιγουρα θα ειναι πολυ ανωτερη απο τις υπολοιπες σε εξωτερικους χωρους, αλλα μην περιμενετε και θαυματα σε χωρες σαν την Ελλαδα..το 80% καλυτερη ευκρινεια σε σχεση με Desire και Nexus που υποστηριζει η Samsung, εχοντας δει τις οθονες τους στον ηλιο, μπορει ο καθενας να το φανταστει πως θα δειχνει. Εν αναμονη λοιπον και στα πατρια εδαφη.
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Φιλε doganos μαλλον "παιζει" πονηρα η expansys αφου γραφει οτι αν η παραγγελια εχει τεθει μεχρι τις 16.30 αποστελλεται την επομενη εργασιμη...αλλα αυτοι εβαλαν διαθεσιμοτητα μετα τις 6 το απογευμα..μακαρι να ειναι γρηγοροι και να μας γραψεις συντομα τις εντυπωσεις σου. Οσο για την οθονη τα ειπαμε, σιγουρα θα ειναι πολυ ανωτερη απο τις υπολοιπες σε εξωτερικους χωρους, αλλα μην περιμενετε και θαυματα σε χωρες σαν την Ελλαδα..το 80% καλυτερη ευκρινεια σε σχεση με Desire και Nexus που υποστηριζει η Samsung, εχοντας δει τις οθονες τους στον ηλιο, μπορει ο καθενας να το φανταστει πως θα δειχνει. Εν αναμονη λοιπον και στα πατρια εδαφη.

 

Οταν σου στειλουν και εσενα το κινητο απο handtec, πες μας :)

 

Παντως για τον φορτιστη, μπορεις να πας σε ενα καταστημα με ηλεκτρικα ειδη και να παρεις εναν ανταπτορα και τελειωσε.

 

Εγω νομιζα οτι η Αγγλια ειχε 110Volt Αλλα τελικα εχει σαν το δικο μας, απλως αλλαζει το βυσμα. :)

 

 

Βρηκα και ατομο να πουλησω το iphone μου, 350 ευρω, οποτε σε "καλη τιμη" το πηρα το samsung :lol: :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

350 εδωσα και εγω το δικο μου. Για να δουμε και τη Samsung που για πρωτη φορα με επεισε να τη δοκιμασω μετα απο αμετρητα Symbian και WinMo 6.1 και 6.5. :)

EDIT: doganos, οπως καταλαβες, εμεις θα παιξουμε το ρολο των beta testers εδω μεσα.

Edited by dkoukou
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειδαμε στο βιντεο σιγουρα δεν ειναι η ευκρινεια που ολοι ειδαμε σε αλλα βιντεο και review. Να συμφωνησω και εγω οτι δεν ξερουμε σε τι επιπεδα φωτεινοτητας ηταν ρυθμισμενη η οθονη. Σε καθε περιπτωση, μολις το εχω στα χερια μου θα ανεβασω φωτογραφιες με την ευκρινεια της οθονης κατω απο τον ελληνικο καλοκαιρινο ηλιο. Δικηγοροι και αντιπροσωποι των εταιρειων δεν ειμαστε. Αν παντως και για τη superAMOLED λεμε "τουμπεκι", τι να πουν και οι υπολοιποι..;)

Μακάρι να είναι έτσι.Κι εγώ αυτό φαντάζομαι οτι εαν είναι έτσι στον ήλιο μια superAMOLED φαντάσου τα άλλα κινητά!

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

350 εδωσα και εγω το δικο μου. Για να δουμε και τη Samsung που για πρωτη φορα με επεισε να τη δοκιμασω μετα απο αμετρητα Symbian και WinMo 6.1 και 6.5. :)

EDIT: doganos, οπως καταλαβες, εμεις θα παιξουμε το ρολο των beta testers εδω μεσα.

 

Παιδια μην ανησυχειτε. Το λεω και το ξαναλεω. Το galaxy s ειναι μακραν η καλυτερη υλοποιηση της κορεατικης εταιριας μεχρι σημερα.

Αυτα τα αστεια πλαστικα να μην ειχε ρε γμτ, λιγο μεταλλο, εδω μεχρι και στη bada os υλοποιηση τους εβαλαν αλουμινιο (και 200+ ευρω φθηνοτερο για σχεδον το ιδιο hardware). Τι να πεις.

Μην ασχολειστε με οθονες ρε παιδια. Πατε να βρειτε ψεγαδι στην καλυτερη οθονη της αγορας (ναι αυτη η super amoled ειναι μακραν η καλυτερη υλοποιηση σε smartphone). Καμια οθονη high end smartphone δεν αποδιδει σωστα σε εντονες συνθηκες ηλιοφανειας (μονο του iphone 3gs σε ενα βαθμο, αλλα και παλι ειναι 3 κλασεις κατω απο αυτη του galaxy s σε θεματα απεικονισης).

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Τα πλαστικα με χαλανε και εμενα λιγο, αλλα θα πεσει film protector+θηκη απο πανω οποτε τουλαχιστον δεν θα υφισταται θεμα δαχτυλιων :lol: Μεθαυριο παραλαμβανω τη Zagg.
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Beta testers με την καλή έννοια εννοείς φαντάζομαι. :) εγώ πιστεύω ότι δεν θα το μετανιωσω. !!!
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

..υπαρχει και καλη εννοια στο beta tester ?:lol:

Πιστευω οτι καναμε σωστη επιλογη αν και θα ειμαι αυστηρος κριτης του τηλεφωνου. Αν ολα ειναι οκ δε με βλεπω για iPhone4 το Σεπτεμβρη.

(Sorry για το :offtopic:)

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Λογικά λόγω λογισμικού android θα πρέπει να έχει καλύτερη υποστήριξη όχι τα χάλια του HD σωστά ?

 

Εγώ πάλι είμαι σίγουρος ότι η εσωτερική μνήμη της συσκευής είναι τόσο μεγάλη (1.8 γίγα) γιατί δεν πρόκειται να πάρει ποτέ την έκδοση 2.2 (που θα επιτρέπει την εγκατάσταση εφαρμογών στην sd).

Δεν την εμπιστεύομαι καθόλου τη samsung στο θέμα της υποστήριξης και σε ένα βαθμό δεν καταλαβαίνω τα τόσο εγκωμιαστικά σχόλια του review που έκανε το myphone.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι σίγουρος ότι η εσωτερική μνήμη της συσκευής είναι τόσο μεγάλη (1.8 γίγα) γιατί δεν πρόκειται να πάρει ποτέ την έκδοση 2.2 (που θα επιτρέπει την εγκατάσταση εφαρμογών στην sd).

Δεν την εμπιστεύομαι καθόλου τη samsung στο θέμα της υποστήριξης και σε ένα βαθμό δεν καταλαβαίνω τα τόσο εγκωμιαστικά σχόλια του review που έκανε το myphone.

 

Δεν εχει σχεση η εσωτερικη μνημη με την υποθεση 2.2. Η τελευταια ηδη αναπτυσσεται για το galaxy s (κι η πληροφορια αυτη ειναι αξιοπιστη).

Αναφορικα με τα εγκωμιαστικα σχολια ο καθενας που γνωριζει απο κινητα τηλεφωνα και πιασει τη συσκευη στα χερια του θα βγαλει τα ιδια ακριβως συμπερασματα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...