Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω προσωπικα θα περιμενω μετα το φθινοπωρο που θα σκασουν μυτη τα"βαρια" οπλα,με μεγαλους επεξεργαστες(1.5-2.0ghz).

Που βρήκες πληροφορίες για τέτοιες cpu? Εαν βγουν τέτοιες συχνότητες το φθινόπωρο τότε λογικά θα πέσει και η τιμή του Galaxy S

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιτελους κι ενα review απο το παντα σοβαρο engadget

 

Ελπίζω να είσαι σαρκαστικός γιατί πιο σκουπιδοσάιτ, τρελοfanboy της Apple δεν υπάρχει από το engadget. Τσπ, όντως τη πλαστικό στο πίσω μέρος είναι αρκετά αηδία, ειδικά σε σχέση με το s8500 της samsung και είναι από τους κύριους λόγους που μάλλον θα προτιμήσω το s8500.

 

Ίσως να το έκανε εξεπίτηδες η samsung, ώστε να πουλήσει περισσότερο το s8500, που τρέχει Bada και άρα είναι πιο "δικό της".

 

Αυτο το καταλαβε κι η apple και μετα την κατακραυγη του κοσμου για τα σκουπιδοπλαστικα με τα οποια εξοπλισε τα 3g/3gs, επεστρεψε σε σοβαρα υλικα κατασκευης με το 4g. Μετα την τρομακτικη επιτυχια που θα εχει το τελευταιο θα το ενστερνιστει (η καλυτερα αντιγραψει η samsung) και παει λεγοντας

 

Το s8500 της samsung, που έχει ουσιαστικά ίδιο hardware με το i9000, το έχει δει; Πολύ όμορφο και ποιοτικό. Εμένα αυτό το ασημένιο πλαίσιο του iphone 4 μου φαίνεται κάπως αηδία και εκτός τόπου. Θα συμφωνήσω όμως ότι το i9000 χάνει πολύ στο τομέα πλαστικό αλλά μπορείς να του βάλεις μια ωραία θηκούλα από πάνω για να μην το βλέπεις :Ρ.

 

περα απο την οθονη που ειναι απαραδεκτη στον ηλιο

 

Πλακώσανε και τα fanboys, αρχίσανε και οι γραφικότητες. Όλοι λένε τα καλύτερα για την Super Amoled, ακόμα και κάτω από τον ήλιο. Οι απλές amoled είχαν συνήθως πρόβλημα με τον ήλιο, όχι η συγκεκριμένη. Τσπ, πήγαινε να πάρεις το iphone4 με tft και πολύ σου είναι.

 

κανεις δεν βλεπει ποσο μαπα ειναι η καμερα του ? και ποσο αθλια η τιμη του ( γιατι μη ξεχνατε οτι το android ειναι δωρεαν λειτουργικο ) ,απορω γιατι να αγορασει καποιος αυτην την αντιγραφη και να μην παρει αυθεντικο iphone

 

Πραγματικά, τρολλάρεις; Πες την αλήθεια τώρα, μεταξύ μας είμαστε. Μπαίνεις και τα γράφεις αυτά απλώς για να φορτώσουν οι άλλοι ε; Καλά το πας, συνέχισε. Ενδεικτικά, μπορείς να μου πεις σε τι δεν σου αρέσει η κάμερα; Στις φοβερές για 5mp φωτογραφίες ή στο 720p βίντεο; Και τι σχέση έχει το πόσο κάνει το λειτουργικό με τη τιμή του τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΓΟ OFF TOPIC ΑΛΛΑ σας βρικα το τελειο κινητο για να μην γκρινιαζει και να μην τρολλαρει κανενας σας. ριχτε μια ματια να τρελαθειτε.................

 

http://www.pomegranatephone.com/

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του galaxy s σίγουρα θα βγάζει πολύ καλύτερες φωτογραφίες από μερικά αλλά κινητά τα οποία έχουν και εκείνα κάμερα 5 mega pixel, επειδή το βοηθάει και τα χρώματα αλλά και η οθόνη που έχει.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είσαι σαρκαστικός γιατί πιο σκουπιδοσάιτ, τρελοfanboy της Apple δεν υπάρχει από το engadget. Τσπ, όντως τη πλαστικό στο πίσω μέρος είναι αρκετά αηδία, ειδικά σε σχέση με το s8500 της samsung και είναι από τους κύριους λόγους που μάλλον θα προτιμήσω το s8500.

 

Ίσως να το έκανε εξεπίτηδες η samsung, ώστε να πουλήσει περισσότερο το s8500, που τρέχει Bada και άρα είναι πιο "δικό της".

 

 

 

Το s8500 της samsung, που έχει ουσιαστικά ίδιο hardware με το i9000, το έχει δει; Πολύ όμορφο και ποιοτικό. Εμένα αυτό το ασημένιο πλαίσιο του iphone 4 μου φαίνεται κάπως αηδία και εκτός τόπου. Θα συμφωνήσω όμως ότι το i9000 χάνει πολύ στο τομέα πλαστικό αλλά μπορείς να του βάλεις μια ωραία θηκούλα από πάνω για να μην το βλέπεις :Ρ.

 

 

 

Πλακώσανε και τα fanboys, αρχίσανε και οι γραφικότητες. Όλοι λένε τα καλύτερα για την Super Amoled, ακόμα και κάτω από τον ήλιο. Οι απλές amoled είχαν συνήθως πρόβλημα με τον ήλιο, όχι η συγκεκριμένη. Τσπ, πήγαινε να πάρεις το iphone4 με tft και πολύ σου είναι.

 

 

 

Πραγματικά, τρολλάρεις; Πες την αλήθεια τώρα, μεταξύ μας είμαστε. Μπαίνεις και τα γράφεις αυτά απλώς για να φορτώσουν οι άλλοι ε; Καλά το πας, συνέχισε. Ενδεικτικά, μπορείς να μου πεις σε τι δεν σου αρέσει η κάμερα; Στις φοβερές για 5mp φωτογραφίες ή στο 720p βίντεο; Και τι σχέση έχει το πόσο κάνει το λειτουργικό με τη τιμή του τηλεφώνου;

 

 

Το engadget οσο κι αν το θεωρεις μεροληπτικο, ειναι το μονο που γραφει μερικα πραγματα ως εχουν, κι αυτο που αναφερω για τα πλαστικα ειναι ενα απο αυτα τα παραδειγματα.

Για το s8500 τα εγραψα και παραπανω, ΑΛΛΑ να ξερεις οτι προκειται για ενα λειτουργικο που δε το βλεπω να περπαταει με τιποτα (στο bada os αναφερομαι)...

Ο χρονος θα επαληθευσει η οχι τα γραφομενα μου...

Link to comment
Share on other sites

περα απο την οθονη που ειναι απαραδεκτη στον ηλιο , κανεις δεν βλεπει ποσο μαπα ειναι η καμερα του ? και ποσο αθλια η τιμη του ( γιατι μη ξεχνατε οτι το android ειναι δωρεαν λειτουργικο ) ,απορω γιατι να αγορασει καποιος αυτην την αντιγραφη και να μην παρει αυθεντικο iphone

αν θελει να εχει ανδροιδ σωνει και καλα υπαρχουν και αλλες συσκευες πιο τιμιες απο αποψη αποδοσης τιμης

Άμα είναι απαράδεκτη η superAMOLED στον ήλιο,η TFT του iphone τι είναι? καθρευτάκι χειρός? :lol:

Όσο για τις κάμερες των κινητών , όλοι το γνωρίζετε οτι κατά 99% όλες τους είναι τα ίδια σκ...α.Ειδικά το βράδυ όλες τους δίνουν ρέστα :lol: Άλλωστε εγώ ποτέ δεν αγόρασα κινητό με βάση το πόσο καλή φωτό βγάζει.Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι γρήγορο και χρηστικό και να έχει τις εφαρμογές που μου είναι χρήσιμες.

Για την τιμή του έχεις ένα δίκιο.Είναι ψιλοάθλια.Στα 500 ευρώ πιστεύω θα ήταν μια καλή αγορά.Αν τα 600 πάντως είναι άθλια τιμή για superAMOLED οθόνη και επεξεργαστή hummingbird στα 1GHz, τότε τα 500 για TFT και 800ΜΗz επεξεργαστή προηγούμενης γενιάς είναι ανέκδοτο :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων, ο καθενας εχει τις αποψεις και ειναι σεβαστες, αρκει να μην προσπαθει να βγαλει τρελους τους συμφορουμιτες του. Στο δια ταυτα, η πρωτη φουρνια κινητων παραδοθηκε ηδη στους κατοχους τους στην Αγγλια και τα πρωτα σχολια ειναι σαφεστατα θετικα απο ατομα με προηγουμενη εμπειρια απο nexus και desire. Edited by dkoukou
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν mail οτι αυριο αποστελουν το δικο μου και θα το εχω Τεταρτη. Δεν καθυστερουν, απλα τα λιγα κομματια που παρελαβαν πηγαν σε αυτους που ειχαν προπαραγγειλει απο τον προηγουμενο μηνα (και ηταν πολλοι..)
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και απαράδεκτη η οθόνη του iPhone, κάτω από τον ήλιο φαίνονται πεντακάθαρα.

Όσο για την super amoled κάτω από τον ήλιο θα φαίνεται πεντακάθαρα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη και την απόδοσή της κάτω απο τον ήλιο είναι φανερό το εξής:

Όταν η πλειονότητα των pixels είναι μαυρα στις AMOLED το pixel ειναι "πραγματικα" σβηστο και οι TFT υπερτερουν γιατι το μαυρο τους δεν ειναι μαυρο ειδικα του iPhone!!!!! Όταν και τα δυο κινητα δέιχνουν κάτι γεμάτο σε φωτεινά χρωματα τοτε δεν υπάρχει σύγκριση !!!!!!!!!και κανεις δεν δειχνει τέτοιες φωτογραφίες ούτε και τα παιδια εδω στο review.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το engadget οσο κι αν το θεωρεις μεροληπτικο, ειναι το μονο που γραφει μερικα πραγματα ως εχουν, κι αυτο που αναφερω για τα πλαστικα ειναι ενα απο αυτα τα παραδειγματα.

 

Όταν θάψει ένα apple προϊόν και θεωρήσει ανώτερο ένα μη apple προϊόν, ίσως να το παραδεχτώ. Μέχρι τότε απλώς θα το θεωρώ σκουπιδοσάιτ, fanboy και blog που απλώς κλέβει ειδήσεις(και όχι μόνο) από άλλους. Και που επιθετικά προβάλει το κλεμμένο περιεχόμενό του στα διάφορα social sites. Όσο για το πλαστικό του i9000, το γράφουν άπειρα sites.

 

Για το s8500 τα εγραψα και παραπανω, ΑΛΛΑ να ξερεις οτι προκειται για ενα λειτουργικο που δε το βλεπω να περπαταει με τιποτα (στο bada os αναφερομαι)...

 

Ίσως αλλά ίσως να μην χρειάζεται να περπατήσει, εφόσον τα προγράμματα θα γίνονται εύκολα ported από πχ android, meebo, linux, κλπ σε αυτό. Εάν όλα τα προγράμματα είναι multiplatform, δεν θα έχει και τόση διαφορά το λειτουργικό. Δες πχ πως το 90% είναι multiplatform και βγαίνουν και για pc και για 360.

 

Και στη τελική, ακόμα και εάν αποτύχει εντελώς το bada, είμαι σίγουρος ότι θα κάνουν port το android στο s8500, αφού έχει ίδιο hardware με το i9000. Εδώ το κάνανε port στο iphone, πόσο μάλλον στο s8500, που έχουν ομοιότητες τα λειτουργικά μεταξύ τους και έχουμε ήδη drivers, κλπ από το i9000.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα 2 Ιουνίου, εσύ?

 

Δυο ημερες νωριτερα απο εσενα. Στειλε τους mail και ρωτα να σου πουν. :)

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Το clove δεν εχει διαθεσιμα κομματια, ηταν ολα προπαραγγελιες. Ο μονος τροπος να το εχει καποιος εδω πριν τη Δευτερα ειναι να του το αγορασει σημερα καποιος που μενει Αγγλια μεσω expansys και μετα να του το στειλει Ελλαδα με κουριερ.
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Το clove δεν εχει διαθεσιμα κομματια, ηταν ολα προπαραγγελιες. Ο μονος τροπος να το εχει καποιος εδω πριν τη Δευτερα ειναι να του το αγορασει σημερα καποιος που μενει Αγγλια μεσω expansys και μετα να του το στειλει Ελλαδα με κουριερ.

 

Πάντως εγώ συνήθως από το Αγγλικό expansys παραγγέλνω, τα στέλνουν κανονικά Ελλάδα .

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ! ! ! ! ! ! ! ! !

Handek

Stock Update: Order placed before 17th June 2010 will be shipped 18th June 2010

Αν στέλνουν Ελλάδα με

UPS, DHL, FedEx άνετα το έχω το Σάββατο..

 

Αλλιώς Δευτέρα!

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε εντυπωσεις :)

 

υπάρχει διαθεσιμότητα πλέον 99+ και στο expansys. Εγώ θα το έχω από εβδομάδα πάντως. :/

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ! ! ! ! ! ! ! ! !

Handek

Stock Update: Order placed before 17th June 2010 will be shipped 18th June 2010

Αν στέλνουν Ελλάδα με

UPS, DHL, FedEx άνετα το έχω το Σάββατο..

 

Αλλιώς Δευτέρα!

 

Αν διαβασεις τους ορους τους, θα δεις οτι "shipment to EU: 2-5 business days". Γι'αυτο και σε εμενα απαντησαν μεχρι Τεταρτη ;)

Ολοι μαζι θα παραλαβουμε παιδια με διαφορα ωρων προφανως.

Edited by dkoukou
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Όταν θάψει ένα apple προϊόν και θεωρήσει ανώτερο ένα μη apple προϊόν, ίσως να το παραδεχτώ. Μέχρι τότε απλώς θα το θεωρώ σκουπιδοσάιτ, fanboy και blog που απλώς κλέβει ειδήσεις(και όχι μόνο) από άλλους. Και που επιθετικά προβάλει το κλεμμένο περιεχόμενό του στα διάφορα social sites. Όσο για το πλαστικό του i9000, το γράφουν άπειρα sites.

 

 

 

Ίσως αλλά ίσως να μην χρειάζεται να περπατήσει, εφόσον τα προγράμματα θα γίνονται εύκολα ported από πχ android, meebo, linux, κλπ σε αυτό. Εάν όλα τα προγράμματα είναι multiplatform, δεν θα έχει και τόση διαφορά το λειτουργικό. Δες πχ πως το 90% είναι multiplatform και βγαίνουν και για pc και για 360.

 

Και στη τελική, ακόμα και εάν αποτύχει εντελώς το bada, είμαι σίγουρος ότι θα κάνουν port το android στο s8500, αφού έχει ίδιο hardware με το i9000. Εδώ το κάνανε port στο iphone, πόσο μάλλον στο s8500, που έχουν ομοιότητες τα λειτουργικά μεταξύ τους και έχουμε ήδη drivers, κλπ από το i9000.

 

Εγω γιατι δεν εχω βρει κανενα site που να λεει ξεκαθαρα οτι τα πλαστικα του i9000 ειναι για τα πανηγυρια; Για δωσε ενα λινκ, αφου λες οτι το γραφει παντου...

Οσο για το s8500 δεν εχει καμια τυχη. Καλα αυτα που λες στη θεωρια, αλλα στην πραξη δε θα γινουν ακριβως ετσι...

Υ.Γ. Πιστευεις ρεαλιστικα οτι θα δεις android (λειτουργικο, οχι για τα ματια του κοσμου) στο s8500?

Link to comment
Share on other sites

Και για οσους ανησυχουν για την ευκρινεια κειμενου στην οθονη του Galaxy S (δεδομενου οτι ειναι PenTile τεχνολογιας) σε καθε φορουμ που εψαξα οι κατοχοι γραφουν ξεκαθαρα οτι διαβαζουν κειμενο σε post απο τα διαφορα online forum χωρις μεγεθυνση :D
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε ενα λινκ, αφου λες οτι το γραφει παντου

 

Στο review του gsmarena γράφει

 

The Galaxy S is all made of plastic and there’s nothing wrong with that. It wasn’t a problem for the Omnia, the Omnia II or the Omnia HD. The thing is the blue-dotted back of the phone, while definitely an attention-grabber, is just not everyone’s cup of tea.

.......

We aren’t particularly impressed by the fingerprint-prone plastics used on the I9000 Galaxy S. This top-notch device certainly deserves better. Some metal would’ve made the phone too heavy to handle comfortably. But we’ve certainly seen better choice of finish from Samsung: the Galaxy Spica is a good example. Let’s say it again though, the Galaxy S has a screen to make all the rest irrelevant.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις τους ορους τους, θα δεις οτι "shipment to EU: 2-5 business days". Γι'αυτο και σε εμενα απαντησαν μεχρι Τεταρτη ;)

Ολοι μαζι θα παραλαβουμε παιδια με διαφορα ωρων προφανως.

 

ok Έτσι λένε, λοιπόν θα σου πω τα εξής

 

  • Αν το στέλνουν συστημένο, από Αγγλία θέλει 2 ημέρες +1 ημέρα ειδοποιήση από ΕΛΤΑ
  • Αν το στέλνουν με Parcelforce 48, θέλει περίπου 7 ημέρες (πάει μέσω GLS Γερμανίας και μετά ACS)
  • Αν το στέλνουνε με DPD, θα κάνει περίπου 4 ημέρες.
  • Αν το στέλνουνε με UPS, DHL, FedEX θα έρθει την επόμενη ημέρα.

 

Αν έχει παραγγείλει κάποιος από εκεί στο παρελθόν αν μου πει με τι ήρθε θα μπορέσω να υπολογίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...