Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρει κάνεις από βίντεοκλήσεις; επειδή που και που κάνω βιντεοκλήσεις, και χρειάζονται δίκτυο 3g για να γίνουν, αυτά τα mb τα υπολογίζει το 3g watchdog; ρωτάω γιατί οι εταιρίες κινητής τα δίνουν δωρο, οπότε αν το πρόγραμμα τα υπολογίζει θα δείχνει πλασματική κατανάλωση δεδομένων. ΟΚ, με την κάρτα της wind δεν με νοιάζει, αλλά αν πάρω πρόγραμμα με ίντερνετ στην cosmote θα με νοιάζει και πολύ μάλιστα να ξέρω ακριβώς τι κατανάλωσα.

 

καμία ιδέα για το παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από προσπάθειες ημερών, βρήκα τρόπο να κρατήσω backup τις επαφές από το gmail μέσω Galaxy S, μαζί με φωτογραφίες!!! Εννοείται ότι τις διαδικασίες τις ακολούθησα με πειραματισμό και δεν ξέρω αν θα δουλέψει με τον ίδιο τρόπο σε άλλους (αν και δεν φαντάζομαι γιατί όχι), οπότε αν θέλετε τα ακολουθείτε με δική σας ευθύνη. Η διαδικασία προϋποθέτει να χρησιμοποιείτε ως βασικό τηλεφωνικό κατάλογο αυτόν του gmail:

 

1. Αφού φτιάξουμε όλες τις επαφές στο gmail με φωτογραφίες και λοιπές ρυθμίσεις, βάζουμε το τηλέφωνο να δείχνει ΜΟΝΟ τις επαφές του gmail και σταματάμε να δείχνει τις επαφές του τηλεφώνου.

 

2. Μέσω του kies διαγράφουμε όλες τις επαφές του τηλεφώνου (εφ' όσον έχουμε επαφές στο τηλέφωνο).

 

3. Κάνουμε από το τηλέφωνο εξαγωγή του τηλ. καταλόγου στην SD Card. Στην αρχή δεν ακολούθησα το βήμα 2 και μου έκανε εξαγωγή τις επαφές του τηλεφώνου και όχι του gmail, χωρίς φωτογραφίες. Το αρχείο που εξάγεται είναι ένα ενιαίο αρχείο 0001.vcf ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ. Το κάνουμε αντιγραφή στο κομπιούτερ μέσω καλωδίου και έχουμε το αρχείο backup. Ωστόσο:

 

4. Αν προσπαθήσουμε να επαναφέρουμε τις επαφές σε λογαριασμό gmail (το δοκίμασα σε άλλο λογαριασμό με κενές επαφές) οι επαφές έρχονται χωρίς φωτογραφία. Την λύση την έδωσα "μπακάλικα" ως εξής: Έκανα εξαγωγή τις επαφές από το ενιαίο αρχείο μέσω του προγράμματος vCardOrganizer. Οι επαφές φαίνονται κανονικά με τις φωτογραφίες τους. Μετά τις έκανα εισαγωγή σε ένα τηλέφωνο Symbian μέσω του PC Suite. Μετά την μετατροπή τους από το PC Suite, τις έκανα αντιγραφή και επικόλληση σε ένα νέο φάκελο στο κομπιούτερ. Οι επαφές δεν είχαν αλλάξει ιδιαίτερα, αλλά για άγνωστο λόγο, τώρα το gmail διαβάζει και την φωτογραφία... Από εκεί, με την διαδικασία που εξήγησα σε προηγούμενό μου post τις ξαναέκανα ένα ενιαίο .vcf (μέσω command prompt). Μετά από αυτό, έκανα εισαγωγή σε λογαριασμό gmail το ενιαίο καινούριο αρχείο .vcf και μπήκαν κανονικά με φωτογραφίες!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα ανωτέρω είναι πειραματικά. Δεν έχω τσεκάρει αν τυχόν χάθηκαν πληροφορίες στην πορεία, απλώς κράτησα τα αρχεία και κατέγραψα την διαδικασία για να προστατευθώ αν, για οποιοδήποτε λόγο, χαθούν πληροφορίες από τον λογαριασμό μου στο gmail (λόγω του αυτόματου συγχρονισμού, τυχόν διαγραφή από το τηλέφωνο διαγράφει και από το gmail και αντίστροφα, οπότε θεωρώ καλό να έχω και ένα backup). Θεωρώ δεδομένο ότι με τη μετάβαση από gmail σε symbian και πάλι πίσω θα έχουν χαθεί οι ετικέττες των εσωτερικών στοιχείων στις επαφές (π.χ. αν αντί για τηλέφωνο οικίας γράφατε τηλέφωνο εξοχικού κλπ).

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

καμία ιδέα για το παραπάνω;

 

Λογικά ναι, τα υπολογίζει... αλλά γιατί δεν κάνεις μια κλήση να δοκιμάσεις;

EDIT: Mόλις δοκίμασα στο δικό μου, και φαίνεται οτί δεν τα υπολογίζει τελικά, είναι ανεξάρτητο από το data... αλλά πρέπει να ρωτήσεις την cosmote τί εννοούν.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το HTC_IME είναι ο κύριος τρόπος να το κάνεις. Τί χοντρή μπορεί να έκανες; Έχει 2 αρχεία μέσα στο zip, τα εγκαθιστάς και τα 2, το ενεργοποιείς απ'τα settings - locale and text (ένα τικ), και μετά πατάς στο σημείο που θες να γράψεις παρατεταμένα, και διαλέγεις το HTC_IME αντί για το Samsung πληκτρολόγιο, για input method. Η αλλαγή πληκτρολογίου μετά γίνεται με ένα πλήκτρο.

http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires_27.zip.

To ίδιο κάνεις και για το Swype, και η αλλαγή γίνεται αυτόματα με ένα τράβηγμα από το swype κουμπί κάτω αρίστερα με το i, στο πάνω αριστερά πλήκτρο, το Q δηλαδή (ή το ; αν είσαι στο ελληνικό πληκτρολόγιο).

Δε νομίζω ότι είναι τόσο πολύπλοκο...:blink:

 

 

Οκ παιδιά ευχαριστώ τώρα δουλεύει μια χαρά, δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω το HTC IME. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρατε ότι;

- Επιλέγοντας "Επαφές"->"Δραστηριότητες" εμφανίζονται τα τιτιβίσματα από το λογαριασμό σας twitter και τα updates από το facebook; Έχει ακόμα και φιλτράρισμα!Ειδικά για τον twitter, η ανάγκη εγκατάστασης επιπλέον προγράμματος εκλίπει για μένα.

(Προϋπόθεση να έχουμε κάνει εισαγωγή των φίλων μας από τους παραπάνω λογαριασμούς στις επαφές μας)

 

Αν σου πω ότι τελευταία χάθηκε αυτή η δυνατότητα και παρόλο που έχω συχρονισμενες τις επαφές δεν μου δείχνει τίποτα στις δραστηριότητες πλέον.

Πρέπει να το ψάξω το θέμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά από προσπάθειες ημερών, βρήκα τρόπο να κρατήσω backup τις επαφές από το gmail μέσω Galaxy S, μαζί με φωτογραφίες!!! Εννοείται ότι τις διαδικασίες τις ακολούθησα με πειραματισμό και δεν ξέρω αν θα δουλέψει με τον ίδιο τρόπο σε άλλους (αν και δεν φαντάζομαι γιατί όχι), οπότε αν θέλετε τα ακολουθείτε με δική σας ευθύνη. Η διαδικασία προϋποθέτει να χρησιμοποιείτε ως βασικό τηλεφωνικό κατάλογο αυτόν του gmail:

 

1. Αφού φτιάξουμε όλες τις επαφές στο gmail με φωτογραφίες και λοιπές ρυθμίσεις, βάζουμε το τηλέφωνο να δείχνει ΜΟΝΟ τις επαφές του gmail και σταματάμε να δείχνει τις επαφές του τηλεφώνου.

 

2. Μέσω του kies διαγράφουμε όλες τις επαφές του τηλεφώνου (εφ' όσον έχουμε επαφές στο τηλέφωνο).

 

3. Κάνουμε από το τηλέφωνο εξαγωγή του τηλ. καταλόγου στην SD Card. Στην αρχή δεν ακολούθησα το βήμα 2 και μου έκανε εξαγωγή τις επαφές του τηλεφώνου και όχι του gmail, χωρίς φωτογραφίες. Το αρχείο που εξάγεται είναι ένα ενιαίο αρχείο 0001.vcf ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ. Το κάνουμε αντιγραφή στο κομπιούτερ μέσω καλωδίου και έχουμε το αρχείο backup. Ωστόσο:

 

4. Αν προσπαθήσουμε να επαναφέρουμε τις επαφές σε λογαριασμό gmail (το δοκίμασα σε άλλο λογαριασμό με κενές επαφές) οι επαφές έρχονται χωρίς φωτογραφία. Την λύση την έδωσα "μπακάλικα" ως εξής: Έκανα εξαγωγή τις επαφές από το ενιαίο αρχείο μέσω του προγράμματος vCardOrganizer. Οι επαφές φαίνονται κανονικά με τις φωτογραφίες τους. Μετά τις έκανα εισαγωγή σε ένα τηλέφωνο Symbian μέσω του PC Suite. Μετά την μετατροπή τους από το PC Suite, τις έκανα αντιγραφή και επικόλληση σε ένα νέο φάκελο στο κομπιούτερ. Οι επαφές δεν είχαν αλλάξει ιδιαίτερα, αλλά για άγνωστο λόγο, τώρα το gmail διαβάζει και την φωτογραφία... Από εκεί, με την διαδικασία που εξήγησα σε προηγούμενό μου post τις ξαναέκανα ένα ενιαίο .vcf (μέσω command prompt). Μετά από αυτό, έκανα εισαγωγή σε λογαριασμό gmail το ενιαίο καινούριο αρχείο .vcf και μπήκαν κανονικά με φωτογραφίες!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα ανωτέρω είναι πειραματικά. Δεν έχω τσεκάρει αν τυχόν χάθηκαν πληροφορίες στην πορεία, απλώς κράτησα τα αρχεία και κατέγραψα την διαδικασία για να προστατευθώ αν, για οποιοδήποτε λόγο, χαθούν πληροφορίες από τον λογαριασμό μου στο gmail (λόγω του αυτόματου συγχρονισμού, τυχόν διαγραφή από το τηλέφωνο διαγράφει και από το gmail και αντίστροφα, οπότε θεωρώ καλό να έχω και ένα backup). Θεωρώ δεδομένο ότι με τη μετάβαση από gmail σε symbian και πάλι πίσω θα έχουν χαθεί οι ετικέττες των εσωτερικών στοιχείων στις επαφές (π.χ. αν αντί για τηλέφωνο οικίας γράφατε τηλέφωνο εξοχικού κλπ).

 

Μπράβο ωραίο tip :) Μια ερώτηση, δοκίμασες το πρόγραμμα vcardio (στο market) να επαναφέρεις το ενιαίο αρχείο στο κινητό, κι από κει συγχρονισμό στο google? Δε θυμάμαι με σιγουριά για τις φωτογραφίες γιατί πάνε μήνες, αλλά νομίζω θα πιάσει...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, τα υπολογίζει... αλλά γιατί δεν κάνεις μια κλήση να δοκιμάσεις;

 

έκανα αλλά δεν μπόρεσα να καταλάβω. Και κράτησε και κανένα τέταρτο. Μάλλον θα πρέπει να το αφήσω πολύ ώρα και μετά να συγκρίνω. Ή να βάλω εκείνο το πρόγραμμα που κόβει τα δεδομένα (APNdroid νομίζω;) και να δω αν μπορεί να κάνει βιντεοκλήση.

 

Πάντω πολύ καλύτερη βιντεοκλήση από του O2 :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ωραίο tip :) Μια ερώτηση, δοκίμασες το πρόγραμμα vcardio (στο market) να επαναφέρεις το ενιαίο αρχείο στο κινητό, κι από κει συγχρονισμό στο google? Δε θυμάμαι με σιγουριά για τις φωτογραφίες γιατί πάνε μήνες, αλλά νομίζω θα πιάσει...

 

Το συγκεκριμένο το δοκίμασα αλλά, δεν θυμάμαι γιατί, δεν μου δούλεψε. Γενικά με το ημερολόγιο και τις επαφές έχω πασχίσει πολύ για να βρω έναν τρόπο να δουλεύουν συμβατά με το symbian γιατί έχω δύο γραμμές και δύο συσκευές και θέλω οι κατάλογοί μου να είναι συγχρονισμένοι. Αν κάνεις μια βόλτα στην βοήθεια του gmail, θα δεις ότι το παραπάνω πρόβλημα (backup και συγχρονισμός επαφών μαζί με φωτογραφίες) είναι από τα βασικά παράπονα των χρηστών του gmail και δεν είχα βρει καμία λύση πριν δοκιμάσω τα παραπάνω.

 

Και μια ερώτηση (άσχετη): ξέρει κανένας γιατί από τότε που άλλαξα στην Cosmote δεν μου εμφανίζει το +30 πριν τα τηλέφωνα στην αναγνώριση; Έχει να κάνει με καμία ρύθμιση του τηλεφώνου ή είναι θέμα δικτύου;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

έκανα αλλά δεν μπόρεσα να καταλάβω. Και κράτησε και κανένα τέταρτο. Μάλλον θα πρέπει να το αφήσω πολύ ώρα και μετά να συγκρίνω. Ή να βάλω εκείνο το πρόγραμμα που κόβει τα δεδομένα (APNdroid νομίζω;) και να δω αν μπορεί να κάνει βιντεοκλήση.

 

Πάντω πολύ καλύτερη βιντεοκλήση από του O2 :)

δεν νομιζω οτι χρειαζεται συνδεση 3g data για να κανεις βιντεοκληση.

και δεν νομιζω να στο μετραει.

αυτο το λεω επειδη παλιοτερα οταν ειχα το diamond, ειχα παντα το modaco nodata και ειχα απενεργοποιημενο το cosmote internet αλλα βιντεοκληση εκανα κανονικα.

οποτε λογικα δεν χρειαζεται 3g data οποτε δεν τα υπολογιζει και το 3g watchdog.

κανε καμια δοκιμη και πες μας.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ok ευχ..... για την I9000XXJPH εχει κανεις κανει καμια δοκιμη ..... η θα περιμενουμε την επισημη?????

- Εγω ειμαι κλασσικος γιαουρτας .... οποτε καταλαβαινεις :rolleyes: .... αντε να βγει και το 3.0 γιατι εδω που τα λεμε .. :worry: ... το 2.2 αν κι ακομα δεν εχει βγει επισημα για το galaxy , ... το βαρεθηκα :cry: . Το κυκλοφορω αρκετο καιρο (JP3) ..... σε μπετα φυσικα.

- Το περιεργο ειναι που ενω προσπαθουν με τοσες μπετα εκδοσεις ,δεν μπορουν να διαχειρισθουν την μνημη σωστα!!!!;;; .... εχουν κολλησει στα 304mb .... μηπως θελουν να μας κανουν εκπληξη(512mb) με την επισημη κυκλοφορια;;;; .... για να δουμε . Θα ελπιζω μεχρι την τελευταια στιγμη .... ειναι αδικο να παει στραφη τετοιο hardware ... :(

- Κατα τα αλλα δουλευει πλεον σταθερα. Μπορεις να την χρησιμοποιησεις για βασικη ΡΟΜ. Απ' οτι λενε στους xda's ο flash player παιζει πλεον πολυ καλα ,δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα γιατι δεν με ενδιαφερει ,παντως βλεπω εντονη "κινηση" στις σελιδες ,κατι που πρωτα δεν συνεβαινε, και το ραδιο λενε οτι ακομα δεν ειναι στερεο, καθως και καποιος ανεφερε προβληματικο το bluetooth, αλλα γι' αυτο μπορει να παιζουν πολλα ρολο, επισης οτι το gps ειναι πλεον γρηγορο ...

 

- .... ελπιζω παντως στο νεο 3.0 :cool: ... να ειναι καλυτερα !!

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

παιδεια να κανω μια ερωτηση ειμαι λιγο ασχετος οταν θα ερθει το froyo και το κανουμε εγκατασταση μεσω kies τις εφαρμογες που εχουμε στο galaxy τις χανουμε?χρειαζεται να τις κανω backup?μετα το froyo λογικα πρεπει να ξαναστρωσουμε το τηλεφωνο ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

- Εγω ειμαι κλασσικος γιαουρτας .... οποτε καταλαβαινεις :rolleyes: .... αντε να βγει και το 3.0 γιατι εδω που τα λεμε .. :worry: ... το 2.2 αν κι ακομα δεν εχει βγει επισημα για το galaxy , ... το βαρεθηκα :cry: . Το κυκλοφορω αρκετο καιρο (JP3) ..... σε μπετα φυσικα.

- Το περιεργο ειναι που ενω προσπαθουν με τοσες μπετα εκδοσεις ,δεν μπορουν να διαχειρισθουν την μνημη σωστα!!!!;;; .... εχουν κολλησει στα 304mb .... μηπως θελουν να μας κανουν εκπληξη(512mb) με την επισημη κυκλοφορια;;;; .... για να δουμε . Θα ελπιζω μεχρι την τελευταια στιγμη .... ειναι αδικο να παει στραφη τετοιο hardware ... :(

- Κατα τα αλλα δουλευει πλεον σταθερα. Μπορεις να την χρησιμοποιησεις για βασικη ΡΟΜ. Απ' οτι λενε στους xda's ο flash player παιζει πλεον πολυ καλα ,δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα γιατι δεν με ενδιαφερει ,παντως βλεπω εντονη "κινηση" στις σελιδες ,κατι που πρωτα δεν συνεβαινε, και το ραδιο λενε οτι ακομα δεν ειναι στερεο, καθως και καποιος ανεφερε προβληματικο το bluetooth, αλλα γι' αυτο μπορει να παιζουν πολλα ρολο, επισης οτι το gps ειναι πλεον γρηγορο ...

 

- .... ελπιζω παντως στο νεο 3.0 :cool: ... να ειναι καλυτερα !!

 

 

Καλα εαν ειναι να ερθει επισημα το froyo και βλεπει 310 RAM ακομα θα ειναι για πολλες μπατσες οι .. "κυριοι" της Samsung! :angry:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω ... Οι εφαρμογες απο το android market κατα ποσο ασφαλης ειναι? Πρεπει να προσεχουμε? Ποιες και τι?

 

Ευχαριστω!

 

Οι εφαρμογές από το android market μπορεί ενίοτε να είναι πολύ κακογραμμένες, να σου τρώνε τη μπαταρία, να δημιουργούν force close, και άλλα. Όποιος θέλει μπορεί να ανεβάσει την εφαρμογή του στο market. Οπότε διάβασε το feedback κάθε εφαρμογής, ρώτα εδώ, κι αν δε βρεις λόγο να μην τη βάλεις, βάλτην, και δες μόνος σου, αν δε σου κάνει ή σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, τη βγάζεις, δεν είναι τίποτα. Μία εφαρμογή δε μπορεί να σου πειράξει το σύστημα, εκτός αν είσαι root και της το επιτρέψεις. Άρα είναι ακίνδυνες (δεν είναι windows εδώ), αλλά ενδέχεται να είναι κακογραμμένες και ασύμβατες. Απλά βάλε όποια βρεις, κι αν δε σου κάνει τη βγάζεις. No big deal. Android rules :)

 

παιδεια να κανω μια ερωτηση ειμαι λιγο ασχετος οταν θα ερθει το froyo και το κανουμε εγκατασταση μεσω kies τις εφαρμογες που εχουμε στο galaxy τις χανουμε?χρειαζεται να τις κανω backup?μετα το froyo λογικα πρεπει να ξαναστρωσουμε το τηλεφωνο ετσι δεν ειναι?

 

Υπάρχει καλή πιθανότητα να μη χάσεις τίποτα. Έχει ήδη συζητηθεί αυτό, διάβασε λίγες σελίδες πίσω.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να αποκτήσουμε paid εφαρμογή χωρίς root και Market Enabler υπάρχει;

Νόμιμος ή μη...

 

Προσπαθώ σε μη rooted SGS να αλλάξω το όνομα (ή και το εικονίδιο) του handcent..

Το έβαλα κάτω στο dock, και μου τη δίνει που λέει handcent s.......(δε χωράει καν όλο το όνομα..handcent sms)

 

Δοκίμασα με το Any Cut αλλά είναι για τα μπάζα -κάνει crop το εικονίδιο...-

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη έχεις απόλυτο δίκιο.

Αυτή είναι και η δική μου διαπίστωση για το market.

Μπατε σκύλοι αλεστε που λένε.

Μιλάμε ότι οι περισσότεροι developers δεν τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο από το να δείχνει γρήγορη η εφαρμογή τους και δεν παει να επιρεαζει ένα σωρό άλλους τομείς.

Πολύ χύμα, κανείς δεν ελέγχει τίποτα.

 

Παιδιά έχουμε λιγοστη ram αν την σπαταλαμε με άχρηστα πράγματα δεν κάνουμε τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές από το android market μπορεί ενίοτε να είναι πολύ κακογραμμένες, να σου τρώνε τη μπαταρία, να δημιουργούν force close, και άλλα. Όποιος θέλει μπορεί να ανεβάσει την εφαρμογή του στο market. Οπότε διάβασε το feedback κάθε εφαρμογής, ρώτα εδώ, κι αν δε βρεις λόγο να μην τη βάλεις, βάλτην, και δες μόνος σου, αν δε σου κάνει ή σου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, τη βγάζεις, δεν είναι τίποτα. Μία εφαρμογή δε μπορεί να σου πειράξει το σύστημα, εκτός αν είσαι root και της το επιτρέψεις. Άρα είναι ακίνδυνες (δεν είναι windows εδώ), αλλά ενδέχεται να είναι κακογραμμένες και ασύμβατες. Απλά βάλε όποια βρεις, κι αν δε σου κάνει τη βγάζεις. No big deal. Android rules :)

 

1000 thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να αποκτήσουμε paid εφαρμογή χωρίς root και Market Enabler υπάρχει;

Νόμιμος ή μη...

 

Προσπαθώ σε μη rooted SGS να αλλάξω το όνομα (ή και το εικονίδιο) του handcent..

Το έβαλα κάτω στο dock, και μου τη δίνει που λέει handcent s.......(δε χωράει καν όλο το όνομα..handcent sms)

 

Δοκίμασα με το Any Cut αλλά είναι για τα μπάζα -κάνει crop το εικονίδιο...-

 

Δε μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα τέτοιου τύπου σε μη rooted συσκευή. Παρ'όλα αυτα, για paid εφαρμογές δοκίμασε το slideme.org ... μη νόμιμα sites υπάρχουν πολλά :google:

 

Για το άλλο που ρωτάς με τα ονόματα, δοκίμασε το Folder Organizer...

 

Ο πιο έυκολος τρόπος πάντως είναι να κάνεις root :P

- Alex
Link to comment
Share on other sites

...

 

Τυχεράκια κάτι μου είχες γράψει για κάποιο protector που είχες πρόβλημα? Για θύμισέ μου, ήταν ματ και είχες πρόβλημα με τα χρώματα ή με την touch αίσθηση?

 

Γιατί ήρθαν τα 2 διαφορετικά protectors στο extreme mobiles και το ένα είναι ματ (Anti finger print)

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S-GT-i9000-Screen-Protector-Eidiko-prostateytiko-film-othonis-Antifingerprint-X-2PCS.248353.html

 

και το άλλο γυαλιστερό (super clear) από όσο έμαθα.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S-GT-i9000-Screen-Protector-diafana-x2tem.257587.html

 

Έχουν καμία σχέση με αυτό που είχες? Δεν γράφει μάρκα βέβαια...

 

Επίσης για όσους έψαχναν 1A φορτιστή αυτοκινήτου έχει αυτόν :

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-i8000-Omnia-2-Galaxy-S-GT-i9000-Fortistis-aytokinitou-car-charger-micro-usb.135831.html

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρωτάει για εφαρμογή αντίστοιχη του iblacklist, δεν χρειάζεται. Το κινητό έχει μόνο του τη δυνατότητα μέσα από τα call settings. Εισάγεις τα νούμερα που θες είτε από τις επαφές είτε από τις προηγούμενες κλήσεις. Επίσης έχει τη δυνατότητα να μπλοκάρει άγνωστο αριθμό... Το έχω δοκιμάσει και παίζει τέλεια...
Link to comment
Share on other sites

Τυχεράκια κάτι μου είχες γράψει για κάποιο protector που είχες πρόβλημα? Για θύμισέ μου, ήταν ματ και είχες πρόβλημα με τα χρώματα ή με την touch αίσθηση?

 

Γιατί ήρθαν τα 2 διαφορετικά protectors στο extreme mobiles και το ένα είναι ματ (Anti finger print)

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S-GT-i9000-Screen-Protector-Eidiko-prostateytiko-film-othonis-Antifingerprint-X-2PCS.248353.html

 

και το άλλο γυαλιστερό (super clear) από όσο έμαθα.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S-GT-i9000-Screen-Protector-diafana-x2tem.257587.html

 

Έχουν καμία σχέση με αυτό που είχες? Δεν γράφει μάρκα βέβαια...

 

Επίσης για όσους έψαχναν 1A φορτιστή αυτοκινήτου έχει αυτόν :

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-i8000-Omnia-2-Galaxy-S-GT-i9000-Fortistis-aytokinitou-car-charger-micro-usb.135831.html

 

Το διάφανο φαίνεται πολύ καλύτερο από το άλλο, και είναι αυτό στο οποίο κατέληξα τελικά, αν και πήρα από άλλη φτηνή εταιρεία, το δικό μου είναι κινέζικη σιλικόνη που είναι χειρότερη από τη γιαπωνέζικη που έχει αυτό στο λινκ σου. Νομίζω απ'αυτό θα μείνεις ευχαριστημένος.

Το ματ που είχα πάρει ναι, ηταν τραγικό. Αν και σε κανένα από τα 2 δεν είχα πρόβλημα με την προσαρμογή (είμαι εκπαιδευμένος, χεχε), το ματ που είναι και καλά antifingerprint και antiglare ήταν τραγικό... και στην αφή και για τα χρώματα. Το άντεξα 2 μέρες. Τί να σου πω τώρα, μπορεί αυτό εκεί να είναι καλύτερης ποιότητας, αλλα αμφιβάλλω. Διάφανο all the way, λέω εγώ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω πρώτα της PDAir που θα έρθει σε λίγες μέρες και αν έχουμε πάλι τα ίδια θα δοκιμάσω το γυαλιστερό των 7.5 ευρώ...τουλάχιστον έχει 2 κομμάτια μέσα...είδα και ένα ματ στο youtube και η γωνία θέασης φαινόταν μειωμένη κατά πολύ...έκανε και το ουράνιο τόξο καμιά φορά με τα χρώματα...άσε το χρατς χρούτς που ακουγόταν ενώ χρησιμοποιούσε το δάκτυλο...

 

Τι καλά να είχε γυαλιστερό που να μην άφηνε και δακτυλιές...πολλά ζητάω όμως...:p

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,να ρωτησω θελω να κατεβασω Τask Killer και ειδα οτι στα samsung apps εχει εναν που λεγεται Task Manager , Aλλα εδω στα ποστ οι περισσοτεροι λετε Για Αdvanced Task killer ή Αutokiller.Tι μου προτεινετε να κατεβασω ποιος ειναι πιο αξιοπιστος για την σωστη λειτουργια του κινητου??? Να θυμισω οτι δεν ειναι ρουταρισμενο !

 

Υ.γ. Ευχαριστω πολυ τους φιλους που μου απαντησαν σε προηγουμενα ποστ :happy:

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,να ρωτησω θελω να κατεβασω Τask Killer και ειδα οτι στα samsung apps εχει εναν που λεγεται Task Manager , Aλλα εδω στα ποστ οι περισσοτεροι λετε Για Αdvanced Task killer ή Αutokiller.Tι μου προτεινετε να κατεβασω ποιος ειναι πιο αξιοπιστος για την σωστη λειτουργια του κινητου??? Να θυμισω οτι δεν ειναι ρουταρισμενο !

 

Υ.γ. Ευχαριστω πολυ τους φιλους που μου απαντησαν σε προηγουμενα ποστ :happy:

 

Ο task manager στα Samsung apps δεν κάνει τίποτα. Δοκίμασε τον advanced task killer, είναι αξιόπιστος, αν και υπάρχουν κι άλλοι "καλοί" στο market...

Για "σωστή" λειτουργία πάντως, root και autokiller ή κάτι αντίστοιχο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...