Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγγνωμη που παρεμβαινω.δηλαδη αν επαναφερω το παλιο firmware η εγγυηση θα ισχυει?η θα το καταλαβουν?
Δεν θα καταλαβουν τιποτα επειδη θα ειναι σαν να μην πειραξες τιποτα.;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΠΩς μπορουμε να το κανουμε παλι brand?

προσπαθησα μια φορα να κανω το αναποδο αλλα τιποτα.....

Link to comment
Share on other sites

ΠΩς μπορουμε να το κανουμε παλι brand?

προσπαθησα μια φορα να κανω το αναποδο αλλα τιποτα.....

 

καλη ερωτηση!ξερει κανενας την διαδικασια?υποθετω πως θα πρεπει να κανουμε unistall το update service να το βαλουμε απο την αρχη και να κανουμε update...σωστα?το μενου μου ηταν vodafone.θα επανελθει?

Link to comment
Share on other sites

καλη ερωτηση!ξερει κανενας την διαδικασια?υποθετω πως θα πρεπει να κανουμε unistall το update service να το βαλουμε απο την αρχη και να κανουμε update...σωστα?το μενου μου ηταν vodafone.θα επανελθει?

κατι τετοιο εκανα αλλα δεν επιασε

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα καταλαβουν τιποτα επειδη θα ειναι σαν να μην πειραξες τιποτα.;)

 

ξερεις την διαδικασια που πρεπει να ακολουθησουμε?

 

κατι τετοιο εκανα αλλα δεν επιασε

 

για να δουμε!καποιος θα ξερει να μας βοηθησει!δε μπορει...:)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ΠΩς μπορουμε να το κανουμε παλι brand?

προσπαθησα μια φορα να κανω το αναποδο αλλα τιποτα.....

Δεν εχω ψαξει πως γινεται. Γιατι θελετε να γινεται παλι branded?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ψαξει πως γινεται. Γιατι θελετε να γινεται παλι branded?

εαν χρειαστει να παμε στο σερβισ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ψαξει πως γινεται. Γιατι θελετε να γινεται παλι branded?

 

για να μην εχουμε προβλημα με την εγγυηση σε περιπτωση που χρειαστει...

Link to comment
Share on other sites

Αν πριν το κάνετε unbrand, είχατε κρατήσει τα αντίστοιχα 2 αρχεία του firmware της Vodafone, τότε κάνετε την ίδια διαδικασία, αλλά αντί να χρησιμοποιήσετε τα αρχεία του Uk Firmware, χρησιμοποιείτε αυτά της Vodafone.

Αν όχι, τότε με 10€ μέσω davinci και επιλέγετε E10i 1.1.A.0.13 0001 VODAFONE GR/BLACK VFE-1-8

Link to comment
Share on other sites

για τον ηχο που λες στην εκκινηση δεν εχω παρατηρησει (δεν θημαμε αν το εκανε και πριν).βασικα αρχιζω να υποθετο οτι εκανε επαννεκινηση για να ξεμπλοκαρει απο το κολλημα που ειχε φαει. μια χαρα ως τωρα.κατι αλλο γιατι αλλες κλησεις της εμφανιζει κανονικα οταν με καλουνε και αλλες οχι (δλδ σε μερικες εμφανιζει ονομα σε αλλες οχι) χρειαζεται να κανω τπτ.να σημειωσω ολες εχοθνε +30
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα στο davinci τι firmware Υπαρχει για Ελλαδα. Λοιπον τα πιο updated τα εχει η Wind με ελευταιο το 1.1.A.0.8. Η Vodafone ειναι λιγο πιο πισω. Η δε Cosmote ειναι ακομα στο 1.0.A.1.36...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

εχω το x 10 mini pro απο τον αυγουστο και αντιμετωπιζω τα εξης 2 προβληματα.

 

1. δεν μπορω να βρω πως το κινητο ρυθμιζεται να κανει αυτοματη απορριψη κλησεων σε αριθμους που δεν θελω να απαντησω ή ειναι απορρητο.

 

2. υπαρχει τροπος να κλειδωνει η οθονη του τηλεφωνου ωστε να μην μπαινει μεσα στο μενου με το παραμικρο αγγιγμα ?

(παρα μονο αν πατησω καποιο κωδικο ή πληκτρο ή κατι αλλο ?)

 

πχ το βαζω στη θηκη και οταν το βγαζω παλι εχει μπει σε υπομενου του υπομενου.... κτλ, ακομα και οταν απλα το κραταω στο χέρι μπαινει μεσα σε μενου

 

θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν με βοηθούσε καποιος

ευχαριστω εκ των προτερων

 

mobilator

 

PS: Επισις αν μπορειτε να μου επισημανετε τα οποια προβληματα ξερετε οτι εχει παρουσιασει το συγκεκριμενο μοντελο (x10 mini pro) και τους τροπους αντιμετωπισης τους θα ηταν μεγαλη βοηθεια για μενα,

διοτι λογω των 2 προβληματων που αναφερω δεν εχω ψαξει και πολυ το τηλεφωνο.

Edited by mobilator
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Χρειάζομαι επειγόντως την βοήθεια σας.

Παρήγγειλα το mini από επιδότηση και μου φέρανε το pro.

Δεν το έχω βγάλει από το κουτί γιατί σκέφτομαι αν το κρατήσω ή να ζητήσω να μου φέρουν το mini. Υπάρχουν κάποιες σημαντικές διαφορές ή μειονεκτήματα μεταξύ των δυο εκτός του πληκτρολογίου ( δεν στέλνω πολλά sms) και του αυξημένου βάρους του pro ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Χρειάζομαι επειγόντως την βοήθεια σας.

Παρήγγειλα το mini από επιδότηση και μου φέρανε το pro.

Δεν το έχω βγάλει από το κουτί γιατί σκέφτομαι αν το κρατήσω ή να ζητήσω να μου φέρουν το mini. Υπάρχουν κάποιες σημαντικές διαφορές ή μειονεκτήματα μεταξύ των δυο εκτός του πληκτρολογίου ( δεν στέλνω πολλά sms) και του αυξημένου βάρους του pro ??

 

Καλημέρα! Βασικά ειναι καθαρά δική σου η απόφαση για το ποιό θες να κρατήσεις. Εγώ προσωπικά έχω το pro και σκεφτόμουν να πάρω το mini αλλα άπο προσωπική καθαρά χρήση με βολεύει περισσότερο το Pro. Ούτε εγώ στέλνω μηνύματα αλλά σκέψου και το άλλο. Θα σερφάρεις απο το κινητό; Πιστεύω πως το pro βολεύει στο θέμα αυτο. Και γρήγορη πληκτρολόγιση αλλά και φούλ οθόνη για προβολή στοιχείων και οχι για προβολή πληκτρολογίου. Επίσης το pro αλλάζει αν χρειαστεί και μπαταρία. Τώρα το Mini επειδή το έχει ένας φίλος μου πιστεύω πως είναι πολύ ποιο κομψό, ελαφρύ και κάπως μικρότερο!!! Αυτά απο μένα!

Link to comment
Share on other sites

εγω που το πειρα απο πλαισιο τι βαζω??????????

1.1.A.0.8 ειχε αλλα φαντζωμαι αυτο θα εχει και καποιεσ %$^ τησ wind!!!!!!!!!!!!!!!

Μιας και το εχεις παρει απο το Πλαισιο και εχεις την τελευταια διαθεσιμη greek firmware, θα μπορουσες να κανεις αναβαθμιση μεσω του SEUS και να ανεβασεις στο rapidshare τα δυο μεγαλυτερα αρχεια απο το παρακατω path?

 

C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs

 

Κανοντας update, αν εχεις πριν παρει backup με την εφαρμογη μεσα απο την συσκευη, δεν χανεις τιποτα. Κανεις μετα rεstore και εχεις τα παντα.

 

Με αυτον τον τροπο θα εξυπηρετησεις ολους εμας που ψαχνουμε την latest Greek firmware version του μινι.

Αν δεν σου ειναι προβλημα κανε ενα κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Και γω από το Πλαίσιο το έχω πάρει, mini pro, αλλά έχει μείνει στην 1.1.Α.0.8

 

Ειναι η τελευται διαθεσιμη για οποιοδηποτε Greek Carrier. Οποτε μια χαρα εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος χρησιμοποιει το Market enabler μπορει να κατεβασει απο εδω http://amip.tools-for.net/wiki/android/marketaccess το marketaccess (ειναι η αναβαθμιση του). Στην συνεχεια καντε εκκαθαριση της cashe απο τις εφαρμογες και εγκαταστηστε το market access. Επιλεξτε μια χωρα για να κανει την προσωμειωση και ειστε ετοιμοι. Θα εμφανιστει και το tab PAID APPS και θα σταματησουν και οι πολλαπλες αναφορες της ιδιας εφαρμογης.

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα στο davinci τι firmware Υπαρχει για Ελλαδα. Λοιπον τα πιο updated τα εχει η Wind με ελευταιο το 1.1.A.0.8. Η Vodafone ειναι λιγο πιο πισω. Η δε Cosmote ειναι ακομα στο 1.0.A.1.36...

 

 

Το πιό πρόσφατο είναι της Vodafone το 1.1.Α.0.13, στο οποίο πήγα εδώ και 15 μέρες περίπου με OTA (όχι SEUS) - μετά έκανα root βέβαια και ξήλωσα οτιδήποτε κόκκινο!!

Σύμφωνα με το μήνυμα του AnDas (δύο μηνύματα πριν το δικό σου) η συγκεκριμένη έκδοση κυκλοφορεί και στο Da Vinci...

Link to comment
Share on other sites

Το πιό πρόσφατο είναι της Vodafone το 1.1.Α.0.13, στο οποίο πήγα εδώ και 15 μέρες περίπου με OTA (όχι SEUS) - μετά έκανα root βέβαια και ξήλωσα οτιδήποτε κόκκινο!!

Σύμφωνα με το μήνυμα του AnDas (δύο μηνύματα πριν το δικό σου) η συγκεκριμένη έκδοση κυκλοφορεί και στο Da Vinci...

 

Εχεις δικιο δεν το ειχα προσεξει.

Link to comment
Share on other sites

δε μου λετε λεβεντες μπαινω στο marketaccess πατω στην επιλογη providers διαλεγω μια χωρα και μετα τι κανω? που ψαχνω να βρω τα προγραμματα και τις εφαρμογες για να κατεβασω?

 

edit δε νομιζω να εχει extra χρεωση?????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλά favorites που πήγα να βάλω απο μια εφαρμογή του google τώρα δεν μπορώ να μπω στα favorites στον internet explorer του android. βγάζει:

 

"Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής internet (διαδικασία com.android.browser) Προσπαθήστε ξανα."

 

έκανα απεγκατασταση της εφαρμογής του google αλλα τίποτα.

Καμια ιδέα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

δε μου λετε λεβεντες μπαινω στο marketaccess πατω στην επιλογη providers διαλεγω μια χωρα και μετα τι κανω? που ψαχνω να βρω τα προγραμματα και τις εφαρμογες για να κατεβασω?

 

edit δε νομιζω να εχει extra χρεωση?????????????????????????

Στο market φυσικα. Δεν εχει εξτρα χρεωση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...