Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ καλη συσκευη το χ10 μινι αλλα αndroid 1.6? τι μουφα λειτουργικο, ρε ελεος se βαλε τουλαχιστον 2.1 τι να πω το πηρε η αδερφη μου κ απογοητευτηκε κ εγω που της ελεγα μην ανυσηχεις εχει adroid θα σ αρεσει, ασε το κουλο της se που δεν βγαζεις ακρη με το bluetooth ακομα κ με bluetooth data transfer απο market.....ρε τιποτα της προκοπης?

 

Μέσα στο μήνα βγαίνει η 2.1.

Οπότε σε ενα μήνα απο τώρα δε θα σε βρίζει που την έπεισες να το πάρει.:p:p:p

Η συσκευή κατα τη γνώμη μου σπέρνει ακόμα και με 1.6 και εδω μέσα τα παιδιά εχουν κάνει σχεδόν τα πάντα.

Και αποστολή bluetooth με bluex και gps navigation και τα πάντα όλα...

Τη βοήθησες να το σετάρει στα μέτρα της η απλά έμεινες αμέτοχος παρατηρητής.

Στάσου στο ύψος των περιστάσεων και στρώσου στη δουλειά.

Τι σόι προστάτης αδερφός είσαι?:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέσα στο μήνα βγαίνει η 2.1.

Οπότε σε ενα μήνα απο τώρα δε θα σε βρίζει που την έπεισες να το πάρει.:p:p:p

Η συσκευή κατα τη γνώμη μου σπέρνει ακόμα και με 1.6 και εδω μέσα τα παιδιά εχουν κάνει σχεδόν τα πάντα.

 

Να σε ρωτήσω. Εννοείται πως οτι έχουμε σεταρισμένο πάνω στο τηλέφωνο, μετά την αναβάθμιση πάλι απο την αρχή ε?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω. Εννοείται πως οτι έχουμε σεταρισμένο πάνω στο τηλέφωνο, μετά την αναβάθμιση πάλι απο την αρχή ε?

 

Που να ξέρω 1η φορά αναβαθμίζει η sony το συγκερκιμένο.

Θέλω να πιστέυω πως θα γίνει OTA η αναβάθμιση και ότι όλα θα μείνουν (apps-contacts-settings) χωρίς να χρειάζεται restore.

Εκτός του root φυσικά και των εφαρμογών που εξαρτώνται απο το root.

Αλλιώς γιατί κάνουν τόσο καιρό.:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το κινητό παιδιά!!! Έχω κλείσει 24ωρο μαζί του!!! Μια γρήγορη ερωτησούλα! Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή music player που να μπορώ να κάνω λίστες με τραγούδια που θέλω να παίζουν?? :happy:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω φτιαξει email στην sony ericsson.Παταω μετα εμαιλ βαζω το δικο μου ολα και συνδεεται μετα εκανα την διαδικασια που μου ειπες καταργηση εγκαταστασης λογαριασμου αλλα παταω στην συνεχεια google talk η μπαινω να κατεβασω το οπερα και μου εχει παλι επιλογη το παλιο email του αδερφου μου.Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.Καποια αλλη λυση?

δεν ξερω φιλε εγω εβαλα το μαιλ και το κωδικο και ολα δουλεψαν μια χαρα!υποθετω οτι θα πρεπει να φτιαξεις μαιλ στην google μιας και το κινητο ειναι δικο της!μου φαινεται πολυ περιεργο!ισως να μπορει να σε βοηθησει καποιος αλλος...

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο μήνα βγαίνει η 2.1.

Οπότε σε ενα μήνα απο τώρα δε θα σε βρίζει που την έπεισες να το πάρει.:p:p:p

Η συσκευή κατα τη γνώμη μου σπέρνει ακόμα και με 1.6 και εδω μέσα τα παιδιά εχουν κάνει σχεδόν τα πάντα.

Και αποστολή bluetooth με bluex και gps navigation και τα πάντα όλα...

Τη βοήθησες να το σετάρει στα μέτρα της η απλά έμεινες αμέτοχος παρατηρητής.

Στάσου στο ύψος των περιστάσεων και στρώσου στη δουλειά.

Τι σόι προστάτης αδερφός είσαι?:lol::lol::lol:

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ Χ10 ΜΙΝΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η 2.2 ΚΑΙ ΟΧΙ Η 2.1 ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ!!!!!!!!!!!!!! ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ......

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ Χ10 ΜΙΝΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η 2.2 ΚΑΙ ΟΧΙ Η 2.1 ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ!!!!!!!!!!!!!! ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ......

 

Μην είσαι τόσο σίγουρος και μην πιστεύεις φήμες τόσο εύκολα. Εδώ είναι τόσο άχρηστοι που δεν προλάβαν το deadline για την 2.1...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι τόσο σίγουρος και μην πιστεύεις φήμες τόσο εύκολα. Εδώ είναι τόσο άχρηστοι που δεν προλάβαν το deadline για την 2.1...

δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα εαν δεν το δω με τα ματια μου, τωρα αυτο που ειπα ειναι απο ανθρωπο μεσα σε εταιρεια κινητης. τωρα ουτοση αλλος ειμαστε αναμονη δεν μπορουμε να κανουμε κατι, οτι ακουμε και βλεπουμε...

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εκανα την διαδικασια του θεματος 2633 της σελιδας 176.αποτελεσμα στο κινητο να μη δουλεβουν τα 3 πληκτρα κατο απο την οθονη και πατοντας στην οθονη δεν μετακινουντε τα εικονιδια.μονιμα κλειδομενο. Χ10 ΜΙΝΙ PRO απο vodafone. μετα απο αυτο τι;παω για update και τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εκανα την διαδικασια του θεματος 2633 της σελιδας 176.αποτελεσμα στο κινητο να μη δουλεβουν τα 3 πληκτρα κατο απο την οθονη και πατοντας στην οθονη δεν μετακινουντε τα εικονιδια.μονιμα κλειδομενο. Χ10 ΜΙΝΙ PRO απο vodafone. μετα απο αυτο τι;παω για update και τιποτα.

 

Κάνε απεγκατάσταση το SEUS, και εγκατέστησε το ξανά.

 

Κατόπιν κλείσε το κινητό (άν δεν κάνει reset με τον κλασικό τρόπο βγάλε μπαταρία)

ακολούθησε αυτά που σου ζητάει το SEUS και μετά μάλλον θα σου κάνει update (restore στην περίπτωσή σου)

 

*EDIT* Και εγώ με τον ίδιο ακριβώς οδηγό πέρασα το UK Generic και εδώ και 1+ εβδομάδα που το έκανα το κινητό δουλέυει ρολόι.

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το κινητό παιδιά!!! Έχω κλείσει 24ωρο μαζί του!!! Μια γρήγορη ερωτησούλα! Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή music player που να μπορώ να κάνω λίστες με τραγούδια που θέλω να παίζουν?? :)

 

Μη με αφήνετε στο σκοτάδιιιι!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα τα εχω δοκιμαση απο το μεσημερη.δεν κανει επαναφορα με το seus.πρωτα ειχε 2 επιλογες (η δευτερη ηταν για γενικη εκαθαριση)τωρα μονο μια......ΕΞΟΔΟΣ.το δικο μου δουλεψε μια χαρα,της αδερφης μου παρουσιασε προβλημα.θα της δωσω το δικο μου και θα παω να παρω πισω το omnia hd που πουλησα.οκ.αυριο παλι τα τεστ.
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα σε προηγούμενες συζητήσεις αλλά δεν βρήκα κάτι...στο xperia mini ξέρει κανείς αν αλλάζει το μπλε χρώμα που έχει γενικά στο μενού των ρυθμίσεων και όταν γράφεις κάποιο μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αγορασει 4 εφαρμογες,κατι κανεις λαθος. Πια χωρα εχεις βαλει οτι εισαι?

 

προσπαθώ να βάλω την χώρα στης οποίας το δίκτυο υποτίθεται ότι έχω συνδεθεί. Περισσότερο με αυστραλία δοκίμασα. Μου κάνει εντύπωση που τα κατάφερες.Θα δοκιμάσω ξανά. εσύ τί βάζεις όταν σε ρωτάει από που είναι η πιστωτική κάρτα.Δεν στο βγάζει λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε το mortplayer

Ευχαριστώ για την απάντηση.:)Το κατέβασα αν και με μια γρήγορη ματιά μου φαίνεται ότι δεν μπορώ να επιλέγω συγγεκριμένα τραγούδια από φάκελο, αλλα μόνο φακέλους.

Τώρα μια άλλη ερώτηση, υπάρχει τρόπος να αποθηκεύω φωτογραφίες φίλων μου στο facebook??:D

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα εαν δεν το δω με τα ματια μου, τωρα αυτο που ειπα ειναι απο ανθρωπο μεσα σε εταιρεια κινητης. τωρα ουτοση αλλος ειμαστε αναμονη δεν μπορουμε να κανουμε κατι, οτι ακουμε και βλεπουμε...

 

Αυτοί οι "εκ των έσω" στις εταιρείες κινητής , μερικές φορές , λένε ότι τους κατέβει (τίποτα προσωπικό με τον ανώνυμο κύριο - πολύ περισσότερο αν πρόκειται για φίλο ή συγγενή σου) αλλά τα ίδια δεν είχαν γίνει και με τον έτερο ανώνυμο που βγήκε μια ωραία πρωία και είπε ότι το x10 (το μεγάλο) υποστηρίζει multitouch και είναι απλά κλειδωμένο? Και βουήξαν τα blog ... και στρώθηκαν οι developers στην δουλειά για να βρούνε "κρυμμένα μυστικά" ... και ... και ... και... και όλο μέλι-μέλι κι από τηγανίτα τίποτα! :p

 

Αν δεν δω επίσημη ανακοίνωση απλά περιμένω μια καθυστερημένη 2.1 (με το καθυστερημένη εντός και εκτός εισαγωγικών για να πιάνει και την εταιρεία - SE -). :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι "εκ των έσω" στις εταιρείες κινητής , μερικές φορές , λένε ότι τους κατέβει (τίποτα προσωπικό με τον ανώνυμο κύριο - πολύ περισσότερο αν πρόκειται για φίλο ή συγγενή σου) αλλά τα ίδια δεν είχαν γίνει και με τον έτερο ανώνυμο που βγήκε μια ωραία πρωία και είπε ότι το x10 (το μεγάλο) υποστηρίζει multitouch και είναι απλά κλειδωμένο? Και βουήξαν τα blog ... και στρώθηκαν οι developers στην δουλειά για να βρούνε "κρυμμένα μυστικά" ... και ... και ... και... και όλο μέλι-μέλι κι από τηγανίτα τίποτα! :p

 

Αν δεν δω επίσημη ανακοίνωση απλά περιμένω μια καθυστερημένη 2.1 (με το καθυστερημένη εντός και εκτός εισαγωγικών για να πιάνει και την εταιρεία - SE -). :mad:

 

ΧΑχααχαχαχα! Και να μας έρθει κανά ουρανοκατέβατο νέο delay να δεις!.

 

Εώς τότε θα ξεγελάω τον εαυτό μου φορτώνοντας virtual device με 2.1 και με εγκατεστημένο launcher pro σε μπλέ φόντο στο android sdk! :P

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μη με αφήνετε στο σκοτάδιιιι!!!

 

εγώ έχω βρεί ως καλύτερο τρόπο το να συνδέεις τη καρτα στον υπολογιστή κάνεις τις λίστες από το πρόγραμμα του υπολογιστή(media player, itunes) και να τις αποθηκεύεις στη κάρτα

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

δε μου λετε λεβεντες εμεις που ειμαστε rooted πως θα καταλαβουμε (εκτος απο τον λογαριασμο του μηνος) αν κατεβασαμε κατα λαθος καποια εφαρμογη η οποια μπορει να ειναι ιος και να μας χρεωνει αφανταστα? το λεω αυτο γιατι ηθελα να κατεβασω μια εφαρμογη και αφου κατεβηκε για να ανοιξει ηθελε και κατι αλλο να κατεβασω για γρηγορο speed ελεγε κλπ κλπ, το κατεβασα αλλα που πηγε ουτε που ξερω, ξερετε καποιο τροπο για προστασια?

κατεβασε το droidstats για να βλεπεις τι εχεις κατεβασει. Ορισε και τα ΜΒ στα οποια θα σε ειδοποιει. Ετσι και δεν προκειται να υπερχρεωθεις, αλλα μπορεις να κανεις και ενα τεστακι αν καποιο προγραμμα κατεβαζει εν αγνοια σου.

 

Μη με αφήνετε στο σκοτάδιιιι!!!

 

Μηπως αυτο δουλευει και σε Mini? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281044

 

O δευτερος τροπος φαινεται ευκολος...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω βρεί ως καλύτερο τρόπο το να συνδέεις τη καρτα στον υπολογιστή κάνεις τις λίστες από το πρόγραμμα του υπολογιστή(media player, itunes) και να τις αποθηκεύεις στη κάρτα

 

Χμμ θα το κοιτάξω

Προς το παρόν βρήκα το MD Music, με το οποίο μπορώ να επιλέξω ποια τραγούδια θέλω από ένα φάκελο και τα βάζω σε λίστα.

 

Μηπως αυτο δουλευει και σε Mini? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281044

 

O δευτερος τροπος φαινεται ευκολος...

Όντως! Αυτό θα κάνω αν δεν βρω καλύτερη εφαρμγή από market!!!

 

Καμια ιδέα γι αυτό?

Τώρα μια άλλη ερώτηση, υπάρχει τρόπος να αποθηκεύω φωτογραφίες φίλων μου στο facebook??
Edited by seminoula
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μια άλλη ερώτηση, υπάρχει τρόπος να αποθηκεύω φωτογραφίες φίλων μου στο facebook??

εννοεις να βαλεις σαν φωτο επαφων τις φωτο των φιλων σου απο το facebook?

 

Eγω το εκανα χειροκινητα...περασα απο ολους τους φιλους μου, αποθηκευσα την καλυτερη τους φωτο, τις περασα στην καρτα, και πηγαινα μια μια και την εκανα φωτο επαφης...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....μπορει καποιος να μου πει που μπορω να δω τον ογκο δεδομενων και τον χρονο κλησεων που κανω απο το mini???

 

ευχαριστω!

Εκείνοι που γνωρίζουν, δεν μιλάνε πολύ.

Εκείνοι που μιλάνε πολύ, δεν γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....μπορει καποιος να μου πει που μπορω να δω τον ογκο δεδομενων και τον χρονο κλησεων που κανω απο το mini???

 

ευχαριστω!

 

κατεβασε το droidstats απο το market

 

Εντελως πληροφοριακα, για τους νεους χρηστες, οριστε τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει στο κινητο μου (Pro). Ειμαι απλως χρηστης smart phone, χωρις τρελες απαιτησεις:

 

Astro File manager (Για διαχειριση των αρχειων μου)

Handcent SMS

Opera Mini (γιατι ο μαμα browser ειναι γτπ...)

Alarm Klock (Eνα ξυπνητηρι πολυ καλυτερο απο το μανισιο)

Real Calculator (Επιστημονικο)

XPERIA Flashlight (Φακος)

Display Battery (Κατασταση μπαταριας. ΟΧΙ RealTime παρακολουθηση)

DroidStats (Για να ξερω τι με γινεται απο κλησεις, SMS και δεδομενα. Μαζι με το Widget του)

Advanced Task Killer (δεν το χρησιμοποιω πλεον. το εχω αααν θελησω να σκοτωσω κατι)

Titanium Backup (Για απεγκατασταση οποιουδηποτε προγραμματος)

BlueTooth File Transfer

BlueX (δεν το χρησιμοποιω. Απο το ΒlueTooth File Transfer στελνω και λαμβανω κανονικοτατα αρχεια. Απορω γιατι ολοι θελουν το Bluex!)

Goggles (Γκατζετακι!)

Documents to Go (Για να διαβαζω αρχεια World και Excel)

Tapatalk (Για ευκολη περιηγηση στα forum)

Compass (Πυξιδα)

Market Access (Για εμφανιση των επι πληρωμη εφαρμογων)

GPS Test

RingDroid (Για να φτιαχνω ευκολα δικα μου ringtone)

Vignette (Μακραν καλυτερο προγραμμα για την καμερα απο το μανισιο)

AndroidVNC (Για remote desktop. Δεν το καταφερα να δουλεψει...κανεις?)

 

Φυσικα η συσκευη ειναι root.

Θελω οποσδηποτε να βαλω το Νdrive αλλα δεν το εχω(οποιος ακουει...ας κανει οτι καταλαβαινει:))

 

Οποιαδηποτε παρατηρηση ή προταση δεκτη!!!

 

ΕDIT:

Aς κανω και 3 ερωτησεις:

 

Παρολο που εχω διαβασει σχεδον τα παντα, δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η αναφορα παραδοσης στο Handcent. To στελνω. Πως ξερω αν το πηρε και τι ωρα? Το delivery reports και το undelivered message ειναι παντα αδεια!

 

Πως παιρνω τα mail μου απο αλλο server (πχ τα mail μου της otenet) ?. βαζω mail και password, βαζω και τα POP3 και SMTP αλλα δεν τα βρισκει...λογικο γιατι πουθενα δεν με ζηταει username (που δεν ειναι το ιδιο με το πρωτο μερος του mail μου)

 

Διαβασα οτι για να εγκαθιστω τις εφαρμογες μου στην καρτα θελω το a2sd. Τι ειναι, που το βρισκω, πως δουλευει?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το droidstats για να βλεπεις τι εχεις κατεβασει. Ορισε και τα ΜΒ στα οποια θα σε ειδοποιει. Ετσι και δεν προκειται να υπερχρεωθεις, αλλα μπορεις να κανεις και ενα τεστακι αν καποιο προγραμμα κατεβαζει εν αγνοια σου.

 

ευχαριστω φιλε δηλ αν χρεωθουμε θα ειναι σαν κατεβασμα mb και οχι σαν κλησεις τηλ??? εχω κατεβασει ειδη την εφαρμογη που μετρα τα mb εδω και πολυ καιρο τωρα θα κατεβασω και το droidstats που με προτεινεις σ ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...