Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρειαζομαι τη βοηθεια σας εχω το xperia x10 mini εδω και κατι μηνεσ και ενω ολα πηγεναν καλα τωρα δεν μπορει να λαβει μνμ αν μπορειτε help
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε asikis μακαρι να μπορουσα αλλα εχω βαλει το αγγλικο και καλα πιο ανανεωμενο αλλα διαφορα δεν ειδα καμια. και μεσω seus που εκανα update δεν μου εβγαζε καποια καινουργια εκδοση και ειπα περναω το αγγλικο που ειναι ειδη 1.2 κατι και λογικα πιστευω θα βγει ποιο γρηγορα η αγγλικη 2.1 εκδιση android.οποτε οποιος εχει την ελληνικη αν μπορει ας την ανεβασει καπου να την εχουμε για περιπτωση αναγκης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει καμιά 10ριά μέρες που οι επαφές του κινητού μου δεν συγχρονίζονται με αυτές του Google mail...μου βγάζει μήνυμα: "Το Sync αντιμετωπίζει προβλήματα αυτή τη στιγμή. Θα είναι διαθέσιμο ξανά σε λίγο". Έλα μου όμως που δεν είναι!!! Πρέπει να κάνω κάτι; αντιμετωπίζει άλλος αυτό το πρόβλημα;

Είμαι κάτοχος του xperia mini (όχι του pro).

Link to comment
Share on other sites

Στο market φυσικα. Δεν εχει εξτρα χρεωση.

 

μπηκα στο μαρκετ και εχει κατι εφαρμογες που διπλα λεει ποσο στοιχιζει για αγορα, μπορω να τα κατεβασω δωρεαν? δεν εχουμε προβλημα ετσι? τhanks φιλε μου :D

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο μαρκετ και εχει κατι εφαρμογες που διπλα λεει ποσο στοιχιζει για αγορα, μπορω να τα κατεβασω δωρεαν? δεν εχουμε προβλημα ετσι? τhanks φιλε μου :D
Tις εφαρμογες επι πληρωμη φυσικα και δεν μπορεις να τις αγορασεις δωρεαν!:!: Απλα με αυτη την εφαρμοφη μπορεις να εχεις προσβαση στις επι πληρωμη εφαρμογες!
Link to comment
Share on other sites

Tις εφαρμογες επι πληρωμη φυσικα και δεν μπορεις να τις αγορασεις δωρεαν!:!: Απλα με αυτη την εφαρμοφη μπορεις να εχεις προσβαση στις επι πληρωμη εφαρμογες!

 

Οκκκκκκκ καλα που το ειπες, ξερεις τι διαπιστωσα οτι τωρα εχει πιο πολλες εφαρμογες απ οτι πρωτα (πριν το root και αφου ενεργοποιησα το marketacccess) και ειναι και δωρεαν, μηπως κανω λαθος? το λεω γιατι κατι εψαχνα πρωτα και δε το εβρισκα ενω τωρα το βρηκα δωρεαν, λετε να κανω λαθος?:)

Link to comment
Share on other sites

Οκκκκκκκ καλα που το ειπες, ξερεις τι διαπιστωσα οτι τωρα εχει πιο πολλες εφαρμογες απ οτι πρωτα (πριν το root και αφου ενεργοποιησα το marketacccess) και ειναι και δωρεαν, μηπως κανω λαθος? το λεω γιατι κατι εψαχνα πρωτα και δε το εβρισκα ενω τωρα το βρηκα δωρεαν, λετε να κανω λαθος?:)
Εγω πριν εννοουσα οτι το market access ειναι δωρεαν,οχι οι εφαρμογες.

Μονο αν αγορασεις με πιστωτικη καρτα εφαρμογες θα χρεωθεις,μην ανησυχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν εννοουσα οτι το market access ειναι δωρεαν,οχι οι εφαρμογες.

Μονο αν αγορασεις με πιστωτικη καρτα εφαρμογες θα χρεωθεις,μην ανησυχεις.

 

Οκ φιλε σ ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Απορία: Πως εισάγουμε φωνήεντα με τόνους στο pro, όταν χρησιμοποιούμε το qwerty πληκτρολόγιο;

Ευχαριστώ...

 

Κρατάς πατημένο το πλήκτρο <Sym> και μετά πατάς το φωνήεν.

Καλώς όρισες στην παρέα μας! :)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολο το community του forum.

καταρχην να σας συγχαρω για την πολυ καλη δουλεια που κανετε χρονια εδω μεσα τωρα.

 

λοιπον και παω στην απορια.

 

πηρα προσφατα το mini pro και θα θελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να το σπασω (κατι σαν jailbreak) ωστε να μπορω να κατεβαζω παιχνιδια και εφαρμογες δωρεαν οσο GPS.

και αν ειναι ευκολο και τα sites.

 

δοκιμασα να κανω search αλλα ειμαι λιγακι ασχετος και δεν ηξερα τι ακριβως να ψαξω.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

λογικά είναι η ίδια διαδικασία αλλά θα πρέπει πρώτα να το έχουμε κάνει update σε μικρότερη έκδοση απ αυτή που είναι τώρα το branded cosmote.. άρα δεν νομίζω να γίνεται γιατί δεν νομιζω να γίνεται downgrade.
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό που ζητάς σου χρειάζονται δύο πράγματα:

 

1. Να τσεκάρεις από τις <Ρυθμίσεις> <Εφαρμογές> το <Άγνωστες πηγές> για να μπορείς να εγκαθιστάς εφαρμογές κι εκτός market.

2. Να εγκαταστήσεις τον File Manager ASTRO (δωρεάν από το market), μέσω του οποίου μπορείς να εγκαθιστάς εφαρμογές στο τηλέφωνο αφού πρώτα τις έχεις αντιγράψει στην κάρτα σου.

 

Πάντως καλό θα είναι να κοιτάξεις καi τα θέματα με τα FAQs και το πώς θα κάνεις το τηλέφωνό σου rooted.

 

Καλώς όρισες στην παρέα μας! :)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όλους τους φίλους του forum:

 

Έχει κανείς δοκιμάσει να κάνει partitιon στην SD κάρτα του, ώστε να μπορεί να μεταφέρει και να λειτουργεί της εφαρμογές του από την κάρτα μνήμης, μέσω του προγράμματος a2sd; :!:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όλους τους φίλους του forum:

 

Έχει κανείς δοκιμάσει να κάνει partitιon στην SD κάρτα του, ώστε να μπορεί να μεταφέρει και να λειτουργεί της εφαρμογές του από την κάρτα μνήμης, μέσω του προγράμματος a2sd; :!:

 

νομιζω ότι το a2sd δουλεύει μόνο στην froyo. αν και έχω την εντύπωση ότι λέω ********! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να κανω μερικες ερωτησεις.Αρχικα μπορει να μου πει καποιος αναλυτικα την διαδικασια αλλαγης του email που εχει καταχωρηθει στo τηλεφωνο για το google?Για παραδειγμα προσπαθω να κατεβασω το opera και μου ζηταει η google να βαλω τον κωδικο του email που εχει ο αδερφος μου ο οποιος χρησιμοποιουσε παλια το τηλεφωνο.Πως αλλαζω το email γιατι η οθονη δεν πατιεται για να γινει καποια αλλαγη.Στην συνεχεια ποιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω για να μπορω να στελνω αρχεια μεσω blutooth και που μπορω να το βρω.ευχαριστω εκ των προτερων!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Σήμερα πήρα από το πλαίσιο το x10 mini pro! Είναι πολύ όμορφο!!!! Μέρες τώρα διάβάζω τα post εδώ στο forum και είχα ξεσηκωθεί!'Eχω cosmote και δεν μπορώ να μπω internet :( Πάω ρυθμισεις > βασικές ρυθμίσεις > λήψη ρυθμίσεων και μου εμφανιζει: Cosmote.. το πατάω περιμένω λίγο και μετα μου γράφει "Δεν ήταν δυνατή η λήψη ρυθμίσεων,επανάληψη?" :( Τι πρέπει να κάνω? :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Σήμερα πήρα από το πλαίσιο το x10 mini pro! Είναι πολύ όμορφο!!!! Μέρες τώρα διάβάζω τα post εδώ στο forum και είχα ξεσηκωθεί!'Eχω cosmote και δεν μπορώ να μπω internet :( Πάω ρυθμισεις > βασικές ρυθμίσεις > λήψη ρυθμίσεων και μου εμφανιζει: Cosmote.. το πατάω περιμένω λίγο και μετα μου γράφει "Δεν ήταν δυνατή η λήψη ρυθμίσεων,επανάληψη?" :( Τι πρέπει να κάνω? :(

 

Πάρτους ένα τηλεφωνάκι να σου στείλουν τις ρυθμίσεις ... Ή έστω να στις υπαγορεύσουν...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μηπως μπορεις να απαντησεις και στις δικες μου ερωτησεις 2 post ποιο πανω?ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Τις έκανα και χειροκίνητα από ένα site που είχε προτίνει κάποιος εδώ αυτο: http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html.. Έκανα νεο APN,έκανα τις ρυθμίσεις, και μετά πάτησα αποθήκευση και πάλι τίποτα.. :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να κανω μερικες ερωτησεις.Αρχικα μπορει να μου πει καποιος αναλυτικα την διαδικασια αλλαγης του email που εχει καταχωρηθει στo τηλεφωνο για το google?Για παραδειγμα προσπαθω να κατεβασω το opera και μου ζηταει η google να βαλω τον κωδικο του email που εχει ο αδερφος μου ο οποιος χρησιμοποιουσε παλια το τηλεφωνο.Πως αλλαζω το email γιατι η οθονη δεν πατιεται για να γινει καποια αλλαγη.Στην συνεχεια ποιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω για να μπορω να στελνω αρχεια μεσω blutooth και που μπορω να το βρω.ευχαριστω εκ των προτερων!:)

 

θα σου απαντησω εγω λοιπον!για να αλλαξεις το μαιλ σου πας ρυθμισεις>sony ericsson>email>καταργ. εγκατ.λογαρ. βαζεις το νεο και εισαι ετοιμος!για bluetooth θα βαλεις το bluetooth file transfer και θα το βρεις στο μαρκετ απο το κινητο σου αν εχεις wifi!:)

Link to comment
Share on other sites

θα σου απαντησω εγω λοιπον!για να αλλαξεις το μαιλ σου πας ρυθμισεις>sony ericsson>email>καταργ. εγκατ.λογαρ. βαζεις το νεο και εισαι ετοιμος!για bluetooth θα βαλεις το bluetooth file transfer και θα το βρεις στο μαρκετ απο το κινητο σου αν εχεις wifi!:)

σε ευχαριστω πολυ φιλε αλλα υπαρχει ενα προβλημα την επιλογη καταργ.εγκατ.λογ μου την εχει με ξεθωριασμενα γραμματα(Δεν πατιεται).

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε αλλα υπαρχει ενα προβλημα την επιλογη καταργ.εγκατ.λογ μου την εχει με ξεθωριασμενα γραμματα(Δεν πατιεται).

 

αρα δεν εχεις λογαριασμο!εχεισ φτιαξει εμαιλ φανταζομαι!μπες στο εικονιδιο που λεει εμαιλ και εκει θα σου ζητησει να βαλεις το μαιλ σου και τον κωδικο προσβασης!μετα 8α επιλεγεται αυτο που σου ειπα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...