Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι rooted. Να υποθεσω ότι θα παω στο Titanium backup και θα κανω uninstall το R2R client 1.0.0??? (αλήθεια, αλλιώς πως θα πηγαινα στο /system/app/readytorun.apk, από που???) και κάτι τελευταιο: αν κανω register τι γίνεται? μηπως πρέπει?

Σ ευχαριστώ πολύ!

 

*EDIT* Ναι μέσω Titanium Backup θα κάνεις το uninstall του R2R client και όλα οκ.

 

Αγνόησε σε παρακαλώ την λύση με το Astro File Manager γιατί δεν κάνει delete αρχεία συστήματος.

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σχετικά με την μπαταρία του mini... εδω και ενα μηνα με μικρη χρηση δεν κραταει πανω απο μια μερα. Καποια στιγμη μου εκλεισε εντελως, το φορτισα 5-6 ωρες και οταν γεμισε το εκλεισα και τι ξανανοιξα. Ειναι λοιπον 1,5 μερα και ειναι ακομα στο 70% !!!! Επιφυλάσσομαι για τη συνέχεια ...

 

κάποιος φίλος το είχε αναφέρει αυτό σε αρκετά παλαιότερο μήνυμα! Θα το δοκιμάσω και εγώ. Έλεγε ότι η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο αν μετά την φόρτιση το κλείσουμε και το ανοίξουμε ξανά!

Link to comment
Share on other sites

εχω το sony ericsson x10 mini και κοιτω να δω τι μου τρωει τη μπαταρια μου και βλεπω οτι ενα μεγαλο ποσοστο καταναλωνει η ετοιμοτητα κυψελης.τι ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Οτί η κυψέλη δηλαδή ο πομποδέκτης του κινητύ σου μένει συνεχώς ανοικτός μήπως δεκτείς κάποια κλήση ή κάποιο μύνημα...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΟΧΙ! Πας μέσω astro file manager στο directory (/system/app/ReadyToRun.apk) πατάς παρατεταμένα επάνω του, από το μενού που σου βγάζει επιλέγεις edit και delete.

Δεν είμαι σίγουρος για την διαδικασία μέσω Titanium Backup :(

 

Δεν νομίζω οτι χάνεις τίποτα αν κάνεις/δεν κάνεις register. Εγώ προσωπικά είχα κάνει όταν το πρωτοπήρα αλλά μετά το debrand μου ξαναζητούσε, οπότε delete το ReadyToRun. apk και κέρδισα και λίγο χώρο!

 

εχω κανει root την συσκευη παω σε αυτην την επιλογη για διαγραφη και μου λεει οτι δεν μπορω να το διαγραψω, να προσθεσω οτι και με το bluex στελνω με bluetooth αλλα δεν μπορω να λαβω, τελικα παιζετε κατι με το root που εκανα? προφανος κατι δεν παει καλα γνωριζεις κατι φιλε μου? μου εχει βγαλει την επιλογη (εικονιδιο) δικαιωματα κλπ αναβει πρασινο λαμπακι σε καθε προγραμμα που χρειαζε root για να δουλεψει αλλα τιποτα, δηλ εκανα root την συσκευη αλλα rooted δεν ειναι :(, τι πρεπει να κανω????????????????????????? γνωριζει κατι αλλο κανεις???????????? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει root την συσκευη παω σε αυτην την επιλογη για διαγραφη και μου λεει οτι δεν μπορω να το διαγραψω, να προσθεσω οτι και με το bluex στελνω με bluetooth αλλα δεν μπορω να λαβω, τελικα παιζετε κατι με το root που εκανα? προφανος κατι δεν παει καλα γνωριζεις κατι φιλε μου? μου εχει βγαλει την επιλογη (εικονιδιο) δικαιωματα κλπ αναβει πρασινο λαμπακι σε καθε προγραμμα που χρειαζε root για να δουλεψει αλλα τιποτα, δηλ εκανα root την συσκευη αλλα rooted δεν ειναι :(, τι πρεπει να κανω????????????????????????? γνωριζει κατι αλλο κανεις???????????? ευχαριστω

 

Χίλια συγνώμη έκανα πατάτα.

Ανοίγεις Titanium Backup και απλά κάνεις uninstall το "R2R client".

Όντως με το Astro File manager δεν το έκανε delete.

 

To Bluex δεν μπορεί να λάβει εκτός και αν έχεις *****ed εκδοση. (Βασικά κ εγώ μια δήθεν *****ed έχω αλλά όταν πάω να κάνω receive μου βγάζει κάτι για "bluex detected pirated version" κλπ κλπ :P )

 

Προφανώς το root σου είναι ok.

 

Το root σου από όσα λες μάλλον έχει πετύχει

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη έκανα πατάτα.

Ανοίγεις Titanium Backup και απλά κάνεις uninstall το "R2R client".

Όντως με το Astro File manager δεν το έκανε delete.

 

To Bluex δεν μπορεί να λάβει εκτός και αν έχεις *****ed εκδοση. (Βασικά κ εγώ μια δήθεν *****ed έχω αλλά όταν πάω να κάνω receive μου βγάζει κάτι για "bluex detected pirated version" κλπ κλπ :P )

 

Προφανώς το root σου είναι ok.

 

Το root σου από όσα λες μάλλον έχει πετύχει

 

φιλε μου τωρα ναι εγινε απεγκατασταση και ειμαι οκ, καθε φορα που εκλεινα και ανοιγα το κινητο μου εβγαζε αυτο που αναφερθηκε πιο πανω πολυ σπαστικο , μου εχεις λυση και την μεγαλη απορια που ειχα για το bluex σ ευχαριστω πολυ :)

 

edit λεβεντες επειδη αναφερθηκε πιο πριν οταν ολοκληρωνετε η φορτιση της μπαταριας να το κλεινετε το κινητο και να το ανοιγετε θα δειτε μεγαλη διαφορα στην μπαταρια σας, εγω προσωπικα εδω και ενα μηνα κανω αυτο το πραγμα και ειμαι προς το παρον ευχαριστημενος απο την αποδοση της μπαταριας :D

Edited by dimtz
1
Link to comment
Share on other sites

πεδες μια βοηθεια κ σε μενα...-ποιο μπρογραμματακι κατεβαζουμε για να μετραει τις κλεισεις μας(εισερχομενες-εξερχομενες)???

 

αν το παω το κινητο σε ενα service ericsson μαγαζι εξουσιοδοτημενο θα μπορεσει να μου το κανει root?γιατι ειμαι ψιλοασχετος με το pc και δεν θα τα καταφερω...

Link to comment
Share on other sites

πεδες μια βοηθεια κ σε μενα...-ποιο μπρογραμματακι κατεβαζουμε για να μετραει τις κλεισεις μας(εισερχομενες-εξερχομενες)???

 

αν το παω το κινητο σε ενα service ericsson μαγαζι εξουσιοδοτημενο θα μπορεσει να μου το κανει root?γιατι ειμαι ψιλοασχετος με το pc και δεν θα τα καταφερω...

 

για τις κλεισεις εχει αναφερθει πιο πριν υπαρχει προγραμμα αλλα δεν θυμαμε ποιο ειναι ,αν ψαξεις λιγο πιο πριν θα το βρεις, οσο για το root ειναι το μονο ευκολο πραγμα περνας το αρχειο στην καρτα σου και κανεις instal και εισαι ετοιμος και γι αυτο εχει αναφερθει διαβασε το προσεκτικα και θα το κανεις μονος σου δεν ειναι τιποτα:)

Link to comment
Share on other sites

αν το παω το κινητο σε ενα service ericsson μαγαζι εξουσιοδοτημενο θα μπορεσει να μου το κανει root?

 

:lol::lol::lol:

 

Mην το κανεις:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με το bluex είναι το πιο απλό πράγμα για να σας στείλουν αρχείο!!!

1. ανοιγετε το πρόγραμμα

2. τικάρετε την επιλογή "enable server"

3. κανει αναζητηση η άλλη συσκευή και σας βρίσκει κ πατάει αποστολή.

4. σας βγάζει μήνυμα στο notification στο πάνω μέρος του κινητού ότι έχετε ενα εισερχομενο bluetooth αρχειο. πατάτε αποδοχή και έτοιμοι!

Link to comment
Share on other sites

για τις κλεισεις εχει αναφερθει πιο πριν υπαρχει προγραμμα αλλα δεν θυμαμε ποιο ειναι ,αν ψαξεις λιγο πιο πριν θα το βρεις, οσο για το root ειναι το μονο ευκολο πραγμα περνας το αρχειο στην καρτα σου και κανεις instal και εισαι ετοιμος και γι αυτο εχει αναφερθει διαβασε το προσεκτικα και θα το κανεις μονος σου δεν ειναι τιποτα:)

 

αν υπηρχε οδηγος με εικονες απο youtube κατι θα εκανα....ειμαι πολυ ασχετος απο pc λεμε...:cry::cry::wacko::D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Αν εισαι τοσο ασχετος οσο λες, ισως να μην σου χρειαστει το root τελικα...

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

@agt: το κάθε προγραμμα πριν γινει εγκατασταση, πρεπει να του δωσουμε αδεια (permission) να χρησιμοποιεί κάποιες λειτουργιες του κινητού. αυτό γίνεται για να λειτουργεί σωστά το πρόγραμμα. πχ πως θα δούλευε το gps αν δεν του δίναμε πρόσβαση στο gps hardware; τώρα αναλόγως τις εφαρμογές, θέλουν και διαφορετικά permissions. πχ σχεδόν όλες οι free εφαρμογες σου ζητούν άδεια για να εμφανίσουν διαφημιστικό περιεχόμενο, συνδεοντας στο ιντερνετ.

 

που το είδες ακριβως αυτό το χρεωση στα μηνυματα; να ξερουμε για τι ακριβώς σου απαντάμε.

 

ευχαριστώ για την απαντηση

σε οτι αφορα για την χρεώση στο μηνύματα ειναι

ακριβως αυτο που εχει γραψει ο χρηστης της angiemicro πιο κατω

 

"εγγραφή του τηλεφώνου σας με αποστολή μηνύματος κειμένου; ισχύουν κανονικές χρεώσεις"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το εξης προβλημα.απο χθες το μεσημερη δεν μπορω να συνδεθω με το wifi γνωριζει κανεις κατι? μπορει να φταει και οτι ειναι debrand το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω το εξης προβλημα.απο χθες το μεσημερη δεν μπορω να συνδεθω με το wifi γνωριζει κανεις κατι? μπορει να φταει και οτι ειναι debrand το κινητο?

 

Δοκιμασε να κανεις μια επανεκκινηση. Κι εμενα unbranded ειναι πλεον και συνδεεται κανονικα.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

πεδες μια βοηθεια κ σε μενα...-ποιο μπρογραμματακι κατεβαζουμε για να μετραει τις κλεισεις μας(εισερχομενες-εξερχομενες)???

DroidStats

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...Μια ερωτηση που αφορα το γνωστο θεμα της μπαταριας

 

Η μπαταρια του mini μου με σχετικα μικρη χρηση διαρκει βαρια μια μερα....Πολλες φορες μαλιστα πεφτει απο το πρωι εως το μεσημερι στο μισο χωρις να εχω παρει ουτε 1 τηλεφωνο..Θεωρειτε οτι αυτος ειναι λογος για να το παω στο σερβις????Αυτο το κολπακι με την επανεκκινηση μετα απο τη φορτιση εχει τελικα θετικα αποτελεσματα??

Και αν υποθεσουμε οτι το παω για σερβις να το παω μονος μου στη σονυ???Η να το δωσω vodafone και να το στειλουν αυτοι??????

 

λιγες ερωτησεις ε?????

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...Μια ερωτηση που αφορα το γνωστο θεμα της μπαταριας

 

Η μπαταρια του mini μου με σχετικα μικρη χρηση διαρκει βαρια μια μερα....Πολλες φορες μαλιστα πεφτει απο το πρωι εως το μεσημερι στο μισο χωρις να εχω παρει ουτε 1 τηλεφωνο..Θεωρειτε οτι αυτος ειναι λογος για να το παω στο σερβις????Αυτο το κολπακι με την επανεκκινηση μετα απο τη φορτιση εχει τελικα θετικα αποτελεσματα??

Και αν υποθεσουμε οτι το παω για σερβις να το παω μονος μου στη σονυ???Η να το δωσω vodafone και να το στειλουν αυτοι??????

 

λιγες ερωτησεις ε?????

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!:D

 

οταν δεν χρησιμοποιεις, κλεισε οτι τραβαει ρευμα ...:

Wifi

3G

GPS

Bluetooth

 

Αν και εγω καπου εκει παιζω οταν ασχολουμαι με το κινητο...αν δεν το πειραξω καθολου (δηλαδη μονο κλησεις). με βγαζει καπου στο τριημερο...αλλα δεν ειναι χρηση αυτη για ενα smart phone...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!εμενα ρε παιδια δε μου φεύγει με τιποτα το peggle!γιατι??κ κατι ακομα,κανα καλο προγραμμα για gps ιπαρχει? Edited by blackpap
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως μιλαω για αυτες τις αποδοσεις της μπαταριας με ολα αυτα απενεργοποιημενα...Δηλαδη το τηλεφωνο σε απλη αναμονη χανει περιπου τη μιση μπαταρια σε διαστημα μισης μερας....

Στεκει να το παω για service????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...Μια ερωτηση που αφορα το γνωστο θεμα της μπαταριας

 

Η μπαταρια του mini μου με σχετικα μικρη χρηση διαρκει βαρια μια μερα....Πολλες φορες μαλιστα πεφτει απο το πρωι εως το μεσημερι στο μισο χωρις να εχω παρει ουτε 1 τηλεφωνο..Θεωρειτε οτι αυτος ειναι λογος για να το παω στο σερβις????Αυτο το κολπακι με την επανεκκινηση μετα απο τη φορτιση εχει τελικα θετικα αποτελεσματα??

Και αν υποθεσουμε οτι το παω για σερβις να το παω μονος μου στη σονυ???Η να το δωσω vodafone και να το στειλουν αυτοι??????

 

λιγες ερωτησεις ε?????

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!:D

 

Πολλές φορές την έχω πατήσει με κάποιες εφαρμογές που παραμένουν ανοιχτές και τρώνε τη μπαταρία.. πχ. το smartbar, το είχα συντόμευση στην taskbar και με φόρτιση 100% το βράδυ το πρωί κατέβαινε στο 17%

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...