Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου το κανει και εμενα αυτο.αντικατεστησα ολα τα αποθηκευμενα μου τηλεφωνα βαζοντας το +30 μπροστα απο καθε αριθμο και το προβλημα λυθηκε!δεν ειναι οτι καλυτερο ειδικα αν εχεισ πολλες επαφες αλλα δουλεψε...

 

Με 230+ επαφές δεν είναι και οτι καλύτερο. Αλλά άν είναι τελική λύση μάλλον εκεί θα πάω.

 

Ευχαριστώ πάντως. :happy:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια νομιζω ότι εχω δει εφαρμογη στο μαρκετ που σε αυτους που εχουν προβλημα με το prefix, το διορθωνει.

 

EDIT:

Number Fixer

 

Number Fixer goes through your contacts and adds/removes prefixes to phone numbers. This is especially useful for Flex Dialer + Google Voice and calling cards that require the area code or country code.

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market%3A%2F%2Fdetails%3Fid%3Dcom.maplekeycompany.apps.numberfixer%26referrer%3Dutm_source%253DAndrolib%2526utm_medium%253DPage%2526utm_campaign%253DAndrolib%2520Page

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω ότι εχω δει εφαρμογη στο μαρκετ που σε αυτους που εχουν προβλημα με το prefix, το διορθωνει.

 

EDIT:

 

Σε ευχαριστούμε πολύ mate πολύ καλή εφαρμογή.

 

Δεν την πάλευα με τίποτα να αλλάξω χειροκίνητα τόσα τηλέφωνα!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eίπα σήμερα να ασχοληθώ με το x10 mini της αδερφής μου...

Ήμουν έτοιμος να κάνω το debrand αλλά διάβασα αυτό με τα prefixes και την αναγνώριση και δεν το έκανα...

Αν το κάνει κάποιος με το number fixer,ας πει αν λύθηκε το πρόβλημα της αναγνώρισης...

Εντωμεταξύ έπαθα πλάκα με το GPS του mini...

Μου φάνηκε ότι κλειδώνει υπερβολικά γρήγορα χωρίς την χρήση φυσικά AGPS ή WIFI...

Μπράβο στην SE!

Link to comment
Share on other sites

Eίπα σήμερα να ασχοληθώ με το x10 mini της αδερφής μου...

Ήμουν έτοιμος να κάνω το debrand αλλά διάβασα αυτό με τα prefixes και την αναγνώριση και δεν το έκανα...

Αν το κάνει κάποιος με το number fixer,ας πει αν λύθηκε το πρόβλημα της αναγνώρισης...

Εντωμεταξύ έπαθα πλάκα με το GPS του mini...

Μου φάνηκε ότι κλειδώνει υπερβολικά γρήγορα χωρίς την χρήση φυσικά AGPS ή WIFI...

Μπράβο στην SE!

 

Το Number Fixer δεν διορθώνει το πρόβλημα του prefix. Όμως σου δίνει την δυνατότητα να μετατρέψεις μαζικά επαφές (από 69******* να κάνεις τον αριθμό +3069********) ώστε να διαβάζει τις επαφές και να σου βγάζει κανονικά όνομα όταν κάποιος σε καλεί.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Number Fixer δεν διορθώνει το πρόβλημα του prefix. Όμως σου δίνει την δυνατότητα να μετατρέψεις μαζικά επαφές (από 69******* να κάνεις τον αριθμό +3069********) ώστε να διαβάζει τις επαφές και να σου βγάζει κανονικά όνομα όταν κάποιος σε καλεί.

 

 

To κατάλαβα αυτό φίλε,αλλά τελικά αν προσθέσεις σε όλους τους αριθμούς το +30 prefix δουλευει κανονικά η αναγνώριση?

Link to comment
Share on other sites

To κατάλαβα αυτό φίλε,αλλά τελικά αν προσθέσεις σε όλους τους αριθμούς το +30 prefix δουλευει κανονικά η αναγνώριση?

 

Ναι κανονικά.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η αναγνώριση μετα το debrand συνεχίζει να δουλεύει χωρίς να αλλάξω κάτι στα νούμερα.
Link to comment
Share on other sites

καλιμερα μποριτε να μοθ πιτε ποσ μπορο να ακουο λιφε ραδιο απο σιτε .πιο προγραμα χριαζετε ΄΄

 

Μια πολύ καλή εφαρμογή γι αυτή τη δουλειά είναι το TuneIn Radio. Θα το βρεις στο market.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω ξανα κάτι. με την μεταπηδηση στο 2.1, θα μπορουμε να βαλουμε και πολλαπλα widgets ή άδικα ελπιζω;
Link to comment
Share on other sites

Και μενα φευγει οταν κανω εκκαθαριση δεδομενων και δεν ξερεις ποσο χαιρομαι! Τοσο πολυ το θες αυτο το εικονιδιο? Ειναι αθλιο...

 

και σε εμένα που έχω vodafone και δεν έκανα debrand, φεύγει όταν κάνω εκκαθάριση

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω ξανα κάτι. με την μεταπηδηση στο 2.1, θα μπορουμε να βαλουμε και πολλαπλα widgets ή άδικα ελπιζω;

 

Μπα χλωμο το κοβω απο τη στιγμη που δεν ειναι περιορισμος της 1.6 αλλα επιλογη της SE. Γενικα στο mini/mini pro εχουν βαλει χαζους περιρισμους μονο και μονο επειδη δεν τους βαραγε καλα στο ματι (βλεπε multitouch).

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

δλδ η μονη σωτηρια μας είναι να μπορεσουν να φορτώσουν costum roms ε;
Link to comment
Share on other sites

δλδ η μονη σωτηρια μας είναι να μπορεσουν να φορτώσουν costum roms ε;

 

Γιατι; Δεν σε καλυπτουν οι υπαρχοντες Launchers που κυκλοφορουν στο market;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ηθελα να ρωτησω αν εχει ασχοληθει κανει με το VNC. Θελω κατι σαν το teamviewer στο κινητο μου για να βλεπω το desktop του pc μου, και κατεληξα στον VNC. Σεταρισα σωστα και τον server και τον viewer του VNC αλλα δεν συνδεονται. Εκανα ακριβως οτι βρηκα σε πολλες σελιδες στο internet αλλα τιποτα. Εχετε υπ'οψιν σας καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα?

up

 

 

οταν στελνω SMS με το ΗandCent, το μυνημα το στελνω με Ελληνικα μικρα, αλλα στον παραληπτη φτανει με Ελληνικα κεφαλαια. Συμβαινει σε ολους? Ετσι αποθηκευεται και στα απεσταλμενα, με κεφαλαια.

Αν στειλω με Αγγλικα μικρα, φτανει με μικρα στον παραληπτη.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

up

 

 

οταν στελνω SMS με το ΗandCent, το μυνημα το στελνω με Ελληνικα μικρα, αλλα στον παραληπτη φτανει με Ελληνικα κεφαλαια. Συμβαινει σε ολους? Ετσι αποθηκευεται και στα απεσταλμενα, με κεφαλαια.

Αν στειλω με Αγγλικα μικρα, φτανει με μικρα στον παραληπτη.

 

στον παραλήπτη φτάνει όντως με κεφαλαία και όχι με μικρά. το δοκίμασα και με το handscet sms και κάνει το ίδιο. Δεν με πειράζει να σου πω την αλήθεια...

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Γιατι; Δεν σε καλυπτουν οι υπαρχοντες Launchers που κυκλοφορουν στο market;

 

κακά τα ψεματα, το μόνο που μου λείπει απο τον μαμισιο launcher είναι τα προγραμματα στις 4 γωνιες. πολυ πρακτικο. πέρα αυτού, αν καταφερουν να φορτωσουν custom roms, θα μπορέσουμε επιτελους να δουμε την 2.2 στο κινητο μας χωρις τους χαζους περιορισμους της σονυ.

 

παιδια αλλη μια ερωτησουλα. στο x10 το μεγάλο, η σονυ του έχει και αυτού περιορισμο και παιρνει μονο 1 widget ανα σελιδα;

 

@διαμαντης: ειναι που εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη για 160 χαρακτηρες ακα εξοικονομηση κοστους. αυτη η επιλογη μετατρεπει τους ειδικους χαρακτηρες (τα ελληνικα μικρα γραμματα θεωρουνται ειδικοι χαρακτηρες) σε κεφαλαια ωστε να μπορει να στειλει μυνημα με 160 χαρακτηρες. αν θες το απενεργοποιεις αλλα μετα μπορεις να στειλεις μεγιστο 70 χαρακτηρες ανα sms.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!μπορεί να μου στείλει κάποιος το bluex σε pm?ευχαριστώ!κ κάτι ακόμα.υπάρχει κάνα καλό πρόγραμμα gps?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλη μια ερωτησουλα. στο x10 το μεγάλο, η σονυ του έχει και αυτού περιορισμο και παιρνει μονο 1 widget ανα σελιδα;

 

Οχι δεν υπαρχει αυτο το προβλημα, κι αυτο οφειλεται στο μεγεθος και την αναλυση της οθονης που ειναι αρκετα μεγαλυτερα απο του mini.

 

Παντως με εξωτερικο launcher μπορει να χανεις τις συντομευσεις στις 4 γωνιες της οθονης αλλα κερδιζεις πολλαπλες συντομευσεις ανα σελιδα και πολλες περισσοτερες home screens που αντισταθμιζουν την κατασταση.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολισ πηρα το pro και μου κανει το εξης προβλημα.το κλειδωνω το ξεκλειδωνω και δε λειτουργει η αφη..του βγαζω μπαταρια ανοιγει λειτουργει κανονικα η αφη το αφηνω κλειδωνει η οθονη και παλι τα ιδια...
Link to comment
Share on other sites

@διαμαντης: ειναι που εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη για 160 χαρακτηρες ακα εξοικονομηση κοστους. αυτη η επιλογη μετατρεπει τους ειδικους χαρακτηρες (τα ελληνικα μικρα γραμματα θεωρουνται ειδικοι χαρακτηρες) σε κεφαλαια ωστε να μπορει να στειλει μυνημα με 160 χαρακτηρες. αν θες το απενεργοποιεις αλλα μετα μπορεις να στειλεις μεγιστο 70 χαρακτηρες ανα sms.

merci!!!!!!!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

@triviz: Καλησπερα! Να το πας πισω για αντικατασταση, ειχα το ιδιο προβλημα και μου το αλλαξαν αμεσως στο πλαισιο...

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...