Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανοιγω το seus διαλεγω τη συσκευη και οταν κανει τον ελενχο λεει οτι δεν υπαρχη αβναβαθμηση(κατι τετοιο) και κατο ειναι μονο το εξοδος.με τα αλλα δυο βγαζει και να κατεβαση το λειτουργικο για να κανει φορματ στο κινητο.

 

http://img38.imagefra.me/img/img38/7/10/2/dark_dog/f_am_1850f50.jpg

 

Όταν φτάσεις σε αυτήν την οθόνη πατάς εγκατάσταση.

 

Αυτό πλέον το κάνεις για να επαναφέρεις το κινητό σου στην αρχική του κατάσταση (δες το σαν format).

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσης μπορείτε να μου πείτε αν χρησιμεύει σε κάτι το να έχω ενεργοποιημένη την Κίνηση Δεδομένων? Και αν είναι ενεργοποιημένη τί χρεώσεις γίνονται?

Τον πρώτο καιρό που μάθαινα το κινητό είχα ανοιχτή την Κίνηση Δεδομένων και ο λογαρισμός ήρθε αρκετά φουσκωμένος! Χωρίς όμως να χρησιμοποιήσω αυτό τον τρόπο για να μπω ιντερνετ. Πάντα έμπαινα μέσω wi-fi.

 

Σου χρησιμεύει πολύ στο να έρχεται φουσκωμένος ο λογαριασμός.. Νομίζω με αυτό ενεργοποιημένο είσαι online συνέχεια εφόσον έχεις και τις ρυθμίσεις κατεβασμένες.

Link to comment
Share on other sites

κωδικος rar= dimis777

δεν ειναι αυτος ο κωδικος...αν θες και με pm τον σωστο σε παρακαλω!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το κινητό παιδιά!!! Έχω κλείσει 24ωρο μαζί του!!! Μια γρήγορη ερωτησούλα! Ποια είναι η καλύτερη εφαρμογή music player που να μπορώ να κάνω λίστες με τραγούδια που θέλω να παίζουν?? :happy:

 

καλησπερα!ψαχνοντας βρηκα μια διαδικασια για να κανουμε λιστες αναπαραγωγης στο εγκατεστημενο music player!αρχικα χρειαζεται το astro file που το βρισκουμε στο market

α)ανοιγουμε το astro και βρισκουμε το φακελο που εχουμε περασει τα τραγουδια απο τον υπολογιστη μας

β)απο την μπαρα με τα εργαλεια επιλεγουμε το multi

γ)πιεζουμε παρατεταμενα στο τραγοθδι που θελουμε

δ)επιλεγουμε το music options

ε)μετα add to playlist και δημιουργουμε μια νεα λιστα με το ονομα που θελουμε

το τραγουδι εχει μπει στη λιστα!κανουμε την ιδια διαδικασια απο το β) και μετα για καθε τραγουδι που θελουμε...

*την λιστα αναπαραγωγης που δημιουργησατε θα την βρειτε στο music player*

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ψαχνοντας βρηκα μια διαδικασια για να κανουμε λιστες αναπαραγωγης στο εγκατεστημενο music player!αρχικα χρειαζεται το astro file που το βρισκουμε στο market

α)ανοιγουμε το astro και βρισκουμε το φακελο που εχουμε περασει τα τραγουδια απο τον υπολογιστη μας

β)απο την μπαρα με τα εργαλεια επιλεγουμε το multi

γ)πιεζουμε παρατεταμενα στο τραγοθδι που θελουμε

δ)επιλεγουμε το music options

ε)μετα add to playlist και δημιουργουμε μια νεα λιστα με το ονομα που θελουμε

το τραγουδι εχει μπει στη λιστα!κανουμε την ιδια διαδικασια απο το β) και μετα για καθε τραγουδι που θελουμε...

*την λιστα αναπαραγωγης που δημιουργησατε θα την βρειτε στο music player*

 

Ευχαριστώ!!!:up:

Link to comment
Share on other sites

Ή (χωρίς να έχω πρόθεση να σας την πω ή να προβληθώ εγώ) αν ψάχνατε λίγο το forum πριν ποστάρετε θα βρίσκατε τον οδηγό που έχω κάνει για δημιουργία playlist στα XPERIA με 2 κιόλας τρόπους! ;)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281044
Link to comment
Share on other sites

Ή (χωρίς να έχω πρόθεση να σας την πω ή να προβληθώ εγώ) αν ψάχνατε λίγο το forum πριν ποστάρετε θα βρίσκατε τον οδηγό που έχω κάνει για δημιουργία playlist στα XPERIA με 2 κιόλας τρόπους! ;)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=281044

 

ε καλα δεν νομιζω να ενοχλει και τοσο το post μου!στο κατω κατω δεν μπορω να ψαξω ολο το forum αν και υπαρχουν τροποι ανζητησης!το ηξερα και το εγραψα για να βοηθησω τον φιλο αυτο ειναι ολο...

Link to comment
Share on other sites

 

 

αφου κανατε το καλο και μας τα δωσατε δεν κανετε αλλο ενα καλο να μας εξηγησετε πως το κανουμε εγκατασταση αυτα τα δυο rar γιατι ο χαρτης βγαζει μνμ λαθους ενας οδηγος βημα βημα εαν ειναι δυνατον :(

 

επισεις που θα βρουμε την ελληνικη γλωσσα και ομιλια ?

Edited by jcb
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το NDRIVE εγώ χρησιμοποίησα τις οδηγίες στο ακόλουθο πόστ και δουλεύει άψογα. Ρίξτε μια ματιά

 

http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=773&t=136826&sid=bf6903f334fd0f938db79519faf939c6

Edited by maskok06
Link to comment
Share on other sites

αφου κανατε το καλο και μας τα δωσατε δεν κανετε αλλο ενα καλο να μας εξηγησετε πως το κανουμε εγκατασταση αυτα τα δυο rar γιατι ο χαρτης βγαζει μνμ λαθους ενας οδηγος βημα βημα εαν ειναι δυνατον :(

 

επισεις που θα βρουμε την ελληνικη γλωσσα και ομιλια ?

 

Φίλε μήπως βρήκες τον κωδικό για αποσυμπίεση για το πρόγραμμα και τους χάρτες γιατί ένας που έχει γραφτεί πιο πριν δεν ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο πριν 3 μερες και το εχω ακομα στο κουτι :O

 

δεν θελω να αρχισω να ρωταω τα παντα αφου σε μεγαλο ποσοστο εχουν δοθει απαντησεις στις προηγουμενες σελιδες

εχω αρχισει να τις διαβαζω και ειμαι στην 25 ...

 

απλα να ρωτησω , επειδη δε τα εχω βρει ,

--μπορω να βαλω επιτελους το κινητο να φοριζει χωρις να εχει sim μεσα ?

--ισχυει το 5 φορτισεις για 4 ωρες τις πρωτες φορες για μεγιστοποιηση αποδοσης

μπαταριας ?

--την πρωτη φορα που θα το ανοιξω και θα πρπει να κανω τις πρωτες ρυθμισεις ειναι σημαντικο να τις κανω με τη sim που θα το λειτουργω ή μπορω να βαλω αλλη καρτα τωρα ? ( το ρωταω αυτο διοτι πηρα το κινητο με φορητοτητα , φευγοντας απο vodafone και πηγαινοντας στη wind και μεχρι 14 οκτωβρη θα εχω vodafone )

 

ευχαριστω εκ των προτερων τα τσακαλια που θα μου δωσουν τα φωτα τους

Link to comment
Share on other sites

(Sorry:(,ποσταρα κατα λαθος στο Αndroid section,ενω ηθελα να ποσταρω εδω,οποτε το κανω ενα paste)

 

Γεια σας παιδια και απο μενα.:ninja:

Δυο μερες εχω στα χερια μου το Xperia Mini Pro(απο λαθος,ειχα κανονισει για ΑΙΝΟ)

και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

Εχω βεβαια φαει τρομερο ντεγκαντανς με το bluetooth.

Ως τωρα ειχα κορυφη τα Σονυ για της πολυ ευκολη συνεργασια με αλλα κινητα,με Σονυ,με ΠιΣΙ κ.τ.λ.

Και ξαφνικα δεν μπορω να στειλω ουτε τον τηλεφωνικο μου καταλογο απο το προηγουμενο Κ800 μου.:wacko:

Εχω βαλει βεβαια την εφαρμογη μπλουτουθ απο το αντροιντ μαρκετ που λετε,

αλλα παρολα αυτα δεν εχω ακομα δει πως καλοδουλευει.

 

Απο την αλλη συνδεομαι φαναταστικα με το ρουτερ μου,qwerty φανταστικο,με βολευει πολυ,η οθονη μου αρεσει,η καμερα καλη την ημερα(νυκτα δεν ξερω)

Υoutube-ια και λοιπα εργαλεια μια χαρα.

 

Δεν θελω να πρηζω με ερωτησεις που εχουν ξαναγινει και θα προσπαθησω να βρω μερικες απαντησεις ψαχνοντας(βεβαια οι σελιδες ειναι απειρες:worry:)

 

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι non-paid GPS(που μπορω να βρω)

Βλεπω οτι λετε για το Ναβιγκον,Νdrive αλλα ακομα δεν εχω βγαλει ακρη...

 

Μια απορια που χω και δεν εχω βρει προς το παρον εδω μεσα ειναι:

 

Για live streaming υπαρχει καποιος τροπος μεσω κινητου?

εψαξα λιγο κατι justin,κατι ustream,αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει πως γινεται.:wacko:

 

Α,και κατι αλλο,πως τερματιζονται οι εφαρμογες?:confused:

Δηλ οταν τρεχω π.χ. τον ΟΠΕΡΑ δεν εχει κουμπι εξοδου.

Μηπως ετσι μενουν πολλες εφαρμογες ανοικτες και εξαντλειται η μπαταρια???

προς το παρον δεν μπορω να καταλαβω γιατι το χω ξεσκισει το κινητακι:lol:

 

Καλως σας βρηκα(ξανα:D)

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις καμια εφαρμογη που να μην χρειαζεται συνδεση ιντερνετ για αναγνωριση τραγουδιων?:!:

Δεν υπαρχει...ή μαλλον αν υπαρχει θα αναγνωριζει το 1/1.000 των τραγουδιων...ή αν υπαρχει και τα αναγνωριζει ολα θα ειναι καπου στα 10.000ΤΒ...:):p

 

 

 

καλησπερα παιδες...ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη στο μαρκετ για blacklist και πως ονομαζεται?? γνωριζει κανεις?

Για να βαλεις σε blacklist τί?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

(Sorry:(,ποσταρα κατα λαθος στο Αndroid section,ενω ηθελα να ποσταρω εδω,οποτε το κανω ενα paste)

 

Γεια σας παιδια και απο μενα.

Δυο μερες εχω στα χερια μου το Xperia Mini Pro(απο λαθος,ειχα κανονισει για ΑΙΝΟ)

και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

Εχω βεβαια φαει τρομερο ντεγκαντανς με το bluetooth.

Ως τωρα ειχα κορυφη τα Σονυ για της πολυ ευκολη συνεργασια με αλλα κινητα,με Σονυ,με ΠιΣΙ κ.τ.λ.

Και ξαφνικα δεν μπορω να στειλω ουτε τον τηλεφωνικο μου καταλογο απο το προηγουμενο Κ800 μου.:wacko:

Εχω βαλει βεβαια την εφαρμογη μπλουτουθ απο το αντροιντ μαρκετ που λετε,

αλλα παρολα αυτα δεν εχω ακομα δει πως καλοδουλευει.

 

Απο την αλλη συνδεομαι φαναταστικα με το ρουτερ μου,qwerty φανταστικο,με βολευει πολυ,η οθονη μου αρεσει,η καμερα καλη την ημερα(νυκτα δεν ξερω)

Υoutube-ια και λοιπα εργαλεια μια χαρα.

 

Δεν θελω να πρηζω με ερωτησεις που εχουν ξαναγινει και θα προσπαθησω να βρω μερικες απαντησεις ψαχνοντας(βεβαια οι σελιδες ειναι απειρες:worry:)

 

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι non-paid GPS(που μπορω να βρω)

Βλεπω οτι λετε για το Ναβιγκον,Νdrive αλλα ακομα δεν εχω βγαλει ακρη...

 

Μια απορια που χω και δεν εχω βρει προς το παρον εδω μεσα ειναι:

 

Για live streaming υπαρχει καποιος τροπος μεσω κινητου?

εψαξα λιγο κατι justin,κατι ustream,αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει πως γινεται.:wacko:

 

Α,και κατι αλλο,πως τερματιζονται οι εφαρμογες?:confused:

Δηλ οταν τρεχω π.χ. τον ΟΠΕΡΑ δεν εχει κουμπι εξοδου.

Μηπως ετσι μενουν πολλες εφαρμογες ανοικτες και εξαντλειται η μπαταρια???

προς το παρον δεν μπορω να καταλαβω γιατι το χω ξεσκισει το κινητακι:lol:

 

Καλως σας βρηκα(ξανα:D)

Το bluetooth file transfer λυνει ολα τα προβληματα του bluetooth...ασχολεισου μαζι του 5 λεπτα για να το σεταρεις και τελειωσε το προβλημα

 

Οι εφαρμογες ΔΕΝ τερματιζονται. Μενουν φορτωμενες και μολις γεμισει η μνημη, το Android επιλεγει να ποια θα κλεισει ωστε να απελευθερωθει η μνημη που χρειαζεσαι...υπαρχει μια αναλυση περι αυτου καπου στις 2 με 3 σελιδες πιο πισω. Παρολαυτα υπαρχει το Advanced Task Killer, αλλα κανει περισσοτερο κακο γιατι ζοριζει το λειτουργικο και τον επεξεργαστη (οπως εμαθα προσφατα)

 

Επισης κανα δυο σελιδες (βαιρεμαι να ψαχνω τωρα:lol:) πιο πισω θα βρεις λινκ για το Νdrive που εγω που το εβαλα με φανηκε πολυ καλο...μονο που χρειαζομαστε το password για το zip των χαρτων!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες...ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη στο μαρκετ για blacklist και πως ονομαζεται?? γνωριζει κανεις?

αν εννοεις εφαρμογη που να μπλοκαρει κλησεις και μηνυματα απο αριθμους που δεν θες...υπαρχει!εχω βαλει το super-private conversation απο το μαρκετ!εχει κι αλλα...

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις καμια εφαρμογη που να μην χρειαζεται συνδεση ιντερνετ για αναγνωριση τραγουδιων?:!:

 

και πως θα ψαχνει το τραγουδι; Φαντασου να χρειαζεται να περασεις ολοι την database για τα τραγουδια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες...ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη στο μαρκετ για blacklist και πως ονομαζεται?? γνωριζει κανεις?

 

Δοκιμασε αυτο

Link to comment
Share on other sites

αυτο ελεγα και γω αλλα ενας φιλος χωρις ιντερνετ πως τα βρισκει και χωρις βαση δεδομενων:worry:

 

Μηπως συνδεεται απο 3g, δεν γινεται διαφορετικα.

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις εφαρμογη που να μπλοκαρει κλησεις και μηνυματα απο αριθμους που δεν θες...υπαρχει!εχω βαλει το super-private conversation απο το μαρκετ!εχει κι αλλα...

 

legion

Δοκιμασε αυτο

 

σας ευχαριστώ!:D

Link to comment
Share on other sites

home

Θα δοκιμασει κανεις με mini αν δουλευει??

 

Αν αυτό που κάνεις post είναι το Ambient Time Home το έχω εδώ και 5 ημέρες στην συσκευή μου και δουλεύει μια χαρά

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth file transfer λυνει ολα τα προβληματα του bluetooth...ασχολεισου μαζι του 5 λεπτα για να το σεταρεις και τελειωσε το προβλημα

 

Οι εφαρμογες ΔΕΝ τερματιζονται. Μενουν φορτωμενες και μολις γεμισει η μνημη, το Android επιλεγει να ποια θα κλεισει ωστε να απελευθερωθει η μνημη που χρειαζεσαι...υπαρχει μια αναλυση περι αυτου καπου στις 2 με 3 σελιδες πιο πισω. Παρολαυτα υπαρχει το Advanced Task Killer, αλλα κανει περισσοτερο κακο γιατι ζοριζει το λειτουργικο και τον επεξεργαστη (οπως εμαθα προσφατα)

 

Επισης κανα δυο σελιδες (βαιρεμαι να ψαχνω τωρα:lol:) πιο πισω θα βρεις λινκ για το Νdrive που εγω που το εβαλα με φανηκε πολυ καλο...μονο που χρειαζομαστε το password για το zip των χαρτων!

 

Eυχαριστω :)θα το κοιταξω καλυτερα το Βluetooth File Transfer

 

Για το AdvancedTaskKiller διαβασα οτι δεν κανει καλο στον επεξεργαστη και το απεγκατεστησα. :worry:

Για το Νdrive λες οτι εχουμε το ζιπακι αλλα ειναι κλειδωμενο?:blink:

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκαν καινούριες ερωτοαπαντήσεις στο θέμα του FAQ για το Χ10 mini/X10.

 

Προτού ρωτήσετε οι αρχάριοι συμβουλευτείτε το! :happy:

Θα παρακαλέσω τους πιο προχωρημένους χρήστες να του ρίξουν μια ματιά και αν έχουν την οποιαδήποτε παρατήρηση να μου στείλουν πμ για να προβώ σε τυχόν διορθώσεις/προσθήκες.

 

Καλή συνέχεια! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...