Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω ειμαι οκ το εκανα και rooot του εβαλα και το android 2,2 απο δω http://www.angroid.info/2011/04/12/root-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-froyo-%CF%83%CF%84%CE%BF-sony-ericsson-x10/

.... σφαιρα παει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω δουλευω το navigon. Πολυ καλο και χωρις να χρειαζεται extra πληκτρολογιο και κανενα προβλημα με την αναλυση της οθονης :D

 

φιλε επειδη κατεβασα το ναβιγκον κ τους χαρτες της ελλαδας, θα μπορουσε καποιος να μου πει με απλα λογια πως θα το εγκαταστησω? εγω ανοιξα σαν usb stick μεσω υπολογιστη τη μνημη του τηλεφωνου (αυτη δεν ειναι η sd card?) και εκει μεσα εβαλα το φακελο που ειχε το προγραμμα μαζι με τους χαρτες (στο ιδιο αρχειο). μετα με το astro file manager που μου συστησε ο φιλος nickthess πιο πανω ανοιξα το φακελο και πατησα install το apk. μετα ομως δεν ηξερα που να βαλω τους χαρτες. κ εκτος αυτου οταν ανοιγε το προγραμμα, μου ελεγε να κατεβασω ενα αλλο προγραμμα (navigon fresh) και απο κει να βρω χαρτες κτλ.

 

θα μπορουσε καποιος να μου δωσει καποιες οδηγιες για να το εγκαταστησω? ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι οκ το εκανα και rooot του εβαλα και το android 2,2 απο δω http://www.angroid.info/2011/04/12/root-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-froyo-%CF%83%CF%84%CE%BF-sony-ericsson-x10/

.... σφαιρα παει

 

Για το Mini λες??? Κάνει Reboots???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,εχω χαζεψει αρκετες μερες το topic και ειμαι ετοιμος να παρω το mini pro μιας και η τιμη του μου το επιτρεπει αλλα,υπαρχει καποιος που να εχει να μου προτεινει κατι αλλο στην ιδια τιμη(160 ευρα)+θελω πληκτρολογιο λογο του οτι δεν μπορω να γραψω με την οθονη αφης(και γραφω περιπου 2000 sms τον μηνα{σε αυτο το θεμα η μπαταρια θα με κραταει 1 μερα αμα στελνω περιπου 100 sms την μερα και κανενα 2ωρο πασπατεμα με εφαρμογες???})

Επισεις η οθονη εχει μικρη αναλυση,υπαρχει περιπτωση στο μελλον να μην υπαρχει υποστιριξη απο εφαρμογες λογο του οτι εχει τοσο μικρη αναλυση???

 

 

συγνωμη για το διπλο post :( απλα θα ηθελα τν γνωμη σας γιατι με το ζορι θα προλαβω!!!!!

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

sos

ρε παιδια το κινητο μου Χ10 μινι (στην 2.1) δεν βλεπει το ασυρματο δυκτιο μου, βλεπει αλλα γυρω γυρω(κλειδωμενα :( ) αλλα οχι το δικο μου

του εχω κανει αρκετα restart αλλα τιποτα

το δικτυο ειναι ενεργο, το iphone συνδεεται κανονικα

τι κανω?

Αndroid χωρις ιντερνετ .... :(:(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη κατεβασα το ναβιγκον κ τους χαρτες της ελλαδας, θα μπορουσε καποιος να μου πει με απλα λογια πως θα το εγκαταστησω? εγω ανοιξα σαν usb stick μεσω υπολογιστη τη μνημη του τηλεφωνου (αυτη δεν ειναι η sd card?) και εκει μεσα εβαλα το φακελο που ειχε το προγραμμα μαζι με τους χαρτες (στο ιδιο αρχειο). μετα με το astro file manager που μου συστησε ο φιλος nickthess πιο πανω ανοιξα το φακελο και πατησα install το apk. μετα ομως δεν ηξερα που να βαλω τους χαρτες. κ εκτος αυτου οταν ανοιγε το προγραμμα, μου ελεγε να κατεβασω ενα αλλο προγραμμα (navigon fresh) και απο κει να βρω χαρτες κτλ.

 

θα μπορουσε καποιος να μου δωσει καποιες οδηγιες για να το εγκαταστησω? ευχαριστω παιδια

 

Αμα κατέβασες το ελληνικό 2.6.1 η δομή του είναι η εξής.

Το folder navigon (που περιέχει τα data, sounds και maps folders) χύμα στην memory card.

Το navigon apk το πετάς χύμα και αυτό στην memory card και το τρέχεις μια φορά με τον astro να γίνει η εγκατάσταση.

Δέχεσαι ότι σου ζητάει και αυτό μετά την εγκατάσταση σου φτιάχνει, εικονίδιο στις εφαρμογές.

Στην πρώτη εκίνηση θέλει το wifi ανοιχτό.

Θα σε ρωτήσει αν θες να ανοίξεις και τον πομπό gps. Πατάς Ok.

Σου βγάζει και ενα προειδοποιητικό μήνυμα (να μην πληκτρολογείς διευθύνσεις καθώς οδηγείς για να μη στουκάρεις και να μη σε πιάσουν οι μπάτσοι να πιλατεύεις το κινητό αντί να προσέχεις το δρόμο :p).Τσεκάρεις να μη σε ξαναπροειδοποιήσει για να μη στο ξαναβγάλει...

 

Μετά δε ξαναθέλει σύνδεση internet για να δουλέψει.

 

Αυτά αν και εφόσον εχεις κατεβάσει τα σωστά πράγματα...

 

Αααααυταααά.

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

Αμα κατέβασες το ελληνικό 2.6.1 η δομή του είναι η εξής.

Το folder navigon (που περιέχει τα data, sounds και maps folders) χύμα στην memory card.

Το navigon apk το πετάς χύμα και αυτό στην memory card και το τρέχεις μια φορά με τον astro να γίνει η εγκατάσταση.

Δέχεσαι ότι σου ζητάει και αυτό μετά την εγκατάσταση σου φτιάχνει, εικονίδιο στις εφαρμογές.

Στην πρώτη εκίνηση θέλει το wifi ανοιχτό.

Θα σε ρωτήσει αν θες να ανοίξεις και τον πομπό gps. Πατάς Ok.

Σου βγάζει και ενα προειδοποιητικό μήνυμα (να μην πληκτρολογείς διευθύνσεις καθώς οδηγείς για να μη στουκάρεις και να μη σε πιάσουν οι μπάτσοι να πιλατεύεις το κινητό αντί να προσέχεις το δρόμο :p).Τσεκάρεις να μη σε ξαναπροειδοποιήσει για να μη στο ξαναβγάλει...

 

Μετά δε ξαναθέλει σύνδεση internet για να δουλέψει.

 

Αυτά αν και εφόσον εχεις κατεβάσει τα σωστά πράγματα...

 

Αααααυταααά.

 

καταρχην ευχαριστω πολυ φιλε. κ εσενα κ τα αλλα παιδια που μας ανεχονται τους ψιλοασχετους:D

 

δευτερον, επειδη παιζει και να μην κατεβασα το σωστο προγραμμα, θα μπορουσε να στειλει κανεις κανενα ενεργο λινκ για να κανω τη δουλεια απ την αρχη? δεχομαι και πμ:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω πολυ φιλε. κ εσενα κ τα αλλα παιδια που μας ανεχονται τους ψιλοασχετους:D

 

δευτερον, επειδη παιζει και να μην κατεβασα το σωστο προγραμμα, θα μπορουσε .. ...... ....... ......... ...... ...... για να κανω τη δουλεια απ την αρχη?

 

:X:X:X:ninja::ninja::ninja:

 

Θα φάμε ξύλο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Την εχεις δοκιμασει;;τι bugs εχει;;

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την εχω δοκιμάσει γιατι εγω την εχω κάνει. ειναι βασισμένη στην ρομ minicm rc2 του nobodyatall αρα οτι bugs έχει εκεινη θα έχει και αυτή.
Link to comment
Share on other sites

την εχω δοκιμάσει γιατι εγω την εχω κάνει. ειναι βασισμένη στην ρομ minicm rc2 του nobodyatall αρα οτι bugs έχει εκεινη θα έχει και αυτή.

 

εχει πολλα reboots? :O

Link to comment
Share on other sites

την εχω δοκιμάσει γιατι εγω την εχω κάνει. ειναι βασισμένη στην ρομ minicm rc2 του nobodyatall αρα οτι bugs έχει εκεινη θα έχει και αυτή.

 

Να σου κάνω μια ερώτηση;; apk, με τo πληκτρολόγιο παίζει;;

 

http://i952.photobucket.com/albums/ae7/stelios97/CAP2011041610271.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου κάνω μια ερώτηση;; apk, με τo πληκτρολόγιο παίζει;;

 

http://i952.photobucket.com/albums/ae7/stelios97/CAP2011041610271.jpg

 

τι εννοεις???

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω x10mini αλλα ψάχνω ένα αριθμητικό πληκτρολόγιο, και έλεγα μήπως έχεις το apk για να το δοκιμάσω στη συσκευή μου
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω x10mini αλλα ψάχνω ένα αριθμητικό πληκτρολόγιο, και έλεγα μήπως έχεις το apk για να το δοκιμάσω στη συσκευή μου

 

μπορείς να το κατεβάσεις απο εδώ: http://www.mediafire.com/?ib1b8xvx53dtxht

 

εχει πολλα reboots? :O

 

οχι εγω που την εχω εδω και 4 μέρες δεν έχω παρατηρήσει σχεδόν κανένα reboot.

μονο οταν χρησιμοποιώ το drocab για να πέρνω screenshots καποιες φορές βγάζει το γνωστο μυνημα sdcard safe to remove και κάνει reboot!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Να και το navigon 2.6.1 στο mini.

 

 

Σε κάποιους αρέσει, σε άλλους όχι.

 

Προσωπικά θα πάω με τους 1ους.

 

Δεν εχω δει και κανά καλύτερο navi για το mini μέχρι τώρα...

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

οχι εγω που την εχω εδω και 4 μέρες δεν έχω παρατηρήσει σχεδόν κανένα reboot.

μονο οταν χρησιμοποιώ το drocab για να πέρνω screenshots καποιες φορές βγάζει το γνωστο μυνημα sdcard safe to remove και κάνει reboot!

 

ok! ας την δοκιμασω λοιπον... :p

Link to comment
Share on other sites

Να και το navigon 2.6.1 στο mini.

 

 

Δεν εχω δει και κανά καλύτερο μέχρι τώρα.

 

Και το Ndrive είναι πολύ καλό και πιάνει λίγο χώρο.

 

Αλλά εν τέλει, γούστα είναι αυτά ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και το Ndrive είναι πολύ καλό και πιάνει λίγο χώρο.

 

Αλλά εν τέλει, γούστα είναι αυτά ;)

 

Δεν της άρεσε Dark τι να κάνω.:lol:

 

Βασικά ούτε σε μένα άρεσε.

 

Σε symbian ήταν χειρότερο και απο sygic drive και απο garmin.

 

Σε iphone δε το συζητάω καμιά σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

Ενω και σε droid φαίνετε λίγο b ειδικά τώρα που ανεβαίνουν navigon-sygic aura-igo my way.

 

Δες και στις δημοσκοπήσεις στο navimania. Δε τραβάει αυτό το navi software με την παρούσα μορφή...

 

Επίσης εχω συνηθίσει δρομολογήσεις Navteq και τα Teleatlas navi με χαλάνε.

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

sos

ρε παιδια το κινητο μου Χ10 μινι (στην 2.1) δεν βλεπει το ασυρματο δυκτιο μου, βλεπει αλλα γυρω γυρω(κλειδωμενα :( ) αλλα οχι το δικο μου

του εχω κανει αρκετα restart αλλα τιποτα

το δικτυο ειναι ενεργο, το iphone συνδεεται κανονικα

τι κανω?

Αndroid χωρις ιντερνετ .... :(:(:(

 

εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

ειδε το ασυρματο δυκτιο μου για μερικα δευτερολεπτα, συνδεθικα και μετα απο καποια δευτερολεπτα ξεσυνθεθηκε και δεν το ξαναβλεπει σαν ενεργο δικτυο:(

καποια βοηθεια ?????????

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Δεν της άρεσε Dark τι να κάνω.:lol:

 

Βασικά ούτε σε μένα άρεσε.

 

Σε symbian ήταν χειρότερο και απο sygic drive και απο garmin.

 

Σε iphone δε το συζητάω καμιά σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

Ενω και σε droid φαίνετε λίγο b ειδικά τώρα που ανεβαίνουν navigon-sygic aura-igo my way.

 

Δες και τις βαθμολογίες στο navimania. Δε τραβάει αυτό το navi software με την παρούσα μορφή...

 

Επίσης εχω συνηθίσει δρομολογίσεις Navteq και τα Teleatlas navi με χαλάνε.

 

Χμ,

 

δεν έχω ιδέα πως είναι σε symbian αλλά σε android το φοράω και σε DHD αλλά και στο mini με χάρτες της Navteq και όχι της Teleatlas.

Στην μικρή οθόνη του mini ειδικά είναι εξαιρετικά πρακτικό και δίνει μεγάλη επιφάνεια εργασίας ενώ κλειδώνει σχετικά γρήγορα και είναι ακριβές (το έχω συγκρίνει με το MLS που έχω στο αυτοκίνητο).

 

Δεν έχει νόημα όμως να υποστηρίζω οτιδήποτε για τους εξής τρείς λόγους:

 

1.Βγαίνουμε offtopic υπάρχει αντίστοιχο thread για την πλοήγηση εδώ

 

2.Είναι συνήθως υποκειμενικό το τί βολεύει και είναι πιο εύχρηστο για τον καθένα.

 

3. Είπες την μαγική φράση "Δεν της άρεσε Dark τι να κάνω".

 

Άσε την να επιλέξει μόνη της για να γλιτώσεις μετά και τα αντίποινα της boutique :P

:lol::lol::lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και το Ndrive είναι πολύ καλό και πιάνει λίγο χώρο.

 

Αλλά εν τέλει, γούστα είναι αυτά ;)

 

Αυτο εχω και λειτουργει αριστα!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος στο Android και έχω χαθεί λίγο..

Έχω το X10 mini pro..

Θέλω ένα καλό application για τις επαφές. Εκτός και αν αυτό που υπάρχει ήδη πιστεύετε ότι είναι καλό.

Ψάχνω, έναν task manager. Αν γράψω στο στο Market "Task Manager", ποιο κατεβάζω?

Επίσης, έναν καλό browser?

Το navigon από το market μπορώ να το κατεβάσω? Επειδή δεν είδα κάπου να λέει Version 2.6.1.

Και κάτι, άλλο, όταν πληκτρολογώ κάτι στην οθόνη, έχει δόνηση. Πως το απενεργοποιώ? Δε βρήκα κάτι..

 

Thanks και σόρυ για τις όποιες χαζές ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...