Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου αλλά ξέρει κανείς πως μπορούμε να αποθηκεύουμε εφαρμογές στην sd για xperia mini pro και αν υπάρχει κανένα app που να μεταφέρει τις είδη εγκατεστημένες εφαρμογές από την μνήμη του τηλεφώνου στην κάρτα???

 

Ο λιγοτερο 'επιπονος' τροπος ειναι το link2sd ,εφαρμογη που βρισκεις στο market.Ο πιο 'επιπονος' ειναι το app2sd που θελει περισσοτερη δουλεια για να γινει,αλλα ειναι πιο βολικο/ευχρηστο.Και τα δυο προυποθετουν να εχεις δυο partition στην καρτα μνημης,ενα για τα αρχεια σου και ενα για τις εφαρμογες.Εδω υπαρχουν καποιοι οδηγοι που θα σε βοηθησουν: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054 --- http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671 --- http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=SD_card_partitioning Οσο για το link2sd απλα το κατεβαζεις απο το μαρκετ και απο κει και περα διαλεγεις ποιες εφαρμογες θελεις να "συνδεσεις" με την καρτα sd.

 

Υ.Γ. πρεπει να εισαι rooted για να μπορεσεις να βαλεις τις παραπανω λειτουργιες κινητο σου,για αυτο εβαλα και οδηγο για root.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια, τη βοηθεια σας παρακαλω... Τελικα για καποιους μηνες τουλαχιστον θα ειμαι κατοχος του x10 mini pro, αλλα εχω ενα προβληματακι: Η συσκευη ειναι vodafone branded:(!! Γινεται να κανω unbrand (η οπως αλλιως λεγεται:p) και αν ναι, ειναι ευκολη διαδικασια?? Αν μπορει να μου απαντησει καποιος θα το εκτιμουσα, γιατι εχω χαθει λιγο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τη βοηθεια σας παρακαλω... Τελικα για καποιους μηνες τουλαχιστον θα ειμαι κατοχος του x10 mini pro, αλλα εχω ενα προβληματακι: Η συσκευη ειναι vodafone branded:(!! Γινεται να κανω unbrand (η οπως αλλιως λεγεται:p) και αν ναι, ειναι ευκολη διαδικασια?? Αν μπορει να μου απαντησει καποιος θα το εκτιμουσα, γιατι εχω χαθει λιγο!!

 

Κανε ενα σερτς στα τοπικς εδω!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τη βοηθεια σας παρακαλω... Τελικα για καποιους μηνες τουλαχιστον θα ειμαι κατοχος του x10 mini pro, αλλα εχω ενα προβληματακι: Η συσκευη ειναι vodafone branded:(!! Γινεται να κανω unbrand (η οπως αλλιως λεγεται:p) και αν ναι, ειναι ευκολη διαδικασια?? Αν μπορει να μου απαντησει καποιος θα το εκτιμουσα, γιατι εχω χαθει λιγο!!

Δες αυτό φίλε μου

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πού το βρίσκουμε αυτό; Στο market δεν υπάρχει και η επίσημη σελίδα του app δεν ανοίγει! :wacko:

 

Μαλλον αλλαξε ονομα. Ειναι το Private SMS & call. Και εγω τωρα το προσεξα οτι αλλαξε... (δεν το ειχα κανει ποτε update)

 

Sent from my U20i on CM6_v4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια, πως καταλαβαινουμε οτι το κινητο μας ειναι branded? κ σε τι βοηθαει το unbrand? τι παραπανω λειτουργιες εχουμε με το unbrand? :O (σιγουρα θα εχει ξανα αναφερθει, αλλα κομματακι δυσκολο να ψαχνω 700 σελιδες :))
Link to comment
Share on other sites

παιδια, πως καταλαβαινουμε οτι το κινητο μας ειναι branded? κ σε τι βοηθαει το unbrand? τι παραπανω λειτουργιες εχουμε με το unbrand? :O (σιγουρα θα εχει ξανα αναφερθει, αλλα κομματακι δυσκολο να ψαχνω 700 σελιδες :))

 

Branded ειναι ενα κινητο οταν εχει διαφορες εφαρμογες ή διαφορα «πραγματα» οπως λογοτηπα,ηχο κλησης και χρωματα του εκαστοτε παροχου κινητησ που το χεις παρει.

Με το ανμπραντ απλα ξεφορτωνεσαι ολη αυτη τη σαβουρα

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Branded ειναι ενα κινητο οταν εχει διαφορες εφαρμογες ή διαφορα «πραγματα» οπως λογοτηπα,ηχο κλησης και χρωματα του εκαστοτε παροχου κινητησ που το χεις παρει.

Με το ανμπραντ απλα ξεφορτωνεσαι ολη αυτη τη σαβουρα

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

δηλαδη εγω που το πηρα απο την wind κ δεν ειναι branded, ειμαι απο τους τυχερους? :p ευχαριστω για το ενδιαφερον :)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που το πηρα απο την wind κ δεν ειναι branded, ειμαι απο τους τυχερους? :p ευχαριστω για το ενδιαφερον :)

 

Η wind γενικά δεν επεμβαίνει στο λειτουργικό των συσκευών που πουλάει σε αντίθεση με την βοντα που έκανε κατακόκκινα ακόμα και τα wp7, πάντως ειδικά στην σειρά χ10 το unbrand είναι σχετικά εύκολο ακόμη και για τον μέσο χρήστη.

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΤΟ SΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...

ΕΧΩ ΤΟ SONY ERICSSON XPERIA X10 MINI PRO KAI EKANA TO ΘΠΔΑΤΕ 2.1, META APO TO ΤΟ UPDATE ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ Η ΔΟΝΗΣΗ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ..

ΕΚΑΝΑ ΞΑΝΑ INSTAR TO SOFTWARE ΚΑΙ ΕΒΛΑΓΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ...

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???:wacko::wacko::wacko:

 

Srom-2.2.1Froyo-v3 Fixed

 

Fixed stuck on boot animation

Fixed miui music force close

Fewer random reboots

Improved battery length

 

Για περισσότερες πληροφορίες: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035656

 

ΛΑΘΟΣ...ΕΔΩ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ "ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..." :O

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΩΡΑΣΩ ΤΟ Χ10 ΜΙΝΙ (ΤΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ SMARTPHONE ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ) ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΜΕΡΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΑΠΟ ΧΡΗΣΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΩ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΖΗΜΙΑ !!!

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΛΩΝ ΑΛΛΑΞΑ Η VODAFONE ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΟ Χ 10 MINI PRO!!! ΣΤΑ 159 ΕΥΡΩ!!! (160 ΠΕΙΤΕ)

ΤΑ + ΚΑΙ ΤΑ -

+

1) ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΕΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ (ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ +)

2) ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ QWERTY ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΓΙΑ ΤΥΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΝ ΜΙΚΡΙ TOUCH SCREEN TOY X 10 MINI!!!

3) H ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ!!! ΣΤΟ Χ10 ΜΙΝΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΥΜΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ (ΑΘΗΝΑ ) ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΕΝΕΤΕ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ

 

ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ Χ10 ΜΙΝΙ PRO ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ

 

ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΑ -

1) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΑΚΙΑ ΜΕ ΧΡΩΜΑ ... ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΗΡΑΞΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΗΓΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ ΜΟΔΑ

2) ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ Χ10ΜΙΝΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕΤΡΑΕΙ

 

 

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ 270 ΕΠΕΣΕ Η ΤΙΜΗ 160 . (ΜΟΝΟ VODAFONE)

ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΠΟ 150 ΣΤΑ 150 (ΕΜΕΙΝΕ ΙΔΙΟ ΔΗΛΑΔΗ)

 

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ Χ10 ΜΙΝΙ PRO

-

1) 10 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

2) ΟΧΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ

3) ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΧΟΝΤΡΟ ΚΑΙ ΒΑΡΥ (ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ)

 

ΚΑΙ ΤΑ +

1)ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ QWERTY

2) ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ

3) Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΝΤΙΚΑΘΗΣΤΑΤΕ

4) ΕΠΑΙΣΕ Η ΤΙΜΗ 110 ΕΥΡΩ!!!

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

 

Είναι η δεύτερη παρατήρηση που σου γίνεται. Στην τρίτη τα μηνύματα θα διαγράφονται δίχως προειδοποίηση

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Srom-2.2.1Froyo-v3 Fixed

 

Fixed stuck on boot animation

Fixed miui music force close

Fewer random reboots

Improved battery length

 

Για περισσότερες πληροφορίες: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035656

Μην αγχώνεσαι, δεν θα το εκτιμήσει κανείς...εγώ, έσπασα τον spb μέσω, ubuntu Bios terminal και..μου το κλέψανε..

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, δεν θα το εκτιμήσει κανείς...εγώ, έσπασα τον spb μέσω, ubuntu Bios terminal και..μου το κλέψανε..

 

Τι εννοείς; ποιος σου το έκλεψε;

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Καλη ανασταση μαγκες μου!

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι ευχές εντός του forum είναι θεμιτές και καλλιεργούν ένα όμορφο κλίμα. Μετά το πέρας των ημερών όμως το topic θα καθαριστεί για ευνόητους λόγους.

Ευχαριστώ για την κατανόηση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις γιατί 711 σελίδες είναι πολλές αυτή την στιγμή!

 

Θέλει η αδερφή μου να πάρει ένα κινητό οικονομικό (κάτω από 200€) και να έχει αποχρώσεις του ροζ και με ρώτησε τι είναι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά!Εγώ είμαι ανάμεσα στο Χ10 ΜΙΝΙ και το Χ8!Έχω παρατηρήσει μικροδιαφορές του στυλ κάμερα καλύτερη το Χ10 ΜΙΝΙ αλλά χειρότερη το Χ8 αλλά το Χ8 καλύτερη οθόνη κ.α.!

 

1.Τελικά με τις επίσημες αναβαθμίσεις του Android στα 2 κινητά τι γίνεται;Μέχρι ποια έκδοση φτάνουν και αν έρχονται αναβαθμισμένα ή πρέπει να τα πάμε εμείς;

 

2.Προβλήματα στα 2 κινητά που έχουν παρατηρηθεί;

 

3.Εσείς ποιο προτείνετε και γιατί;

 

Ρωτάω εσάς γιατί τα συγκεκριμένα κινητά δεν τα έχω ψάξει τόσο και ο χρόνος δνε θα έλεγα ότι με αφήνει αυτή την περίοδο!!!Ευχαριστώ σε όσους ασχοληθούν με το θέμα μου! :)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

1.Τελικά με τις επίσημες αναβαθμίσεις του Android στα 2 κινητά τι γίνεται;Μέχρι ποια έκδοση φτάνουν και αν έρχονται αναβαθμισμένα ή πρέπει να τα πάμε εμείς;

 

Η πιο πρόσφατη επίσημη έκδοση είναι η 2.1

Ανεπίσημες (custom ROM από το xda) υπάρχουν η 2.2 που είναι λίγο πριν την τελική έκδοση και η 2.3 που είναι σε πιο πρώιμο στάδιο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου έλεγα να την πάρεις να τα δει και τα δυο αν και πιστεύω ότι θα της αρέσει το Χ8. Μπορείς να βάλεις custom rom και στα δυο.

Το Χ10 mini σίγουρα στο θέμα του modding είναι πιο μπροστά αλλά κάτι τέτοιο δεν σε απασχολεί μιας και θα πάει στην αδερφή σου.

Το γεγονός ότι το Χ8 έχει μεγαλύτερη οθόνη χωρίς να το κάνει τούβλο νομίζω ότι είναι καθοριστικός παράγοντας έναντι του Χ10.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μολις πιασει το μικρο στα χερια της θα ξετρελαθει..

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και Καλή Ανάσταση να έχουμε!

Πρόβλημα/Ερώτημα: Στις ρυθμίσεις δεν αναγνωρίζονται ήχοι mp3 και mp4 στο φάκελο system/media/audio ούτως ώστε να τα "βλέπει" όταν πάω να επιλέξω ήχο κλήσης.

(τα μετακίνησα από την SD γιατί παρατήρησα στις κλήσεις ότι ξεκινούσε η δόνηση και μετά από 1-2 δευτερόλεπτα ξεκινούσε ο ήχος κλήσης και υπέθεσα ότι είναι επειδή "διαβάζει" από την SD).

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; ποιος σου το έκλεψε;

 

τι να σου πω; τις εντολές.Ήμουν (πια όχι) σε ένα φόρουμ του mobilism με άλλο username.και το έψαχνα με έναν θείο μου,λέκτορα ψυχολόγο που μένει Ρώμη και έχει τρέλα.Αυτός τον αγόρασε και μέσω ενός προγράμματος του ubuntu, μπήκαμε στο κέλυφος του shellκαι στο license service για την εντολή.ανταλλάσαμε pms μέσο φόρουμ.Την άλλη μέρα είχε αναρτήσει post κάποιος με τις εντολές..

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω; τις εντολές.Ήμουν (πια όχι) σε ένα φόρουμ του mobilism με άλλο username.και το έψαχνα με έναν θείο μου,λέκτορα ψυχολόγο που μένει Ρώμη και έχει τρέλα.Αυτός τον αγόρασε και μέσω ενός προγράμματος του ubuntu, μπήκαμε στο κέλυφος του shellκαι στο license service για την εντολή.ανταλλάσαμε pms μέσο φόρουμ.Την άλλη μέρα είχε αναρτήσει post κάποιος με τις εντολές..

 

Τις εντολές τις ξέρω, μέχρι και στο xda είναι, απλά δεν ήξερα πως ήταν δική σου δουλειά και τι εννοούσες με το ότι σου το κλέψανε....

Τώρα σχετικά με το συγκεκριμένο φόρουμ που αναφέρεις δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο, ειδικά σε θέματα privacy και copyright...

Πάντως δεν έχει σημασία το ότι κάποιος σου το έκλεψε, έχεις την ηθική ικανοποίηση ότι εσυ το έχεις κάνει... :)

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...