Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους.

σημερα πηρα και εγω ενα X10 mini. απο την πρωτη ματια μου αρεσει αρκετα σαν συσκευη αλλα θα δειξει στην πορεια. anyway. θα ηθελα να σας ρωτησω μερικα πραγματα για να μην ψαχνω τοσες σελιδες.

1. που μπορω να βρω προγραμματα, θεματα, ηχους κλπ.

2. προγραμματα μπορω να βρω και στο MARKET? και αν ναι παω να κανω εγγραφη στο google βαζω στοιχεια κωδικο και μολις πατησω επομενο μου βγαζει ερωτησεις ασφαλειας παταω και δεν γινετε τιποτα παταω και στην ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ αλλα και παλι τιποτα. τι παιζει?κανω κατι λαθος?

3. αν βρω προγραμματα κλπ και τα κατεβασω στο PC πως τα εγκαθηστώ?

4. απεγκατασταση προγραμματος πως γινεται?

5. εχει zoom η photo? (νομιζω πως οχι)

σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους.

σημερα πηρα και εγω ενα X10 mini. απο την πρωτη ματια μου αρεσει αρκετα σαν συσκευη αλλα θα δειξει στην πορεια. anyway. θα ηθελα να σας ρωτησω μερικα πραγματα για να μην ψαχνω τοσες σελιδες.

1. που μπορω να βρω προγραμματα, θεματα, ηχους κλπ.

2. προγραμματα μπορω να βρω και στο MARKET? και αν ναι παω να κανω εγγραφη στο google βαζω στοιχεια κωδικο και μολις πατησω επομενο μου βγαζει ερωτησεις ασφαλειας παταω και δεν γινετε τιποτα παταω και στην ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ αλλα και παλι τιποτα. τι παιζει?κανω κατι λαθος?

3. αν βρω προγραμματα κλπ και τα κατεβασω στο PC πως τα εγκαθηστώ?

4. απεγκατασταση προγραμματος πως γινεται?

5. εχει zoom η photo? (νομιζω πως οχι)

σας ευχαριστω πολυ.

Προγράμματα βρίσκεις στο market. Δες και την Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android για να πάρεις ιδέες. Τις εφαρμογές τις περνάς στην κάρτα σου κι από τις εγκαθιστάς με κάποιον file manager.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στειλε μου πμ μαν!!!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Σβήσε τα pm σου.είσαι φουλ και δεν μπορώ..

Link to comment
Share on other sites

Καμια εφαρμογη στο market για καιρο και βενζιναδικα?

Γιατη η σελιδα στο market μεσω υπολογιστη οταν παω να κατεβασω καποια εφαρμογη μου πεταει αυτο το μυνημα

Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμο
ενω απο το κινητο μπορω να κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το SPB 3D shell δουλευει τέλεια.Το συστήνω ανεπιφύλακτα.Πολύ όμορφος launcher.Μπορεί να μην έχει τις άπειρες ρυθμίσεις που έχουν άλλοι αλλά δίνει διαφορετικό χρώμα στο κινητό.Για μένα θα γίνει οdefault launcher μου.Όλοι οι άλλοι launchers είναι μονοτονοι,τα ίδια και τα ίδια

 

Sent from my E10i using Tapatalt

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το SPB 3D shell δουλευει τέλεια.Το συστήνω ανεπιφύλακτα.Πολύ όμορφος launcher.Μπορεί να μην έχει τις άπειρες ρυθμίσεις που έχουν άλλοι αλλά δίνει διαφορετικό χρώμα στο κινητό.Για μένα θα γίνει οdefault launcher μου.Όλοι οι άλλοι launchers είναι μονοτονοι,τα ίδια και τα ίδια

 

Sent from my E10i using Tapatalt

 

Συμφωνώ! και σε μένα δουλεύει..Στείλε pm να δω αν χρησιμοποιούμε τον ίδιο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! και σε μένα δουλεύει..Στείλε pm να δω αν χρησιμοποιούμε τον ίδιο τρόπο

 

Για φερε να δουμε τι γινεται!!

Εσβησα!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για φερε να δουμε τι γινεται!!

Εσβησα!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Για δες λίγο τα pm σου

Link to comment
Share on other sites

πειτε και σε μας παιδια τι κανατε και δουλευει τελεια? ( SPB 3D shell )

 

edit thanks superuser_78

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να είναι μόνο ο SPB 3D shell για να δουλέψει?

Εγώ έχω την RC1 στο κινητό μου και δεν ανοίγει καν η εφαρμογή, λίγη βοήθεια παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να είναι μόνο ο SPB 3D shell για να δουλέψει?

Εγώ έχω την RC1 στο κινητό μου και δεν ανοίγει καν η εφαρμογή, λίγη βοήθεια παιδιά.

 

στην RC1 πρεπει να εχεις ενα απο τους δυο launcher που εχει η ρομ διαφορετικα αν τους σβησεις και τους 2 θελει φλασαρισμα παλι η ρομ δεν ανοιγει το κινητο, εγω κρατησα το launcher pro και SPB 3D shell, δεν εχω κανει ομως ακομα την διαδικασια που εχει αναφερει ο φιλος superuser_78 για την σωστη λειτουργια του launcher SPB 3D shell και δεν ξερω αν θα υπαρξει προβλημα οταν το κανω θα ενημερωσω

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

στην RC1 πρεπει να εχεις ενα απο τους δυο launcher που εχει η ρομ διαφορετικα αν τους σβησεις και τους 2 θελει φλασαρισμα παλι η ρομ δεν ανοιγει το κινητο, εγω κρατησα το launcher pro και SPB 3D shell, δεν εχω κανει ομως ακομα την διαδικασια που εχει αναφερει ο φιλος superuser_78 για την σωστη λειτουργια του launcher SPB 3D shell και δεν ξερω αν θα υπαρξει προβλημα οταν το κανω θα ενημερωσω

Αν παίζει κανονικά ο SPB Launcher δεν χρειάζεται να έχεις εγκαταστημένο και δεύτερο launcher. Εγώ κράτησα μόνο τον SPB και έσβησα όλους τους άλλους. Και είναι όλα κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζει κανονικά ο SPB Launcher δεν χρειάζεται να έχεις εγκαταστημένο και δεύτερο launcher. Εγώ κράτησα μόνο τον SPB και έσβησα όλους τους άλλους. Και είναι όλα κομπλέ

 

εκανες την διαδικασια που αναφερανε για την σωστη λειτουργια του? μπαινω και εγω στην διαδικασια για να το κανω

 

edit εκανα την διαδικασια οπως αναφερθηκε και εσβησα τους μαμησιους launcher με αποτελεσμα να μην ανοιγει το κινητο, αραγε που εκανα λαθος? παω παλι για φλασαρισμα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Παίδες SOS! Το κινητό σκάλωσε και κολλάει στο ξεκίνημα στο Sony Ericsson. Δε μπορώ να το κλείσω ώστε να το flashαρω, μόνο αν μείνει από μπαταρία..Καμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες SOS! Το κινητό σκάλωσε και κολλάει στο ξεκίνημα στο Sony Ericsson. Δε μπορώ να το κλείσω ώστε να το flashαρω, μόνο αν μείνει από μπαταρία..Καμιά ιδέα??

 

Κράτα πατημένα τα Power Button και Home, αυτά νομίζω πως στο mini κάνουν reset.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.... Παρατήρησα ότι το titanium backup δεν κάνει backup στις εφαρμογές συστήματος όπως λέει κ το όνομα του μάλιστα. Στις εφαρμογές συστήματος κάνει backup μόνο τα δεδομένα του προγράμματος.. Μήπως κάνω κάτι λάθος....?
Link to comment
Share on other sites

δεν κατεβαινουν τα 2 απο τα 3 angry birds; καμια ιδεα;

 

Αν εχεις την 2.2 rom τοτε reboot to xrecovery -> format /cache -> reboot -> Install large app from market.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να βλεπω τα sms μου στο pc? ευχαριστω!

My phone explorer. Θα το κατεβάσεις μέσω market στο κινητό και θα το εγκαταστήσεις και στο pc

Link to comment
Share on other sites

..ποια 8αρα και ποια 16αρα κάρτα μνήμης θα μου προτείνατε? Υπάρχει θέμα ασυμβατότητας? class 4 vs class 10..θα δω καμία διαφορά η να πάρω την φθηνότερη που θα βρω άσχετα με το class?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μια χαζομαρα: δεν ξερω πως μου ήρθε αλλα μπηκα στο super user κ πατησα στον root explorer κ στο titanium backup "ξεχασε" κ τωρα δεν μπορω να ξαναμπω στα προγραμματα αυτα... πως το ξαναβαζω "επετρεψε"???

 

edit: μετα απο επανεκκινηση το προβλημα λυθηκε...

Edited by AndreWserr
SOLVED
Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένα τα Power Button και Home, αυτά νομίζω πως στο mini κάνουν reset.

 

Restart κάνουν..Δε βοηθάει αυτό..Κολλάει στην πρώτη πρώτη οθόνη που γράφει Sony Ericsson και δε μπορώ να το κλείσω,ούτε να μπω Xrecovery..Τρόπος να αποσυνδέσω τη μπαταρία ώστε να κλείσει και να το φλασάρω μετά υπάρχει?? Διαφορετικά δεν το γλυτώνω το service..:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...