Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

το κανει και οταν ειναι φορτισμενο και οταν ειναι μια μονο γραμμη μπαταριας

 

τοτε κάτι με την μνήμη θα παίζει.. για δές με κανένα task manager τι μνήμη ελεύθερη έχεις...

επίσης έχω παρατηρησει ότι με το angry birds ζεσταίνεται πάρα πολύ η μπαταρία..

μπάς και φτάνει στα όρια της η μπαταρία και γι'αυτο κάνει restart??

δεν ξέρω τι άλλο μπορει να είναι.. :wacko:

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

τοτε κάτι με την μνήμη θα παίζει.. για δές με κανένα task manager τι μνήμη ελεύθερη έχεις...

επίσης έχω παρατηρησει ότι με το angry birds ζεσταίνεται πάρα πολύ η μπαταρία..

μπάς και φτάνει στα όρια της η μπαταρία και γι'αυτο κάνει restart??

δεν ξέρω τι άλλο μπορει να είναι.. :wacko:

 

Εμενα το κανει αυτο στο drop.Μαλλον τραβαει μπαταρια κ μνημη πολυ..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω το mini pro με την επίσημη έκδοση 2.1 την οποία βαρέθηκα και θέλω λιγάκι να παίξω.

Έχει κάποιος την καλοσύνη να μου αναφέρει κάνα δυο λινκ για το πού θα βρω οδηγίες για αναβάθμιση 2.2 ή 2.3; Ποια είναι πιο σταθερή;

Σόρι που τα ζητάω στο πιάτο αλλά το thread έχει ξεπεράσει τις 600 σελίδες και πού θα πάει ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mini pro με την επίσημη έκδοση 2.1 την οποία βαρέθηκα και θέλω λιγάκι να παίξω.

Έχει κάποιος την καλοσύνη να μου αναφέρει κάνα δυο λινκ για το πού θα βρω οδηγίες για αναβάθμιση 2.2 ή 2.3; Ποια είναι πιο σταθερή;

Σόρι που τα ζητάω στο πιάτο αλλά το thread έχει ξεπεράσει τις 600 σελίδες και πού θα πάει ακόμη...

Βάλε τη MiniCM :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296065

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και για mini pro

 

Ααα!Ευχαριστω για την συμπληρωση :)

Ομως φιλε theovav,κατεβασε τα αρχεια που υπαρχουν στο thread των xda developers, επειδη ειναι Updated καθως εχει προχωρησει η αναπτυξη της rom!Οι ελληνικες οδηγιες εγκαταστασης δεν αλλαζουν, ειναι οι ιδιες με αυτες που αναγραφονται στα αγγλικα.

Edited by NickThesss
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια μπορει καποιος να με βοηθησει να βρω την σωστη σειρα αναβαθμισης μεσω seus?

 

εχω να την κανω 5-6 μηνακια κ την ξεχασα...;)

 

1) δημιουργουμε back up στο κινητο απο το προγραμμα back up που εχω κατεβασει..

2)μπενουμε στο seus και ελενχουμε για ενημερωσεις..\

3)κανουμε συχρονισμο...μεταξη τηλ-seus

k 4 ) ξεκιναμε update-k τελος μεσω προγραμματος back up επαναφερουμε τα αρχεια...

 

σωστα..?η θα κανω καμια μπαρουφα...???αυτα θυμαμαι.....

 

-----------------------------------------------------------------------

κ κατι ασχετο.....-απο τοτε που πηγα απο την 1.6 στην 2.1...ολο κολληματα ειναι...ασε που πολλες φορες μιλαω κ κοβεται η γραμμη χωρις λογω στα 30 δευτερα...(καμια ιδεα κανεις....???)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κλειδωθεί το internet για να μην χρεωθείς;

 

ρυθμισεις-ασυρματο κ δυκτια-δικτυα κινητης τηλ--απενεργοποιηση περιαγωγης κ κινηση δεδομενων...-

 

αυτο κανω εγω κ ειμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια.αποφασισα να κανωω ροοτ το χ10 μινι μου.προσπαθω με το superone click 1.5.3 και δεν το καταφερνω με τιποτα.εχω την 2.1.1.α.0.6.αν θα με βοηθησει καποιος να το κανω θα ειμαι υποχρεος:)
Link to comment
Share on other sites

κολλαω στην ενεργοποιηση-απενεργοποιηση που χρειαζεται με τον εντοπισμο σφαλματων.δεν μπορω να το καταλαβω αυτο πως ακριβως γινεται....
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία εκδοση του super one click δεν χρειαζετε να to κανεισ αυτο... V 1.7

 

Παιδια το 2.2.1 με την ROM του nobadyatall ειναι τρομερο... μωλις την εβαλα και ειναι σουπερ... χωρις κανενα bug, μονο κατι ακυρες δονήσεισ στα μενού, και τα γνωστα reboot (που μεχρι τωρα είδα μόνο ενα....)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μένα!απο χ8ες δεν μου γινεται συνδεση 3G.ξεερει κανεις γιατι μπορει να συνβαινει αυτο?εχω wind.ευχαριστω ...
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ακομα.εκανα ροοτ και εμφανιστηκε το superuser.οταν το ανοιγω μου λεει <<καμια εφαρμογη στην λιστα>>.εγκαθιστω το rootexplorer και μολις παω να το ανοιξω μου λεει<< root explorer has not yet managed to obtain root access.Because of issues with superuser this often happens the first time the app is run but is usually fine from then on.

click ok and restart the app to try again.make sure you respond corectly to the superuser prompt>>.

κανω ρεσταρτ την εφαρμογη και μου ξαναβγαζει το ιδιο.καμια ιδεα?μηπως πρεπει να κανω κατι στο superuser?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ακομα.εκανα ροοτ και εμφανιστηκε το superuser.οταν το ανοιγω μου λεει <<καμια εφαρμογη στην λιστα>>.εγκαθιστω το rootexplorer και μολις παω να το ανοιξω μου λεει<< root explorer has not yet managed to obtain root access.Because of issues with superuser this often happens the first time the app is run but is usually fine from then on.

click ok and restart the app to try again.make sure you respond corectly to the superuser prompt>>.

κανω ρεσταρτ την εφαρμογη και μου ξαναβγαζει το ιδιο.καμια ιδεα?μηπως πρεπει να κανω κατι στο superuser?

 

μαλλον δεν εχεις την σωστη εκδοση root explorer

Link to comment
Share on other sites

ξαναρωταω για 3η φορα.....

 

καλημερα παιδια υπαρχει καμια εφαρμογη που να αποθηκευει κατευθειαν τα νουμερα σε καρτα σιμ???? και κατι αλλο καμια αλλη εφαρμογη για τηλεφωνικο καταλογο??? θα μου απαντησει κανεισ????????????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.το χ10 μινι κολλαει γενικως σαν κινητο?το μπλουτουθ δουλευει κανονικα?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

dialer one, go contacts για το δεύτερο ερώτημα..για το πρώτο δεν ξέρω

 

οκ ευχαριστω γ αυτα, καμια εφαρμογη για να βλεπω τισ φωτο ρε παιδια γιατι η μαμισια δεν εχει και τοσεσ πολλεσ δυνατοτητεσ..???καθωσ και καμια για μουσικη με equalizer?????????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 2.2.1 με την ROM του nobadyatall ειναι τρομερο... μωλις την εβαλα και ειναι σουπερ... χωρις κανενα bug, μονο κατι ακυρες δονήσεισ στα μενού, και τα γνωστα reboot (που μεχρι τωρα είδα μόνο ενα....)

 

Πόσο τρομερό είναι όταν κάνει τα "γνωστά reboot" έστω και ένα;;; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κολλαω στην ενεργοποιηση-απενεργοποιηση που χρειαζεται με τον εντοπισμο σφαλματων.δεν μπορω να το καταλαβω αυτο πως ακριβως γινεται....

 

Mενού-Ρυθμίσεις-Εφαρμογές-Κλικ στο "Άγνωστες πηγές" (να ανάψει το "V").

 

Πιο κάτω απ'το "Άγνωστες πηγές" θα δεις το "Ανάπτυξη", μπες μέσα του και πάτα πάνω στο "Εντοπισμός σφαλμάτων", πάτα το να ανάψει κι εκεί το "V".

 

Βγες στην κεντρική σου οθόνη και ξεκίνα τη διαδικασία για το root σου, πιο αναλυτικά δεν γινόταν!:lol:

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...